راهنمای خرید و انتخاب بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

بسیاری از افراد نیاز به انجام کارهای گرافیکی سنگین دارند و به همین دلیل، قصد دارند با بهترین لپ تاپ برای انجام کارهای گرافیکی سنگین با قیمت مناسب در سال ۲۰۲۲ آشنایی پیدا کنند. با توجه به این خواسته، ما تعداد زیادی از برندها و مدل‌های بهترین لپ تاپ با قیمت مناسب که برای انجام کارهای گرافیکی سنگین در سال ۲۰۲۲ مناسب هستند را بررسی کردیم تا بتوانیم از بین آن‌ها بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی را به شما پیشنهاد دهیم. با مبیت همراه باشید.

طراحی گرافیک، یک کار کاملا جدی و سخت است که نیاز به ترکیب نرم افزاری و سخت افزاری مناسبی دارد تا بتوانید امور مد نظر خود را به خوبی انجام دهید. با توجه به اینکه امروزه تعداد پرشماری از برندها با سوابق مختلف در بازار لپ تاپ وجود دارد، هیچ کمبودی از نظر گزینه‌های مناسب احساس نمی‌شود و این مدل‌ها به خوبی موفق شده‌اند بخش قابل توجهی از نیاز بازار را برطرف کنند. زمان انتخاب بهترین لپ تاپ برای کار گرافیکی سنگین با قیمت مناسب در سال ۲۰۲۲ یک سری معیارهای معین وجود دارد که باید آن‌ها را مد نظر قرار دهید و سعی کنید با در نظر گرفتن همه‌ی آن‌ها، تعادل مناسبی ایجاد نمایید تا مدل مد نظرتان، از هر لحاظ مناسب هدف‌تان باشد. این معیارها عبارت هستند از:

• عملکرد سخت افزاری

• وزن بدنه

• صفحه نمایشگر بزرگ

• امکان حمل و جابجایی ساده

• شارژدهی باتری

• قیمت مقرون به صرفه

• و…

اگر به دنبال بهترین لپ تاپ تا ۱۵ میلیون تومان هستید، این مطلب را مطالعه کنید.

شاید علاقه داشته باشید که بدانید اکثر طراحان گرافیک برای کار گرافیکی از چه لپ تاپی استفاده می‌کنند. اگرچه شاید فکر کنید که همه‌ی طراحان کار گرافیکی از محصولات Apple برای این کار استفاده می‌کنند، اما برندهای دیگر هم با استقبال گسترده‌ای برای انجام امور گرافیکی مواجه می‌شوند.

جای هیچ شکی نیست که اغلب افرادی که کار گرافیکی یا امور مشابه آن را انجام می‌دهند، محصولات اپل را دوست دارند و این برند تنها انتخابشان برای انجام اهداف مورد نظرشان می‌باشد. اما ممکن است شما طرفداران اپل نباشید یا نخواهید از سیستم عامل آن استفاده کنید.

با در نظر گرفتن این نکته، ما در مطلب امروز خود تعداد زیادی از بهترین لپ تاپ ها برای انجام کارهای گرافیکی با قیمت مناسب در سال ۲۰۲۲ از برندها و مدل‌های مختلف را انتخاب کرده‌ایم که قطعا با استفاده از آن‌ها هم می‌توانید امور مد نظر خود در کار گرافیکی را به انجام برسانید. بنابراین، بهتر است بدون اتلاف وقت، هرچه زودتر به سراغ اصل مطلب برویم و لیست ۱۰ لپ تاپ مناسب برای طراحی گرافیک را به شما معرفی کنیم.

عوامل تاثیرگذار در انتخاب بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که یک طراح گرافیک، چه مواردی را باید زمان انتخاب یک لپ تاپ مد نظر داشته باشد و یا به چه نکاتی باید توجه کند؟ برای توضیح درمورد این موضوع باید اشاره کنیم که اتفاقا موارد مهمی وجود دارد که باید قبل از خرید یک لپ تاپ به‌خصوص برای انجام کار گرافیکی به آن‌ها توجه داشته باشید. این موارد، یک سری ویژگی معین و مشخص هستند که در ادامه، به آن‌ها اشاره خواهیم کرد و توضیحات تکمیلی درمورد هر یک از آن‌ها را نیز در اختیارتان قرار خواهیم داد.

زمان انتخاب بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی با قیمت مناسب در سال ۲۰۲۲ باید ۷ فاکتور مختلف را در نظر بگیرید. این ۷ فاکتور عبارت هستند از:

• سیستم عامل (OS)

• قدرت پردازشی (CPU)

• حافظه RAM

• میزان فضای ذخیره سازی

• نمایشگر

• شارژدهی باتری

• قیمت

اکنون درمورد هر یک از موارد فوق، یک توضیح کوتاه در اختیارتان قرار می‌دهیم تا بدانید وقتی قصد انجام یک کار گرافیکی به نحو احسن دارید، این فاکتورها دقیقا چقدر می‌توانند تاثیرگذار باشند و نتیجه‌ی خروجی که به دست می‌آورید را تغییر دهند.

تاثیر سیستم عامل در انتخاب بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

در ابتدا قبل از اینکه برای خرید چنین لپ‌تاپی اقدام کنید، اول از همه باید تصمیم بگیرید که آیا دوست دارید از سیستم عامل ویندوز استفاده کنید یا قصد دارید به MacOS نقل مکان کنید. حتی شاید یک لپ‌تاپ معمولی با سیستم عامل ChromeOS هم برای شما کافی باشد.

برای اینکه بهتر بتوانید برای انتخاب سیستم عامل مصرفی خود در کار گرافیکی تصمیم بگیرید، باید توضیح دهیم که بسیاری از طراحان گرافیک کار خود را با ویندوز شروع کرده‌اند و پس از چند سال کسب تجربه و تخصص کافی، به MacOS نقل مکان کردند. پس برای شروع کار، شاید بهتر باشد از ویندوز استفاده کنید؛ به‌خصوص اگر با فضای آن آشنا هستید، اما فضای MacOS یا سیستم عامل‌های دیگر برایتان به اندازه کافی آشنا نیست.

تاثیر پردازنده در انتخاب بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

فاکتور تاثیرگذار بعدی در انتخاب بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی، قدرت پردازشگر لپ تاپ انتخابی شماست. کاملا واضح است که مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عامل در زمان تصمیم گیری برای انتخاب یک لپ‌تاپ، قدرتی است که می‌تواند ارائه دهد. هر نرم افزار جدی و مهمی که برای انجام امور طراحی گرافیک وجود دارد، نیاز به یک پردازشگر (CPU) قدرتمند دارند تا بتوانید هر کاری که مد نظر دارید را کاملا روان، به نرمی و بدون افت تجربه‌ی کاربری به انجام برسانید.

برای آگاهی از اینکه قدرت پردازنده‌ی لپ‌تاپ انتخابی شما برای اهداف خاصی نظیر امور طراحی گرافیک، دقیقا باید چقدر باشد، می‌توانید به وبسایت‌هایی نظیر Adobe مراجعه کنید تا از CPU مورد نیاز برای اجرای برنامه‌های مخصوصی نظیر Photoshop, Illustrator, InDesign, After Effects, Premiere Pro که برای این کار طراحی و ساخته شده‌اند، اطلاع پیدا کنید.

به عنوان مثال، برای انجام امور سخت و سنگینی نظیر رندر ۳ بعدی یا ویرایش ویدیو، باید به دنبال لپ تاپی باشید که توان سخت افزاری بالایی داشته باشد. برای این منظور، لپتاپ‌های دارای پردازنده ۴ هسته‌ای می‌توانند انتخاب مناسبی باشند.

تاثیر حافظه RAM در انتخاب بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

فاکتور مهم بعدی برای انتخاب بهترین لپ تاپ با قیمت مناسب برای کارهای گرافیکی سنگین در سال ۲۰۲۲ حافظه RAM است که اساسا به شما اجازه می‌دهد چندین برنامه را به صورت همزمان اجرا و از آن‌ها استفاده کنید. هرچقدر حافظه RAM بیشتری در دستگاه شما وجود داشته باشد، برنامه‌های بیشتری را می‌توانید بدون افت عملکرد اجرا نمایید. این فاکتور در نرم و روان بودن برنامه‌های در حال اجرا هم تاثیر بسیار زیادی دارد.

اما سوال کاربران این است که برای انجام کار طراحی گرافیک به چقدر حافظه RAM نیاز داریم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت برای انجام کارهای گرافیکی سنگین باید دستگاهی را انتخاب کنید که حداقل ۸ گیگابایت RAM داشته باشد. اما پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه برنامه‌ها به اندازه کافی نرم و روان اجرا شوند و در دل کار مشکلی به وجود نیاید، دستگاهی با ۱۶ گیگابایت RAM تهیه کنید. هرچقدر بتوانید این فاکتور را ارتقاء دهید، تجربه‌ی بهتری هم به دست خواهید آورد. پس حافظه RAM را تا جای ممکن زیاد انتخاب کنید.

قبل از اینکه برای خرید کاور گوشی اقدام کنید، بهترین کاور گوشی موبایل  را بشناسید.

به شدت توصیه می‌کنیم که حداکثر میزان RAM که برایتان امکان پذیر هست را تامین کنید. زیرا شما به عنوان یک طراح گرافیک، هر از گاهی باید نرم افزارهای در حال اجرای زیادی داشته باشید و بین برنامه‌های مختلف نظیر Photoshop, Illustrator, InDesign و یا حتی برنامه‌های بیشتر جابجا شوید. پس دستگاه‌تان باید حافظه بسیار زیادی برای نگه داری دیتاهای آن‌ها به طور همزمان در اختیار داشته باشد تا از سوی دیگر، شما هم یک تجربه کاملا نرم و روان داشته باشید. درصورت کمبود فضای RAM با مشکلاتی نظیر لگ و تاخیر مواجه خواهید شد.

تاثیر فضای ذخیره سازی در انتخاب بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

انتخاب بهترین لپ تاپ برای کار گرافیکی نیاز به تحقیق و جست و جوی زیادی دارد. اما درمورد ارتباط میزان فضای ذخیره سازی با انتخاب بهترین لپ تاپ با قیمت مناسب برای انجام کارهای گرافیکی سنگین در سال ۲۰۲۲ باید بگوییم بسته به کار گرافیکی  خاصی که انجام می‌دهید، نیاز به مقداری حافظه ذخیره سازی دارید تا بتوانید فایل‌های مد نظرتان که معمولا حجم بسیار سنگین و زیادی هم دارند را در سیستم خود ذخیره کنید. میزان فضای مورد نیاز، می‌توان بسته به کاری که انجام می‌دهید، متغیر باشد.

فایل‌های منبع حاصل از کارهای گرافیکی که معمولا دارای پسوندهای PSD, AI, INDD, AEP و موارد دیگر هستند، معمولا حجم سنگینی دارند. بنابراین، باید فضای ذخیره سازی کافی در اختیار داشته باشید تا در صورتی که نیاز به ذخیره سازی تعداد زیادی از آن‌ها در سیستم خود پیدا کردید، فضای کافی برای آن‌ها وجود داشته باشد. این موضوع به‌خصوص در مواردی نظیر طراحی گرافیک ۳ بعدی یا ویرایش ویدیو بیشتر صدق می‌کند. همچنین، طراحانی که با تصاویر زیادی هم معمولا سر و کار دارند، باید برای داشتن فضای ذخیره سازی کافی برای تمامی آن‌ها آمادگی داشته باشند. موارد اینچنینی، نیاز به فضای ذخیره سازی زیادی در حافظه دستگاه شما دارند.

اگر قصد انتخاب بهترین پاوربانک برای گوشی سامسونگ دارید، این مقاله برای شماست.

تاثیر کیفیت صفحه نمایشگر در انتخاب بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

طبیعتا، واضح است که انتخاب لپ‌تاپی با صفحه نمایش باکیفیت، برای هر طراح گرافیکی در اولویت قرار دارد و جزو مهم‌ترین عواملی است که زمان خرید یک لپ تاپ جدید باید مد نظر داشته باشد. دلیل این امر، این است که به عنوان مثال، شما به عنوان یک طراح گرافیک باید صفحه نمایشگری در اختیار داشته باشید که علاوه بر داشتن روشنایی مطلوب و کافی، رنگ‌ها را نیز کاملا دقیق به تصویر بکشد. همچنین، در کارهای گرافیکی، معمولا اندازه نمایشگر هم هرچقدر که بزرگ‌تر باشد، بهتر است.

زیرا در نمایشگرهای بزرگ، می‌توانید به تمامی جزئیات تصویر یا ویدیویی که روی آن کار می‌کنید، تسلط داشته باشید و در واقع، همه جای آن به راحتی قابل مشاهده خواهد بود. اگر بخواهیم به اندازه دقیقی اشاره کنیم، می‌توانیم بگوییم که نمایشگرهای ۱۳ اینچی معمولا برای کار گرافیکی مقداری کوچک هستند، ۱۵ اینچ سایز خوبی است و نمایشگرهای ۱۶ و ۱۷ اینچی هم از این نظر، بهترین گزینه‌ها به شمار می‌روند.

مورد بعدی درمورد نمایشگر زمان خرید بهترین لپ تاپ برای کار گرافیکی این است که می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید نمایشگر آن لمسی باشد یا اینکه نیازی به صفحه‌ی لمسی ندارید. در صورت انتخاب مدلی با نمایشگر لمسی، می‌توانید به عنوان تبلت هم از دستگاه خود استفاده کنید که می‌تواند برای اهدافی نظیر ترسیم تصاویر، طراحی و نقاشی مناسب باشد. اما اکثر طراحان گرافیک به لمسی بودن نمایشگر دستگاه خود اهمیت نمی‌دهند.

قبل از هر گونه اقدامی برای خرید محافظ نمایشگر مطلب بهترین گلس گوشی موبایل را بخوانید.

تاثیر شارژدهی باتری در انتخاب بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

با توجه به اینکه قصد خرید یک لپ تاپ به عنوان یک دستگاه قابل حمل برای انجام امور گرافیکی خود دارید، بنابراین باید به شارژدهی باتری توجه بسیار زیادی داشته باشید. این فاکتور، می‌تواند یکی از تاثیرگذارترین عوامل در خرید بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی سنگین با قیمت مناسب در سال ۲۰۲۲ در نظر گرفته شود. مخصوصا اگر معمولا زیاد نقل مکان می‌کنید یا حتی لپ تاپ‌تان را زیاد جابجا می‌کنید یا حتی وقتی که در منزل هستید، مدت زیادی با لپتاپ خود بدون اینکه آن را به شارژر متصل کنید، کار می‌کنید. در هر صورت، به اتمام رسیدن شارژ باتری لپ تاپ زمانی که در حال انجام کار مهمی هستید، می‌تواند بسیار آزاردهنده و اعصاب خورد کن باشد.

تاثیر قیمت در انتخاب بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

و در نهایت، به عنوان آخرین فاکتور در انتخاب بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی سنگین باید به قیمت دستگاهی که مد نظر دارید، اشاره کنیم. فاکتوری که به نوعی، مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عامل به شمار می‌رود. به طوری که اگر یک لپ تاپ تمامی فاکتورهای قبلی که توضیح دادیم را داشته باشد، اما فقط همین یک فاکتور (یعنی قیمت مناسب) را نداشته باشد، قطعا از لیست گزینه‌های احتمالی حذف می‌شود. قطعا “مقرون به صرفه بودن” برای اکثریت افراد از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

آیا به دنبال یک هدفون باکیفیت از یک برند معتبر هستید؟ در این مطلب با بهترین هدفون جی بی ال آشنا خواهید شد.

به هر حال، هیچ کس دوست ندارد مبلغ زیادی برای خرید یک لپتاپ مناسب برای کار گرافیکی هزینه کند، اما پس از مدتی متوجه شود که گزینه‌های بهتری هم وجود داشت که حتی قیمت پایین‌تری هم از آنچه که اکنون خریداری کرده، داشتند. بنابراین، باید از همان ابتدا بودجه مد نظر خود را مشخص کنید و بدانید تا چقدر می‌خواهید هزینه کنید. سپس، دنبال لپتاپ‌هایی که در آن رنج قیمت هستند، بگردید. در نهایت، باید به گزینه‌ای برسید که در عین مقرون به صرفه بودن، برای انجام اهداف مد نظر شما هم به اندازه کافی قدرتمند باشد تا بتوانید امور خلاقانه‌ی خود را به راحتی با آن انجام دهید.

مقاله پیشنهادی :  ارزان ترین هدفون JBL (کیفیت خوب در سال 1401، 2022)

تمامی عوامل تاثیرگذار در خرید بهترین لپ تاپ برای کار گرافیکی را مد نظر بگیرید و سپس، لیست بهترین لپ تاپ های ما برای انجام کارهای گرافیکی سنگین با قیمت مناسب را مشاهده نمایید تا بدانید بهترین گزینه‌ها برای این اهداف چه مواردی هستند.

بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی Microsoft Surface Laptop 4

بررسی Surface Laptop 4

مشخصات لپتاپ Microsoft Surface Laptop 4

• پردازنده: Intel 11th Generation Core i5

• گرافیک: Intel Iris Xe Graphics

• حافظه رم: ۸ و ۱۶ و ۳۲ گیگابایت

• اندازه صفحه نمایشگر: ۱۳.۵ اینچ

• فضای ذخیره سازی داخلی: ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت و ۱ ترابایت SSD

بهترین گوشی تا ۵ میلیون تومان را در این مقاله به شما معرفی کرده‌ایم.

نگاهی کلی به لپ تاپ Microsoft Surface Laptop 4

اگر جزو طرفداران مایکروسافت و محصولات این شرکت هستید و به دنبال بهترین لپ تاپ در بین تمامی گزینه‌های موجود می‌گردید، Microsoft Surface Laptop ۴ را به عنوان اولین گزینه در لیست بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی به شما پیشنهاد می‌کنیم. این لپتاپ که توسط شرکت مایکروسافت تولید و راهی بازار شده است، نه تنها یک گزینه‌ی مقرون به صرفه‌ی بسیار عالی محسوب می‌شود، بلکه به شما اجازه می‌دهد یک لپتاپ بسیار زیبا با طراحی چشم‌نواز برای کار گرافیکی داشته باشید. Microsoft Surface Laptop ۴ قطعا یکی از زیباترین لپتاپ‌های لیست امروز ما است.

این دستگاه، از نظر طراحی و شکل ظاهری، قطعا ما را به یاد لپتاپ‌های سری Macbook اپل می‌اندازد و خوشبختانه از نظر عملکردی هم، در جنبه‌های مختلف همینطور است. بدنه‌ی آلومینیومی Surface Laptop ۴ با شباهت ظاهری زیادی که با لپتاپ‌های اپل دارد، باعث شده تا در آن واحد، یک حس رده بالا و پرمیومِ آشنا داشته باشد که با توجه به مقاومت و استحکام بالایی هم که به نظر می‌رسد دارد، می‌تواند به خوبی از اجزای داخلی بدنه‌ی این دستگاه محاظت نماید و آن را از آسیب‌های احتمالی دور نگه دارد.

در صورتی که قصد دارید بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی سنگین در سال ۲۰۲۲ از تمامی جنبه‌های کلی را در اختیار داشته باشید، Microsoft Surface Laptop ۴ می‌تواند یک انتخاب عالی باشد. در زیر بدنه‌ی این دستگاه، یک پردازنده‌ی کاملا قدرتمند و مناسب قرار داده شده است که قادر به انجام رندرهای گرافیکی است و علاوه بر این، در زمان استفاده از محصولات Adobe CC یا Creative Cloud نیز این اطمینان خاطر را به طور کامل به شما می‌دهد که امور مد نظر خود را با کم‌ترین لگ ممکن به انجام برسانید.

یکی از جنبه‌های جالب توجهی که در این لپتاپ وجود دارد، قابلیت جدید پشتیبانی از فست شارژ است که باعث می‌شود بتوانید تنها در عرض کم‌تر از ۱ ساعت، ۸۰ درصد از ظرفیت باتری را شارژ کنید؛ قابلیتی که در هیچ یک از دستگاه‌های دیگر این لیست وجود ندارد.

آیا انواع کارت حافظه جانبی را می‌شناسید و تفاوت هر یک از مموری کارت‌ها را با یکدیگر می‌دانید؟ مطلب بهترین کارت حافظه موبایل برای شماست

نقاط قوت لپتاپ Microsoft Surface Laptop 4

نقاط ضعف لپتاپ Microsoft Surface Laptop 4

طراحی بسیار شیک، زیبا و مدرن شارژدهی نه چندان زیاد باتری
پردازنده‌های قدرتمند و سریع
قابلیت پشتیبانی از فست شارژ با سرعت خیره کننده

 

بهترین لپتاپ برای کارهای گرافیکی Dell XPS 15 9500

بررسی لپ تاپ دل XPS

مشخصات لپتاپ Dell XPS 15 9500

• پردازنده: 10th-generation Intel Core i5 یا i7

• گرافیک: Intel Iris Plus Graphics یا Nvidia GeForce GTX ۱۶۵۰ Ti

• حافظه رم: ۸ تا ۶۴ گیگابایت

• اندازه صفحه نمایش: ۱۵.۶ اینچ فول اچ دی پلاس (۱۲۰۰ × ۱۹۰۰ پیکسل) IPS یا یو اچ دی پلاس (۲۴۰۰ × ۳۸۴۰ پیکسل)

• فضای ذخیره سازی داخلی: ۲۵۶ گیگابایت تا ۱ ترابایت

نگاهی کلی به لپتاپ Dell XPS 15 9500

اگر طرفدار محصولات اپل نیستید، اما مشکلی با پرداخت هزینه‌ی زیاد برای خرید یک لپتاپ باکیفیت و رده بالا ندارید، پس لپ‌تاپ‌های سری Dell XPS می‌توانند گزینه‌های مناسبی برایتان باشند. در واقع، شاید حتی بهترین لپتاپ برای کارهای گرافیکی شما باشند. این سری را می‌توان بهترین لپتاپ‌ها برای افراد حرفه‌ای دانست که برای در اختیار داشتن کیفیت بالا و طراحی چشم نواز ارزش زیادی قائل هستند. لپتاپ Dell XPS ۱۵ ۹۵۰۰ نیز یکی از بهترین لپتاپ ها برای کار گرافیکی محسوب می‌شود و گزینه‌ی بسیار عالی است.

افرادی که قصد خرید هولدر موبایل دارند، بهترین هولدر موبایل را از دست ندهند.

از شاخصه‌های مهم این لپتاپ، می‌توان به استفاده از اجزای قدرتمند در یک بدنه‌ی باریک، سبک با ظاهر بسیار زیبای رده بالا اشاره کرد که باعث می‌شود برای تمامی افراد خلاقی که به دنبال انجام اموری نظیر طراحی و نقاشی گرافیکی هستند، یک انتخاب فوق العاده عالی در نظر گرفته شود. در واقع، Dell XPS ۱۵ ۹۵۰۰ می‌تواند تمامی نیازهایی که یک طراح گرافیک ممکن است در یک لپتاپ به دنبال آن‌ها باشد را به بهترین شکل ممکن برطرف کند. این لپتاپ با دارا بودن یک نمایشگر ۱۵.۶ اینچی و یک کارت گرافیک Nvidia مجزا، یکی از شایسته‌ترین انتخاب‌ها برای طراحان گرافیک است که به طور متمرکز، کارهای گرافیکی سنگین و سخت را به خوبی انجام می‌دهند.

مچهز بودن لپتاپ Dell XPS ۱۵ ۹۵۰۰ به آخرین و جدیدترین فناوری‌های اینتل باعث می‌شود که این دستگاه برای انجام هر اموری در زمینه‌ی تصویر، ویدیو، نرم افزارهای ویرایش آن‌ها و حتی اجرای برخی از بازی‌های نه چندان سنگین و پرتقاضا بسیار چیره دست و بامهارت باشد. همانطور که قطعا تا به حال معادل این ضرب المثل را شنیده‌اید، هرچقدر بیشتر هزینه کنید، امکانات بیشتری هم به دست خواهید آورد. و ظاهرا این ضرب المثل درمورد هیچ چیزی بیشتر از Dell XPS ۱۵ ۹۵۰۰ صدق نمی‌کند.

این لپتاپ، می‌تواند نه تنها برای طراحان گرافیک، بلکه برای افرادی که به دنبال بهترین لپتاپ از برند Dell هستند هم بهترین گزینه‌ی ممکن باشد. ارائه‌ی یک عملکرد سخت افزاری رده بالا و استوار با بالاترین پایداری ممکن و به کار گیری آن در یک طراحی زیبا و چشم نواز از مهم‌ترین مزایای XPS ۱۵ ۹۵۰۰ است که باعث می‌شود مجبور شوید برای داشتن تمامی این مزایا در کنار یکدیگر، هزینه‌ی سنگینی معادل با ۲۰۰۰ دلار متقبل شوید.

به طور کلی، Dell XPS ۱۵ ۹۵۰۰ را می‌توان یک دستگاه قدرتمند در نظر گرفت که نسبت به قیمت خود، واقعا مقرون به صرفه است و مهارت بسیار زیادی برای انجام هر کاری در زمینه‌ی طراحی گرافیک که برعهده‌ی آن گذاشته می‌شود را در اختیار دارد. زمان اجرا و استفاده از نرم افزارهای طراحی در این دستگاه، همه چیز آنقدر نرم و روان اجرا می‌شود که اصلا احساس نمی‌کنید حتی ذره‌ای برای سخت افزار آن چالش برانگیز یا سخت باشد.

نقاط قوت لپتاپ Dell XPS 15 9500

نقاط ضعف لپتاپ Dell XPS 15 9500

عملکرد سخت افزاری فوق العاده عالی کارت گرافیک GTX ۱۶۵۰ Ti نسبت به سایر مشخصات این لپتاپ کمی ضعیف است
طراحی بسیار زیبا و چشم نواز

بهترین لپتاپ برای کارهای گرافیکی Apple MacBook Air 2021

بررسی مک بوک ایر 2021

مشخصات لپتاپ Apple MacBook Air 2021

• پردازنده: چیپ Apple M1

• گرافیک: یکپارچه با CPU

• حافظه رم: ۴ و ۸ گیگابایت

• اندازه نمایشگر: ۱۳.۳ اینچ

• فضای ذخیره سازی داخلی: ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت و ۱ ترابایت

نگاهی کلی به لپتاپ Apple MacBook Air 2021

لپتاپ‌های سری Air اپل جزو مدل‌های مقرون به صرفه‌ی محصولات MacBook این شرکت هستند. این لاین آپ، می‌تواند برای آن دسته از طراحان گرافیکی که بودجه کافی یا حتی علاقه‌ای به سری بسیار قدرتمند و گرانقیمت MacBook Pro ندارند، گزینه‌ی بسیار مناسبی باشد. در حال حاضر، مدل ۲۰۲۱ لپتاپ MacBook Air بهترین لپتاپ برای کارهای گرافیکی با قیمت مناسب از برند اپل محسوب می‌شود. همچنین، MacBook Air ۲۰۲۱ را می‌توان محبوب‌ترین و پرطرفدارترین لپتاپ برای کارهای طراحی گرافیک ساده و ابتدایی هم در نظر گرفت.

مدل‌های قبلی موجود از سری MacBook Air که تاکنون عرضه شده بودند، قدرت کافی برای پشتیبانی از نرم افزارهای طراحی گرافیک پیشرفته‌ای همچون Adobe CC را در اختیار نداشتند. اما استفاده‌ی اپل از چیپ Apple M1 در ساده‌ترین حالت ممکن هم نشان دهنده‌ی این امر بود که مک بوک ایر جدیدی که برای عرضه در سال ۲۰۲۱ در نظر گرفته شده، درست به اندازه‌ی مک بوک پرو قدرتمند است؛ با این تفاوت که قیمت بسیار کم‌تری دارد. علاوه بر این، طراحی اجزای داخلی مک بوک ایر ۲۰۲۱ بدون فن انجام و ساخته شده است که باعث می‌شود وقتی با آن کار می‌کنید، بدون کوچک‌ترین سروصدایی کارهای طراحی سنگینی که برعهده‌ی آن می‌گذارید را انجام دهد.

نگران نباشید! بدون اینکه حتی ذره‌ای داغ شود، این کار را انجام می‌دهد. علاوه بر این، مک بوک ایر ۲۰۲۱ دارای پالت رنگ‌های گسترده‌تری هم در نمایشگر خود می‌باشد که اگر بخواهیم مقایسه کنیم، گستره‌ی آن‌ها ۲۵ درصد بیشتر از پالت رنگ‌های sRGB است. این امر قطعا برای طراحان گرافیک اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد و می‌تواند در کیفیت و خروجی کار آن‌ها هم تاثیرگذار باشد. با این حال، باید اشاره کنیم که بدانید اگر اهل انجام یک سری کارهای طراحی سنگین نظیر ویرایش ویدیوهای حرفه‌ای و رندرگیری ۳ بعدی هستید، نباید انتظار داشته باشید که MacBook Air ۲۰۲۱ را همچنان گزینه‌ی مناسبی معرفی کنیم.

سیستم های ضعیف چه بازی هایی را می توانند اجرا کنند؟ معرفی ۷ بازی برای سیستم‌ های ضعیف

در واقع، این لپتاپ می‌تواند برای آن دسته از طراحانی مناسب باشد که فقط یکسری کارهای طراحی گرافیک ساده نظیر طراحی برند، لوگو یا طراحی وب انجام می‌دهند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، MacBook Air ۲۰۲۱ انتخاب فوق العاده عالی برای شماست. علاوه بر این، دارای تعداد زیادی از ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی است که لپتاپ‌های اپل به خاطر آن‌ها معروف و شناخته شده هستند. از این دست، می‌توانیم به سنسور Touch ID، فناوری True Tone، ترکپد Force Touch، وای فای ۶، یو اس بی ۴ و بسیاری از موارد دیگر اشاره کنیم.

نقاط قوت لپتاپ MacBook Air ۲۰۲۱

نقاط ضعف لپتاپ MacBook Air ۲۰۲۱

چیپ قدرتمند M1 به خاطر عدم وجود فن، پتانسیل داغ کردن دارد
شارژدهی عالی باتری
بی سروصدا بودن حتی زمان به چالش کشیدن سخت افزار

بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی Apple MacBook Pro چهارده اینچی ۲۰۲۱

بررسی مک بوک پرو 2022

مشخصات لپتاپ Apple MacBook Pro چهارده اینچی ۲۰۲۱

• پردازنده: Apple M1 Pro Max

• حافظه رم: ۱۶ گیگابایت

• اندازه صفحه نمایش: ۱۴ اینچ

• میزان فضای ذخیره سازی داخلی: ۵۱۲ گیگابایت

نگاهی کلی به لپتاپ Apple MacBook Pro چهارده اینچی ۲۰۲۱

بهترین لپتاپ برای کار گرافیکی بعدی که قصد داریم به شما معرفی کنیم هم از برند اپل و از لاین آپ MacBookهای این شرکت است. شاید چندان جای تعجب نباشد (شاید هم برای برخی از کاربران باشد)، اما مک بوک پرو چهارده اینچی ۲۰۲۱ برای بسیاری از طراحان گرافیک اولویت اول و تنها گزینه است و به نوعی، آن را بهترین لپ تاپ برای کار گرافیکی در نظر می‌گیرند. بنابراین، می‌توان آن را بهترین لپ تاپ اپل برای انجام هر کاری در زمینه‌ی طراحی گرافیک نیز در نظر گرفت.

مک بوک پرو چهارده اینچی ۲۰۲۱ از این جهت برای بسیاری از کاربران ارزشمند است و برایشان بیشتر از مدل‌های دیگر سری MacBook Pro اهمیت دارد که در مقایسه با آن‌ها، نمایشگر بزرگ‌تری دارد. بزرگ‌تر بودن نمایشگر، مزایای زیادی دارد؛ از جمله اینکه فضای بیشتری برای کار طراحی در اختیار کاربران قرار خواهد داد. اما زمانی بیشتر به ارزش این طراحی پی می‌برید که بدانید اپل در عین افزایش سایز نمایشگر و بزرگ‌تر کردن آن، موفق شده هنوز هم همان زبان طراحیِ باریک و سبکی که همیشه انتظار داریم در این سری مشاهده کنیم را نیز حفظ کرده است.

همانطور که اپل در کنفرانس خبری رونمایی از این لپ تاپ نیز اشاره کرده بود:

[این محصول] برای توسعه دهندگان، عکاسان، فیلم برداران، دانشمندان، آهنگسازان و هر فرد دیگری که برای تولید بهترین کار خود در طول زندگیشان از Mac استفاده می‌کنند، طراحی شده است.

این مک بوک به طور شگفت آوری بسیار سریع است، باتری بزرگ‌تری از مدل‌های قبلی خود دارد، به اسپیکرهای فوق العاده و بسیار باکیفیتی مجهز است و در عین حال، فضای ذخیره سازی فوق العاده زیادی هم در اختیار دارد. از همه مهم‌تر، استایل همیشگی سری MacBook Pro را هم حفظ کرده است و بدنه‌ای ظریف، باریک و سبک دارد که مشخص است حسابی روی آن وقت گذاشته شده تا در عین زیبایی، استحکام و کارایی بالایی هم داشته باشد.

افراد بسیار زیادی وجود داشته‌اند که خود را طرفدار محصولات Apple یا به اصطلاح، اپل فن نمی‌دانستند. اما از سال‌ها قبل، زمانی که اولین MacBook Pro در زندگی خود را خریداری کردند، دیگر نتوانستند آنچه را که در این لاین آپ به دست آوردند در محصولات یا برندهای دیگر پیدا کنند. اما اگر قصد استفاده از یک صفحه‌ی لمسی دارید، MacBook Pro آن چیزی که به دنبال آن هستید، نیست. به هر حال، افراد زیادی نیستند که بخواهند برای انجام کارهای گرافیکی و طراحی، از نمایشگر تاچ استفاده کنند.

مقاله پیشنهادی :  بهترین مادربرد گیمینگ ( در سال 1401،2022)

در هر صورت، مک بوک پرو ۱۴ اینچی ۲۰۲۱ برای هر فردی که به دنبال اجرای برنامه‌های Adobe CC نظیر Photoshop یا Illustrator باشد، یک انتخاب فوق العاده مناسب است. این دستگاه به لطف ایجاد یک ترکیب فوق العاده کامل و بی نقص از پردازنده‌ی Core i9 به همراه مقدار قابل توجهی از حافظه RAM، قدرت بسیار زیادی به دست آورده است که قادر شده نرم افزارهای طراحی گرافیک مد نظر شما را به راحتی آب خوردن و بدون کوچک‌ترین تلاش و تقلایی اجرا نماید.

نقاط قوت تبلت لنوو M10

نقاط ضعف تبلت لنوو M10

نمایشگر ۱۶ اینچی فوق العاده باکیفیت و خیره کننده قیمت بسیار زیاد
استفاده از یک کیبورد بهبود یافته‌ی جدید درگاه‌های آن به چهار درگاه Thunderbolt ۴ محدود شده است

بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی Acer Aspire 5 A515

بررسی Acer Aspire 5 A515

مشخصات لپتاپ Acre Aspire 5 A515

• پردازنده: AMD Ryzen ۳ 3200U

• گرافیک: یکپارچه با CPU

• حافظه رم: ۴ گیگابایت

• نمایشگر: ۱۵.۶ اینچ

• فضای ذخیره سازی داخلی: ۱۲۸ گیگابایت Flash Memory Solid State

نگاهی کلی به لپتاپ Acer Aspire 5 A515

یکی از برندهای شایسته‌ای که قطعا می‌تواند نماینده‌ای در لیست بهترین لپ تاپ برای کار گرافیکی داشته باشد، Acer است. محصول Aspire ۵ A515 تنها مدل موجود از این برند در لیست امروز ما است و به راحتی می‌توان لقب بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی سنگین با قیمت مناسب در سال ۲۰۲۲ میلادی را از آن خودش کند. بنابراین، در صورتی که به دنبال مقرون به صرفه‌ترین لپتاپ برای طراحی گرافیک در سال ۱۴۰۱ هستید، هیچ گزینه‌ای بهتر و شایسته‌تر از Acer Aspire ۵ A515 پیدا نخواهید کرد.

در واقع، Aspire ۵ A515 را می‌توان یک گزینه‌ی اقتصادی برای آن دسته از افراد خلاقی دانست که به دنبال لپتاپ نه چندان گران قیمتی برای طراحی گرافیک هستند. گذشته از قیمت مناسب این لپتاپ، طراحی شیک و مدرن آن که با حاشیه‌های باریک در اطراف نمایشگر آن همراه شده است، باعث شده تا کاربران فضای کار زیادی در نمایشگر در اختیار داشته باشند تا بتوانند تصاویر شگفت آوری خلق کنند. همچنین، این دستگاه با ارائه‌ی رنگ‌های کاملا واقع گرایانه، به این تصاویر در نمایشگر ۱۵.۶ اینچی خود که با یک پنل IPS و رزولوشن Full HD و پشتیبانی از فناوری Acer Color Intelligence همراه شده است، زندگی می‌بخشد.

همانطور که می‌توانید حدس بزنید، Acer Color Intelligence فناوری منحصر به فرد این شرکت برای تشخیص رنگ‌ها بر اساس سیستم هوش مصنوعی است تا آن‌ها را تا جای ممکن واقع گرایانه و در عین حال زیبا به تصویر بکشد. اما مهم‌تر از این، مدل رده بالاترِ Aspire ۵ A515 با استفاده از پردازنده AMD Ryzen ۷ 3700U Mobile و گرافیک Radeon RX Vega ۱۰ قادر است عملکردی در حد دستگاه‌های دسکتاپ ارائه کند و ضمن عملکرد سخت افزاری قدرتمند، شارژدهی و طول عمر باتری شگفت انگیزی هم داشته باشد.

این لپتاپ با طراحی باریک، سبک و لایه‌ی آلومینیومی که برای محافظت از بدنه‌ در برابر ضربه روی آن کشیده شده است، به راحتی قابل حمل و جابجایی است و به شما اجازه می‌دهد هر جایی که به آن نیاز پیدا کردید، به راحتی قادر به استفاده از آن باشید و بتوانید کارهای گرافیکی خود را انجام دهید. Aspire ۵ A515 در کنار اینکه بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی سنگین با قیمت مناسب در سال ۲۰۲۲ محسوب می‌شود، بهترین پیشنهادی است که می‌توان از برند Acer ارائه داد. در واقع، بهترین لپتاپ Acer برای تمامی افراد خلاق، به‌خصوص طراحان گرافیک و ویرایشگران محتواهای بصری محسوب می‌شود.

علاوه بر این، با داشتن ویژگی‌هایی نظیر نور پس‌زمینه در کیبورد خود، به شما اجازه می‌دهد هر جایی که تمایل داشتید، به راحتی قادر به استفاده از آن باشید.

نقاط قوت لپ تاپ Acer Aspire 5 A515

نقاط ضعف لپ تاپ Acer Aspire 5 A515

پردازنده قدرتمند و سریع کیفیت ساخت بدنه چندان تعریفی نیست
کیفیت صدای عالی اسپیکرها
قابلیت‌های اتصالات گسترده

بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی ASUS ROG Zephyrus G14

بررسی لپ تاپ ایسوس ROG Zephyrus G14

مشخصات لپتاپ ASUS ROG Zephyrus G14

• پردازنده: سری AMD R با فرکانس کاری ۲.۳ گیگاهرتز

• گرافیک: NVIDIA GeForce RTX ۲۰۶۰

• حافظه رم: ۱۶ گیگابایت

• اندازه نمایشگر: ۱۴ اینچ

• فضای ذخیره سازی داخلی: ۱ ترابایت SSD

نگاهی کلی به لپتاپ ASUS ROG Zephyrus G14

اگر طرفدار محصولات برند معتبر و شناخته شده‌ی Asus هستید و به دنبال بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی از این برند می‌گردید، ASUS ROG Zephyrus G14 دقیقا همان چیزی است که جست و جو می‌کنید. این دستگاه را می‌توان بهترین لپتاپ از برند Asus برای طراحان گرافیک، ویرایشگرها و حتی گیمرها در نظر گرفت. همچنین، می‌توان آن را یکی از بهترین لپ تاپ‌های میانرده‌ی موجود در بازار هم دانست.

برای اینکه بدانید بهترین اسمارت واچ ها از دیدگاه کارشناسان چه مدل هایی هستند، به لینک مربوطه مراجعه کنید.

ASUS ROG Zephyrus G14 هم برای طراحان گرافیک مبتدی و هم برای افرادی که به صورت حرفه‌ای این کار را انجام می‌دهند، کاملا مناسب است. این لپتاپ قادر است یک عملکرد سخت افزاری شگفت انگیز در کنار ویژگی‌ها و قابلیت‌های فوق العاده کاربردی در اختیار شما قرار دهد که برای انجام یک کار گرافیکی تمیز و تجربه‌ی یکپارچه از این کار، به آن نیاز دارید. در واقع، تمامی امکاناتی که برای راحت‌تر بودن زمان انجام چنین کارهایی باید داشته باشید را در اختیارتان قرار می‌دهد.

اما همانطور که پیش از این هم اشاره کوتاهی کردیم، ASUS ROG Zephyrus G14 نه تنها بهترین گزینه‌ی این لیست برای طراحان گرافیک محسوب می‌شود، بلکه حتی برای اهدافی نظیر ویرایش فایل‌های ویدیویی و بازی کردن هم می‌توان آن را بهترین لپتاپ از برند Asus و سایر برندهای موجود در لیست امروز ما در نظر گرفت. در این لپتاپ، ۱۶ گیگابایت حافظه RAM در دسترس قرار داده شده تا بتواند تجربه‌ی بسیار نرم و روان از انجام امور مولتی تسکینگ و همینطور بازی کردن در اختیار کاربران خود قرار دهد. بنابراین، در صورتی که به دنبال بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی از برند Asus هستید، ROG Zephyrus G14 بهترین انتخاب شماست.

نقاط قوت لپ تاپ Asus ROG Zephyrus G14

نقاط ضعف لپتاپ Asus ROG Zephyrus G14

توانایی اجرای بازی‌های سنگین و پرتقاضا عدم پشتیبانی از اترنت سیمی
درگاه‌های ورودی و خروجی مناسب عدم پشتیبانی از اتصال Thunderbolt ۳
نمایشگر کم تابش، اما بسیار باکیفیت

بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی GIGABYTE AERO 17 HDR

بررسی GIGABYTE AERO

مشخصات لپتاپ GIGABYTE AERO 17 HDR

• پردازنده: Intel Mobile CPU با فرکانس ۴.۶ گیگاهرتز

• گرافیک: NVIDIA GeForce RTX ۳۰۷۰

• حافظه رم: ۱۶ گیگابایت DDR4

• اندازه صفحه نمایش ۱۷.۳ اینچ

• فضای ذخیره سازی داخلی: ۱ ترابایت SSD

نگاهی کلی به لپتاپ GIGABYTE AERO 17 HDR

اگر به دنبال جدیدترین و آخرین فناوری‌های روز دنیا هستید و لپتاپ قدرتمندی می‌خواهید که ضمن در اختیار داشتن یک پردازنده‌ی فوق العاده سری و قوی، صفحه نمایش شگفت آوری هم داشته باشد، GIGABYTE AERO ۱۷ HDR را به شما پیشنهاد می‌کنیم. GIGABYTE AERO ۱۷ HDR قدرتمندترین لپتاپ موجود در لیست امروز ما برای ویرایشگران فایل‌های ویدیویی و طراحان ۳ بعدی محسوب می‌شود. این دستگاه به معنی واقعی کلمه، هرآنچه که نیاز داشته باشید را در اختیارتان قرار می‌دهد؛ از عملکرد سخت افزاری بسیار رده بالا گرفته، تا قابلیت حمل راحت. این ویژگی‌ها باعث می‌شود GIGABYTE AERO ۱۷ HDR یک انتخاب ایده‌آل برای تمامی طراحان در نظر گرفته شود.

این لپتاپ، به عنوان یک نوت بوکِ الترا لایت هم شناخته می‌شود و در عین حال، چنان قدرت بهینه‌ای هم با بیشترین سرعت ممکن در اختیار شما قرار می‌دهد که باعث می‌شود قادر باشید کارهای رندرگیری با بیشترین رزولوشن را در پروژه‌های خلاقانه‌ی خود به انجام برسانید. اما توانایی‌های آن فقط به همین موارد ختم نمی‌شود. بلکه به شما اجازه می‌دهد سنگین‌ترین و پرتقاضاترین بازی‌های روز را هم در نمایشگر بی‌نظیر آن که قابلیت پشتیبانی از نرخ تازه سازی یا Refresh Rate بسیار بالا نیز در اختیار دارد، به اجرا برسانید. GIGABYTE AERO ۱۷ HDR یک انتخاب مناسب برای افراد خلاقی است که به دنبال بهترین لپتاپ برای طراحی گرافیک هستند تا به طور روزمره قادر به استفاده از آن باشند.

این لپتاپ یک ماشین قدرتمند و همه‌کاره است که برای افراد حرفه‌ای با نیازهای مدرن و امروزی طراحی شده که اغلب اوقات در حال جابجایی در مسیر هستند. GIGABYTE AERO ۱۷ HDR می‌تواند فضای ذخیره سازی تا سقف ۱۶ ترابایت در اختیار کاربران احتمالی خود قرار دهد که برای هر هدفی که تصور کنید، بسیار زیاد است؛ حتی اگر تعداد کثیری ویدیوی سنگین روی سیستم خود نگهداری کنید یا اهل انجام رندرهای مدل‌های ۳ بعدی بسیار سنگینی باشید، باز هم فضای بسیار زیادی اضافه خواهید آورد.

با تمام این مزیت‌هایی که گفتیم، هنوز به بهترین ویژگی این لپتاپ نرسیدیم. در این خصوص، باید توضیح دهیم که شارژدهی ۱۰ ساعت و نیمی باتری GIGABYTE AERO ۱۷ HDR بدون شک برای طراحان گرافیک که نیاز به یک نسخه‌ی قابل حمل از کامپیوترِ دسکتاپ قدرتمند خود دارند، بسیار بسیار جذاب و هیجان انگیز است. همچنین، با فضای ۱۷.۳ اینچی که نمایشگر آن در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، دیگر یک طراح گرافیک چه می‌خواهد که در یک لپتاپ به دست بیاورد؟

نقاط قوت لپ تاپ GIGABYTE AERO 17 HDR

نقاط ضعف لپ تاپ GIGABYTE AERO 17 HDR

صفحه نمایش فوق العاده عالی و بزرگ بدنه تحت فشار سنگین، داغ می‌شود و باید از خنک کننده استفاده کنید
مجهز به پورت و درگاه‌های مختلف کیفیت طراحی و ساخت چندان بالایی ندارد و مثل یک لپتاپ ارزان قیمت به نظر می‌رسد
سخت افزار بسیار قدرتمند

بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی Razer Blade چهارده اینچی ۲۰۲۱

بررسی لپ تاپ Razer Blade

مشخصات لپتاپ Razer Blade چهارده اینچی ۲۰۲۱

• پردازنده: Ryzen ۹ با فرکانس ۳.۳ گیگاهرتز

• گرافیک: NVIDIA GeForce RTX ۳۰۶۰

• حافظه رم: ۱۶ گیگابایت DDR4

• اندازه نمایشگر: ۱۴ اینچ

نگاهی کلی به لپتاپ Razer Blade چهارده اینچی ۲۰۲۱

در صورتی که کار طراحی انجام می‌دهید و در عین حال هم اهل انجام بازی‌های ویدیویی هستید، Razer Blade چهارده اینچی ۲۰۲۱ می‌تواند به عنوان یک لپتاپ گیمینگِ مناسب برای طراحی، انتخاب بسیار خوبی برای شما باشد. این لپتاپ را می‌توان در کنار یک گزینه‌ی عالی برای گیمرها، بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی سنگین در سال ۲۰۲۲ نیز در نظر گرفت. Razer Blade چهارده اینچی ۲۰۲۱ یک لپتاپ جمع‌وجور، ارزنده با کیفیت ساخت بالا است که مهم‌ترین نقطه قوت آن، ارائه عملکرد سخت افزاری فوق العاده عالی در کنار قیمت مناسب محسوب می‌شود.

این لپتاپ به شما اجازه می‌دهد با تصاویر رنگارنگ و دقیق صفحه نمایش چهارده اینچی کالیبره شده‌ی کارخانه‌ای و با پشتیبانی از طیف رنگ sRGB تا سقف ۱۰۰ درصد، به انجام بازی‌های رایانه‌ای دلخواه خود بپردازید یا کارهای خلاقانه‌ای که مد نظر دارید را انجام دهید. شاید تنها نقطه ضعف بزرگ Razer Blade چهارده اینچی ۲۰۲۱ را بتوان شارژدهی کم باتری در نظر بگیریم که فقط برای مدت ۵ تا ۶ ساعت می‌تواند دوام بیاورد که در مقایسه با بسیاری از مدل‌های دیگری که در لیست بهترین لپ تاپ برای انجام کارهای گرافیکی سنگین با قیمت مناسب در سال ۲۰۲۲ معرفی کردیم، بسیار کم‌تر است.

با این حال، نقاط قوت بسیار زیادی در آن وجود دارد که شاید یکی از بزرگ‌ترین آن‌ها، سخت افزار بهتر و قدرتمندتر از MacBook Pro باشد که قیمت بسیار بیشتری از این لپتاپ دارد. بهینه بودن سخت افزار نیز یک المان بسیار مهم است که زمان انتخاب یک لپتاپ برای امور طراحی گرافیک خود باید مد نظر داشته باشید. علاوه بر این، Razer Blade چهارده اینچی با داشتن ویژگی‌هایی نظیر وای فای ۶، اترنت گیگابیت و درگاه تاندربولت ۳ و USB type-A و type-C و HDMI یک لپتاپ کاملا مجهز محسوب می‌شود. تمامی این ویژگی‌ها، یک تجربه در حد کلاس دسکتاپ در اختیار شما قرار می‌دهند.

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب این لپتاپ، قابلیت تغییر رنگ پس‌زمینه کیبورد است که می‌تواند باعث شود از نظر ظاهری با اعمال شخصی سازی‌های مد نظر خود، آن را منحصر به فرد کنید. Razer Blade چهارده اینچی ۲۰۲۱ یک انتخاب عالی برای آن دسته از طراحان گرافیکی است که خواهان خریداری و به دست آوردن بهترین لپتاپ گیمینگ موجود در بازار هم هستند. می‌توان آن را در لیست بهترین لپتاپ برای کارهای گرافیکی سنگین قرار داد.

نقاط قوت لپ تاپ Razer Blade چهارده اینچی ۲۰۲۱

نقاط ضعف لپتاپ Razer Blade چهارده اینچی ۲۰۲۱

سخت افزار بسیار قدرتمند قیمت بالا
بدنه‌ سبک وزن شارژدهی کوتاه باتری
سخت افزار بسیار قدرتمند

بهترین لپتاپ برای کارهای گرافیکی Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 6

بررسی Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 6

مشخصات لپتاپ Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 6

  • پردازنده: Core i7 با فرکانس ۲.۸ گیگاهرتز
  • حافظه رم: ۸ گیگابایت SDRAM
  • اندازه صفحه نمایش: ۱۴ اینچ
  • فضای ذخیره سازی داخلی: ۲۵۶ گیگابایت SSD

نگاهی کلی به لپتاپ Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 6

Lenovo ThinkPad X1 یکی دیگر از لپتاپ‌های فوق العاده عالی در لیست بهترین لپتاپ برای کارهای گرافیکی سنگین ما است که برای طراحان گرافیک حرفه‌ای در نظر گرفته شده که نیاز به یک دستگاه قدرتمند دارند و در عین حال هم می‌خواهند به راحتی قابل حمل باشد تا هر جایی که می‌روند، به سادگی آن را با خود جابجا کنند. در واقع، ThinkPad X1 نسل شش، بهترین لپتاپ ۲ در ۱ برای طراحی گرافیک محسوب می‌شود که هم افراد حرفه‌ای و هم مبتدیانی که به تازگی این کار را شروع کرده‌اند، می‌توانند به خوبی از آن استفاده کنند.

مقاله پیشنهادی :  راهنمای خرید هدفون مناسب سفر : رفیق گرمابه و گلستانتان را خود انتخاب کنید!

اگر برای انجام کارهای گرافیکی خود ترجیح می‌دهید از سیستم عامل ویندوز استفاده کنید، Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen ۶ یک انتخاب خوش ساخت مطابق با جدیدترین ترندهای طراحی روز است که ضمن داشتن پردازنده‌های قدرتمند و طراحی بدنه‌ی زیبا و شکیل، این قابلیت‌ها را در یک طراحی پیچیده و در عین حال منحصر به فرد در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. ترکیب گرافیک رده بالای حرفه‌ای، حافظه RAM قابل توجه تا سقف ۶۴ گیگابایت و امکان استفاده از پردازنده‌های Intel Xeon این لپتاپ از سری ThinkPad شرکت Lenovo را به یک دستگاه فوق العاده قدرتمند و یکی از گزینه‌های جدی برای انتخاب به عنوان بهترین لپتاپ برای کار گرافیکی سنگین تبدیل کرده است که مزایای پرشماری به همراه دارد.

زمانی به ارزشمند بودن این دستاوردها بیشتر پی می‌برید که بدانید تمامی این مزیت‌هایی که باعث طراحی چشم نواز و عملکرد سخت افزاری رده بالا در آن شده‌اند را با یک قیمت مقرون به صرفه و بسیار اقتصادی ارائه می‌کند و ارزش واقعی را برای هر متقاضی طراح گرافیک ارائه می‌دهد. در واقع، کاربران اصلا انتظار ارائه چنین قابلیت‌هایی با چنین قیمتی را در Lenovo ThinkPad X1 Yoga نسل شش نخواهند داشت.

این لپتاپ، به نوعی همان میزان از عملکرد سخت افزاری که معمولا انتظار دارید در یک دستگاه دسکتاپ قدرتمند و رده بالا مشاهده نمایید را در اختیارتان می‌گذارد. اما برخلاف دستگاه‌های دسکتاپ، قابل حمل است و به شما اجازه می‌دهد هرجایی که می‌روید، بتوانید از آن استفاده کنید؛ حتی زمان سفر. و بهتر از همه، این لپ‌تاپ به گونه‌ای طراحی شده است که تقریباً هر چیزی را تحمل می‌کند و حتی ضد آب هم هست. در تست‌هایی که روی این دستگاه به انجام رسیده است، ثابت شده که می‌تواند تقریبا در هر شرایط آب و هوایی به کار کردن ادامه دهد؛ چه در سرمای منجمد کننده و چه در هوای گرم و خشک.

تفاوت مک بوک ایر با MateBook D14 هواوی را در مقایسه لپ تاپ مک بوک ایر اپل و MateBook D14 هوآوی مطالعه کنید.

هر نوع ضربه، افتادن و ریختن آب یا مایعات دیگر روی بدنه‌ی این لپتاپ، حتی اگر اتفاقی هم باشد، باز هم Lenovo ThinkPad X1 Yoga نسل شش را از کار کردن متوقف نخواهد کرد. علاوه بر این، تعداد پرشماری از درگاه‌های مختلف در آن وجود دارد. بنابراین، نیازی به خریداری هیچ لوازم جانبی یا تبدیل اضافی برای این لپتاپ ندارید تا دستگاه‌های دیگر خود نظیر گوشی موبایل، دوربین، هارد و انواع و اقسام کابل‌های مختلف را به آن متصل کنید.

در مجموع Lenovo ThinkPad X1 Yoga نسل شش، برای کار با محتواهای چندرسانه‌ای فوق العاده است. اما آیا به طور کلی، برند Lenovo به عنوان بهترین لپتاپ برای کار گرافیکی برند مناسبی است؟ قطعا هست. نسل ششم سری ThingPad X1 نمونه‌ی بارزی از شایستگی این برند برای امور مرتبط با طراحی گرافیک محسوب می‌شود. فقط در صورتی که این لپ تاپ را خریداری کردید و از شارژدهی و عملکرد باتری آن چندان راضی نبودید، می‌توانید با کاهش مصرف نمایشگر آن، شارژدهی بسیار بیشتری به دست بیاورید.

نقاط قوت لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 6

نقاط ضعف لپتاپ Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 6

عملکرد سخت افزاری فوق العاده عالی مشکل در دقت رنگ (sRGB پنجاه و یک درصدی)
طراحی باریک
نمایشگر ضدانعکاس

بهترین لپتاپ برای کارهای گرافیکی Huawei MateBook X Pro

بررسی میت بوک ایکس پرو

مشخصات لپتاپ Huawei MateBook X Pro

• پردازنده: Intel Core i5 یا Core i7 نسل هشت

• گرافیک: Intel UHD Graphics ۶۲۰ یا Nvidia GeForce MX150 2GB GDDR5

• حافظه رم: ۸ تا ۱۶ گیگابایت

• صفحه نمایشگر: ۱۳.۹ اینچی با رزولوشن 3K (معادل ۲۰۸۰ × ۳۰۰۰ پیکسل)

• میزان فضای ذخیره سازی داخلی: ۵۱۲ گیگابایت SSD

نگاهی کلی به لپتاپ Huawei MateBook X Pro

شاید اصلا انتظار نداشتید، اما هواوی هم یک نماینده‌ی شایسته در لیست بهترین لپتاپ برای کار گرافیکی دارد. بهترین لپتاپ برای کار گرافیکی از برند هواوی، MateBook X Pro نام دارد. در حالی که شاید اکثر مردم هواوی را به خاطر گوشی‌های موبایلی که تولید می‌کند بشناسند، اما در سال‌های اخیر، در بازار لپتاپ هم بسیار موفق عمل کرده است و مدل‌های بسیار باکیفیتی در اختیار کاربران مختلف با انواع و اقسام نیازها و کاربری‌های متفاوت قرار داده است. یکی از بهترین مدل‌های لپتاپ برای کار گرافیکی که این شرکت تولید کرده، MateBook X Pro است که برای کاربران ویندوز، حکم شبیه‌ترین و نزدیک‌ترین لپتاپ به MacBook Pro را دارد.

همانطور که شاید خود شما هم متوجه شده باشید، نه تنها از نظر ظاهری، بلکه از نظر نامگذاری هم شباهت زیادی بین MateBook و MacBook وجود دارد. اما حقیقتا، شباهت‌های این دو لاین آپ فقط به همین موارد ختم نمی‌شود و بسیار فراتر از اسم و طراحی یکسان است. به طور کاملا واضح می‌توان مشاهده کرد که هواوی به سختی تلاش کرده که MateBook X Pro ظاهر و طراحی MacBook Pro ها را تقلید کند. علاوه بر این، از نظر موارد دیگری نظیر عملکرد، مشخصات سخت افزاری و حتی کیفیت و جنس بدنه هم می‌توان Huawei MateBook X Pro را با برندهای بسیار بزرگِ مطرح و شناخته شده‌ای مقایسه کرد.

به همین دلیل، می‌تواند برای آن دسته از افرادی که طراحی محصولات اپل به‌خصوص مدل‌های مک بوک را دوست دارند اما نمی‌توانند از سیستم عامل محبوب خود یعنی ویندوز فاصله زیادی بگیرند و از آن دور شوند، گزینه‌ی بسیار مناسبی به عنوان بهترین لپتاپ برای کار گرافیکی در نظر گرفته شود. مورد بعدی درمورد Huawei MateBook X Pro این است که در رنج قیمت بسیار کم‌تری از رقیبان جدی و بزرگ خود نظیر Dell و Apple قرار دارد و با این وجود، لپ‌تاپی شیک با عملکرد سخت افزاری قابل قبول را به شما ارائه می‌دهد.

اگر قصد دارید از یک اکوسیستم یکپارچه از برند هواوی استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم برای شناخت پاوربانک های این شرکت با بهترین پاوربانک شیائومی (در سال ۱۴۰۱، ۲۰۲۲) آشنا شوید.

همچنین، در MateBook X Pro یک صفحه نمایشگر کاملا باکیفیت و مشخصات کلی قابل قبول به دست خواهید آورد. بدین ترتیب، تمامی نرم افزارهای خلاقانه و برنامه‌های طراحی گرافیکی که مد نظر دارید، به بهترین شکل ممکن به اجرا خواهند رسید. باز هم، تاکید می‌کنیم که Huawei MateBook X Pro یک انتخاب عالی برای طراحانی است که دوست دارند لپتاپی شبیه به محصولات اپل و به همان اندازه زیبا و شیک داشته باشند، اما می‌خواهند از سیستم عامل ویندوز استفاده کنند. حتی تا اینجا می توان گفت که MateBook X Pro احتمالاً بهترین لپ تاپ ویندوزی است که تا کنون وجود داشته است.

نقاط قوت لپ تاپ Huawei MateBook X Pro

نقاط ضعف لپ تاپ Huawei MateBook X Pro

شارژدهی عالی باتری عدم پشتیبانی از اسلات SD Card
طراحی و نمایشگر فوق العاده شیک و باکیفیت کیفیت نه چندان عالی وبکم
عملکرد سخت افزاری مناسب

بهترین لپتاپ برای کارهای گرافیکی Dell XPS ۱۷ ۲۰۲۱

بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی (در سال 1401، 2022)

مشخصات لپتاپ Dell XPS ۱۷ ۲۰۲۱

  • پردازنده: قابلیت پشتیبانی از حداکثر Intel Core i9-11980HK نسل یازده
  • گرافیک: قابلیت پشتیبانی از حداکثر NVIDIA GeForce RTX ۳۰۶۰ 6GB GDDR6
  • رم: قابلیت پشتیبانی از حداکثر ۶۴ گیگابایت DDR4-3200MHz
  • صفحه نمایش: ۱۷ اینچی فول‌اچ‌دی‌پلاس (۱۲۰۰ × ۱۹۲۰ پیکسل) لمسی با پشتیبانی از InfinityEdge Non، ضد انعکاس، حداکثر ۵۰۰ نیت روشنایی یا ۱۷ اینچی یواچ‌دی‌پلاس (۳۸۴۰ × ۲۴۰۰ پیکسل) با همین مشخصات به‌علاوه‌ی Anti-Reflective
  • فضای ذخیره سازی: قابلیت پشتیبانی از حداکثر ۴ ترابایت SSD M.2 PCIe NVMe

نگاهی کلی به لپتاپ Dell XPS ۱۷ ۲۰۲۱

بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی سنگین در سال ۲۰۲۲ باید مشخصاتی مثل Dell XPS ۱۷ اینچی داشته باشد. در هر صورت، در اختیار داشتن یک نمایشگر بزرگ با رزولوشن بسیار بالا، می‌تواند کمک بزرگی به طراحان گرافیک کند و انجام امور را برای آن‌ها تسهیل نماید. این اولین و بزرگ‌ترین نقطه قوت این محصول است. به همین دلیل، در انتخاب آن به عنوان بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی سنگین در سال ۲۰۲۲ اصلا هیچ تردیدی وجود ندارد. Dell XPS ۱۷ لپتاپی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. دو نسخه با نمایشگرهای متفاوت از آن وجود دارد که هر دو لایق انتخاب به عنوان بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی در سال ۲۰۲۲ هستند. وجود قابلیت‌هایی نظیر پشتیبانی از HDR در چنین سایز بزرگی دلیل انتخاب آن می‌باشد.

یکی دیگر از نقاط قوت بسیار بزرگ Dell XPS ۱۷ ۲۰۲۱ که باعث شد آن را بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی سنگین در سال ۲۰۲۲ بدانیم، این است که ثابت می‌کند لپتاپی که نمایشگر بزرگی دارد، لازم نیست که حتما بزرگ و ضخیم هم باشد. یعنی می‌تواند ضمن حفظ ظرافت و زیبایی، نمایشگر بزرگی هم داشته باشد. البته، XPS تنها لپ تاپ ۱۷ اینچی معرفی شده در این مطلب نیست و به غیر از آن، یک لپتاپ ۱۷ اینچی دیگر هم معرفی کرده بودیم که به برند گیگابایت تعلق داشت. اما نبوغ و تکاملی که در XPS مشاهده می‌شود، در یک سطح دیگر است.

Dell XPS ۱۷ به عنوان بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی سنگین در سال ۲۰۲۲ به طور قابل توجهی، باریک و سبک است. در حالی که همان طراحی جذاب و ظریفی که در Dell XPS ۱۳ و XPS ۱۵ مشاهده می‌شود را هم همچنان حفظ کرده است. علاوه بر زیبایی طراحی و نمای بیرونی، اجزای سخت افزاری بسیار قدرتمندی هم در اختیار دارد. اجزایی که دلیل اصلی انتخاب آن به عنوان بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی سنگین در سال ۲۰۲۲ هستند. از این دست، فقط کافی است که به قابلیت پشتیبانی از پردازنده‌های Intel Core نسل یازده، حداکثر ۶۴ گیگابایت RAM و کارت گرافیک Nvidia RTX GeForce ۳۰۶۰ اشاره کنیم. زمان تست و بررسی این لپ تاپ متوجه شدیم که این ترکیب سخت افزاری، قدرت بسیار بیشتر از آنچه که کاربران واقعا نیاز دارند، برای انجام هر کاری در ارتباط با طراحی گرافیک حتی سخت‌ترین، شدیدترین و پرتقاضاترین کارها در اختیارشان قرار می‌دهد.

برای آشنایی کامل با این لپتاپ می‌توانید با مراجعه به این لینک نقد و بررسی آن را مطالعه کنید.

جمع بندی بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

خب، با تمامی این تفاسیر، بهترین لپتاپ برای کارهای گرافیکی سنگین در سال ۲۰۲۲ با قیمت مناسب کدام است؟ پاسخ به این سوال، به همین سادگی نیست. همانطور که مشاهده می‌کنید، همه‌ی مدل‌های معرفی شده، دارای معایب و مزایای خاص خودشان هستند؛ حتی GIGABYTE AERO ۱۷ HDR که قدرتمندترین مدل در لیست امروز ما بود. هر فردی برای خرید لپتاپ بودجه خاصی در نظر گرفته و نیاز کاربران هم کاملا با یکدیگر متفاوت است. بنابراین در ادامه، توضیح می‌دهیم که هر یک از مدل‌های فوق، در چه زمینه‌ای بهترین انتخاب هستند:

• Microsoft Surface Laptop ۴: بهترین لپتاپ مایکروسافت برای کارهای گرافیکی سنگین در سال ۲۰۲۲

• Dell XPS ۱۵ ۹۵۰۰: بهترین لپتاپ برای کار گرافیکی برای طراحان گرافیک حرفه‌ای

• Apple MacBook Air ۲۰۲۱: محبوب‌ترین لپتاپ برای کار گرافیکی

• MacBook Pro چهارده اینچی ۲۰۲۱: بهترین لپتاپ اپل برای کار گرافیکی در سال ۲۰۲۲

• Aces Aspire ۵ A515: بهترین لپتاپ اقتصادی برای کارهای گرافیکی با قیمت مناسب

• ASUS ROG Zephyrus G14: بهترین لپتاپ ایسوز برای طراحی گرافیک

• GIGABYTE AERO ۱۷ HDR: قدرتمندترین لپتاپ برای طراحی گرافیک

• Razer Blade چهارده اینچی ۲۰۲۱: بهترین گزینه‌ی این لیست که در عین حال هم برای طراحی گرافیک مناسب است و هم برای بازی کردن

• Lenovo ThinkPad X1: بهترین لپتاپ ۲ در ۱ برای طراحی گرافیک

• Huawei MateBook X Pro: نزدیک‌ترین گزینه به مک بوک پرو اپل اما با سیستم عامل ویندوز (هم از نظر طراحی، هم عملکرد، هم کیفیت ساخت بدنه و تمامی جنبه‌های دیگر)

  • بهترین لپ تاپ برای کار گرافیکی با نمایشگر بزرگ

بین مدل‌های این مطلب، MacBook Pro چهارده اینچی ۲۰۲۱ را می‌توان بهترین گزینه برای طراحی گرافیک معرفی کرد. اما اگر سیستم عامل Mac را دوست نداشته باشید چطور؟ درغیر این صورت، هر یک از گزینه‌های دیگری که در این لیست وجود دارد، قطعا می‌توانند نیاز شما را به عنوان یک طراح گرافیک (چه حرفه‌ای و چه آماتور) برآورده کنند. این مطلب، توصیه کلی مبیت در مورد نحوه انتخاب لپ تاپ مناسب برای نیازهای طراحی گرافیکی بود.

زیرا اساسا طراحی گرافیک، یک مبحث گسترده است و نرم افزاری که برای این منظور از آن استفاده می‌کنید هم نیاز به سخت افزار خاصی دارد. در واقع، سیستم مورد نیاز هر یک از نرم افزارهای طراحی، ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. فقط کافی است که آن را با ترجیحات و تمایلات شخصی خودتان ترکیب کنید تا ساعت‌ها درگیر جست و جو و انتخاب ترکیب عالی و خاصی از ویژگی‌های مختلف شوید. این فرایند چیزی به جز گیج شدن در پی نخواهد داشت.

در هر صورت، Microsoft Surface Laptop ۴ ممکن است همان گزینه‌ای باشد که عده زیادی از کاربران به دنبال آن هستند. اما چرا Surface Laptop ۴؟ زیرا طراحی بسیار مینیمالی دارد و در عین حال، عملکرد سخت افزاری آن هم در سطح قابل قبولی قرار دارد. همچنین، همانطور که در این مطلب مشاهده کردید، برندهای عالی دیگری هم وجود دارد که قیمت بسیار کم‌تری از لپتاپ‌های اپل دارند. شما به عنوان یک طراح گرافیک، کدام یک از این دستگاه‌ها را بهترین لپتاپ برای کارهای گرافیکی سنگین در سال ۲۰۲۲ با قیمت مناسب می‌دانید؟ لطفا نظرات خود درمورد بهترین لپتاپ برای کار گرافیکی را با ما به اشتراک بگذارید.