دانستنی موبایل

چگونه گوشی نوکیا ساده را فرمت کنیم ؟

چگونه گوشی نوکیا ساده را فرمت کنیم ؟

گوشی های موبایل بعد از مدتی استفاده کارایی و سرعت اولیه خود را از دست می دهند و در بعضی مواقع به  طور مداوم هنگ می کنند. در چنین مواقعی، ریست کردن گوشی یا همان بازگرداندن به تنظیمات اولیه راه حل مناسبی است.  با تنظیمات کارخانه می توانید سرعت و کارآیی گوشی خود را افزایش دهید.

در صورت فراموشی رمز عبور گوشی فرمت کردن آن راه حل مناسبی است، اما مشکلی که با این روش وجود دارد این است که تمام اطلاعات در این حالت پاک می شوند. در ادامه روش هایی برای ریست گوشی نوکیا ساده در حالت روشن و خاموش را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

توجه داشته باشید که با فرمت کردن گوشی تمام اطلاعات شما در حافظه گوشی پاک  خواهد شد وامکان بازگشت اطلاعات وجود نخواهد داشت. بنابراین لازم است  قبل از ریست گوشی اطلاعات ضروری موبایل خود را به سیمکارت یا گوشی دیگر منتقل کنید.

فرمت کردن گوشی در حالت روشن

اگر گوشی نوکیا شما سری DCT-3 و DCT4 و یا مدل 1100، 2600 باشد می توانید از طریق روش زیر گوشی نوکیا خود را در حالت روشن فرمت و ریست کنید. در این روش به پسورد گوشی نیاز دارید و درصورت فراموشی رمز این روشِ مناسب نیست.  در این حالت  از روش فرمت کردن گوشی در حالت خاموش استفاده کنید.

اگر زبان گوشی نوکیا شما انگلیسی باشد می توانید از مسیر زیر استفاده کنید.

1- Setting >> Reset factory >> security Code

اگر زبان گوشی شما فارسی است مسیر زیر را دنبال کنید.

۲- تنظیمات >> تنظیمات کارخانه >> کد امنیتی

فرمت کردن گوشی در حالت خاموش

در روش قبلی ممکن است به دلیل فراموشی رمز موبایل و یا به دلیل ویروسی بودن نتوانید گوشی خود را فرمت کنید. در این صورت زمانی که گوشی شما خاموش است می توانید به راحتی و  بدون نیاز به رمز موبایل آن را ریست کنید.

در گام اول گوشی خود را خاموش کنید. کلیدهای ستاره (*)، عدد سه (3) و کلید call (کلید سیز رنگ) را هم‌زمان نگه داشته و سپس کلید power گوشی خود را (کلید خاموش و روشن کردن) را فشار دهید. تا ظاهر شدن صفحه ی فرمت گوشی دکمه ها را نگه دارید. پس از این که عملیات فرمت گوشی را مشاهده کردید می توانید کلید ها را رها کنید و منتظر کامل شدن عملیات ریست گوشی شوید. توجه داشته باشید که تا زمان ظاهر شدن صفحه ی فرمت باید هر ۴ کلید را نگه دارید تا وارد صفحه فرمت شود.

کد فرمت و ریست نوکیا

در صورتی که روش ریست در حالت خاموش و یا بازگشت به تنظیمات کارخانه موفقیت آمیز نبود پیشنهاد نوژین شاپ استفاده از کد فرمت نوکیا است.

ابتدا کد *#7370# و یا کد 7780#* را شماره گیری کنید، سپس پیغام ورود کد امنیتی برای شما نمایش داده می شود. در صورت نداشتن کد امنیتی، کد امنیتی پیش فرض گوشی را که برابر “12345” است وارد کنید. ولی اگر قبلا رمز گوشی را تغییر داده‌اید با وارد کردن رمز خود، گوشی نوکیا شروع به پاک کردن داده ها کرده و به حالت تنظیمات کارخانه باز می گردد.

دراین روش توصیه اکید این است که حتما کارت حافظه گوشی خود را خارج کنید.

می توانید رمز گوشی خود را با شماره گیری کد 2640#* مشاهده کنید. در حالت پیش فرض رمز گوشی شما “۱۲۳۴۵” می باشد.

روش فرمت کردن گوشی در حالت روشن

از طریق مسیر Setting >> Reset factory >> security Code می توانید گوشی خود را فرمت کنید.

روش فرمت کردن گوشی در حالت خاموش

 کلید‌های ستاره، عدد ۳ و کلید call را نگه داشته و سپس گوشی خود را روشن کنید. تا زمان ورود به صفحه ی فرمت این ۴ کلید را نگه دارید.

روش فرمت کردن گوشی از طریق کد

 با شماره گیری کد *#7370# می توانید گوشی نوکیا را فرمت کنید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا