چگونگی تغییر زبان گوشی به فارسی

شاید از اولین مواردی که ذهن بسیاری از کاربران تلفن همراه را پس از خرید یا تعمیر تلفن همراه به خود مشغول می کند، این است که چگونه زبان گوشی خود را به فارسی تغییر دهند. ممکن است این امر برای کاربران حرفه‌ای تلفن های اندرویدی امری ساده و بدون نیاز به آموزش بنظر آید؛ اما در عین حال برای کاربران تازه وارد و ناآشنا با گوشی های اندرویدی ضروری باشد.  ما در این مطلب قصد داریم تا سریع ترین و ساده ترین شیوه فارسی‌سازی در گوشی های اندرویدی سامسونگ را به کاربران این گوشی‌ها آموزش دهیم؛ و نکاتی را در مورد تغییر زبان گوشی بیان کنیم که می تواند برای هر کاربری کارا باشد.

پروسه تغییر زبان تلفن همراه به فارسی پروسه‌ای پیچیده ای نخواهد بود. اما علم بر چگونگی این پروسه از جمله مواردی است که در عین سادگی برای هر کاربر ضروری و کاربردی خواهد بود. قبل از اینکه پروسه فارسی‌سازی زبان گوشی را در تلفن های سامسونگ بررسی کنیم لازم است نکاتی را در مورد نتایج فارسی سازی در گوشی‌های اندرویدی خود بدانیم. اول از همه اینکه باید بدانید پس از اینکه زبان گوشی خود را به فارسی تغییر دادید، امکان دارد زبان همه نرم افزار های گوشی شما به فارسی تغییر نکند؛ بلکه فقط زبان نرم افزارهای پیش فرضی که توسط شرکت تولید کننده گوشی شما ساخته شده است فارسی شود؛ و در مورد سایر نرم افزار ها مانند اینستاگرام و تلگرام یا واتساپ که آنها را دانلود می کنید؛ نیاز داشته باشید تا زبان آنها را مجدداً به فارسی تنظیم کنید.

مقاله پیشنهادی :  چگونه گوشی موبایل را روت کنیم ؟ (0 تا 100 KingRoot)

البته در این وضعیت در بیشتر موارد به تنظیم مجدد زبان احتیاج ندارید‌؛ چرا که امروزه تقریباً در تمامی نسخه های به روز گوشی‌های همراه این فارسی‌سازی در سایر نرم افزارها نیز به صورت خودکار صورت می پذیرد و نیاز به تنظیم دستی و مجدد نیست. اما اگر متوجه شدید که در هرکدام از این نرم افزارها این تغییر زبان به صورت خودکار انجام نپذیرفته است می‌توانید از طریق تنظیمات آن نرم افزار به راحتی زبان  آن را به فارسی تغییر دهید.

نکته دوم اینکه؛ با توجه به این واقعیت که زبان اکثر نرم افزار های موجود در تلفن های همراه به صورت پیش فرض زبان انگلیسی می باشد فارسی سازی آنها ممکن است باعث بروز اختلالاتی در عملکرد این نرم افزارها گردد؛ که البته به دلیل جزئی بودن چندان مشکل‌ساز نخواهد بود. ما در این آموزش قصد داریم تا پروسه فارسی سازی را برای کاربران گوشی های سامسونگی به طور دقیق و با تصویر تشریح نماییم؛ اما اگر کاربر سایر برندهای گوشی مانند هوآوی، شیائومی و غیره هستید این تنظیمات در سایر گوشی ها نیز چندان متفاوت نخواهد بود؛ پس این آموزش را از دست ندهید.

گوشی های موبایل به همراه تخفیف های ویژه مبیت را ببینید : قیمت گوشی 

فهرست مباحث ارایه شده در این مقاله

 • چگونه زبان گوشی سامسونگ خود را به فارسی تغییر دهیم ؟
  • فارسی کردن گوشی سامسونگ در اندروید 8 تا 11 :
  • چگونه زبان گوشی را فارسی کنیم (در اندروید های پایینتر از 8) :

 

 

 

چگونه زبان گوشی سامسونگ خود را به فارسی تغییر دهیم ؟

همانطورکه گفتیم برای فارسی‌سازی گوشی خود پروسه سخت و پیچیده ای را پیش‌رو نخواهید داشت. فقط کافیست تا با دقت تمامی تنظیمات زیر را به صورت قدم به قدم انجام دهید تا قادر باشید به راحتی زبان گوشی اندرویدی خود را  تغییر دهید. پس با دقت مراحل زیر را دنبال کنید.

مقاله پیشنهادی :  آیا کارکردن با گوشی در حال شارژ خطرناک است؟ (9 نکته سلامت باتری)

پروسه فارسی‌سازی گوشی‌های سامسونگ با اندروید 8 تا 11 :

 • به قسمت Settings رفته و منوی > General management را باز کنید.

چگونه زبان گوشی سامسونگ خود را به فارسی تغییر دهیم ؟

 • گزینه Language and inputانتخاب نمایید .

چگونه زبان گوشی سامسونگ خود را به فارسی تغییر دهیم ؟

 • روی Languageکلیک کنید.

 • بر روی Add languageکلیک کنید .

 • برای تغییر زبان گوشی سامسونگ، زبان فارسی را از لیست پیدا کرده و آن را انتخاب کنید .

زمانی که زبان مورد نظر خود انتخاب می کنید منویی برای شما ظاهر می شود، که از شما می پرسد آیا میخوای زبان انتخابی همین حالا روی گوشی شما فعال شود یا خیر .

 • برای فعال‌سازی نهایی بر روی Set as Default کلیک کنید .

به همین راحتی پروسه تغییر زبان گوشی شما به اتمام رسید! و شما توانستید زبان گوشی خود را به فارسی‌سازی دهید . البته این پروسه در گوشی هایی که از اندروید 8 به بالا برخوردارند کاربرد دارد. برای انجام این پروسه در مدل های پایین‌تر اندرویدی  نکات زیر را دنبال نمایید .

 

پروژه فارسی سازی زبان گوشی(مخصوص اندروید های پایین‌تر از 8) :

در نسخه‌های اندرویدی کمتر از 8 در واقع نام ها و منو ها به همان صورتی می باشند که در اندروید 8 قرار دارند . برای تغییر زبان گوشی به فارسی ،در نسخه‌های اندرویدی قدیمی‌تر ،مراحل زیر را دنبال کنید.

چگونه زبان گوشی را فارسی کنیم

مطابق تصویر :

 • وارد منوی Settings شوید.
 • Language and input را انتخاب کنید.
 • در منوی باز شده وارد قسمت Language شوید .
 • منوی گزینش زبان برای شما به نمایش در می آید. زبان فارسی یا Persian را در این منو انتخاب نمایید .

language and input persian

همانگونه که پیشتر اشاره شد، این پروسه تغییر زبان پروسه‌ای مشکل و پیچیده نیست ، و شما قادر خواهد بود با انجام مراحل فوق  به سادگی زبان تلفن همراه خود را در تمامی گوشی های اندروید تغییر دهید . شاید در برخی نسخه از گوشی ها تنظیمات منوها کمی متفاوت باشند اما این پروسه تغییر زبان گوشی اندروید در همه دستگاه های اندرویدی یکسان می باشد.

مقاله پیشنهادی :  چرا گوشی آیفون روشن نمی شود ؟