آموزشموبایل

تفاوت گوشی سامسونگ ساخت ویتنام با گوشی سامسونگ ساخت هند در چیست؟

تفاوت گوشی سامسونگ ویتنام با هند

گوشی‌های سامسونگ به طور معمول با دو پک ویتنام و هند روانه بازار می‌شوند که هر‌کدام بسته بندی متفاوتی دارند و ممکن است از نظر بعضی از فروشندگان ویژگی‌های متفاوتی را نیز ارائه دهند. بنابراین هنگام خرید گوشی سامسونگ، این سوال در ذهن شما ایجاد می‌شود که گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است و تفاوت موجود در بسته بندی ویتنام با بسته بندی هند در چیست. به همین منظور ما در این مقاله از مبیت تصمیم گرفتیم به شرح تفاوت موجود در پک ویتنام و هند بپردازیم و آن‌ها را از نظر قیمت و کیفیت مورد بررسی قرار دهیم.

فرق گوشی ساخت ویتنام با گوشی ساخت هند

سامسونگ یک برند کره‌ای محبوب است که شعبه‌های زیادی در کشور‌های مختلفی همچون هند، ویتنام، اندونزی، برزیل و چین دارد؛ بدین ترتیب این کمپانی خوشنام می‌تواند با سهولت بیشتری به تقاضای زیاد کاربران پاسخ دهد و هزینه‌های تولید را نیز به طور قابل توجهی پایین بیاورد. البته باید توجه داشته باشید که برند‌های معروف دیگری مانند اپل نیز در کشور‌های مختلف شعبه دارند و میزان دسترسی کاربران به محصولات خود را  افزایش می‌دهند.

بهترین گوشی سری A سامسونگ

در این صورت خط تولید گوشی‌های سامسونگ به غیر از کره جنوبی در کشور‌های دیگر نیز دیده می‌شود و مورد استقبال بی‌نظیر کاربران قرار می‌گیرد. شایان ذکر است که گوشی‌های سری M سامسونگ تنها در کشور هند تولید و عرضه می‌شوند و هیچ نسخه دیگری در کشور‌های دیگر ندارند؛ با این حال سری‌های دیگر مانند سری S سامسونگ در کشور‌های دیگر نیز تولید می‌شوند که از محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به بسته بندی ویتنام و پک هند اشاره کرد.

با استناد بر نظر بسیاری از فروشندگان موبایل، پک ویتنام بهتر و با کیفیت‌تر از پک هند است و به مراتب قیمت بالا‌تری نیز دارد؛ از این رو اکثر فروشندگان از این موضوع سوء استفاده می‌کنند و محصول خود را با قیمت بالا و بعضا چند برابر قیمت اصلی به فروش می‌رسانند. به همین دلیل بیشتر کاربران بر این عقیده هستند که گوشی سامسونگ پک هند کیفیت بسیار پایینی دارد و در‌واقع هیچ ارزش خریدی ندارد؛ اما باید ببینیم که این موضوع تا چه اندازه صحت دارد و آیا واقعا پک ویتنام بهتر از پک هند است یا خیر.

گوشی سامسونگ A24، میان‌رده‌ای جذاب و ارزان

در حقیقت، کمپانی سامسونگ برای تولید گوشی‌های خود استاندارد‌های یکسانی در نظر گرفته است که باید در همه خط‌های تولید در کشور‌های مختلف رعایت شود؛ بنابراین فرقی نمی‌کند که گوشی سامسونگ شما ساخت کشور هند باشد یا ویتنام، زیرا کیفیت قطعات استفاده شده در گوشی یکسان می‌باشد و هیچ تفاوتی با نسخه تولید شده در کره جنوبی ندارد. در نتیجه طرح سوال گوشی سامسونگ ساخت ویتنام بهتر است یا هند، ترفندی از سوی فروشندگان سودجو است تا پک ویتنام خود را با قیمتی بالا‌تر بفروشند یا گوشی پک هند شما را با قیمت پایین‌تری بخرند.

چرا گوشی سامسونگ ساخت هند قیمت پایین‌تری دارد؟

قیمت پایین پک هند سامسونگ

همانطور که می‌دانید گوشی‌های سامسونگ ساخت هند با قیمت پایین‌تری نسبت به گوشی‌های سامسونگ ساخت ویتنام به بازار عرضه می‌شوند؛ از این رو بسیاری از کاربران دلیل پایین بودن قیمت این گوشی‌ها را پایین‌تر بودن کیفیت آن‌ها تلقی می‌کنند؛ در صورتیکه چنین موضوعی به هیچ عنوان صحت ندارد و به اشتباه در میان کاربران جا افتاده است. به طور کلی دو عامل در پایین‌تر بودن قیمت گوشی‌های سامسونگ ساخت هند تاثیر دارد که در ادامه به بیان آن‌ها می‌پردازیم:

بهترین گوشی گیمینگ سامسونگ؛ با کیفیت تر بازی کنید

اختلاف ارزش پول

اولین عامل در پایین بودن قیمت گوشی سامسونگ پک هند، پایین بودن دستمزد کارگران و اختلاف ارزش پول در این کشور است که باعث می‌شود هزینه‌های نهایی برای تولید گوشی سامسونگ کمتر شود و در نتیجه با قیمت کمتری نیز در اختیار کاربران قرار گیرد.

شایعه پراکنی در مورد کیفیت گوشی‌های سامسونگ پک هند

دومین موردی که در پایین بودن قیمت این گوشی‌ها تاثیر دارد، شایعاتی است که توسط فروشندگان سودجو ساخته شده و در میان کاربران پراکنده شده است؛ این شابعات ذهنیت بدی را در رابطه با گوشی سامسونگ با پک هند در ذهن کاربران ساخته و موجب افزایش طرفداران گوشی سامسونگ با پک ویتنام شده است.

تفاوت پک هند با ویتنام در لوازم جانبی و بسته بندی

محتویات موجود در جعبه گوشی سامسونگ ساخت ویتنام هیچ تفاوتی با محتویات جعبه گوشی ساخت هند ندارد و همه موارد موجود در آن‌ها یکسان هستند. می‌توان گفت تنها تفاوتی که در بسته بندی این گوشی‌ها دیده می‌شود سری شارژر گوشی است که در کشور هند مطابق با استاندارد کشور هند و در ویتنام مطابق با استاندارد همان کشور ساخته می‌شود.

مقایسه سامسونگ A54 و سامسونگ S21 FE؛ نبرد کهکشانی‌های پرطرفدار

چگونه پک ویتنام را از پک هند تشخیص دهیم؟

به طور معمول در قسمت پشتی جعبه گوشی، نام کشور سازنده نوشته می‌شود که شما می‌توانید تنها با یک نگاه ساده از این موضوع مطلع شوید. با این حال برای اطمینان بیشتر می‌توانید از کد IMEI درج شده روی جعبه گوشی استفاده کنید یا در قسمت تنظیمات، گزینه Auto را انتخاب کنید تا شناسه IMEI نمایش داده شود. شما همچنین می‌توانید #6#* را شماره گیری کنید تا کد IMEI را مشاهده کنید. سپس می‌توانید به شماره هفتم و هشتم کد نگاه کنید تا متوجه شوید که گوشی سامسونگ شما مونتاژ کدام کشور است.

کد IMEI

  • عد 05 یا 50 برای گوشی‌های تولید آمریکا، فنلاند یا برزیل استفاده می‌شود.
  • اعداد 02 یا 20 به مونتاژ کشور‌های امارت متحده عربی یا هند تعلق می‌گیرد.
  • ارقام 01 یا 10 مختص کشور فنلاند می‌باشد.
  • اعداد 06 یا 60 برای گوشی‌های ساخت هنگ کنگ، چین یا مگریک استفاده می‌شود.
  • اعداد 03، 30،04 یا 40 در کد IMEI نشان دهنده مونتاژ کشور چین است.
  • در رابطه با ارقام 07 و 70 اطلاعات دقیقی وجود ندارد، با این حال به نظر می‌رسد که مونتاژ ویتنام باشد.
  • در نهایت عدد 00 به معنی تولید شدن در کارخانه اصلی سامسونگ می‌باشد.

گوشی ODM چیست؟

گوشی‌های اقتصادی سامسونگ که به سفارش خود این برند کره‌ای توسط کمپانی‌های چینی، Longcheer، Wingtech، Haquin، Chino-E و TINNO ساخته می‌شوند، ODM نام می‌گیرند. البته باید توجه داشته باشید که شرکت Wingtech سهم بیشتری از تولید گوشی‌های ODM را به خود اختصاص می‌دهد. این مدل گوشی‌های موبایل به منظور کاهش هزینه‌های نهایی و رقابت با گوشی‌های ارزان قیمت چینی تولید می‌شوند که بعضا با گوشی‌های سامسونگ پک هند و ویتنام اشتباه گرفته می‌شوند.

معرفی گلکسی F54 جدیدترین میان رده سامسونگ

کمپانی خوشنام سامسونگ ادعا می‌کند که گوشی‌های ODM مورد تایید هستند؛ با این حال از نظر چیپست، نمایشگر و دوربین با گوشی‌های ساخت خود شرکت سامسونگ قابل مقایسه نیستند. همانطور که در بالا ذکر شد، قیمت این گوشی‌ها بسیار پایین‌تر از محصولات دیگر این برند است و کیفیت پایین آن‌ها را کاملا توجیه می‌کند. لازم به ذکر است که بسیاری از برند‌های معروف چینی مانند شیائومی کیفیت بهتری نسبت به گوشی‌های ODM سامسونگ ارائه می‌دهند و با سخت افزار مناسب‌تری روانه بازار می‌شوند. از میان گوشی‌های ODM می‌توان به A01 و A10 اشاره کرد که برای انجام کار‌های روزانه و معمولی بسیار مناسب هستند.

جمع بندی

در نهایت باید بگوییم که گوشی‌های سامسونگ ساخت هند هیچ تفاوتی با گوشی‌های سامسونگ ساخت ویتنام ندارند و مطرح کردن این سوال به طور کلی اشتباه است، زیرا پک هند و ویتنام با استاندارد یکسان ساخته شده‌اند و از نظر باتری، سخت افزار، نمایشگر و دوربین مانند هم هستند. علاوه بر این تاکنون هیچ گونه شکایتی در خصوص تفاوت پک هند با ویتنام از سوی کاربران ثبت نشده است و هیچ گونه مشکلی در پک هند که با قیمت پایین‌تری عرضه می‌شود، دیده نشده است.

بررسی گوشی‌های تاشو سامسونگ، تکنولوژی جدید با ظاهری جذاب

بنابراین، فروشندگان موبایل به منظور بازار گرمی این ذهنیت را برای عموم ایجاد کرده‌اند که پک هند ارزش چندانی ندارد و پک ویتنام بسیار بهتر از هند می‌باشد؛ در صورتیکه این موضوع به طور کامل اشتباه است و مورد تایید کمپانی سامسونگ قرار نمی‌گیرد. در این صورت اگر شما نیز قصد خرید گوشی سامسونگ را دارید، می‌توانید با خیال راحت پک مورد علاقه خود را خریداری کنید و هچی گونه نگرانی در رابطه با کیفیت گوشی سامسونگ نداشته باشید.

سوالات متداول

گوشی‌های سامسونگ ساخت هند بهتر هستند یا ویتنام؟

در‌واقع هیچ تفاوتی بین گوشی‌های سامسونگ ساخت هند با ویتنام وجود ندارد و هر‌دو با استاندارد‌های یکسانی که از سوی کمپانی سامسونگ اعلام شده است تولید می‌شوند.

از کجا بفهمیم که گوشی سامسونگ ما ساخت ویتنام است یا هند؟

شما می‌توانید با نگاه به پشت جعبه گوشی ببینید که محصول شما ساخت کدام کشور است، اما به غیر از این نیز می‌توانید با استفاده از کد IMEI از این موضوع مطلع شوید که در مقاله بالا به طور کامل توضیح دادیم.

گوشی ODM چیست؟

گوشی‌های اقتصادی و ارزان قیمت سامسونگ که توسط کمپانی‌های چینی ساخته می‌شوند با نام گوشی‌های ODM شناخته می‌شوند.

آیا پک هند و ویتنام گوشی‌های سامسونگ در بسته بندی و لوازم اولیه داخل جعبه تفاوتی دارند؟

خیر، لوازم جانبی و بسته بندی یکیست و تنها تفاوت سری شارژر آن است که مطابق با استاندارد برق همان کشور طراحی شده است.

مهکامه بلوچی پور

من مهکامه بلوچی پور هستم فارغ التحصیل رشته گیاهپزشکی و مشغول به حرفه نویسندگی. در رشته تیراندازی با کمان هم به صورت حرفه ای کار میکنم و باید بگم که تیراندازی عضو مهمی از زندگی منه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا