لپ تاپ گیمینگ در گذر زمان، تغییرات بسیار زیادی داشته است و در ابتدای کار، لپ تاپ مناسب گیمرها، طراحی جذابی نداشت و اکثر آنها به دلیل امکانات مختلفی که داشتند، سنگین بودند و حجم زیادی می گرفتند.

با این حال، در عصر مدرن، لپ تاپ مناسب گیمرها بسیار بهتر از آنچه تصور میکنید، شده اند. مسلما، هزینه آنها هنوز هم بسیار زیاد است، اما می توانید با بودجه حال حاضر خود، یک لپ تاپ مناسب بازی را تهیه کنید و برای مدت زمان زیادی، از آن استفاده کنید.

 برای خرید لپ تاپ مناسب گیمرها، باید نکات زیر را رعایت کنید:

یک GPU مناسب برای لپ تاپ خود تهیه کنید، زیرا بیشتر بازی ها گرافیکی هستند و نمی توانید این موارد را در لپ تاپ به روز کنید. یک گرافیک مناسب تضمین می کند که کامپیوتر شما در تنظیمات بالا برای چند سال مقاوم است و می توانید همیشه به بازی کردن بپردازید.

یکی از ویژگی های جذاب لپ تاپ گیمینگ این است که شما می توانید اقدام به ارتقا رم و ظرفیت آن کنید، بنابراین، می توانید، در هر زمانی که می خواهید، لپ تاپ خود را قدرتمند تر از قبل کنید.

انتخاب کیفیت یا سرعت نمایش بسیار مهم است، زیرا سریع ترین نمایشگرهای 144 هرتز در حال حاضر با کیفیت 1920*1080 به دست می آیند، بنابراین صفحه نمایش 4K، سنگین عمل می کند. انتخاب کیبورد مناسب برای بازی کردن بسیار مهم است، زیرا اگر قصد داشته باشید تا اقدام به بازی کردن به صورت حرفه ای کنید، نمی توانید با یک کیبورد کار کنید که سفت و سخت است و دکمه های آن، کند کار کند.

مقاله پیشنهادی :  بهترین لپتاپ با درایو نوری (در سال 1401، 2022)

به این نکته دقت داشته باشید که به هنگام خرید لپ تاپ گیمینگ، باید برای لپ تاپی هزینه کنید که مشخصات آن متناسب با نیاز شماست. همانطور که ممکن است برخی از افراد به شما گفته باشند نیازی به صرف هزینه زیادی برای لپ تاپ نیست.

مشخصات یک لپ تاپ قوی برای بازی کردن

خرید لپ تاپ گیمینگ

به هنگام خرید یک لپ تاپ گیمینگ، باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید تا بتوانید یک تجربه فوق العاده را به دست آورید.

همانطور که آگاه هستید، کارت گرافیک قوی، باعث می شود تا کیفیت بازی نیز بهتر باشد و علاوه بر آن، باید به دیگر اجزای لپ تاپ خود یعنی سی پی یو، رم، فضای کافی برای نصب و اجرای بازی ها، دقت داشته باشید.

سی پی یو: به هنگام انتخاب یک لپ تاپ، باید دقت کنید که میزان قدرت سی پی یو آن لپ تاپ به چه صورت است. برای مثال، اگر قرار باشد از حداکثر بودجه خود استفاده کنید، بهتر است که لپ تاپی را انتخاب کنید که دارای سی پی یو Core i9 باشد و یا اگر بودجه شما محدود است، می توانید اقدام به انتخاب یک لپ تاپ با سی پی یو Core i7 کنید.

اکثر لپ تاپ ها و کامپیوترهای خانگی، دارای سی پی یو Core i5 هستند. دقت کنید که بعدا، سی پی یو غیر قابل جایگزین است و نمی توانید سی پی یو لپ تاپ گیمینگ خود را ارتقا دهید، پس از همین اول کار، اقدام به تهیه یک سی پی یو مناسب کنید.

رم: به هنگام بازی کردن، فضای رم زیادی اشغال می شود و ما به شما پیشنهاد می کنیم که از رم 8 گیگ به بالا، استفاده کنید تا هیچ مشکلی برای بازی کردن نداشته باشید. اگر می خواهید تا یک لپ تاپ گیمینگ حرفه ای را تهیه کنید، به شما پیشنهاد می شود لپ تاپی را انتخاب کنید که رم 16 گیگ داشته باشد.

مقاله پیشنهادی :  راهنمای کامل برای خرید یک لپ‌تاپ دانشجویی

فضای ذخیره سازی: هارد درایو یا اس اس دی؟ شما می توانید جفت فضای ذخیره سازی را در سیستم خود داشته باشید. برخی  از لپ تاپ های گیمینگ که با بودجه محدود سازگار هستند، به شما فضای ذخیره سازی هارد درایو با حجم یک ترابایت را می دهند. برخی از لپ تاپ های گیمینگ نیز، اقدام به ارائه فضای محدود هارد SSD می کنند. در واقع، مقایسه SSD با هارد درایو، کار درستی نیست، زیرا هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارد.

لپ تاپ مخصوص بازی

اهمیت کارت گرافیک برای لپ تاپ گیمینگ

پیش تر، به اهمیت سی پی یو و رم، برای اجرای بازی های سنگین، پرداختیم، شما باید بدانید، برای اجرا کردن بازی ها با گرافیک بالا، نیاز به یک کارت گرافیک قوی دارید که باید به هنگام خرید لپ تاپ گیمینگ، به آن توجه داشته باشید. در حال حاضر، بیشتر لپ تاپ مناسب گیمرها با کارت گرافیک های Nvidia GeForce GTX یا RTX همراه هستند.

جدیدترین کارت گرافیک های انویدیا، کارت های RTX 20 مدل Super است، از جمله 2070 Super و 2080 Super، که همه اینها پس از گذر زمان، پیشرفت بسیار زیادی داشتند و در لپ تاپ گیمینگ قرار گرفتند.

سخن پایانی

اول از همه، اگر می خواهید یک لپ تاپ مخصوص بازی تهیه کنید که بتواند بیشتر بازی ها را با تنظیمات متوسط ​​به بالا با فریم های خوب و کیفیت کلی نیز اجرا کند. با خرید یک لپ تاپ مناسب، می توانید به راحتی تمام بازی های دلخواه خود را بر روی آن اجرا کنید.

مقاله پیشنهادی :  بهترین لپ تاپ تا 25 میلیون (در سال 1401، 2022)

بنابراین، دیگر هیچ گونه نیازی به بروزرسانی و یا تعویض قطعات سیستم خود نخواهید داشت و این اطمینان را دارید که بهترین لپ تاپ گیمینگ را در دست دارید و برای سالیان طولانی، از بازی های مختلف پشتیبانی می کند و می تواند برای شما، کارهای مختلف انجام دهد.

همچنین اگر به دنبال چیزی هستید که بتوانید با خود و در حال حرکت ببرید، لپ تاپ مناسب گیمرها کاملا مناسب شما است. واقع بینانه اگر به این مسئله نگاه شود، هیچ فرقی بین لپ تاپ گیمینگ و لپ تاپ معمولی نیست و شما می توانید لپ تاپ گیمینگ را، به راحتی لپ تاپ معمولی، با خود حمل کنید.

بدیهی است که هرچه بیشتر هزینه کنید، لپ تاپ گیمینگ شما نیز بهتر عمل می کند و دارای مشخصات قوی است.