اخبار

سری آیفون 13 با صفحه نمایش همیشه روشن عرضه خواهد شد

کمپانی‌ هایی امثال سامسونگ و گوگل سال‌ها است که فناوری صفحه نمایش همیشه روشن را ارائه می‌دهند و اکنون اپل به آن‌ها پیوسته است. گفته می‌شود که اپل می‌تواند قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن را در در گوشی های سری آیفون 13 خود ارائه دهد. این ویژگی وقتی که از تلفن استفاده نمی‌کنید، اطلاعات را روی صفحه‌، نمایش نشان می‌دهد. کمپانی آیفون در ارائه این ویژگی سال‌ها از رقبای اندرویدی خود عقب بوده است.

صفحه نمایش همیشه روشن یا AOD اکنون سال‌ها است که در گوشی‌های مختلف اندرویدی مانند سامسونگ، گوگل و دیگر برندها، یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌ها است. به‌طورکلی بیش ار یک دهه، این مشخصه در گوشی‌های هوشمند اندرویدی بوده است و قدمت آن به تلفن‌های سیمبیان برمی‌گردد.

اکنون به نظر می‌رسد که اپل می‌خواهد از این ویژگی در تلفن‌های هوشمند خود استفاده کند. زیرا مارک گورمن، روزنامه‌نگار Bloomberg خبر داده است که قرار است آیفون‌های سری 13 از حالت صفحه نمایش همیشه روشن مانند Apple Watch برخوردار شود.

قابلیت AOD به کاربر اجازه می‌دهد که بدون نیاز به فعال کردن صفحه نمایش تلفن، اطلاعات موجود در نمایشگر خود را مشاهده کند. این ویژگی در تلفن‌های دارای پنل‌های LCD و OLED موجود است. اما به‌طور کلی در صفحه نمایش‌های OLED کم مصرف‌تر است؛ زیرا فقط پیکسل‌های روشن انرژی می‌گیرند. از طرف دیگر، تلفن‌های دارای صفحه‌ی LCD به‌طور کلی برای عملکرد AOD باید از نور پس‌زمینه مشتاق به انرژی استفاده کنند.

مشخص نیست که چرا کمپانی اپل هنوز فناوری AOD را در محصولات خود پیاده‌سازی نکرده است. اما این احتمالا به دلیل نگرانی در مورد مصرف انرژی است. به نظر می‌رسد که این شرکت به حل این مسئله پرداخته است؛ زیرا گورمن می‌گوید که کمپانی آیفون همچنین می‌تواند یک صفحه نمایش جدید با عمر بیشتر باتری و نرخ تازه‌سازی 120 هرتز را ارائه دهد.

حدس زده می‌شود که نمایشگر جدید، یک صفحه LTPO (اکسید پلی‌کریستالین در دمای پایین) است که در ساعت‌های اپل واچ و گوشی‌های سامسونگ سری Galaxy S21 دیده می‌شود. این فناوری صفحه نمایش می‌تواند امکان نرخ تازه‌سازی بسیار کم‌تر را فراهم کند. بنابراین اپل می‌تواند از نظر تئوری، صفحه نمایش همیشه روشن را با سرعت کمتر از نرخ تازه‌سازی استاندارد 60 هرتز (شاید برای حداکثر بازده تا 1 هرتز) ارائه دهد.

در هر صورت به نظر می‌رسد که صفحه نمایش همیشه روشن اپل می‌تواند اطلاعاتی مانند هشدارهای متنی، تماس، پیام کوتاه، زمان، تاریخ و آب و هوا را نشان دهد. همچنین گورمن اضافه می‌کند که آیفون سری 13 دارای پردازنده A15 و به‌روزرسانی ضبط فیلم است.

منبع: androidauthority

زهرا خداکرمی

یک دیجیتال مارکتر فارغ التحصیل نرم افزار که عاشق هوش مصنوعی و حل مسئله و چالش های جدیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا