بر اساس سیاست های شرکت ها، مایکروسافت به طور عمومی از حمایت برنامه های محبوب استقبال می کند؛ اما اپل ممکن است یکی از چندین شرکتی باشد که به این برنامه ها ابراز علاقه نیز می کند.

بر اساس آخرین اخبار و گمانه زنی ها درباره علاقه به تصرف و خرید برنامه های محبوب و وایرال در رسانه های اجتماعی، اپل احتمالا مشتاق خرید TikTok است.

براساس گزارش روز سه شنبه از Axios و با استناد به چندین منبع بی نام، اپل یکی از چندین مدعی است که به TikTok ابراز علاقه کرده است. البته ناگفته نماند، هیچ یک از این منابع در داخل اپل نیستند. سازنده آیفون پس از انتشار این خبر، پاسخی به این اظهار نظر نداده است؛ اما بعدا خبرنگاران بلومبرگ توییت کردند که این شرکت اعلام کرد که هیچ بحثی برای خرید TikTok انجام نشده و علاقه ای به این معامله نیز ندارد.

TikTok که به فیلم های کوتاه و عجیب و غریبش معروف است، متعلق به شرکت Beijing-based tech company Byte Dance است. ارتباط این شرکت با چین باعث شده است تا فشار سیاسی برای فروش TikTok به یک شرکت مستقر در ایالات متحده وارد شود و همچنین ممکن است ریسک منع فعالیت در ایالات متحده آمریکا را به دنبال داشته باشد. رییس جمهور دونالد ترامپ گفته است که در حال تصمیم گیری برای یک دستور است تا ByteDance را مجبور به واگذاری TikTok کند و بعدا پیشنهاد کرد که ایالات متحده باید بخشی از قیمت معامله را دریافت کند. (مشخص نیست دولت صلاحیت درخواست چنین پرداختی را دارد یا خیر.)

مایکروسافت بحث ادامه دار خود مبنی بر تصاحب TikTok را عمومی کرده است. بعد از این قضیه در روز سه شنبه، فاکس بیزنس گزارش کرد که گوگل و فیس بوک در گذشته به TikTok ابراز علاقه کرده اند و در حقیقت TikTok دارای چندین خواستگار است! گوگل و فیس بوک به پیام هایی که به دنبال این اظهار نظر منتشر شده بودند، پاسخی ندادند.