اخبار

بازگشت سیستم‌ های خنک‌ کننده آبی به گوشی‌ های سامسونگ در ۲۰۲۲

بر اساس خبرهای منتشرشده قرار است که کمپانی سامسونگ در سال 2022، سیستم‌های خنک‌کننده‌ی آبی را به تلفن‌های هوشمند خود بازگرداند و از گرم‌شدن بیش از حد دستگاه‌های خود جلوگیری کند. سامسونگ یکی از اولین سازندگان گوشی‌های هوشمند بود که  به‌دنبال روش‌هایی برای خنک کردن محصولات خود بود. این فناوری با گوشی‌های هوشمند Galaxy S7، در سال 2016 آغاز شد. حدود دو سال بعد بود که سامسونگ، این فناوری را با تلفن هوشمند Note 9 خود بهبود بخشید.

سیستم خنک‌کننده‌ی کربن آبی تلفن هوشمند Galaxy Note 9، برای جبران گرمای بیش از حد ناشی از بازی‌های طولانی مدت بود. سامسونگ توانست به‌طور موثر گرمای تولیدشده از پردازنده‌ی سیستم‌های خود را به‌وسیله‌ی سیستم خنک‌کننده‌ی کربن آبی بهبود یافته خود مدیریت کند و توانست پرچمدار سیستم‌های خنک‌کننده برای گوشی‌ها باشد.

به‌دنبال این کار، سایر سازندگان گوشی تصمیم گرفتند که سیستم‌های خنک‌کنندگی را در گوشی‌های خود بگنجانند. به‌خصوص شرکت‌هایی که به ‌اصطلاح، تلفن‌های هوشمند گیمینگ را تولید می‌کنند. از جمله‌ی این شرکت‌ها می‌توان به Asus، Razer، Xiaomi، Oppo و Vivo اشاره کرد.

متاسفانه در حال حاضر، به دلیل بیماری همه‌گیر کووید 19 در سراسر جهان، سرعت استقرار تکنولوژی 5G کاهش پیدا کرده است. این موضوع باعث شده است تا سازندگان گوشی‌های هوشمند در تلاش برای کاهش هزینه‌های خود، افزودن سیستم‌های خنک‌کننده را در داخل گوشی‌های خود متوقف کنند.

بر اساس گفته‌های Digitimes، مسئله‌ی افزودن سیستم‌های خنک‌کننده به تلفن‌های هوشمند در حال تغییر است. زیرا طبق خبری گزارش شده است که کمپانی سامسونگ قرار است برای خنک کردن گوشی‌های هوشمند آینده‌ی خود از فرآیند اتاق بخار بهره بگیرد.

این منابع خبری گزارش داده‌اند که رقابت بین ارائه‌دهندگان سیستم‌های خنک‌کننده‌ی چینی بسیار شدید است و تولید‌کنندگان تایوانی از نظر کیفیت محصول، از مزیت کمی برخودار هستند. این شایعات اخیر در مورد تولید سیستم‌‌های خنک‌گنندگی تلفن‌ها، بسیار مورد توجه عرضه‌کنندگان تایوانی قرار گرفته است؛ به‌طوری که تعدادی از خطوط تامین آن‌ها، آماده‌ی شروع برای تامین سفارشات هستند.

منبع:phonearena

زهرا خداکرمی

یک دیجیتال مارکتر فارغ التحصیل نرم افزار که عاشق هوش مصنوعی و حل مسئله و چالش های جدیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا