اخبار

قابلیت های iOS 18 لو رفت!

اپل در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی که به اختصار WWDC 2024 نامیده می شود با اطلاعات کلیدی و البته پیش بینی شده طوفان به پا کرد.
WWDC هر ساله بسیاری را به عشق دیدن اولین بروزرسانی و ویژگی های سیستم عامل جذاب iOS به سمت خود میکشاند. در این مطلب به تمامی بروزرسانی های جدید اپل برای سیستم عامل خود اشاره خواهیم کرد.

قابلیت شخصی سازی آیکون ها

اولین ویژگی جذاب iOS 18 که در کنفرانس جهانی تایید شد این است که در نسخه جدید iOS شما می توانید آیکون مورد نظر خود را با یک رنگ خاص تغییر دهید. بدین ترتیب با صفحه اصلی گوشی شما همخوانی بیشتری دارد و به رنگ مورد علاقه شما نزدیک تر است.
همچنین می توانید با تنظیم خودکار این فرمان را بدهید تا با قرار گرفتن دستگاه در حالت تاریک، رنگ آیکون ها تغییر کند و متناسب با فضای کلی باشد بدین ترتیب چشم شما اذیت نمی شود.

تغییرات بخش Control Center

طراحی این بخش نیز بروزرسانی می شود و به راحتی می توانید به تنظیمات مختلف در این بخش دستیابی داشته باشید. این موضوع از کنترل های اصلی تا کنترل های خانه هوشمند و پخش رسانه را شامل می شود.
در ضمن می توانید برای تنظیمات برنامه هایی که نصب می کنید نیز در بخش Control Center میانبر در نظر بگیرید. محل قرارگیری هر آیکون و سایز آن نیز قابل تغییر است.

حریم شخصی

به نظر مهترین ترین بخش برای همه کاربران دنیا حریم شخصی است؛ اپل نیز سالانه و با آپدیت های جدید تمام تلاش خود را می کند تا بدون کوچکترین مشکلی بهترین خود را به کاربران ارائه دهد.
در همین راستا اعلام کرده است که در بروزرسانی جدید قابلیت قفل برنامه های موجود در صفحه Home پیش از درخواست تشخیص چهره قرار می گیرد. این یعنی شما می توانید قفل گوشی خود را باز کنید و بدون نگرانی از دسترسی سایرین به اپ های خصوصی، آن را در اختیارشان قرار دهید.
قابلیت مخفی کردن اپ از صفحه هوم نیز در این آپدیت اضافه می شود تا اگر اپلیکیشنی دارد که تمایلی ندارید دیگران ببینند به راحتی در این بخش نگهداری کنید.

تصاویر

در نهایت اپل اعلام کرد که اپ تصاویر قرار است یک طراحی خیلی جدید داشته باشد. استفاده از کالکشن برای تقسیم بندی تصاویر با عناوینی مانند سفر، خاطرات و … راه جدید برای القای حس خوب به کاربران است کالکشن ها نیز قابلیت جا به جایی دارند و می توان جای هر یک از آن ها را با دیگری تعویض کرد.

تاریخ عرضه iOS 18

نسخه بتا در حال حاضر برای توسعه دهندگان عرضه شده و در ماه جولای به صورت رسمی نیز انتشار خواهد یافت. اما عرضه این آپدیت برای دستگاها مانند سال های گذشته از تاریخ رونمایی سری جدید گوشی های آیفون که اسمال سری 16 هستند، رد دسترس عموم قرار می گیرد.

مهدیه بهرامی

من مهدیه بهرامی هستم. لیسانس مترجمی زبان انگلیسی علاقه مند به نوشتن، به‌ویژه حوزه تکنولوژی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا