اخبارفناوری

اپل تولید آیفون 12 مینی را به میزان چشمگیری کاهش داد

اینطور که به نظر می رسد طرفداران کمپانی اپل همواره در پی داشتن بزرگترین، بروزترین و پیشرفته ترین های دنیای تکنولوژی هستند و به همین دلیل از آیفون 12 مینی از سری پرچمداران 2020 این تولید کننده بزرگ آمریکایی چندان استقبالی نشده است و بدین ترتیب اپل تولید این محصول را به علت عدم استقبال کاربران کاهش داده است.

Nikkei ( شاخص بورس و اوراق بهادار توکیو) امروز اعلام کرده است که اپل تولید سری گوشی های آیفون 12 مینی را در آمریکا کاهش داده است؛ بر این اساس این کمپانی بزرگ به تامین کنندگان اصلی خود اعلام کرده است که در نیمه دوم سال 2021 در تولیدات خود کاهش عمده ای را خواهد داشت. گفته می شود که تقاضا برای گوشی هایی با نمایشگر 5.4 اینچی بسیار کمتر از حد انتظار بوده است و بدین ترتیب تامین کنندگان عمده نمایشگرهای گوشی های آیفون و سایر تامین کنندگان باید تولیدات خود را مدیریت کنند چرا که پیش از این انتظار می رفت تا پایان ماه ژوئن اپل 75 میلیون گوشی آیفون را به فروش برساند.

اما تا پایان ماه دسامبر 2021 اپل نتوانست میزان فروش خود را به عدد مورد نظر برساند و این رقم در حدود 20 درصد کمتر از انتظار بوده است که این کاهش تماما مرتبط به عدم استقبال از آیفون 12 مینی بوده است و در سایر محصولات این سری تقاضا تقریبا به میزان پیش بینی شده نزدیک است.

عدم تقاضا برای مدل مینی چندان دور از انتظار هم نبوده است چرا که ترند دنیای گوشی های هوشمند به سمت محصولاتی ظریف و بزرگ تر است که در طراحی آیفون 12 مینی دقیقا شاهد یک گوشی برخلاف این موضوع هستیم و این در حالی است که آیفون 12 مینی تنها 100 دلار از مدل آیفون 12 ارزان تر است و شما تنها با پرداخت 100 دلار بیشتر می توانید از قابلیت ها و ویژگی های بیشتری بهره مند شوید بنابراین یک کاربر برای داشتن خریدی هوشمندانه مطمئنا آیفون 12 را انتخاب می کند.

اما شاید برای شما نیز این سوال به وجود آمده باشد که چرا آیفون SE با نمایشگر 4.7 اینچی در سال گذشته توانست رقم خوبی برای فروش را ثبت کند و کاربران از این مدل استقبال کردند که باید اعلام کرد این گوشی با قیمتی در حدود نصف آیفون 12 مینی و قابلیت هایی تقریبا مشابه عرضه شده است و همین دلیل توانسته است تا کاربران را متقاعد به خرید این گوشی از سری محصولات ساخت اپل بکند.

در حال حاضر اپل تولید آیفون 12 مینی را تا حد زیادی کاهش داده است و احتمال داده نمی شود تا در سری آیفون 13 که قرار است تا خانواده پرچمداران 2021 این کمپانی را تشکیل دهند شاهد وجود مدل مینی باشیم.

منبع: phonearena

مهدیه بهرامی

من مهدیه بهرامی هستم. لیسانس مترجمی زبان انگلیسی علاقه مند به نوشتن، به‌ویژه حوزه تکنولوژی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا