آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که وسایل خود را گم کنید و یا آن ها را از شما بدزند و در دل خود آرزو کنید که ای کاش می توانستید تا آن ها را باز گردانید؟ خوشحالم که این خبر را به شما بدهم که در دنیای تکنولوژی گم شدن و یا دزدیدن یک وسیله هوشمند دیگر تقریبا غیر ممکن است. سالیانه تولیدکنندگان محصولات تکنولوژی ساز و کارهای جدیدی را برای حفظ حریم شخصی کاربران خود می اندیشند و بدین ترتیب سوءاستفاده از این وسایل در صورت گم شدن و یا حتی دزدیده شدن به حداقل می رسد. در ادامه این مطلب به شما یاد می دهیم که چگونه اپل واچ خود را که گم کرده اید یا از شما دزدیده شده است پیدا کنید؛ همچنین از دسترسی دیگران تا زمان بازیابی به اطلاعات تان جلوگیری کنید.

چگونه با استفاده از گوشی خود اپل واچ را پیدا کنیم؟

چگونه با استفاده از گوشی خود اپل واچ را پیدا کنیم

 

این نکته بسیار مهم است که به هنگام در اختیار داشتن ساعت خود در بخش تنظیمات گوشی آیفون خود بر روی نام خود بزنید و سپس با رفتن به iCloud در برنامه Find My آن را ثبت کنید. با انجام دادن این کار اپل واچ شما به صورت خودکار قابل ردیابی می شود؛ در خاطر داشته باشید که این کار تنها روش ردیابی موقعیت ساعت هوشمند اپل شما در هنگامی که آنلاین باشد است. در ادامه به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش می دهیم که چگونه با استفاده از Find My اپل واچ خود را پیدا کنید:

مقاله پیشنهادی :  از کجا گوشی موبایل را بروز رسانی کنیم ؟ (3 روش رایج)

مرحله اول: برنامه Find My را بر روی گوشی آیفون خود باز کنید.

مرحله دوم: تب Devices را انتخاب کنید.

مرحله سوم: سپس از بین دستگاه های متصل اپل واچ خود را انتخاب کنید تا بتوانید موقعیت مکانی آن را مشاهده کنید.

مرحله چهارم: اگر اپل واچ شما به این برنامه متصل باشد می توانید با زدن بر روی Play Sound آن را به صدا در آورید یا با زدن بر روی گزینه Direction به سمت آن مسیریابی کنید؛ با انتخاب گزینه Notify When Found به شما این امکان داده می شود تا اگر اپل واچ شما در هر زمانی پیدا شد به شما اعلام شود.

مرحله پنجم: اگر مطمئن هستید که اپل واچ شما دزدیده شده و یا گم شده است گزینه Active در قسمت Mark as Lost را انتخاب کنید. در این مرحله کد عبور شما درخواست می شود که بدون این کد کسی نمی تواند برنامه Find my را غیر فعال کند و پس از دادن این رمز می توانید تمامی داده ها و اطلاعات خود را از روی اپل واچ گم شده تان به منظور جلوگیری از سو استفاده پاک کنید.

مرحله ششم: اگر اپل واچ شما روی نقشه نشان داده نشد و شما از دزدیده شدن آن مطمئن هستید ابتدا پسورد اپل آیدی خود را عوض کنید و سپس در اسرع وقت به پلیس اطلاع دهید.

چگونه با استفاده از کامپیوتر اپل واچ خود را پیدا کنیم؟

چگونه با کامپیوتر اپل واچ خود را ردیابی کینم

همانند آنچه که در مورد بالا تاکید کردیم به محض خریدن این ساعت های هوشمند اپل آن را با برنامه Find My در گوشی خود تنظیم کنید. بدین ترتیب ساعت خود را با استفاده از هر کامپیوتری و با استفاده از نسخه وب می توانید بازیابی کنید. در ادامه مرحله به مرحله این کار را برای شما توضیح می دهیم:

مقاله پیشنهادی :  فضای ابری چیست و چه کاربرد­هایی دارد؟

مرحله اول: در مرورگر کامپیوتر خود به وبسایت iCloud.com بروید و با استفاده از اطلاعات اپل آیدی خود به آن وارد شوید؛ اگر شما رمز عبور دو مرحله ای را نیز فعال کرده باشید کدی از شما درخواست می شود که باید آن را نیز وارد کنید.

مرحله دوم: بر روی گزینه Find iPhone کلیک کنید.

مرحله سوم: سپس گزینه All Devices را انتخاب کنید و از بین دستگاه های نمایش داده شده اپل واچ خود را انتخاب کنید.

مرحله چهارم: اگر اپل واچ شما نمایش داده  شود با انتخاب گزینه Play Sound می توانید آن را به صدا در آورید، با انتخاب گزینه Lost Mood دسترسی به آن را محدود کنید. و یا با انتخاب گزینه Erase Apple Watch تمامی اطلاعات خود را پاک کنید.

مرحله پنجم: اگر اپل واچ شما بر روی نقشه پیدا نشد پسورد اپل آیدی خود را تغییر دهید و در اسرع وقت به پلیس اطلاع دهید.

منبع: androidauthority