راهنمای خریدلوازم جانبی

ارزان ترین پاوربانک شیائومی (در سال 1401، 2023)

راهنمای انتخاب و خرید ارزان ترین پاوربانک شیائومی

زمان خرید ارزان ترین پاوربانک شیائومی باید نکات زیادی را در نظر گرفت. نکاتی که اهمیت به مراتب، بالاتری از اعداد و ارقام درج شده روی جعبه دارند. ما در مطلب امروز خود در مجله اینترنتی مبیت، علاوه بر اشاره به این موارد، ارزان ترین پاور بانک های شیائومی را نیز به شما معرفی خواهیم کرد. استفاده از پاوربانک‌ها یا همان شارژرهای همراه، برای شارژ کردن دستگاه‌هایی نظیر گوشی موبایل بسیار راحت است. فقط کافی است که گوشی خود را از طریق کابل موجود با پاوربانک متصل کنید. دکمه پاور آن را فشار دهید. و منتظر باشید تا گوشی موبایلتان شارژ شود. بنابراین، شاید انتظار نداشته باشید که در چنین دستگاهی که استفاده از آن اینقدر راحت است، نکاتی زیادی وجود داشته باشد که زمان خرید باید مد نظر داشته باشید.

اما سخت در اشتباه هستید. ما در این مطلب به شما کمک می‌کنیم که در کنار شناخت ارزان ترین پاوربانک شیائومی مهم‌ترین نکاتی که زمان خرید آن‌ها باید مد نظر داشته باشید را نیز بدانید. علیرغم اینکه گجت‌ها و دستگاه‌های مدرن امروزی نظیر گوشی‌های موبایل و تبلت‌ها روز به روز به طور فزاینده‌ای در حال قدرتمندتر شدن هستند، شارژدهی باتری یا همان طول عمر آن، یکی از بخش‌هایی است که تقریبا تمام این دستگاه‌ها در آن ضعف دارند. علاوه بر این، وابستگی ما به گوشی‌های هوشمند هم بسیار افزایش یافته است. بنابراین، به ابزاری نیاز داریم که بتواند در مواقع ضروری در صورت به اتمام رسیدن شارژ دستگاه‌مان، آن را همچنان روشن نگه دارد. این امر در مواقع ضروری مثل جلسات آنلاین به شدت حیاتی است.

به همین دلیل است که وجود پاوربانک‌ها امروزه اینقدر اهمیت پیدا کرده است.

با بهترین ماوس گیمینگ می‌توانید کنترل بیشتری روی بازی‌ها زمان انجام این کار داشته باشید.

نکات قابل توجه در خرید پاوربانک

حتی ارزان قیمت ترین پاورنک بانک شیائومی هم خیال شما را کاملا راحت می‌کند که شارژ دستگاه‌تان وقتی در حال جابجایی یا حرکت هستید، به اتمام نخواهد رسید. این امر باعث می‌شود همچنان قادر به انجام امور مد نظر خود باشید. با توجه به توسعه‌ی این بازار و سودآوری زیادی که می‌تواند داشته باشد، جای تعجب نیست که روز به روز به تعداد شرکت‌های فعال در این زمینه افزوده شود. هر روزه، شاهد اضافه شدن اسامی جدیدی به این بازار هستیم. به همین دلیل، این همه مدل مختلف با سایزها، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های متفاوت وجود دارد.

این گستردگی، باعث می‌شود انتخاب یک مدل مناسب هم سخت شود. بنابراین، افراد نمی‌توانند تصمیم بگیرند که کدام مدل برای دستگاه‌شان بهتر است. اما نگران نباشید. ما در تصمیم‌گیری به شما کمک می‌کنیم. با تهیه یک لیست از ارزان ترین پاوربانک های شیائومی تصمیم‌گیری را برایتان راحت‌تر می‌کنیم. همچنین، به عواملی که زمان خرید یک پاوربانک خوب باید مد نظر داشته باشید هم می‌پردازیم. به هر حال، پاوربانک‌ها یکی از مفیدترین دستگاه‌های امروزی هستند. فقط باید بدانید که چه مدلی را باید انتخاب کنید. برای این امر نیز در درجه‌ی اول، باید نیازهای خود را بشناسید. در ادامه، به مهم‌ترین نکات قابل توجه در خرید پاوربانک خواهیم پرداخت.

اگر به دنبال تجربه‌ی سرعت بیشتری در زمان بوت شدن سیستم خود و یا افزایش سرعت انتقال فایل در آن هستید، بهترین هارد SSD برای لپ تاپ را بخوانید

ظرفیت

یکی از مهم‌ترین نکاتی که زمان خرید یک پاوربانک باید مد نظر داشته باشید، ظرفیت آن است. همچنین، می‌توان آن را یکی از بدیهی‌ترین نکات هم در نظر گرفت. واحد اندازه گیری آن در پاوربانک، میلی آمپر ساعت است. هرچه میلی آمپر یک پاوربانک بیشتر باشد، ظرفیت آن هم بیشتر است. میلی آمپر، در اندازه فیزیکی بدنه‌ی پاوربانک نیز تاثیرگذار است. درواقع، میلی آمپر نشان می‌دهد که یک پاوربانک چقدر قدرت می‌تواند ارائه دهد. اینکه ظرفیت پاوربانکی که قصد دارید خریداری کنید چقدر باید باشد، بستگی به دستگاه‌تان و ظرفیت باتری آن دارد. نکته‌ای که می‌توانیم تایید کنیم، این است که میلی آمپر قید شده روی جعبه‌ی یک پاوربانک ظرفیت واقعی و دقیق باتری آن نیست. در واقع، ۱۰۰ درصدِ کل ظرفیت یک پاوربانک قابل استفاده نیست.

به عنوان مثال، فرض کنید ظرفیت پاوربانک شما، ده هزار میلی آمپر است. قصد دارید برای شارژ کردن گوشی خود که ظرفیت باتری آن ۲۵۰۰ میلی آمپر است، از آن استفاده کنید. در این صورت، فقط ۳ بار می‌توانید ظرفیت باتری گوشی خود را با این پاوربانک تکمیل کنید؛ نه ۴ بار. این امر برای دستگاه‌های دیگر هم همینطور است. به طور کلی، ظرفیت پاوربانک‌ها به سه دسته قابل تقسیم است:

  • پاوربانک‌های کوچک. ظرفیت آن‌ها حداکثر ۷ هزار و ۵۰۰ میلی آمپر است. برای یک تا دو بار شارژ کردن باتری یک گوشی هوشمند مناسب هستند.
  • پاوربانک‌های متوسط. ظرفیت آن‌ها بین ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار میلی آمپر است. معمولا برای سه تا چهار بار شارژ کردن باتری یک گوشی هوشمند مناسب هستند.
  • پاوربانک‌های بزرگ. ظرفیت آن‌ها بیش از ۱۵ هزار میلی آمپر است. معمولا برای چهار بار شارژ کردن باتری یک گوشی هوشمند و یا حتی بیشتر، مناسب هستند.

هر چه ظرفیت یک پاوربانک بیشتر باشد، از نظر فیزیکی هم سنگین‌تر و بزرگ‌تر خواهد بود.

قابل حمل بودن

بهترین شارژر همراه شیائومی

پاوربانکی که خریداری می‌کنید، باید به اندازه‌ای سبک و کوچک باشد که بتوانید آن را حمل کنید. حتی ممکن است دو پاوربانک ۱۰ هزار میلی آمپری پیدا کنید که سایزشان کاملا با یکدیگر متفاوت باشد. اغلب افراد ترجیح می‌دهند یک پاوربانک کوچک و سبک داشته باشند که بتوانند هر جا می‌روند، آن را با خودشان به همراه داشته باشند. به همین دلیل، معمولا استقبال بیشتری از مدل‌های کوچک‌تر می‌شود. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید هر جا می‌روید پاوربانکتان را هم با خودتان به همراه داشته باشید، توصیه می‌کنیم از بین ارزان ترین پاوربانک های شیائومی به سراغ مدل‌هایی بروید که کوچک‌تر و سبک‌تر از بقیه هستند.

نوع و تعداد درگاه ها

واضح است که هر چه تعداد درگاه‌های یک پاوربانک بیشتر باشد، دستگاه‌های بیشتری را می‌توانید با آن شارژ کنید. و یا افراد بیشتری به طور همزمان قادر به شارژ کردن دستگاه‌های خود با آن خواهند بود. مدل‌هایی که دارای درگاه‌های زیادی هستند، به شما اجازه می‌دهند دستگاه‌هایی مثل گوشی موبایل، تبلت، دوربین و حتی لپ تاپ خود را با آن‌ها شارژ کنید. بنابراین، از بین ارزان ترین پاوربانک های شیائومی باید به سراغ مدل‌هایی بروید که دارای درگاه‌های بیشتری هستند. البته، لازم نیست به دنبال مدل‌هایی بگردید که دارای ۵ یا ۶ درگاه باشند. وجود ۲ تا ۳ درگاه هم کاملا می‌تواند کافی باشد. در واقع، وجود تعداد بیشتری درگاه، نشان می‌دهد که انعطاف پاوربانک مورد نظر هم بیشتر است.

برخی از پاوربانک‌ها علاوه بر داشتن درگاه‌های متعدد، دارای کابل‌های شارژ USB هستند که درون بدنه‌ی آن‌ها یکپارچه سازی شده‌اند. در واقع، داخل بدنه‌ی پاوربانک محلی برای این کابل‌ها در نظر گرفته شده. بنابراین، خیالتان راحت است که کابل آن گم نمی‌شود.

انواع مختلفی از درگاه در پاوربانک‌ها وجود دارد که شامل درگاه‌های ورودی و خروجی می‌شوند. درگاه ورودی، برای شارژ کردن خود پاوربانک مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالی که درگاه خروجی، این انرژی را به دستگاه شما منتقل می‌کند. یک سری تفاوت‌های جزئی بین این دو نوع وجود دارد. اما معمولا باید پاوربانکی را انتخاب کنید که درگاه‌ها و سوکت‌های آن مناسب با کابل‌ها و دستگاه‌هایی باشد که قصد دارید آن‌ها را با این پاوربانک شارژ کنید. در ادامه، انواع درگاه‌های ورودی / خروجی را توضیح خواهیم داد.

USB-A (خروجی)

این درگاه، برای کابل‌های USB بزرگ قدیمی در نظر گرفته شده است. درحالی که پورت‌های USB-A کم کم در حال کنار گذاشته شدن از لپ تاپ‌ها هستند اما همچنان به عنوان یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین انواع کابل شناخته می‌شوند. امروزه تقریبا تمام پاوربانک‌ها حتی ارزان ترین پاوربانک شیائومی هم حداقل یک درگاه خروجی USB-A در اختیار دارند. شما جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد تغییر و تحولات انواع کابل‌های USB نیز می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. امروزه تعداد پرشماری از ارزان ترین پاور بانک های شیائومی در بازار وجود دارد که دارای درگاه‌های متعدد و مختلفی هستند. USB-A یکی از پرکاربردترین و محبوب‌ترین انواع درگاه محسوب می‌شود. مواردی که برای معرفی در این مطلب در نظر گرفته‌ایم هم جزو این دسته هستند.

شناخت بهترین لپتاپ با درایو نوری می‌تواند برای افرادی که به واسطه‌ی کار یا هر نیاز دیگری هنوز نیاز به استفاده از دیسک دارند، بسیار کاربردی و مفید باشد.

USB-C (ورودی / خروجی)

USB-C جدیدترین نوع استاندارد در انواع USB به شمار می‌رود. همچنین، تمام گوشی‌های اندروید امروزی هم از این درگاه استفاده می‌کنند. برخلاف سوکت‌های USB-A که پیش از این توضیح دادیم، USB-C هم به عنوان ورودی و هم به عنوان خروجی می‌توند به کار گرفته شود. این نوع از درگاه‌ها از فناوری Power Delivery نیز پشتیبانی می‌کنند که در ادامه، توضیحات بیشتری درمورد آن در اختیارتان قرار خواهیم داد. از دیگر ویژگی‌های کابل‌های USB-C این است که به صورت سر و ته هم می‌توانند استفاده شوند. بنابراین، لازم نیست که فقط از یک جهتِ خاص وارد دستگاه شوند. بسیاری از پاوربانک‌های امروزی از جمله مدل‌هایی که امروز معرفی می‌کنیم، از درگاه USB-C نیز پشتیبانی می‌کنند.

micro USB (ورودی)

میکرو USBها کابل‌های محبوب و پرطرفداری برای شارژ کردن خود پاوربانک، گوشی‌ها و تبلت‌های قدیمی‌تر و انواع و اقسام دستگاه‌های کوچک دیگر هستند. بنابراین، احتمال اینکه دستگاه‌های زیادی با این درگاه در گوشه و کنار اتاق یا منزل خود پیدا کنید، زیاد است. برخلاف USB-C و Lightning که بعد از این به معرفی آن خواهیم پرداخت، میکرو USBها باید از جهتِ درست وارد دستگاه شوند تا کار کنند. و این باعث می‌شود که گاهی اوقات اذیت کننده باشند.

بهترین هارد دیسک اکتسترنال چیست؟ اساسا چه ویژگی‌هایی باید در یک هارد دیسک وجود داشته باشد که آن را بهترین هارد دیسک اکسترنال بدانیم؟ در این مطلب به طور مفصل به این موضوع پرداخته شده است.

Lightning (ورودی)

بررسی ورودی انواع پاور بانک شیائومی

لایتنینگ، درگاه اختصاصی محصولات Apple از زمان عرضه‌ی iPhone ۵ تا به حال بوده است. آن‌ها هم درست مانند USB-C دوطرفه هستند. یعنی از هر طرفی که آن‌ها را وارد کنید، مشکلی نخواهد بود. اگر شما هم جزو کاربران محصولات اپل هستید، و می‌خواهید تعداد کابل‌های مورد استفاده‌ی خود را کاهش دهید، پاوربانک‌هایی که دارای درگاه Lightning هستند، بیشتر برایتان مناسب است. مدت‌هاست که گفته می‌شود اپل قرار است در محصولات بعدی خود از درگاه USB-C استفاده کند و درگاه Lightning را کنار بگذارد و دیگر از آن استفاده نکند. اما این درگاه هنوز هم در محصولات این شرکت وجود دارد و ظاهرا در آینده هم همچنان وجود خواهد داشت. هنوز مشخص نیست چه زمانی این درگاه بسیار قدیمی را برای همیشه کنار بگذارد.

جنس کابل

کیفیت و جنس کابل پاور بانک نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. یکی از دلایل اهمیت آن، این است که می‌تواند مدت زمان شارژ شدن خود پاوربانک را مشخص کند. علاوه بر این، اگر دستگاه شما از یک کابل باکیفیت و جنس خوب برخوردار باشد، از گوشی یا تبلت شما در برابر افزایش ناگهانی جریان برق و گرمای بیش از حد نیز مراقبت خواهد کرد. بنابراین، حتما مطمئن شوید که حتی در ارزان ترین پاور بانک شیائومی که قصد دارید خریداری کنید، کابل باکیفیتی وجود داشته باشد. همچنین، به خاطر داشته باشید که فقط از همین کابل برای شارژ کردن دستگاه‌های خود استفاده کنید.

به وسیله‌ی بهترین کارت گرافیک برای ماینینگ می‌توانید بیشترین بازدهی ممکن را به دست بیاورید و با حداکثر توان به استخراج بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال بپردازید.

نمایشگر و چراغ نشانگر LED

نشانگر LED می‌تواند موارد متعدد و مختلفی را در یک پاوربانک نشان دهد. سطح باتری یا میزان شارژ دستگاه یا وضعیت شارژ آن تنها دو مورد از موارد مختلفی هستند که به وسیله‌ی نشانگر LED می‌توانیم متوجه شویم. بنابراین، بهتر است در بین ارزان ترین پاوربانک های شیائومی به دنبال مدل‌هایی باشید که دارای نشانگر LED هستند. برخی از مدل‌ها، ممکن است این نشانگر را به صورت یک نمایشگر هم به کار بگیرند. نوع نمایشگر در اکثر پاوربانک‌های دارای این ویژگی، یکسان است و شامل چهار LED می‌شود.

این چهار LED نیز با استفاده از یک دکمه‌ی پاور، قابل فعال سازی هستند. زمانی که پاوربانک خالی باشد، این چهار چراغ خاموش می‌شوند. البته، اگر به دنبال نمایشگر دقیق‌تری هستید که جزئیات بیشتری هم در اختیارتان قرار دهد، مدل‌هایی با این قابلیت هم وجود دارد که می‌توانید تهیه کنید. یکی از قابلیت‌های آن‌ها این است که میزان شارژ را دقیق‌تر و واضح‌تر به نمایش می‌گذارند. اما قیمت آن‌ها به مراتب بیشتر از مدل‌هایی است که قصد داریم در این مطلب معرفی کنیم.

ایمنی

ایمنی، یک نگرانی مهم در گوشی‌های موبایل امروزی است. بسیاری از مردم عادت دارند که وقتی می‌خوابند، گوشی خود را از شب تا صبح در شارژ نگه می‌دارند. که می‌تواند مشکل ساز باشد. از جهتی دیگر، برخی از پاوربانک‌ها دارای سلول‌های بی‌کیفیت و خطرناکی هستند. این سلول‌های بی‌کیفیت، حتی ممکن است بر اثر گرمای بیش از حد، منفجر شوند. این موضوع نه تنها به دستگاه شما آسیب می‌رساند، بلکه حتی ممکن است یک سری عواقب جبران ناپذیر دیگر هم داشته باشد. بنابراین، به دلیل پایداری عناصر و اطمینان از ایمنی، توصیه می‌شود که حتما به سراغ پاوربانک‌هایی بروید که دارای باتری لیتیوم پلیمری درجه یک هستند.

یک پاوربانک استاندارد و ایمن، خطر هرگونه انفجار احتمالی را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. همچنین، امنیت و ایمنی دستگاه شما را نیز افزایش می‌دهد. بسیاری از پاوربانک‌ها همچنین دارای محافظ داخلی در برابر اتصال کوتاه، شارژ بیش از حد، ولتاژ و جریان بیش از حد، تخلیه بیش از حد و گرمایش هستند. شاید قیمت مدل‌هایی که دارای چنین ویژگی‌هایی هستند، کمی بیشتر باشد. اما در عوض، مطمئنا ارزش بیشتر هزینه کردن را دارند.

به همین دلیل زمان خرید ارزان ترین پاوربانک شیائومی هم باید توجه زیادی به این مسئله داشته باشید. وجود یک سری استانداردهای معمولی و رایج نیز می‌تواند اطمینان کافی از ایمنی پاوربانک را به شما بدهد. برخی از این استانداردها شامل FCC, CE و RoHS و موارد دیگری که اشاره کردیم، می‌شوند.

توانایی شارژ همزمان

منظورمان از شارژ همزمان، این است که همزمان با استفاده از پاوربانک برای شارژ گوشی یا تبلت، بتوان خود پاوربانک را هم شارژ کرد. یعنی در حین استفاده از پاوربانک، بتوانید خود آن را هم شارژ کنید. این قابلیت، در نگاه اول شاید چندان اهمیت نداشته باشد و کاربردی هم به نظر نرسد. اما شاید باور نکنید که چقدر می‌تواند کاربرد داشته باشد. به عنوان مثال، زمانی که در مسافرت هستید و نه پاوربانک‌تان شارژ دارد و نه گوشی‌تان، تنها از طریق یک سوکت، می‌توانید هر دوی آن‌ها را شارژ کنید. این یعنی در مواقع ضروری مثل زمانی که در سفر هستید، یک آداپتور برق کم‌تر نیاز خواهید داشت.

پیش از هر اقدامی برای خرید یک مادربرد بهتر است با مراجعه به لینک مورد نظر بهترین مادربرد ایسوس و ویژگی‌های آن به عنوان یکی از معتبرترین و شناخته شده‌ترین برندها بشناسید.

Power Delivery

Power Delivery یا PD یکی از انواع مختلف فناوری‌های شارژ سریع یا همان فست شارژ است. این فناوری به منظور تسریع زمان شارژ شدن دستگاه‌های شما توسط پاوربانک طراحی و ساخته شده است. این امر از طریق افزایش ولتاژ مورد استفاده به حداکثر مقداری که دستگاه شما با امنیت کامل می‌تواند پشتیبانی کند، پیاده سازی و اجرا می‌شود. این فناوری، غالبا در کابل‌های USB-C که با آن سازگاری داشته باشند، وجود دارد.

دلیل این امر هم این است که این دسته از کابل‌ها، دارای یک سری چیپ‌های تخصصی و مخصوص هستند که از گرمای بیش از حد جلوگیری می‌کنند. بنابراین، برای برخورداری از این قابلیت باید یک کابل USB-C سازگار در اختیار داشته باشید. پاوربانک‌های دارای فناوری Power Delivery سریع‌ترین پاوربانک‌هایی هستند که تا به حال استفاده کرده‌ایم. اما برخی از مدل‌های فاقد این فناوری هم ممکن است وجود داشته باشد که به همین اندازه سریع باشند.

کیفیت ساخت

کیفیت کلی ساخت یک پاوربانک، نه تنها عملکرد آن را مشخص می‌کند، بلکه نشان می‌دهد انتقال انرژی از آن به دستگاهی که در حال شارژ شدن به وسیله‌ی آن می‌باشد، چقدر دقیق و سریع انجام می‌شود. پاور بانکی که کیفیت پایینی دارد، نه تنها دستگاه شما را به درستی شارژ نمی‌کند بلکه می‌تواند به آن آسیب برساند.

شناخت بهترین مادربرد برای ماینینگ از جهت استخراج با حداکثر توان، می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

سرعت شارژ شدن پاوربانک

تصور کنید که در حال آماده شدن برای یک سفر ناگهانی هستید که متوجه می‌شوید پاوربانکتان شارژ ندارد و مدت بسیار زیادی هم طول می‌کشد تا شارژ شود. این اتفاق ممکن است در مواقعی که برای مدت زیادی دسترسی به پریز برق ندارید، بسیار آزار دهنده باشد. پاوربانک‌های قابل حمل، مخصوصا مدل‌هایی که بزرگ‌تر هستند و ظرفیت زیادی دارند، ممکن است مدت بسیار زیادی شما را منتظر نگه دارند تا به طور کامل شارژ شوند. برای اینکه یک ایده تقریبی از مدت زمان مناسب شارژ شدن یک پاوربانک به دست بیاورید، باید توضیح دهیم که شارژ شدن دستگاهی با ظرفیت نسبتا زیاد (فرض کنید ۲۰ هزار میلی آمپر) نباید بیشتر از ۶ تا ۷ ساعت طول بکشد.

اگر بخواهیم دقیق‌تر توضیح دهیم، باید بگوییم که بین ارزان ترین پاوربانک های شیائومی باید به دنبال مدلی بگردید که دارای ورودی مجهز به فناوری Quick Charge باشد. این فناوری، سرعت شارژ شدن پاوربانک را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد. بنابراین، مدت کم‌تری باید برای شارژ شدن آن منتظر بمانید. همچنین، باید اشاره کنیم که اکثر پاوربانک‌ها قادر به ارائه فناوری Quick Charge در تمامی درگاه‌های خود نیستند. یعنی تمام درگاه‌های آن‌ها به این فناوری مجهز نیست. و فقط یکی از این درگاه‌ها از QC پشتیبانی می‌کند.

استفاده از یک پردازنده خوب به اندازه‌ی استفاده از یک کارت گرافیک قدرتمند، در افزایش بازدهی استخراج ارزهای دیجیتال اهمیت دارد. از این رو، شناخت بهترین CPU برای ماینینگ می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

معرفی ارزان ترین پاوربانک شیائومی

پس از بررسی نکات قابل توجه در خرید پاوربانک، مدل‌هایی که می‌توانید همین الان به عنوان ارزان ترین پاوربانک شیائومی تنها با چند کلیک ساده از وبسایت مبیت تهیه کنید را به شما معرفی خواهیم کرد. لازم است که اشاره کنیم ارزان ترین پاوربانک های شیائومی که قصد داریم به شما معرفی کنیم، شامل یک مدل ۱۰ هزار میلی آمپری به همراه یک مدل ۲۰ هزار میلی آمپری می‌شوند که به ترتیب، از ارزان تا گران مرتب شده‌اند. این شما و این هم ارزان ترین پاوربانک های شیائومی.

پاوربانک شیائومی Redmi PB100LZM با ظرفیت ۱۰ هزار میلی آمپر

بررسی پاوربانک Redmi PB100LZM

مشخصات پاوربانک شیائومی Redmi PB100LZM

ابعاد بدنه۱۵۰.۵ × ۷۳.۶ × ۱۵.۱ میلی متر
وزن و جنس بدنه۲۴۷ گرم، پلاستیک ABS
ولتاژ ورودی و ولتاژ خروجی۵.۰ و ۵.۱ ولت
شدت جریان ورودی و شدت جریان خروجی۲.۶ و ۲.۴ آمپر
تعداد درگاه خروجی۲ عدد
محدوده ظرفیت۱۰ تا ۱۵ هزار میلی آمپر
نشانگر LEDدارد
قابلیت‌های ویژهامکان شارژ تبلت (با شدت‌ جریان ۲.۰ آمپر و بالاتر)، شارژ شدن سریع پاوربانک (با شدن جریان ۲.۰ آمپر و بالاتر)، امکان شارژ کردن سریع‌تر موبایل (با شدت جریان ۲.۰ آمپر و بالاتر)، شارژ ایمن (MultiProtect)، مدیریت هوشمند شارژ، مقاوم در برابر ضربه، قابلیت محافظت در برابر افزایش شارژ، شدت جریان، ولتاژ، حرارت، تخلیه شارژ، اتصال کوتاه، سازگار با تمامی دستگاه‌های دیجیتال قابل حمل ۵ ولت از جمله گوشی ،تبلت، دوربین فیلم برداری و عکس برداری، mp3 ،mp4 ،GPS و ...

استفاده از بهترین سینما خانگی ارزان به شما کمک می‌کند با یک هزینه‌ی نه چندان زیاد، یک تجربه‌ی دلچسب از تماشای فیلم و سریال به دست بیاورید.

نگاهی کلی به پاوربانک شیائومی Redmi PB100LZM

به واسطه‌ی قابلیت‌های پرشماری که در Redmi PB100LZM وجود دارد، می‌توان آن را هم به عنوان ارزان ترین پاوربانک شیائومی و هم بهترین پاوربانک این شرکت در نظر گرفت. این امر باعث شده تا استقبال گسترده‌ای هم از آن به عمل آورده شود. در این پاوربانک ۲ درگاه خروجی وجود دارد که به کاربران اجازه می‌دهد دو دستگاه خود را به طور همزمان با استفاده از آن شارژ کنند. این دستگاه با ظرفیت ۱۰ هزار میلی آمپری خود قادر است ضمن تکمیل شارژ دستگاه‌های مختلف کاربران، دو تا سه بار هم باتری گوشی‌های هوشمندی که ظرفیت چندان زیادی ندارند را نیز تکمیل کند. کاربران از طریق نشانگر LED کاربردی که در این پاوربانک قرار دارد، امکان اطلاع از میزان شارژ باقی مانده‌ی این دستگاه و وضعیت شارژ آن را به دست خواهند آورد.

باتری به کار رفته در Redmi PB100LZM از نوع لیتیوم پلیمری است. همچنین، از ۹ سطح ایمنی از جمله قابلیت محافظت در برابر افزایش شارژ، شدت جریان، ولتاژ، حرارت، تخلیه شارژ، اتصال کوتاه و… پشتیبانی می‌کند. کاربران برای شارژ تمامی دستگاه‌های دیجیتالی قابل حمل ۵ ولت می‌توانند از این پاوربانک استفاده کنند. از این دست، می‌توانیم به دستگاه‌هایی نظیر گوشی، تبلت، دوربین عکاسی و فیلم برداری، دستگاه‌های پخش MP3 و MP4، لپتاپ و موارد متعدد دیگری اشاره کنیم. چیزی که باعث شده آن را به عنوان ارزان ترین پاوربانک شیائومی معرفی کنیم، این است که با وجود این همه قابلیت ارزشمند، قیمت بسیار مناسبی دارد که دلیل اصلی ما، برای انتخاب آن به عنوان ارزان ترین پاوربانک شیائومی هم به شمار می‌رود.

پاوربانک شیائومی مدل PB2050SZM با ظرفیت ۲۰ هزار میلی آمپر

مشخصات پاوربانک شیائومی مدل PB2050SZM با ظرفیت ۲۰ هزار میلی آمپر

ابعاد بدنه۲۷.۵ × ۷۳.۵ × ۱۵۳.۵ میلی متر
وزن بدنه۴۳۰ گرم
ظرفیت۲۰ هزار میلی آمپر ساعت
ولتاژ ورودی و ولتاژ خروجیورودی ۵ ولت و خروجی ۲۰ ولت
شدت جریان ورودی و شدت جریان خروجیورودی ۳ آمپر و خروجی ۵ آمپر مخصوص تبلت و گوشی‌های موبایل
تعداد درگاه خروجی۲ عدد
محدوده ظرفیت۱۰ تا ۱۵ هزار میلی آمپر
قابلیت‌های ویژهتخصیص هوشمند شدت جریان خروجی (Fit Charge)، شارژ ایمن (MultiProtect)، پشتیبانی از فناوری Power Delivery ۳.۰ با امکان شارژ لپ‌تاپ و مک‌بوک با پورت تایپ سی، دارای لایه‌های محافظتی متعدد، وجود دو پورت USB و یک پورت تایپ سی

نگاهی کلی به پاوربانک شیائومی مدل PB2050SZM با ظرفیت ۲۰ هزار میلی آمپر

PB2050SZM هم یکی دیگر از گزینه‌هایی است که می‌توان به عنوان ارزان ترین پاوربانک شیائومی در نظر گرفت. مدلی که در عین حالی که قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌ای دارد، از ویژگی‌ها و قابلیت‌های کاربردی و جذابی هم برخوردار است. یکی از کاربردی‌ترینِ این ویژگی‌ها، وجود ۳ درگاه USB است که یکی از آن‌ها درگاه Type-C می‌باشد. بدین ترتیب، پاوربانک PB2050SZM بدون نیاز به هرگونه تبدیل یا رابط، می‌تواند گوشی‌های جدید امروزی که از درگاه تایپ سی استفاده می‌کنند را نیز شارژ کند. طراحی اصولی و ساختار مناسب بدنه را نیز می‌توانیم یکی دیگر از نکات برجسته‌ی PB2050SZM بدانیم. بدنه‌ای که ابعاد آن به ۱۵۳.۵ در ۷۳.۵ در ۲۷.۵ میلی متر می‌رسد که مجموعا ۴۳۰ گرم وزن به این پاوربانک داده است.

باتری ۲۰ هزار میلی آمپری به کار رفته در این پاوربانک، یک باتری لیتیوم پلیمری است که به شما اجازه می‌دهد چندین بار گوشی، تبلت، ساعت هوشمند، هندزفری و سایر گجت‌های خود را با آن شارژ کنید. روی بدنه‌ی این پاوربانک یک نشانگر LED وجود دارد. این نشانگر می‌تواند وضعیت اتصال به شارژ و یا میزان شارژ باقی مانده در خود پاوربانک را به کاربران اطلاع دهد. همچنین، در صورت به اتمام رسیدن شارژ این پاوربانک، کاربران می‌توانند در عرض ۲ ساعت مجددا آن را شارژ کنند که سرعت بسیار چشمگیر و قابل توجهی است. در ارتباط با ویژگی‌های شارژر همراه شیائومی مدل PB2050SZM می‌توان به قابلیت شارژ سریع PD ۳.۰، امکان شارژ کردن لپ‌ تاپ و مک‌ بوک با استفاده از پورت تایپ سی، تشخیص هوشمند شدت جریان خروجی، شارژ ایمن و وجود لایه‌‌های محافظتی متعدد اشاره کرد که هر کدام از آن‌ها کاربرد خاص خود را دارند.

سایر ویژگی های پاوربانک شیائومی مدل PB2050SZM با ظرفیت ۲۰ هزار میلی آمپر

توان خروجی کلی این پاوربانک به ۵۰ وات می‌رسد. ولتاژ ورودی و خروجی آن نیز به ترتیب، ۵ ولت و ۲۰ ولت می‌باشد. شدت جریان ورودی آن ۳ آمپر است. شدت جریان خروجی آن نیز ۵ آمپر می‌باشد که به نوعی، مخصوص گوشی‌های موبایل و تبلت محسوب می‌شود. این پاوربانک با پشتیبانی از فناوری شارژ سریع، قادر است دستگاه‌های شما را در مدت زمان بسیار کوتاهی شارژ کند. باتری قدرتمند و بادوام به کار رفته در این محصول کمپانی شیائومی طول عمر بالایی دارد و برای استفاده طولانی، اطمینان خاطر کامل به شما خواهد داد.

پاوربانک شیائومی Redmi PB200LZM با ظرفیت ۲۰ هزار میلی آمپر

بررسی پاوربانک Redmi PB200LZM

مشخصات پاوربانک شیائومی Redmi PB200LZM

ابعاد بدنه۱۵۰.۵ × ۷۳.۶ × ۲۷.۳ میلی متر
وزن و جنس بدنه۴۷۰ گرم پلاستیک ABS
ولتاژ ورودی و ولتاژ خروجی۵.۱ و ۵.۱ ولت
شدت جریان ووردی و شدت جریان خروجیورودی ۲.۶ خروجی ۱.۵ آمپر، ۲.۰ آمپر، ۲.۴ آمپر، ۳.۱ آمپر
تعداد درگاه خروجی۲ عدد
محدوده ظرفیت۱۰ تا ۱۵ هزار میلی آمپر
نشانگر LEDدارد
قابلیت‌های ویژهشارژ شدن سریع پاوربانک (با شدت جریان ۲.۰ آمپر و بالاتر)، شارژ ایمن (MultiProtect)، مدیریت هوشمند شارژ، تخصیص هوشمند شدت جریان خروجی (Fit Charge)، امکان شارژ کردن سریع‌تر موبایل (با شدت‌جریان ۲.۰ آمپر و بالاتر)، امکان شارژ تبلت (با شدت‌جریان ۲.۰ آمپر و بالاتر)، مقاوم در برابر ضربه، قابلیت محافظت در برابر افزایش شارژ، شدت جریان، ولتاژ، حرارت، تخلیه شارژ، اتصال کوتاه، سازگار با تمامی دستگاه‌های دیجیتال قابل حمل ۵ ولت از جمله گوشی ،تبلت، دوربین فیلم برداری و عکس برداری، mp3 ،mp4 ،GPS و ...

بهترین تلویزیون برای PS5 در کسب یک تصویر باکیفیت و استفاده از حداکثر پتانسیل کنسول خود کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

نگاهی کلی به پاوربانک شیائومی Redmi PB200LZM

به طور کلی، محصولات لاین آپ Redmi شیائومی به قیمت مناسب خود نسبت به ویژگی‌ها و مشخصاتی که دارند، معروف هستند. پاوربانک Redmi PB200LZM هم به هیچ وجه از این قائده مستثنی نیست. با توجه به قیمت رقبا، پاوربانک شیائومی ردمی PB200LZM یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توان انتخاب کرد. این محصول با استفاده از باتری لیتیوم پلیمری ۲۰ هزار میلی آمپر ساعتی خود، قادر است ۴ تا ۵ بار گوشی‌هایی که دارای باتری‌های نه چندان بزرگی هستند را شارژ کند. با توجه به ظرفیت بالای این پاوربانک، طبیعتا وزن آن کمی زیاد است. اما همچنان نسبت به سایر پاوربانک‌های ۲۰ هزار میلی آمپری، توانایی جابجایی و حمل پذیری بسیار بالایی دارد. کیفیت بالا در کنار قیمت پایین، شاخصه‌ی اصلی PB200LZM محسوب می‌شود.

این پاوربانک، قابلیت پشتیبانی از استاندارد شارژ ایمن یا MultiProtect نیز در اختیار دارد. علاوه بر این، قابلیت محافظت در برابر افزایش شارژ، شدت جریان، ولتاژ، حرارت، تخلیه شارژ و اتصال کوتاه نیز در آن وجود دارد. کاربران می‌توانند در تمامی دستگاه‌های ۵ ولت که در بخش مشخصات این پاوربانک به آن‌ها اشاره کرده‌ایم هم از آن استفاده کنند. این پاوربانک از یک چراغ نشانگر LED نیز برخوردار است. این چراغ به کاربران اجازه می‌دهد که بدانند چقدر از شارژ خود پاوربانک باقی مانده و وضعیت شارژ آن در چه حال است. به واسطه‌ی وجود ۲ درگاه خروجی، کاربران می‌توانند حداکثر دو دستگاه خود را به طور همزمان با این پاوربانک شارژ کنند. این پاوربانک از درگاه USB-C نیز پشتیبانی می‌کند که نشان می‌دهد قادر به پشتیبانی از فناوری Power Delivery هم هست.

پاوربانک شیائومی مدل PLM18ZM با ظرفیت ۲۰ هزار میلی آمپر ساعت

برخلاف مدل قبلی که فقط در رنگ مشکی عرضه شده است، پاوربانک ۲۰ هزار میلی آمپری PLM18ZM در رنگ سفید هم وجود است. این محصول، ۳۵۰ گرم وزن دارد که نسبت به ظرفیت بالای باتری آن، سبک است. بدنه‌ی پلاستیکی این پاوربانک در سبک بودن وزن آن تاثیرگذار بوده. دارندگان این محصول، می‌توانند از طریق چراغ نشانگر LED که در این محصول وجود دارد، از وضعیت شارژ و میزان شارژ باقی مانده‌ی آن اطلاع پیدا کنند. این پاوربانک دارای سه درگاه خروجی است که دو درگاه آن Type-A است و یک درگاه Type-C هم در آن در نظر گرفته شده. همچنین، دو درگاه ورودی برای آن در نظر گرفته شده که شامل USB Type-C و micro USB می‌شوند.

پاوربانک شیائومی مدل PLM18ZM از فناوری Quick Charge ۳.۰ و Power Delivery پشتیبانی می‌کند و با استفاده از آن‌ها دستگاه‌های شما را با سرعت بالایی شارژ می‌کند. به این ترتیب، انرژی از دست رفته را در مدت زمان کوتاهی بازیابی می‌کند و بهترین عملکرد را در نوع خود ارائه می‌دهد. درخصوص قابلیت‌های ویژه‌ای که در آن به کار رفته، می‌توانیم به امکان شارژ ۳ دستگاه به طور همزمان اشاره کنیم. البته، باید توجه داشته باشید که سرعت شارژ سه دستگاه به طور همزمان، قطعا از سرعت شارژ یک یا دو دستگاه، کم‌تر و آهسته‌تر خواهد بود که باید توجه داشته باشید. علاوه بر آن، شارژی کاملا ایمن و مطمئن در اختیار شما قرار می‌دهد و هیچ گونه آسیبی به باتری دستگاه‌های شما وارد نمی‌کند. این مدل پاوربانک شیائومی دارای ابعادی استاندارد و وزنی مناسب است که باعث می‌شود به راحتی در دست قرار بگیرد و بتوانید به راحتی آن را به هر جایی که خواستید، جابجا کنید.

جمع بندی ارزان ترین پاوربانک شیائومی

حتی برای خرید ارزان ترین پاوربانک شیائومی هم باید حتما به یک سری از نکات توجه کنید. در واقع، زمان خرید پاوربانک های ارزان قیمت نظیر مواردی که در این مطلب معرفی شد، باید بیشتر به این نکات توجه کرد. این نکات، از جنبه‌ی ایمنی و محافظت از دستگاه خود در برابر آسیب‌های احتمالی ناشی از حرارت، ولتاژ یا دما، ضرورت بسیار زیادی دارند. بنابراین، نباید از آن‌ها به راحتی بگذرید یا آن‌ها را کم اهمیت جلوه دهید. زیرا عواقب و خطرات ناشی از استفاده از پاوربانک‌های بی‌کیفیت و غیراستاندارد ممکن است جبران ناپذیر باشد. برخی از صدمات احتمالیِ استفاده از پاوربانک‌های غیراستاندارد، آسیب رسیدن به باتری در اثر تغییر شدت جریان یا ولتاژ و مواردی از این قبیل است. بنابراین، بهتر است از خرید چنین مدل‌هایی که ممکن است به باتری دستگاه‌تان آسیب برسانند اجتناب کنید. ما در این مطلب، سه محصول را به عنوان ارزان ترین پاوربانک های شیائومی معرفی کردیم.

برای شناخت بهترین مچ بند هوشمند زیر ۱ میلیون تومان می‌توانید به مطلب مورد نظر مراجعه کنید

محصولاتی که ضمن قیمت پایین، از کیفیت و ایمنی بسیار زیادی برخوردار هستند و به هیچ وجه مشکلاتی که اشاره کردیم، در آن‌ها نیست. نام این دو محصول، PB200LZM و PB100LZM و PLM18ZM است که هر سه به لاین آپ Redmi شرکت شیائومی تعلق دارند. همچنین، هر دو تمامی استانداردهای ایمنی رایج که باید در یک پاوربانک وجود داشته باشند را نیز در اختیار دارند. در عین حال، فناوری‌هایی در آن‌ها وجود دارد که آن‌ها را قادر ساخته انواع مختلفی از دستگاه‌های ۵ ولت را بتوانید با سرعت بالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن شارژ کنید. بدون مشکلاتی نظیر افزایش شارژ، شدت جریان، ولتاژ، حرارت، تخلیه شارژ، اتصال کوتاه و… یعنی این محصولات، از استانداردهای بالایی برخوردارند و شما می‌توانید بدون هیچ نگرانی از آسیب رسیدن به باتری دستگاه خود از آن‌ها استفاده کنید.

عرفان رحیمی صادق

از سال ۹۴ تولید محتوا رو به عنوان سرگرمی شروع کردم و سعی کردم مهارت‌هام رو پله‌پله توسعه بدم. همیشه در حال یادگیری‌ام و زمینه مورد علاقه‌م فناوریه. اما به زمینه‌های دیگه مثل شبکه، گیم، داستان کوتاه، امور مهاجرتی و بازارهای مالی هم سرک کشیدم ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا