همانطور که به زندگی جدیدی که  بیماری همه گیر کرونا ایجاد کرده عادت می کنیم، بسیاری از ما ملزم به ایجاد تغییراتی در سبک زندگی هستیم که نه تنها باعث سلامت ما از نظر روحی و جسمی  می شوند؛ بلکه به ما در حالی که بیشترین وقت را با خانواده می گذرانیم در حفظ سطح بهره وری زمان کمک می کنند؛ اما این تغییرات باید برنامه ریزی شده باشند تا اجرا شوند.

این برنامه ها از ما می خواهند عادت های قدیمی را ترک کنیم و عادت های جدیدی را شکل دهیم که برای زندگی هایی که امروزه باید داشته باشیم بهترین نتیجه را خواهد داشت. گفته می شود که ایجاد یک عادت 21 روز و تغییر آن در سبک زندگی 90 روز طول می کشد. در اینجا چند برنامه وجود دارند که هر یک از اپلیکیشن ها به خودی خود به شما کمک می کنند تا به هدف هایی که می توانند شما را بهتر کنند، پایبند باشید.

چالش 21 روزه | Android  iOS

این برنامه توسط کتی و لیما همراه با 14 ماژول از پیش تعیین شده برای روابط، مهربانی، اصطلاحات مثبت، سلامتی ذهنی، تنظیم خواب، ورزش در خانه، مراقبت از خود، مطالعه، نظم بخشیدن، قدردانی، بهره وری، شادی، نخوردن غذای فست فود  و سم زدایی ذهن از شبکه های اجتماعی هستند؛ تمام این کارها را شما به مدت 21 روز انجام می دهید تا در پایان سه هفته به اهدافتان برسید. شما با یک آواتار شروع می کنید و برای هر کار انجام شده سکه های مجازی کسب می کنید.

چالش 21 روزه دارای قسمت نوتیفیکیشن است؛ بنابراین می تواند هر روز وظیفه شما را به شما یادآوری کند، همچنین می توانید یک ژورنال برای پست های کوچک، همراه با یک مود ترکر (پی گیری خلق و خو) دریافت کنید که در نمای تقویم گوشی شما قابل مشاهده است. برای یک کمک جامع، این برنامه حتی دارای یک منبع  است که در آن می توانید در مورد آنچه که کاربران دیگر تجربه می کنند بخوانید و از دستاوردهای آنها الهام بگیرید.

 Android Habitica iOS

مجازات برای برانگیختن انگیزه شما برای رسیدن به اهداف خود برای سالم شدن، سخت کوشی و شاد بودن.

شما سفر خود را با یک آواتار قابل تنظیم ساده آغاز می کنید؛ بعد از اینکه همه عاداتی را که می خواهید هر روز انجام دهید مانند مطالعه، ورزش، ترک سیگار و غیره، همه کارهایتان را به هیولاهایی تبدیل می کنید که باید تسخیر کنید. هرچه روز به روز بهتر به اهداف خود برسید، پیشرفت بیشتری خواهید داشت. همانطور که به یک سری موفقیت دست می یابید، می توانید آواتار خود را ارتقا دهید و به ویژگی های بیشتری دست پیدا کنید.

بهترین قسمت Habitica این است که دارای یک رسانه اجتماعی است که در آن می توانید به انجمن ها بپیوندید، ماموریت های خود را انجام دهید و در چالش های بازیکنان دیگر شرکت کنید. آنچه این برنامه را کارآمد می کند این است که می توانید هنگام همکاری و رقابت با یکدیگر در کنار دوستان و خانواده خود بازی کنید که می توانند شما را نسبت به عملکردتان مسئول بدانند و به شما انجام عادت های جدیدتان را یادآوری کنند.

جنگل عادت  Android

Forest برنامه دیگری است که روند تعیین هدف شخصی و ایجاد عادت را شبیه یک بازی می کند. در هر نقطه از سفر خود، نمایشی تصویری از میزان پیشرفت خودتان به شما ارائه می شود. وقتی کار خود را با جنگل عادت آغاز می کنید، یک قطعه زمین خالی از فضای مجازی دریافت می کنید. وقتی عادت جدیدی ایجاد می کنید، بذر جدیدی در آن زمین می کارید. وقتی کاری را تکرار می کنید تا به عادت خود برسید، بذر را پرورش می دهید تا به درخت تبدیل شود. درختان کامل قلب هایی ایجاد می کنند که می توانید با آنها وسایل تزیینات طرح خود را در بازی خریداری کنید.

این برنامه به شما امکان می دهد تا انواع مختلف درختان را پرورش داده و جنگلی از تمام عادت های خوب خود، جمع آوری کنید. شما می توانید چندین نوتیفیکیشن یادآوری را برای کارها در طول روز و هفته تنظیم کنید و حتی یک دفتر یادداشت دریافت می کنید که به شما امکان می دهد هر زمان که به سمت هدف خود تلاش می کنید یادداشت های کوچک را در آن یادداشت کنید. این برنامه برای کمک به بچه ها در ایجاد عادت های خوب کمک می کند و اگر بیش از یک فرزند دارید، می توانید با استفاده از این برنامه به آنها کمک کنید تا در ساخت و تزئین جنگل های خود با یکدیگر رقابت کنند.

برنامه کلاه ها | Android  iOS

این برنامه تصویر سازی می کند که شما کلاه های بسیاری دارید: شما ممکن است یک والد، همکار، دوست، پسر یا دختر یک خانواده، فرد آگاه به سلامت و موارد دیگر باشید و هدف این برنامه کمک به شما در تبدیل شدن به یک فرد بهتر است، در این برنامه با استفاده از بسیاری از کلاه ها، می توانید برای همه قسمت های شخصیت خود پروفایل ایجاد کنید و موارد خوبی را به سبک زندگی خود اضافه کنید.

به عنوان یک والد، می توانید یک فعالیت آخر هفته را اضافه کنید تا با بچه های خود انجام دهید. به عنوان کسی که از سلامتی آگاه است، می توانید ورزش روزانه را به برنامه خود اضافه کنید، این برنامه همچنین یک ژورنال برای افکار شما و جایی که می توانید عکس ارسال کنید ایجاد می کند. برنامه کلاه ها به شما امکان می دهد خلق و خوی خود را ردیابی و حتی یک لیست برای انجام کارها ایجاد کنید.

همچنین پیشنهاد می شود که ترفندهای IOS 14 را نیز مطالعه کنید.