دسته‌بندی نشده

خبر خوش برای اندرویدی ها: قابلیت “ضد سرقت” در حال تست است

گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان I/O که در ماه می برگزار شد، از تست قابلیت تشخیص خودکار سرقت در اندروید 15 خبر داد. شرکت گوگل به علت بازخورد محلی کاربران، برزیل را به عنوان مکان اولیه آزمایش انتخاب کرده است. به نظر میرسد که این کشور بیشترین آمار سرقت گوشی های هوشمند را طی سالهای اخیر داشته است و چه جایی بهتر از این کشور برای تست این قابلیت؟

عملکرد قفل ضد سرقت گوشی به کمک هوش مصنوعی توسعه یافته است. از AI برای تشخیص تکان های خاص دستگاه مبتنی بر سرقت استفاده شده و علاوه بر این از سایر نشانه ها نیز برای اطمینان از سرقت استفاده میکند. به عنوان مثال تلاش برای استفاده از یک شبکه جدید برای اتصال به اینترنت و عدم استفاده طولانی مدت از شبکه هایی که پیشتر استفاده می شده.
گوگل اظهار کرده است که ویژگی ضد سرقت خودکار را به عنوان بخشی از بهبودهای حریم خصوصی و امنیتی در اندروید 15 در نظر گرفته است. اما احتمالا این قابلیت به نسخه های قدیمی تر نیز قابل انتقال باشد. با این وجود نمیتوان نظر قطعی داد و باید منتظر نتیجه باشیم.

خبرهای دیگری نیز منتشر شده است که نشان می دهد کاربران برزیل نه تنها در حال استفاده از نسخه تست قابلیت ضد سرقت هستند بلکه به زودی می توانند به شماره تماس کسب و کارهای محلی دسترسی داشته باشند و میتوانند قرار ملاقات با کسب و کارهای محلی مانند پزشکان، مراکز زیبایی و .. را مستقیما از طریق نتایج جستجو رزرو کنند. تا بدین لحظه هر دو قابلیت مختص کاربران این کشور است.

به نظر شما این قابلیت تا چه حدی می تواند کارآمد باشد. آیا قابلیت ضد سرقت می تواند باعث شود تا از ربوده شدن این دستگاه ها جلوگیری شود و کاربران با خاطر آسوده یک گوشی را خریداری کنند یا نه.

مهدیه بهرامی

من مهدیه بهرامی هستم. لیسانس مترجمی زبان انگلیسی علاقه مند به نوشتن، به‌ویژه حوزه تکنولوژی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا