کمپانی اپل امتیاز انحصار دو اختراع را از آن خود کرده است هر دوی این اختراعات در خصوص روش های جدید شارژ بی سیم دستگاه های تولید این کمپانی محبوب آمریکایی است. اولین طرح که از سوی Patently Apple منتشر شده است یک طراحی اولیه را نشان می دهد که در آن مک بوک اپل سایر دستگاه های تولیدی این کمپانی را شارژ می کند. این دستگاه ها شامل اپل واچ، آیفون و آیپد است البته در این طرح اولیه آیپد و آیفون بسیار مشابه یکدیگر اند. مشکلی که این اختراع و فناوری آینده اپل از کاربران حل می کند این است که دیگر نیازی به پریز برق و شارژر وجود نخواهد داشت.

این فناوری جدید به مشکلات حال حاضر اشاره میکند که هر محصول این کمپانی به شارژری جداگانه و منحصر به فرد نیاز دارد و با اجرای کامل این طرح این مشکل نیز برطرف خواهد شد. بر اساس تصمیم جدید کمپانی اپل مبنی بر حذف شارژر از جعبه گوشی های هوشمند خود به منظور کمک به حفظ محیط زیست اگر قرار باشد که هر فرد برای دستگاه های اپل خود یک شارژر جداگانه تهیه کند هزینه این وسائل بسیار بالا و کمرشکن خواهد بود بنابراین اپل با پیاده سازی این طرح جدید مشکل موجود را حل خواهد کرد.

قابلیت شارژ بی سیم اپل

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که ایرپاد و اپل واچ شما به علت نبود شارژر خاموش شده باشند و اگر این فناوری جدید ایجاد شود می توانید با سایر دستگاه های خود به سرعت آن ها را شارژ کرده و روشن کنید. همچنین شارژ کردن آیفون خود به وسیله مک بوک نیز می تواند فناوری بسیار کاربردی و جالبی باشد.

شارژر مغناطیسی MagSafe اپل، محصولی شگفت انگیز

مک بوک ها و آیپدهای اپل در حال حاضر از جنس آلومینیوم ساخته می شوند و قابلیت شارژ بی سیم را ندارند و اگر اپل قصد انجام این طرح خود را داشته باشد باید در طراحی این وسائل نیز تجدید نظر کند.

شارژ بی سیم اپل

اختراع دیگر اپل که بسیار وسوسه برانگیز است و ذهن همگان را به خود مشغول ساخته است پروژه AirPower نام دارد. بر اساس این ایده مک بوک ها و یا آیپد های اپل دارای یک قابلیت جدید هستند که می توانند چندین دستگاه اپل دیگر را بصورت همزمان شارژ کنند. اگر خوش بینانه به این مسئله بنگریم باید گفت که کمپانی اپل در حال حاضر توانایی ایجاد این فناوری و کنترل اطلاعات را بصورت همزمان داراست.

اپل 14.3 iOS نسخه جدید سیستم عامل iOS را منتشر کرد.

محصولات اپل

حال باید منتظر ماند و دید که آیا اپل توانایی اینکه مک بوک های خود را به یک وسیله برای شارژ بی سیم سایر دستگاهایش تبدیل کند دارد و یا خیر. البته سایر رقبای اپل نیز در این زمینه کارهایی انجام داده اند و به فکر تعبیه چنین فناوری ای برای دستگاه های خود هستند.

منبع: theverge