طبق گفته مایکروسافت حملات سایبری از سال 2016 تکامل یافته اند و هدف آن ها در این روزها کمپین های انتخاباتی جو بایدن و دونالد ترامپ است.

محققان مایکروسافت روز پنجشنبه ادعا کردند، هکرها هرگز تلاش برای دخالت در سیاست های ایالات متحده را متوقف نکرده اند، آن ها فقط در مخفی کردن مسیرهای خود هوشمندتر عمل کرده اند. این حملات از زمانی که هکرهای روسی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 مداخله کرده اند، پیشرفت کرده است و در حال حاضر هکرهای انتخاباتی هم مبارزات انتخاباتی ترامپ و هم بایدن را هدف قرار داده اند.

انتخابات ریاست جمهوری امریکا در سال 2016 نشان داد که پس از سرقت و لو رفتن هزاران ایمیل از سوی کمیته ملی دموکرات و کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون، امنیت سایبری نقش عمده ای در سیاست ایفا می کند. از آن زمان، آژانس های دولتی ایالات متحده مانند آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت و FBI تلاش های خود را برای محافظت از انتخابات در برابر هکرها و اطلاعات نادرست آنلاین افزایش داده اند.

در یک جلسه مطبوعاتی در ماه اوت، این آژانس ها گفتند که هیچ مدرکی در مورد حملات سایبری موفق علیه زیرساخت های انتخابات پیدا نکرده اند؛ اما آن ها اشاره کردند که تلاش های روزانه زیادی انجام می شود. گزارش مایکروسافت در روز پنجشنبه نگاه اجمالی به تلاش هایی دارد که به گفته متخصصان این شرکت، از سوی گروه های هکر در روسیه، چین و ایران صورت گرفته است.

چاد ولف، دبیر وزارت امنیت داخلی، روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت: «محافظت از انتخابات، یک کار تیمی با همکاری دولت فدرال و بخش خصوصی برای خنثی کردن عوامل خارجی است.»

مایکروسافت اعلام کرد، هکرهای روسی تاکتیک های خود را تغییر داده اند و بیش از 200 سازمان در ایالات متحده را هدف قرار داده اند، از جمله این هدف ها می توان به مشاوران وابسته به جمهوری خواهان و دموکرات ها اشاره کرد.

مایکروسافت دریافت که هکرهای روسی با چرخش 1000 آدرس IP مختلف و افزودن هر روز حدود 20 آدرس جدید، حرکت های خود را پوشش می دهند.

مایکروسافت همچنین اضافه کرد که هکرهای چینی هزاران حمله را آغاز کردند و حدود 150 نفر را از مارس تا سپتامبر در معرض خطر قرار گرفته اند. به گفته این شرکت، این هکرها افراد وابسته به کارزارهای ریاست جمهوری را هدف قرار داده و علیه افراد مرتبط با کمپین جو بایدن یک تلاش ناموفق انجام داده اند.

کمپین بایدن گفت: «ما از گزارشات مایکروسافت مطلع هستیم که یک هکر خارجی تلاش ناموفقی برای دسترسی به حساب های ایمیل افراد وابسته به این کمپین را انجام داده است. ما از ابتدای این کار، خود می دانیم که در معرض چنین حملاتی خواهیم بود و برای آن ها آماده هستیم. بایدن برای رسیدن به ریاست جمهوری امنیت سایبری را جدی می گیرد، ما در برابر این تهدیدات هوشیار خواهیم ماند و اطمینان خواهیم داد که دارایی های این کمپین از امنیت برخوردار هستند.»

مایکروسافت در همان روزی دست به افشای این خبر زد که وزارت خزانه داری آمریکا تحریم ها علیه سه روس را به دلیل ارتباط غیرقانونی با اطلاعات این کشور و یک نماینده پارلمان اوکراین به دلیل تلاش برای دخالت در انتخابات سال 2020 اعلام کرد.

پیشنهاد می شود مقاله تحلیل امنیت سیستم عامل مک را نیز در مبیت بخوانید.

منبع: سی نت