دانستنی موبایل

گوشی اصلی سامسونگ ساخت چه کشوری است؟

امروزه تلفن همراه‌های ساخت شرکت سامسونگ از پرفروش‌ترین  و پرطرفدارترین تلفن‌های همراه هوشمند در سراسر جهان به حساب می‌آیند. این شرکت بزرگ سالیان عدیدی است که در بازار حضور پر رنگی داشته، اما نکته جالب این است که  شما هم احتمالاً مانند بسیاری از کاربران نمی‌دانید که تلفن همراه‌های سامسونگ ساخت کدام کشورها است؟ ‌و هنگام خرید اندکی دچارسردرگمی می‌شوید. حقیقت اینست که وجود تقاضاهای بسیار برای انواع  گوناگونی از تلفن همراه‌های گلکسی در سراسرجهان، این شرکت کره‌ای را وادار به راه‌اندازی و گسترش شعبات خود در سرتاسر این کره خاکی و در کشورهای مختلف کرده است تا هم پاسخگوی نیاز بازار و مشتریانش باشد و نیز از لحاظ اقتصادی و قیمت تمام شده دستگاه، صرفه‌جویی مناسبی به عمل آورده باشد. ما برآنیم تا در این مقاله با بررسی این سوال پرتکرار میان کاربران که تلفن همراه سامسونگ ساخت کدام کشور است؟ و یا این تلفن همراه‌ها در چه کشورهایی تولید می‌شود؟ پاسخی درخور ومناسب دهیم.

تلفن همراه سامسونگ ساخت کدام کشور است ؟

تلفن همراه سامسونگ ساخت کدام کشور است ؟

 

همان طور که می دانید، کشور کره جنوبی‌ زادگاه شرکت مادر و منبع اصلی تغذیه و تولید بخش کثیری از قطعات الکترونیکی شزکت سامسونگ است. همچنین متخصصان ارشد ساخت و طراحی این شرکت عظیم هم بیشتر ساکن این کشور هستند. البته نکته حائز اهمیت اینست  که در کشور کره جنوبی تنها کمتر از ۱۰‌درصد کل تلفن همراه‌های ساخت سامسونگ تولید می‌شوند و هنگام  خرید تلفن همراه بهتر است که وسواس زیادی روی این مسئله که سامسونگ ساخت چه کشوری است به خرج ندهید، چرا که بخش عمده تولیدات این شرکت در کشورهای دیگر صورت می‌پذیرد که در ادامه به تفکیک کشورها  به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

گوشی های موبایل به همراه تخفیف های ویژه مبیت را ببینید : قیمت گوشی 

کشورهند؛ بزرگترین خط تولید شرکت سامسونگ در جهان

احتمالاً  نام کشورهند را در کنار تعداد زیادی از برندهای مطرح دنیا شنیده‌اید. جالب است بدانید که یکی از عظیم‌ترین کارخانه‌ی احداث شده سامسونگ در کشورهند می‌باشد و نه تنها این کارخانه، بیشترین ظرفیت تولید سامسونگ را در سال دارا ست، بلکه بزرگ‌ترین واحد تولیدی تلفن همراه‌های هوشمند در جهان نیز محسوب می‌شود، سامسونگ در یکی از کنفرانس‌های خبری سال ۲۰۱۷ اعلام به سرمایه‌گذاری ۶۲۰ میلیون دلاری برای افزایش تولیدات  تلفن همراه‌های هوشمندخود در هند، کرد و پس از یک سال و در سال ۲۰۱۸ کارخانه‌ای نوین در ایالت اوتارپرادش واقع در شهر نویدا افتتاح نمود. گفتنی است که تولید۱۲۰ میلیون دستگاه تلفن همراه در سال، ظرفیت محاسبه شده تولید تلفن همراه‌های هوشمند در این کارخانه می‌باشد.

به علت اینکه در کشور هند برند سامسونگ طرفداران زیادی دارد همواره برای محصولات تولیدی آن تقاضای بسیار بالایی وجود دارد، البته بایستی گفت که خود کشور هند بازار هدف و مصرف کننده محصولات این کارخانه به حساب می‌آید، ولی به دلیل بالا بودن هزینه‌های مالیاتی‌ کالاهای وارداتی در هند، شرکت سامسونگ با به کارگیری سیاستی هوشمندانه ،  جهت رقابت با محصولات داخلی این کشور و پایین آوردن قیمت تمام شده،  دست به  احداث کارخانه در این کشور زده است، بنابراین توسط این راهکار توانسته است تا حد زیادی قیمت نهایی تلفن همراه‌های خود را به حداقل برساند.
در حال حاضر این کارخانه بیشتر توجه خود را بر روی ساخت و تولید سری هایA و M سامسونگ گذاشته وهمچنین به بازارهای اروپا، آفریقا و غرب آسیا صادرات کمی دارد.

 

سامسونگ ساخت کشور اندونزی

شرکت سامسونگ در سال 2015 در پی پاسخگویی به تقاضای خیل عظیمی از کاربران خود در کشوراندونزی، تصمیم به راه‌اندازی خط تولید به‌روزی در این کشور گرفت. برآورد ظرفیت تولید این کارخانه، ۸۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه در سال می‌باشد. البته باید گفت که تولیدات اندونزی به حدی کم و محدودست که به احتمال زیاد تا به امروز به گوشتان نخورده باشد و نباید انتظار داشته باشید که این کشوردر فهرست کشورهای سازنده تلفن همراه سامسونگ جای بگیرد، اما ظرفیت و تعداد دستگاه تولید شده در این کارخانه به خوبی جوابگوی بازار داخلی می‌باشد.

سامسونگ ساخت کشور ویتنام

از دیگر عمده‌ترین تولید‌کنندگان تلفن‌های همراه‌ هوشمند برند سامسونگ، کشور ویتنام می‌باشد و حتی می‌توان گفت در این زمینه هم بسیار خوشنام است، همچنین در سراسر کشورهای دنیا به ویژه در ایران، نظر طرفداران بسیاری را بسوی خود جلب کرده‌است. در حال حاضر سامسونگ سالیانه حدود ۱۲۰ میلیون دستگاه تلفن همراه در دو کارخانه بزرگ واقع در استان تای‌نگون ویتنام تولید می‌کنند که حجم بسیاری از آن روانه بازارهای اروپا و آمریکای شمالی می‌شوند. گفتنی است که  سامسونگ جهت افزایش تولید در کشور ویتنام قصد احداث یک کارخانه جدید دیگر را نیز دارد.

 

سامسونگ ساخت کشور برزیل

احتمالاً برای‌تان شگفت آور باشد که کشور برزیل نیز یکی از پاسخ‌هاست، در جواب به این سوال که تلفن همراه سامسونگ ساخت کدام کشورست؟ جالب است بدانید که در سال ۱۹۹۹، یکی از قدیمی‌ترین خطوط تولید شرکت سامسونگ در کشور برزیل احداث و راه‌اندازی شد و مقصود آن ارائه محصولات، با قیمتی رقابتی و مقرون به صرفه در بازار این کشورست و به سبب اینکه کشور برزیل مالیات سنگینی را به کالاهای وارداتی وارد می‌سازد، این سیاست سامسونگ مناسب‌ترین شیوه برای حفظ وراضی نگهداشتن مشتریان خود در برزیل است.

تلفن همراه‌های برند OMD سامسونگ ساخت کدام کشور است؟

همان طور که می‌دانید بخش اصلی وعمده‌ی تلفن همراه‌های آیفون درکشور چین ساخته و روانه بازار می‌شوند، بدین سبب احتمالاً متصور شوید که کشور چین یکی از قطب‌های اصلی تولید کننده تلفن‌ همراه‌ های سامسونگ باشد و حتی ممکن است پاسخ شما در جواب به  سوال تلفن همراه سامسونگ ساخت چه کشوری است؟ چین باشد، ولی باید بدانید این غول کره‌ای اخیراً  در سال ۲۰۲۱ تصمیم به تعطیل کردن آخرین کارخانه خود در چین گرفت.

جالب است بدانید که از آخرین سری‌های تلفن همراه برند سامسونگ تولید شده در شعب چین، به سال 2019 و قبل از آن بازمی‌گردد، و به علت تسلط شرکت‌های چینی بر بازار آن کشور، تقاضا برای تلفن همراه‌های سامسونگ در چین به بیش از یک درصد هم نمی‌رسد. بنابراین  سامسونگ به این درک رسید که داشتن خط تولید در این کشور منفعت اقتصادی چندانی ندارد، و اقدام به تعطیل نمودن یا بستن تمامی شعبات خود در چین نمود.

نکته حائز اهمیت آنست که به سفارش سامسونگ، کارخانه‌های ODM به ساخت بعضی از مدل‌های مقرون به صرفه و ارزان قیمت همانند گلکسی A10 یا A10s که بطور معمول از کیفیت نامطلوب و حتی پایین‌تری نسبت به تلفن همراه‌های تولید شده تحت نظارت سامسونگ برخوردارند، روی آورده است. اما شواهد حاکی از آن است که با گذشت زمان سیاست سامسونگ به سوی سرمایه گذاری روی تلفن همراه‌های ODM در حال حرکت است، به دیل اینکه  طرفداران زیادی را به سبب پایین بودن قیمت به خود جذب کرده است.

 

تلفن همراه سامسونگ اصیل ساخت کدام کشور است؟

طرح و بررسی این پرسش که تلفن همراه سامسونگ اصیل ساخت کدام کشور می‌باشد؟ ازاساس غلط بوده،  بدین سبب که همه خطوط ‌ تولید سامسونگ، در تمامی کشورهای جهان از قطعاتی مشابه و یکسان که اکثراً در کارخانه مادر واقع در کره جنوبی ساخته شده، بهره می‌برند اگرچه  در کشورهایی نظیر هند، اندونزی ویا ویتنام  کار مونتاژ صورت می‌گیرد اما باید گفت که آن نیز مطابق استانداردهای تعریف شده و کاملاً تحت نظارت سامسونگ می‌باشد. درنتیجه به جز مدل‌های ODM تمامی  تلفن همراه‌های تولید شده سامسونگ در کشورهای مختلف از کیفیت مشابهی برخوردارند.

چگونگی تشخیص کشور سازنده تلفن همراه سامسونگ؟

بهتر است بدانید که معمولاً جهت تشخیص کشور سازنده تلفن‌های همراه، سه راه پیش روی خود داریم.
1-‌ با نگاه انداختن به پشت باکس تلفن همراه که در آن نوشته شده دستگاه در چه کشوری تولید شده است.
2- با استفاده از کد IMEIنیز می‌توان به نام کشور سازنده  پی برد بدان صورت که رقم هفتم و هشتم آن نمایانگر کشور سازنده آن است مثلاً رقم ۱۰ یا ۰۱ ساخت کشور ویتنام، عدد ۰۵ یا ۵۰ ساخت کشورهند و رقم ۰۰هم ساخت کارخانه اصلی سامسونگ می‌باشد. لازم به ذکر است که در بعضی منابع برای کشورهای مختلف اعداد دیگری را درنظر گرفته‌اند، مثلاً عدد ۰۱ و ۱۰ را ساخت کشور فنلاند هم درنظر گرفته‌اند اگرچه این موضوع تنها مختص تلفن همراه‌ برند سامسونگ نیست و شامل همه‌ی تولیدکننده‌ها می‌شود ولی توصیه ما به شما این است که به دلیل اختلاف ‌نظر در این مورد، بهتر است از روش‌های دیگری بهره‌گیرید.           .

3- مراجعه به یکی از سایت‌های معروف و معتبر numberingplans.com ویاimei.info  جهت  وارد نمودن کد IMEI دستگاه، که تمامی اطلاعات مورد نیاز تلفن همراه و کشور سازنده را دراختیار شما می‌گذارند.

در پایان باید گفت که چندان اهمیتی ندارد، تلفن همراه سامسونگ شما ساخت کدام کشور است؟ به علت اینکه کیفیت همه محصولات تولیدی مشابه است و هیچ تفاوت کیفیتی را چنانچه تلفن همراه سامسونگ شما تقلبی و یا فیک نباشد، حس نخواهید کرد. نظر شما در مورد کشورسازنده تلفن همراه سامسونگ چیست؟ شما می‌توانید نظرات خود را در این زمینه  با ما به اشتراک بگذارید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا