سامسونگ در 14 ام ژانویه سال جاری سری پرچمداران جدید خود از خانواده S را یعنی گلکسی S21 را به صورت رسمی رونمایی کرد. این تولیدکننده به همراه سری گوشی های هوشمند خود از یک هندزفری بی سیم جدید به نام گلکسی بادز پرو نیز رونمایی کرده است که قابلیت حذف نویز فعال دارد. در ادامه این مطلب به مقایسه این هندزفری بی سیم ساخت سامسونگ با ایرپاد پرو اپل خواهیم پرداخت و این دو محصول هم رده را که رقیبان سرسختی برای یکدیگر هستند به صورت دقیق بررسی خواهیم کرد.

طراحی

مقایسه طراحی اپل ایرپاد پرو و سامسونگ گلکسی بادز پرو

گلکسی بادز پرو سامسونگ در حقیقت هیچ شباهتی به اپل ایرپاد پرو در زمینه طراحی و شکل ظاهری ندارد. این محصول سامسونگ دارای طراحی دایره ای شکل داخل گوشی است که گوشی های آن پایه ای که در قسمت بیرونی گوش دیده شوند ندارند. سری گوشی های گلکسی بادز پرو مانند ایرپاد پرو اپل از جنس سیلیکون ساخته شده اند اما در تست این دو مدل گفته شده است که گوشی های ایرپاد اپل بسیار راحت تر و انعطاف پذیر تر از هندزفری بی سیم جدید سامسونگ هستند.

خرید هدفون بی‌سیم سامسونگ مدل Galaxy Buds Pro با بهترین قیمت از فروشگاه اینترنتی مبیت

هندزفری های بی سیم باید کاملا در گوش ثابت شوند تا هم کاربر احساس راحتی کند و هم کیفیت صدای آنها تحت تاثیر قرار نگیرد. سامسونگ نیز با طراحی داخل گوشی گلکسی بادز پرو قصد داشته است تا این امکانات را برای کاربران خود فراهم آورد اما ممکن است تا این مدل در گوش برخی افراد به درستی ثابت نشوند و همین سبب نارضایتی کاربران می شود.

مقاله پیشنهادی :  ارزان ترین گوشی اپل (با کیفیت در سال 1401، 2022)

عملکرد

مقایسه عملکرد ایرپاد پرو و گلکسی بادز پرو

گلکسی بادز پرو نیز مانند اپل ایرپاد پرو از قابلیت حذف نویز فعال بهره مند است که ویژگی مهمی محسوب می شود اما در عملکرد ثابت شده است که این قابلیت در ایرپاد پرو اپل بسیار بهتر از گلکسی بادز پرو اجرا می شود؛ البته این قابلیت حذف صداهای مزاحم محیط در این محصول نسبت به گلکسی بادز لایو یعنی مدل پیشین عرضه شده از سری هندزفری های بی سیم سامسونگ بسیار بهتر عمل می کند اما همچنان در سطح پایین تری نسبت به ایرپاد پرو قرار دارد.

خرید هدفون بی‌ سیم اپل مدل AirPod Pro با بهترین قیمت از فروشگاه اینترتنی مبیت

در گلکسی بادز پرو یک حالت محیط تعبیه شده که به صداهای محیط اجازه می دهد تا به گوش کاربر برسند که معادل حالت شفافیت صدای تعبیه شده در ایرپاد پرو اپل است اما همچنان از عملکرد پایین تری نسبت به هدفون بی سیم اپل قرار دارد. گلکسی بادز پرو یک حالت دیگر نیز دارد که تشخیص صدا نام دارد و با شنیدن صدای کاربر این امکان را میدهد تا صدای رسانه در حال پخش کاهش یابد و حالت محیط را فعال می کند.

کیفیت صدا

مقایسه کیفیت صدای ایرپاد پرو و گلکسی بادز پرو

در زمینه کیفیت صدا گلکسی بادز پرو بسیار نزدیک به ایرپاد پرو اپل قرار دارد و تشخیص برتری هر کدام از این دو هندزفری بی سیم نسبت به دیگری کار بسیار دشواری به نظر می رسد. کیفیت صدای هر دوی این محصولات در سطح بسیار بالایی قرار دارد و در این زمینه برتری ای بر یکدیگر ندارند و تقریبا یکسان عمل می کنند. گلکسی بادز پرو بیس های گرم تر و قوی تری را تولید می کند که بسته به سلیقه شخصی فرد می تواند برای کاربر جالب باشد و یا نه صدای تولید شده توسط ایرپادز پرو را ترجیح دهد.

مقاله پیشنهادی :  بهترین گوشی تا 7 میلیون تومان (در سال 2022 ، 1401)

باتری

مقایسه باتری ایرپاد پرو اپل و گلکسی بادز پرو

گلکسی بادز پرو با یک محفظه نگهدارنده کوچک و سبک همراه است که حمل آن بسیار راحت است به آسانی در جیب کاربر جا می شود و امکان استفاده 18 تا 20 ساعت از گوشی های این محصول را با روشن بودن حالت حذف نویز فعال به کاربران ارائه می دهد. خود گوشی های این محصول نیز با یک بار شارژ 5 تا 8 ساعت کار مدام بدون نیاز به شارژ مجدد و بسته به روشن و یا خاموش بودن حالت حذف نویز فعال به کاربر ارائه می دهند.

اپل ایرپاد پرو با محفظه نگهدارنده خود قابلیت 24 ساعت کار مداوم را به کاربر ارائه می دهد که بسیار بیشتر از گلکسی بادز پرو است؛ این در حالی است که گوشی های این هندزفری بی سیم اپل با یکبار شارژ 4.5 الی 5 ساعت به کار خود ادامه می دهند. اپل ایرپاد پرو قابلیت شارژ بی سیم و شارژ با کابل را داراست که این ویژگی یعنی قابلیت شارژ با کابل و یا بی سیم برای جدیدترین هدفون بی سیم سامسونگ نیز در نظر گرفته شده است.

گلکسی بادز پرو سامسونگ به کمک افراد کم شنوا می شتابد

در آخر اپل ایرپاد پرو به گونه ای طراحی شده است که تنها با وسایل ساخت اپل جفت می شود و قیمتی در حدود 250 دلار دارد؛ این در حالی است که گلکسی بادز پرو نیز به گونه ای طراحی شده است که قابلیت های بیشتری را به کاربرانی می دهد که از سایر وسایل گلکسی سامسونگ استفاده می کنند اما قیمت آن کمتر از اپل ایرپاد پرو است. هر یک از این هدفون های بی سیم هوشمند عملکرد خاص خود را دارند که کاربران می توانند بسته به نیاز خود مدلی را که برایشان بهتر است انتخاب کنند.

مقاله پیشنهادی :  بهترین کارت گرافیک برای ماینینگ (در سال 1401، 2022)