در حدود یک دهه است که سری گوشی های گلکسی سامسونگ با کاربران اندرویدی در دنیای تکنولوژی همراه شده اند و قدم به قدم پیشرفت کرده اند و با آخرین تکنولوژی های روز در اختیار کاربران قرار گرفته اند. سامسونگ گلکسی S20 اولترا که در سال گذشته معرفی و عرضه شده است بهترین گوشی هوشمند ساخت این کمپانی با پیشرفته ترین دوربین در سال 2020 شناخته شده است و این یعنی که هیچ گوشی ای در دنیای تکنولوژی با رنج قیمتی مشابه گلکسی S20 اولترا دوربینی بهتر از این گوشی را به کاربران ارائه نکرده است.

امسال نیز گلکسی S21 اولترا به عنوان جانشین این گوشی با یک دوربین خارق العاده به بازار عرضه شده است با این تفاوت که علی رغم پیشرفت نه تنها در ارزش آن نسبت به مدل پیشین خود شاهد افزایش قیمت نیستیم بلکه قیمت آن تا حدودی کاهش نیز یافته است که این موضوع بسیار جالب توجه به نظر می رسد.

گلکسی S21 اولترا سامسونگ امسال نیز همانند مدل اولترا سری اس 20 بسیار قدرتمند ظاهر شده است و نسبت به سایر اعضای خانواده S21 برتری دارد. این گوشی دارای بدنه ای از جنس شیشه است که برخلاف مدل پیشین خود ظاهری مات دارد که ادغام این جنس مات با رنگ های نقره ای و مشکی به شما یک گوشی بسیار جذاب و شکوهمند را ارائه می دهد که علاوه بر این دیگر لک افتادن گوشی به هنگام در دست گرفتن آن آزاردهنده نیست مسئله ای که در سایر گوشی های با جنس بدنه شیشه ای براق بسیار برای کاربران ناراحت کننده است.

بررسی دوربین گلکسی S21 اولترا

از برجسته ترین تغییرات این گوشی می توان به طراحی محفظه لنز دوربین این محصول اشاره کرد که در گوشه سمت چپی جای گرفته است و لنزهای بسیار پیشرفته ای را در خود جای داده است که آماده برای تصویر برداری حرفه ای هستند؛ چهار لنز تعبیه شده برای دوربین اصلی این گوشی در کنار یک فلش LED درون محفظه مستطیلی شکلی قرار گرفته اند که به کمک یکدیگر بهترین تصاویر را به شما ارائه می دهند. محفظه لنز دوربین اصلی اس 21 اولترا با یک برش برجسته مرز خود را به صورت کاملا ملموسی از بدنه گوشی مشخص کرده است. 

چیزی که گلکسی S21 اولترا را نسبت به سایر اعضای خانواده S21 برتری می بخشد دوربین این گوشی است؛ مدل اولترا سری S21 تنها محصول در بین سه مدل پرچمداران 2021 سامسونگ است که دارای 4 لنز برای دوربین اصلی است. شاید این تفاوت و پیشرفت در زمینه تصویربرداری در نگاه اول مشخص نباشد اما هنگامی که گلکسی S21 اولترا تصاویر را ثبت می کند و پس از آن به ویرایش این تصاویر می پردازد و با طیف رنگی گسترده تری که دارد به عکس ها و فیلم های ثبت شده جان می بخشد و آن را بسیار واقعی به نمایش میگذارد میتواند تا قابلیت های شگفت انگیز خود را به رخ همگان بکشد.

بررسی دوربین گلکسی S21 اولترا

لنز اولیه دوربین اصلی این گوشی 108 مگاپیکسلی است که تصاویر را با بالاترین میزان وضوح تصویر به ثبت می رساند و حتی ریزترین جزئیات را فراموش نمی کند. عکس های ثبت شده توسط دوربین این گوشی در نور کم یک شاهکار در بین دوربین های تعبیه شده در گوشی های هوشمند محسوب می شود. لنز تله فوتو گلکسی S21 اولترا 10 مگاپیکسلی است که قابلیت زوم 10x را داراست و لنز سوم آن نیز تله فوتو پریسکوپ است که 10 مگاپیکسلی با قابلیت زوم 3x است و به کاربر این امکان را می دهد تا به راحتی دوردست ترین مکان ها زوم کند و بدون اینکه حتی ذره ای از کیفیت آن ها کاسته شود به تصویربرداری بپردازد. لنز فوق عریض تعبیه شده در این پرچمدار قدرتمند 2021 سامسونگ نیز 12 مگاپیکسلی است. تصاویر تهیه شده توسط دوربین گوشی گلکسی S21 اولترا به طرز شگفت انگیزی نسبت به سایر اعضای خانواده این پرچمدار با کیفیت و دقیق اند و در یک جمله می توان گفت که اس 21 اولترا در تصویر برداری بی همتاست.

از دیگر ویژگی های این گوشی می توان به قابلیت پشتیبانی از قلم S نیز اشاره کرد که ویژگی جدیدی است که تنها در این مدل از سری گلکسی S21 تعبیه شده است و بسیار جالب به نظر می رسد. این قلم مانند سری نوت در بدنه گوشی جایی برای آن در نظر گرفته نشده است اما کاربران می توانند تا به صورت جداگانه قلم نامبرده را تهیه کنند.

منبع: androidcentral