طبق گزارش ها، WhatsApp بخش میزان استفاده از حافظه را با لیستی از گزینه های متفاوت مجددا طراحی می کند تا به شما امکان دهد تا به راحتی فضای حافظه خود را ساماندهی کرده و اطلاعات غیر ضروری که از طریق این برنامه ارسال شده یا به اشتراک گذاشته شده اند را حذف کنید. در حالی که این برنامه پیام رسان هنوز امکان استفاده از این ابزارهای جدید را به کاربران خود نداده، تصویری از صفحه نمایش آن منتشر شده است تا ما را از کارهای طراحان این برنامه آگاه کند.

طراحی مجدد بخش   Storage Usageاحتمالاً در روزهای آینده در برنامه واتس اپ برای سیستم عامل اندروید منتشر خواهد شد؛ اما کاربران آیفون نیز احتمالاً در مرحله بعدی این آپدیت را دریافت خواهند کرد. برای نمایش اجمالی از ویژگی های اضافه شده به قسمت فضای استفاده شده از حافظه، WhatsApp  عکسی از صفحه این برنامه را به اشتراک گذاشته است که وجود چندین گزینه جدید را در این اپلیکیشن نشان می دهد.

در آپدیت جدید نواری برای حافظه در قسمت بالای برنامه دیده می شود که جزئیات مربوط به بخشی از فضای مصرف شده توسط اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در واتس اپ را به کاربر ارائه می دهد. علاوه بر این، در این تصویر گزینه ای به نام پاک کردن وجود دارد که با استفاده از آن اطلاعاتی که در واتس اپ به اشتراک گذاشته و فرستاده شده  با توجه به حجم، از بزرگ به کوچک لیست شده اند و به کاربران کمک می کند تا به راحتی بتوانند نگاهی به اطلاعات حافظه شان بیاندازند  و اگر خواستند اطلاعاتشان را حذف کنند.

واتس اپ پیشتر در ماه ژوئن نسخه ی جدیدی را ارائه کرد که در آن نسخه، اطلاعات دریافت شده و اطلاعاتی که توسط خود کاربر ارسال شده بودند، به طور جداگانه مشخص شده بودند؛ اگرچه، به نظر می رسد این طراحی آنچنان کمک کننده نبود، و این بار این شرکت تصمیم گرفته است که قبل از انتشار عمومی این نسخه، یک تصویر از ویژگی های جدید را در اختیار کاربران بگذارد.

این تصویر منتشر شده از ویژگی های جدید؛ همچنین نشان می دهد که جدا از طراحی جدید قسمت حافظه، بخش Storage Usage برای هر چت انفرادی و یا گروهی، لیستی بر اساس حجم اطلاعات مبادله شده تهیه کرده است و علاوه بر این، قابلیت جستجو کردن که در نسخه های قبلی به صورت کلی بود را تغییر داده و در این نسخه در هر صفحه گفت و گو به طور جداگانه می توانید اطلاعات مورد نظر خود را جستجو کنید.

این شرکت گزارش می دهد که ویژگی های جدید در بخش Storage Usage هم اکنون در دست تهیه است و حتی برای نسخه بتا نیز در دسترس نیست. تصویر به اشتراک گذاشته شده توسط سایت از برنامه WhatsApp for Android است. با این وجود، این احتمال وجود دارد که کاربرانی که  آیفون دارند نیز بتواند این نسخه را همزمان با کاربران  اندرویدی داشته باشند. برخی از تغییرات ممکن است بیش از آنچه در تصویر مشاهده شده، به وجود آمده باشند، زیرا هنوز این نسخه برای آماده سازی همگان و عموم آماده نیست.

منبع : گجتز