کلاب هاوس یک شبکه اجتماعی چت صوتی است که برای عضویت در آن نیازمند یک دعوت‌نامه از طرف میزبان هستید. Clubhouse در آوریل ۲۰۲۰ توسط پل دیویسون و روهان ست از شرکت Alpha Exploration بنیان‌گذاری شد و تعداد کاربران آن حدود ۶۰۰ هزارنفر کاربر گزارش شده است. این برنامه از قابلیت‌های جدیدی از جمله ویژگی «Universal Search» برای جستجو در محتوای چت‌روم‌ها، ویژگی «Replay» برای ضبط محتوای صوتی، ویژگی «Clips» برای تهیه فایل ضبط شده ۳۰ ثانیه‌ای از محتوای صوتی با قابلیت اشتراک گذاری برای دیگران و «Spatial Audio» با هدف تجربه کاربری بهتر برای همه کاربران رونمایی کرد.

همچنین کاربران این شبکه اجتماعی با استفاده از این برنامه می‌توانند در قسمت جستجو، علاوه بر جستجوی نام افراد و روم‌ها، با کلمات کلیدی انتخابی خود محتوای چت‌روم‌ها را نیز به راحتی جستجو کنند. این امکان اولین بار است که در اختیار کاربران این پلتفرم قرار می‌گیرد. در حال حاضر قابلیت Universal Search در دسترس کاربران سیستم عامل اندروید و iOS قرار دارد، در ادامه با چندمورد از ویژگی ها وقابلیت های آن آشنا خواهید شد.

قابلیت Replays

یکی از ویژگی‌هایی که توسط نسخه ی غیربتای کلاب هاوس در دسترس همه کاربران قرار گرفته است، Replays نام دارد که امکان ضبط محتوای صوتی چت‌روم‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که با استفاده از آن کاربران می‌توانند محتوای صوتی چت‌روم‌ها را ضبط و دانلود کنند. بعد از ضبط محتوای صوتی، مدیران چت‌روم‌ها می‌توانند گزینه ضبط را براساس نیاز خود فعال یا غیرفعال کنند. این قابلیت برای ضبط محتوای چت‌روم‌های عمومی طراحی شده است.

مقاله پیشنهادی :  iFont؛ برنامه‌ی تغییر فونت گوشی برای اندروید و ios

Clips

قابلیت Clips، در حال حاضر در دسترس برخی کاربران قرار دارد که می‌توانند از طریق آن کلیپ‌های ۳۰ ثانیه‌ای از محتوای چت‌روم‌های عمومی ضبط کرده و برای دیگران به اشتراک بگذارند. کاربران برای دریافت کلیپ‌های کوتاه ۳۰ ثانیه‌ای، کافی است روی نماد قیچی ضربه بزنند و محتوای مورد نظر را انتخاب و دانلود کرده یا با دیگران به اشتراک بگذارند؛ این نماد برای کاربران در قسمت پایین صفحه Clubhouse نمایش داده می‌شود.

قابلیت Spatial Audio در کلاب هاوس

Clubhouse  همچنین قابلیت Spatial Audio را در دسترس کلیه کاربران هر دو سیستم عامل اندروید و iOS قرار داده است تا تجربه صوتی بهتری در این پلتفرم داشته باشند و زمانی که در چت‌روم‌ها حضور دارند، تصور کنند در سالن واقعی کنفرانس هستند، این ویزگی مورد استقبال کاربران زیادی قرار گرفته است.

کار با Clubhouse

پس از اینکه کلاب هاوس برای iOS و یا اندروید را روی گوشی موردنظر خود نصب کردید، باید روند ثبت نام در برنامه را شروع کنید. همان‌طور که گفتیم ورود به Clubhouse بدون دعوت امکان‌پذیر نیست. در ابتدا کافی است اپلیکیشن را دانلود کنید و آن را روی گوشی نصب داشته باشید. سپس از یکی از دوستان خود در خواست کنید که دعوت‌نامه برای شما ارسال کند. دوست شما می‌تواند دعوت نامه کلاب هاوس را از طریق واردکردن شماره تماسی که به او می‌دهید، برای شما ارسال کند. در واقع دعوت‌نامه برای شماره‌تلفن همراهی که به دوستتان می‌دهید ارسال می‌شود. پس، از شماره‌ای برای ثبت‌نام استفاده کنید که همیشه به آن دسترسی دارید. پس از اینکه پیام کوتاه مربوط به دعوت‌نامه را دریافت کردید حال می‌توانید وارد کلاب هاوس شوید و از قابلیت‌های آن بهره مند شوید.

مقاله پیشنهادی :  معرفی 5 برنامه پخش موسیقی آنلاین

سخن پایانی

کلاب هاوس یک شبکه اجتماعی است که نه تنها به منظور ضبط چت‌های صوتی از آن استفاده می‌شود، بلکه قابلیت های کاربردی دیگری نیز دارد که سبب محبوبیت این برنامه شده است. Clubhouse را می‌توان برای هر دو سیستم عامل اندروید و ios، از سایت‌های معتبر دانلود کرد.

منبع pcmag