کیم کارداشیان وست که یکی از بیشترین فالوورهای اینستاگرام را در دنیا دارد، روز سه شنبه گفت که در اعتراض به شرکت مادر اینستاگرام، فیس بوک و اطلاعات غلطی که در آن منتشر می شود به سایر کاربران پر مخاطب خواهد پیوست و به نشانه اعتراض حساب اینستاگرام خود را مسدود می کند. لئوناردو دی کاپریو، جنیفر لارنس، اورلاندو بلوم، کری واشنگتن و ساکا بارون کوهن نیز از جمله کسانی هستند که در این اعتراض که روز چهارشنبه برگزار می شود، شرکت می کنند.

کارداشیان در پستی که منتشر کرده، نوشته است: «من این را که می توانم مستقیما از طریق اینستاگرام و فیس بوک با شما ارتباط برقرار کنم دوست دارم؛ اما نمی توانم بنشینم و ساکت بمانم در حالی که این برنامه ها و شبکه های اجتماعی همچنان باعث گسترش نفرت، تبلیغات و اطلاعات غلط می شوند.»  وی همچنین در ادامه افزود: «اطلاعات نادرست به اشتراک گذاشته شده در شبکه های اجتماعی تاثیر جدی در انتخابات ما دارد و دموکراسی ما را تضعیف می کند. لطفا فردا به من بپیوندید که حساب اینستاگرام و فیس بوک خود را مسدود می کنم تا به فیس بوک #StopHateForProfit بگویم.»

به شما پیشنهاد می شود بعد از این مقاله، مقاله چت کردن در واتس اپ بدون ذخیره کردن شماره را که یکی از مقالات کاربردی سایت مبیت است، مطالعه کنید.

ائتلاف گروه های حقوق مدنی که اعتراض به تبلیغات فیس بوک را در ماه جولای ترتیب داده بود، روز دوشنبه از شرکت ها و افراد مشهور خواست تا روز چهارشنبه برای اعتراض به رفتار فیس بوک در سیستم عامل های خود، ارسال پست در اینستاگرام را متوقف کنند و از این شرکت می خواهد که تبلیغات سیاسی دروغ سیاستمداران را در  این شبکه ها متوقف کنند.

سازمان دهندگان ، از جمله ADL و NAACP ، عدم موفقیت فیس بوک در خاموش کردن صفحه یک گروه شبه نظامی کنوشا را به عنوان یکی از دلایل اعتراض عنوان کردند. سخنگوی فیس بوک درباره پست های کارداشیان وست، از اظهار نظر خودداری کرد.