اخبار

قابلیت‌های هوش مصنوعی در گوشی‌های قدیمی سامسونگ!

گوشی‌های قدیمی سامسونگ چه قابلیت‌های هوش مصنوعی را دریافت می‌کنند؟

همانطور که می‌دانید سری گلکسی S24 سامسونگ به تازگی روانه بازار‌های فروش شده است که همگی از فناوری هوش مصنوعی پشتیبانی کرده و در جدیدی از دنیای تکنولوژی را به سوی کاربران باز می‌کنند. حال، ممکن است این سوال در ذهن افراد و علاقه مندان به برند سامسونگ ایجاد شود که آیا گوشی‌های قدیمی سامسونگ نیز به این قابلیت‌های پیشرفته مجهز می‌شوند و کاربران قدیمی نیز می‌توانند از این فناوری‌ها استفاده کنند یا خیر.

میشال رحمان که یکی از افشاگران سرشناس حوزه موبایل می‌باشد، طبق اظهارات شعبه بریتانیای سامسونگ می‌گوید که گوشی‌های قدیمی سامسونگ قرار است قابلیت‌های هوش مصنوعی مانند Note Assist، Live Translate، Circle to Search و Photo Assist را دریافت کنند و عملکرد ارتقا یافته‌ای را در اختیار کاربران خود بگذارند. این مجموعه ویژگی‌ها با نام Galaxy AI شناخته می‌شوند و امکانات بی‌شماری را در هر زمان ارائه می‌دهند.

خرید گوشی سامسونگ S24 منطقی است؟ مقایسه تخصصی با نسل گذشته

یکی از قابلیت‌های هوش مصنوعی که بسیار جالب است Circle to Search می‌باشد که به کاربران امکان می‌دهد دور سوژه مورد نظر در تصویر خط بکشند تا صفحه گوگل برای جستجوی آن به طور خودکار باز شود. این قابلیت جادویی علاوه بر گلکسی S24 در گوشی پیکسل 8 گوگل نیز مشاهده می‌شود و عملکرد عالی و رضایت بخشی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. خوشبختانه شما می‌توانید در گوشی قدیمی سامسونگ خود نیز از این قابلیت Galaxy AI استفاده کنید و به جستجوی موارد موجود در تصویر یا هر چیز دیگری بپردازید.

از دیگر ویژگی‌های هوش مصنوعی که در سری گلکسی S24 دیده می‌شود، Live Translate است که هنگام برقراری تماس‌های صوتی، صدای طرف مقابل را به صورت زنده برای شما ترجمه می‌‌کند؛ به این ترتیب می‌توانید بدون هیچ مشکل یا دردسری به مکالمه کاری یا دوستانه با افراد خارجی بپردازید و همه صحبت‌های آن‌ها را به طور کامل متوجه شوید. Not Assist یکی دیگر از قابلیت‌های Galaxy AI است که متن‌ها را در برنامه Samsung Notes به صورت خلاصه درمی‌اورد و فرمت آن‌ها را به طور خودکار تعیین می‌کند.

بررسی گوشی‌های سامسونگ S24 با فناوری هوش مصنوعی!

قابلیت‌های هوش مصنوعی شامل موارد دیگری مانند Photo Assist نیز می‌شود که بخش‌های Edit Suggestion و Generative Edit را به برنامه گالری اضافه می‌کند و امکانات پیشرفته‌ای را برای ادیت عکس‌ها ارائه می‌دهد. شایان ذکر است که کمپانی سامسونگ در مراسم آنپکد امسال بیان کرد که برخی از قابلیت‌های Galaxy AI در نیمه اول سال 2024 در دسترس گوشی‌های گلکسی S23، گلکسی زد فولد 5، گلکسی زد فلیپ 5 و گلکسی تب S9 قرار می‌گیرند.

این کمپانی محبوب همچنین اعلام کرده بود که قابلیت‌های هوش مصنوعی فقط تا پایان سال 2025 رایگان خواهد بود و بعد از آن مستلزم پرداخت هزینه‌ای به خصوص می‌باشد. ما امیدواریم که همه قابلیت‌های Galaxy AI به زودی در اختیار کاربران گوشی‌های قدیمی سامسونگ قرار بگیرد تا آن‌ها نیز بتوانند از این امکانات بی‌شمار بهره مند شوند و تجربه‌ای متفاوت را برای خود به ارمغان بیاورند. در پایان باید بگوییم که از وجود قابلیت‌هایی همچون Circle to Search، Live Translate و Note Assist یا Photo Assist در گوشی‌های قدیمی خرسندیم و نبود امکاناتی همچون Instant Slow-mo، Generative Wallpaper، Summarize، Interpreter و Writing Assist Translate برایمان جالب به نظر می‌رسد.

مهکامه بلوچی پور

من مهکامه بلوچی پور هستم فارغ التحصیل رشته گیاهپزشکی و مشغول به حرفه نویسندگی. در رشته تیراندازی با کمان هم به صورت حرفه ای کار میکنم و باید بگم که تیراندازی عضو مهمی از زندگی منه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا