اپلیکیشن های کاربردیعلم و تکنولوژی

Google Map ویژگی‌های جدیدی را برای مسیریابی راحت‌تر ارائه می‌دهد!

ویژگی‌های جدید در Google Map

Google Map یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها در میان کاربران گوشی موبایل است و به عنوان یک نرم افزار بسیار کاربردی در میان آن‌ها شناخته می‌شود. در‌واقع گوگل مپ مسیر‌های درست را به افراد مختلف نشان می‌دهد و آن‌ها را از کوتاه‌ترین مسیر‌ها به مقصد مورد نظرشان می‌رساند؛ به این ترتیب در هنگام مسافرت یا رفتن به گردش می‌تواند ابزاری ضروری محسوب شود و کاربران را از گم شدن در مسیر‌های ناشناخته نجات دهد. در‌مجموع میلیون‌ها کاربر در هر روز از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند و از خدمات آن به طور کامل بهره می‌جویند.

خوشبختانه، باید بگوییم که Google Map در حال بروزرسانی و دریافت ویژگی‌های جدید است که یک تجربه متفاوت و فوق‌العاده را ارائه می‌دهند. از میان این ویژگی‌های جدید می‌توان به ارسال ایموجی و ایجاد فهرست‌هایی مشترک اشاره کرد که همگی به عملکرد هر‌چه بهتر این نرم افزار کمک می‌کنند. لازم به ذکر است که قابلیت‌های مسیریابی گوگل مپ نیز بهبود یافته است و به طور کلی عملکرد بسیار بهتری را بر‌اساس نیاز کاربر در هر لحظه ارائه می‌دهد.

جنجال اتحادیه اروپا با اپل؛منتظر ورود RCS به آیفون ها در سال ۲۰۲۴ باشید!

در‌حقیقت، Google Map برای بهبود مسیریابی خود از گزینه‌های جدیدی استفاده می‌کند که شامل بهترین مسیر، نقل و انتقال کمتر، پیاده روی کمتر، دسترسی به صندلی چرخدار و کمترین هزینه می‌شود؛ در نتیجه کاربران می‌توانند براساس نیاز خود یکی از این گزینه‌ها را انتخاب کنند و از بهترین شرایط برای رسیدن به مقصد خود بهره مند شوند. از دیگر ویژگی‌های جذاب گوگل مپ می‌توان به نشان دادن ورودی و خروجی صحیح ایستگاه‌ها اشاره کرد که باعث می‌شود کاربران سوار قطار اشتباهی نشوند و همواره مسیر درست را در پیش بگیرند.

ویژگی‌های جدیدی گوگل مپ

Google Map همچنین قرار است که در آینده ویژگی جدیدی تحت عنوان فهرست‌های مشترک را دریافت کند که با استفاده از آن به کاربران امکان می‌دهد همراه با دوستان خود فهرست‌های مشترکی ایجاد کرده و به عنوان مثال مقصد سفر بعدی خود با دوستانشان را مشخص کنند. این فهرست‌ها از واکنش ایموجی نیز پشتیبانی می‌کنند و تجربه کاربری بسیار لذت بخشی را به ارمغان می‌آورند. کاربران همچنین می‌توانند این فهرست‌ها را از طریق پیامک یا سایر برنامه‌های پیام رسان با دوستان یا اعضای خانواده خود به اشتراک بگذارند.

رکوردشکنی سری شیائومی 14 با فروش 1.44 میلیون دستگاه در 10 روز!

کاربرد ایموجی‌ها در Google Map نیز بسیار گسترده شده است؛ به طوری که کاربران اکنون می‌توانند به عکس‌ها و نظرات ثبت شده در این نرم افزار به خوبی واکنش نشان دهند و نظرات خود را تنها با یک ایموجی بیان کنند. مطالب موجود در وبلاگ رسمی گوگل نشان می‌دهد که بعضی از این ویژگی‌های جدید مانند ایموجی‌ها برای کاربران اندروید و iOS در دسترس می‌باشند و سایر بروزرسانی‌های مربوط به مسیریابی و فهرست‌های مشترک تا هفته‌های آینده عرضه می‌شوند.

در نهایت باید به تغییر رنگ Google Map اشاره کنیم که باعث می‌شود کاربران درک بهتری را از مسیر‌های اطراف خود داشته باشند و بتوانند با سرعت و دقت بیشتری مسیر مورد نظر خود را پیدا کنند؛ با این‌همه بسیاری از کاربران از این تغییر رنگ نا‌راضی هستند و از روشن بودن بیش از حد این رنگ‌ها استقبال نمی‌کنند؛ بنابراین بسیاری از آن‌ها امیدوارند که این تغییر دائمی نباشد و رنگ‌های گوگل مپ دوباره به همان حالت قبل بازگردد.

مهکامه بلوچی پور

من مهکامه بلوچی پور هستم فارغ التحصیل رشته گیاهپزشکی و مشغول به حرفه نویسندگی. در رشته تیراندازی با کمان هم به صورت حرفه ای کار میکنم و باید بگم که تیراندازی عضو مهمی از زندگی منه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا