سرویس پخش موسیقی Spotify روز چهارشنبه بیش از یک ساعت برای همه کاربرانش در سراسر جهان آفلاین بود. کاربران فقط می‌توانستند آهنگ‌هایی را که قبلا در دستگاه‌هایشان بارگیری شده بود را پخش کنند و در بسیاری از موارد گزارش‌شده، ترانه‌های در حالت آفلاین نیز پس از چند ثانیه و با تاخیر پخش می‌شدند.

این مسائل و مشکلات در حدود ساعت 13:00 BST روز چهارشنبه آغاز شد و هم کاربران رایگان و هم مشترکانی که هزینه پرداخت کرده‌اند را تحت تاثیر قرارداد. جالب است بدانید این شرکت نزدیک به 300 میلیون کاربر دارد. Spotify هنوز نگفته است که چه چیزی باعث این مشکل شده است.

این غول فناوری با توییت از حساب سرویس مشتریان خود گفت: «در حال حاضر از برخی مشکلات آگاه هستیم و آن‌ها را بررسی می‌کنیم.»

حدود 90 دقیقه پس از اولین گزارش‌ها، این شرکت توییت کرد، «همه‌چیز خوب است تا خوشحال باشید و لذت ببرید» و بدون هیچ توضیح بیشتری مسئله را حل‌شده نشان داد؛ اما به نظر می‌رسد که هنوز برای بعضی کاربران پخش پادکست‌ها در برنامه Spotify با وقفه انجام می‌شود.

Downdetector، وب‌سایتی که گزارش‌های مردمی را درباره مشکلات سرویس‌های محبوب عمومی ردیابی و ثبت می‌کند، هزاران گزارش در سراسر جهان، ازجمله ایالات‌متحده، انگلستان و استرالیا را مبنی بر مشکلات اسپاتی فای ثبت کرده است. این شرکت پخش موسیقی در طول همه‌گیری کرونا ویروس، افزایشی را در پرداخت مشترکانش داشته است و با افزوده شدن شش میلیون مشترک جدید در سه‌ماهه اول سال 2020 به 130 میلیون مشترک خدمات مبتنی بر هزینه رسیده است.