اپل در سال گذشته با انتشار نسخه جدیدی از سری گوشی های آیفون SE بار دیگر این محصول را بر سر زبان ها آورد و انتظار می رفت تا به صورت سالیانه  مدل جدیدی از آیفون SE را ارائه دهد؛ اما به گفته خبرهایی که به تازگی منتشر شده جدیدترین مدل این گوشی قرار است تا در سال 2022 رونمایی شود.

بر اساس شایعات پیشین انتظار می رفت تا نسل سوم آیفون SE در نیمه اول سال جاری معرفی و رونمایی شود اما پس از گذشت مدتی در خبرهای منتشر شده اعلام شد که این گوشی در نیمه دوم امسال رونمایی خواهد شد که در حال حاضر این خبر نیز تکذیب شده است و گفته می شود که نسل سوم این مدل قرار است تا در سال 2022 رونمایی شود. همچنین شایعاتی در خصوص آیفون SE 2022 وجود دارد که اظهار دارد این گوشی جدید احتمالا در سایز بزرگتری نسبت به مدل پیشین خود عرضه می شود و به همین دلیل پسوند پلاس را در نام خود دارد.

این مدل جدید به جای دکمه هوم از حسگر تشخیص اثر انگشت زیر نمایشگری بهره مند است و به همین دلیل با حذف دکمه هوم در قسمت جلو آیفون SE جدید شاهد یک نمایشگر تمام صفحه خواهیم بود اما از سوی دیگر برخی از گزارشات به این موضوع اشاره دارند که نسل سوم این مدل تفاوت چندانی با سری پیشین خود نخواهد داشت و تنها تفاوت آن در قابلیت پشتیبانی از شبکه اتصالات 5G است که این قابلیت در نسل دوم این مدل تعبیه نشده است و تنها از شبکه LTE پشتیبانی می کند.

دومین آیفون SE اپل در آوریل 2020 معرفی شد و طراحی آن برگرفته از آیفون 8 بوده است که برخی از پیشرفت ها را داشته است به عنوان مثال پردازنده بکار برده شده در این مدل بیونیک A13 است که در سری گوشی های آیفون 11 نیز تعبیه شده است.

منبع: macrumors