طبق گزارش‌ها، ZTE با موتورولا و شیائومی رقابت خواهد کرد تا اولین کسی باشد که سه گوشی جدید خود را با تراشه جدیدی که پرچم‌دار کوالکام است؛ ارائه کند. بر اساس یک افشای اطلاعاتی جدید، ZTE به دنبال ارائه یک پردازنده جدید و پیشرفته برای سه گوشی آینده خود است. به نظر می‌رسد که این گوشی‌ها از سری‌های Nubia این شرکت هستند که برای بازی مناسب‌اند. اطلاعات نشت شده نشان می‌دهند که دو عدد از این مدل گوشی‌ها به ترتیب دارای شماره مدل NX679J و NX709J خواهند بود.

اخیراً اسنپدراگون تائید کرده که شروع به استفاده از یک طرح نامگذاری جدید برای پردازنده‌های خود کرده است. تراشه جدید کوالکام، اسنپ دراگون 898 نام دارد که جانشین پردازنده‌های فعلی 888 و 888+ است. اما در سندهای منتشرشده از این محصول جدید، آن را به نام اسنپ دراگون 8 Gen 1 نامیده‌اند. کوالکام می‌گوید نام تراشه‌های جدید در این شیوه نامگذاری، شامل سری‌های تک عددی و نسلی از اعداد خواهند بود.

بر اساس اطلاعاتی که توسط TheMobileHunt گزارش شده است؛ موتورولا و شیائومی در حال رقابت بر سر این‌که کدام برند اولین تلفن هوشمند با سیلیکون جدید کوالکام را زیر قاب خود عرضه خواهد کرد، هستند. گفته می‌شود موتورولا می‌خواهد اولین گوشی هوشمند با پردازنده جدید اسنپدراگون 8 Gen 1 را قبل از پایان سال 2021 عرضه کند. اما شخص فاش کننده می‌گوید که شرکت تحت مالکیت لنوو در تلاش خود موفق نخواهد شد؛ زیرا شیائومی قرار است موتورولا را پشت سر بگذارد و اولین شرکتی باشد که گوشی هوشمندی با تراشه جدید عرضه می‌کند. به گفته GSMArena، گوشی هوشمند موردبحث شیائومی 12 آینده خواهد بود.

هیچ اطلاعاتی در مورد نام گوشی هوشمند موتورولا مجهز به اسنپدراگون 8 Gen 1 وجود ندارد. اما شایعه شده Edge 30 Ultra می‌تواند در نهایت تلفن موردبحثی باشد که با شیائومی 12، به‌عنوان اولین‌‌ گوشی‌ها با تراشه جدید کوالکام رقابت می‌کند.

اعتقاد بیشتر افراد بر این است که در نهایت شیائومی در این رقابت پیروز می‌شود و نخستین شرکتی است که تراشه جدید کوالکام را تصاحب خواهد کرد. شایعه شده است که سامسونگ هم از تراشه جدید اسنپ دراگون برای سری Galaxy S22 آینده خود استفاده خواهد کرد. گوشی‌های جدید سری S22 باید در ابتدای سال 2022 عرضه شوند؛ بنابراین به نظر نمی‌رسد که سامسونگ قصدی برای حضور در این رقابت داشته باشد.

منبع: phonearena