اخبار

سامسونگ اگزینوس 2100 را در 12 ژانویه معرفی خواهد کرد.

تراشه اگزینوس 2100 که قرار است در پرچمداران 2021 سری اس سامسونگ یعنی خانواده گلکسی S21 قرار گیرد گفته می شود که در تاریخ 12 ژانویه سال آینده از سوی کمپانی سامسونگ به بازار جهانی معرفی و عرضه خواهد شد. این تاریخ دو روز قبل از معرفی رسمی گلکسی S21 است که قرار است در روز 14 ژانویه 2021 معرفی شوند و بسیاری از طرفداران این تولیدکننده بزرگ کره ای را مشتاق و چشم به انتظار این سری گوشی ها نگه داشته است.

سامسونگ پیش تر از این نیز اعلام کرده بود که قصد دارد تا در پرچمداران آینده خود از تراشه پردازنده اگزینوس که یک تولید داخلی برای این کمپانی محسوب می شود استفاده کند.

بر اساس شایعات پیشین گفته می شود که این تراشه پردازنده جدید در ابعاد 5 نانومتری تولید می شود که قرار است در گوشی های هوشمند جدید سامسونگ برای عملکرد تک هسته ای ARM X1 که 2.91 گیگاهرتزی است به عمل در آورد همچنین برای عملکرد 3 هسته ای  Cortex-A78s که 2.81 گیگاهرتزی است و عملکرد 4 هسته ای Cortex-A55 را که 2.21 گیگاهرتزی اجرا کند.

اسنپدراگون 888 کوالکام در بنچ مارک های مختلف ارزیابی شد.

تراشه پردازنده اگزینوس 2100 به احتمال زیاد در گوشی های گلکسی S21 که قرار است در بازار های هند و اروپا عرضه شود قرار می گیرد اما هنوز مشخص نیست که آیا بازارهای دیگر مانند آمریکا و آسیا نیز قرار است از عملکرد اگزینوس 2100 بهره ببرند و یا خیر. البته که انتظار می رود بازارهای آمریکا و کره جنوبی و چین گلکسی S21 را با پردازنده اسنپدراگون 888 که به تازگی از سوی تولید کننده آمریکایی کوالکام معرفی شده است در اختیار بگیرند. همانطور که پیش تر از این نیز سامسونگ اعلام کرده بود که اولین گوشی هوشمند با پردازنده اسنپدراگون 888 را به بازار عرضه می کند.

البته نکته قابل توجه این است که تمامی گوشی های سری گلکسی S21 با پردازنده اگزینوس 2100 و یا اسنپدراگون 888 عملکرد یکسانی خواهند داشت.

منبع: gsmarena

مهدیه بهرامی

من مهدیه بهرامی هستم. لیسانس مترجمی زبان انگلیسی علاقه مند به نوشتن، به‌ویژه حوزه تکنولوژی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا