اخبار

تلاش سامسونگ برای طراحی ردیاب سلامت مشابه پوست انسان

چندی پیش گزارش‌هایی منتشر شد که نشان می‌داد سامسونگ در حال طراحی محصول عجیب و غریبی است که اگر در تولید انبوه آن موفق شود تحول عظیمی در زمینه ردیاب‌های تناسب اندام به وجود می‌آید. گفته می‌شود سامسونگ یک نمایشگر قابل انعطاف از نوع OLED تولید کرده که مانند پوست انسان است و از آن می‌توان به‌عنوان ردیاب تناسب اندام استفاده کرد. سامسونگ تصمیم دارد در آینده این تولید خود را به یک محصول تجاری تبدیل کند. استفاده از یک نمایشگر بسیار نازک OLED روی مچ دست که می‌تواند جایگزین مناسبی برای ساعت‌های هوشمند بزرگ و حجیم باشد، بسیار هیجان‌انگیز است.

محققان موسسه فناوری پیشرفته سامسونگ SAIT نمایشگر OLED قابل انعطافی تولید کرده‌اند که می‌تواند به مچ دست متصل شود و اطلاعات ردیابی تناسب اندام را به کاربران ارائه دهد. گویا سامسونگ طراحی این نمایشگر بسیار نازک پوستی را از فیلم‌های علمی تخیلی ایده گرفته است و موفقیت بزرگ بعدی خود را تولید نمایشگر‌های انعطاف‌پذیر اعلام کرده است. گفته می‌شود سامسونگ طراحی جدید خود را پوست الکترونیکی قابل کشش نامیده است.

فناوری جدید سامسونگ برای گجت های پوشیدنی ردیاب سلامت

 

محققان SAIT این دستگاه را با اتصال به مچ دست داخلی آزمایش کردند این کار باعث می‌شود آن‌ها تایید کنند که حرکت مچ دست باعث خراب شدن این نمایشگر نمی‌شود. در طول آزمایش محققان دریافتند نمایشگر OLED قابل کششی که اختراع کرده‌اند با افزایش طول پوست تا 30 درصد بدون بروز مشکل قابل استفاده است. این آزمایش همچنین نشان داد که نمایشگر و سنسور تعبیه‌شده بر روی آن تا 1000 بار کشش نیز می‌توانند به کار خود ادامه دهند. محققان برای تولید نمایشگر یک ترکیب پلیمری با کشش و انعطاف‌پذیری بالا را اصلاح کرده و از فرآیندهای تولید نیمه هادی در لایه‌های نمایشگرهای قابل کشش OLED و حسگرهای جریان خون استفاده کرده‌اند.

طبق توضیحات سامسونگ در مورد این فناوری، گفته می‌شود این نمایشگر بسیار نازک مانند بخشی از پوست احساس می‌شود. از این دستگاه می‌توان برای اندازه‌گیری داده‌های بیومتریک هنگام خواب یا ورزش استفاده کرد. همچنین می‌توان بدون نیاز به اتصال به دستگاه خارجی داده‌های تناسب اندام خود را در این نمایشگر OLED مشاهده کرد و می‌تواند ضربان  قلب را به‌طور پیوسته با درجه حساسیت بالا اندازه‌گیری کند.  همچنین محققان می‌گویند که هدف آن‌ها تجاری‌سازی این فناوری و افزایش وضوح سیستم، قابلیت کشش و دقت اندازه‌گیری است. با این حال تحقیقات سامسونگ هنوز در مراحل اولیه است و تا در دسترس قرار گرفتن محصول راه‌ زیادی مانده است.

منبع: androidauthority

زهرا خداکرمی

یک دیجیتال مارکتر فارغ التحصیل نرم افزار که عاشق هوش مصنوعی و حل مسئله و چالش های جدیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا