چند روز پس از رونمایی از سری گوشی های آیفون 13 در طی یک رویداد بزرگ، کمپانی اپل با برگزاری یک رویداد دیگر از هدفون بی سیم جدید خود با نام ایرپاد 3 رونمایی کرد. هدفون بی سیم جدید اپل یه منظور ارائه قابلیت‌های ویژه و جدید در اختیار کاربران قرار گرفت و توانست نظرات زیادی را به سوی خود جلب کند. در ادامه این مطلب از مبیت به بررسی ایرپاد 3 اپل و مقایسه آن با نسل‌های پیشین خواهیم پرداخت تا اگر شما نیز قصد خرید و یا تعویض هدفون بی سیم خود را دارید، بتوانید متناسب با اولویت‌های خود انتخاب بهتری داشته باشید.

ایرپاد 3 برای چه افرادی مناسب است؟

این مدل از سری گجت‌های اپل می‌تواند برای افرادی که طراحی ظریف و مطابق با ارگونومی برای آن‌ها اهمیت بالاتری دارد و انتظاراتی فراتر از ایرپاد پرو در زمینه طراحی دارند، مناسب باشد. همچنین کیفیت صدای AirPods 3 بیشتر خواهد بود و از طول عمر باتری بالاتر و مقاومت بیشتری در برابر رطوبت و پاشش آب بهره مند است. نکته بسیار جذاب در این مدل را می‌توان قیمت آن دانست که نسبت به ایرپاد پرو چیزی حدود 70 دلار ارزان‌تر است اما کیفیت صدای بالاتر و طول عمر بیشتری را ارائه می‌دهد.

آنچه که در مورد هدفون بی سیم جدید اپل باید بدانید

ظرافت ایرپاد 3 سبب شده‌ است تا گوشی های هدفون سایز کوچک‌تری داشته باشند همچنین طراحی open-ear باعث شده تا هدفون نتواند تمام سطح داخلی گوش را پوشش دهد که این امر منجر به حذف قابلیت‌هایی نظیر ANC هنگام گوش سپردن به موسیقی شده است و کاربر تا حدودی صداهای اطراف را نیز می‌شوند که این نقطه ضعف را می‌توان وجه تمایز ایرپاد 3 از هدفون های بی سیمی مانند ایرپاد پرو با قیمت بالاتر دانست.

طراحی

طراحی ایرباد ها

مانند نسل پیشین سری هدفون های بی سیم اپل، برای این مدل نیز سری‌های پلاستیکی در نظر گرفته شده است و پایه هر گوشی به پیروی از ایرپاد پرو تا حدودی کوتاه تر شده که ویژگی قابل تحسینی محسوب می‌شود.
پایه های کوتاه‌تر به این معنی است که استفاده مداوم از گوشی ها شما را خسته نخواهد کرد و سبب بروز هیچ گونه ناراحتی نخواهد شد. سری گوشی‌ها نیز کیفیت قابل قبولی دارند و میزان ثبات آنها در گوش کاربر بسته به هر فرد با دیگری متفاوت است. سری گوشی‌های در نظر گرفته شده برای این مدل قابلیت تعویض ندارند و شما پیش از خرید نمی‌توانید اطمینان حاصل کنید که آیا هدفون شما به درستی داخل گوش ثابت می‌شود و یا خیر.

در کل می‌توان طراحی ایرپاد 3 را برای افرادی مناسب دانست که انتظار دارند تا هدفون بی سیم آن ها به راحتی در گوش جای گیرد و دوست ندارند هدفون کاملا مجرای گوش را ببندد اما با این وجود، جای هیچ گونه نگرانی در خصوص گم شدن گوشی‌ها وجود ندارد زیرا با وجود اینکه در گوش راحت‌تر می‌باشند اما هرگز نخواهند افتاد.
بهره مندی از استاندارد IPX4 این اطمینان را می‌دهد که در هنگام بارش باران و یا انجام فعالیت‌هایی که سبب تعریق کاربر می‌شود، جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد بنابراین با خاطری آسوده می توانید در هر محیطی از ایرپاد 3 استفاده کنید.
در خصوص وزن نیز می‌توان گفت طراحی ظریف‌تر سبب شده تا وزن گوشی‌ها تا حدودی از مدل پرو کمتر باشد که این قابلیت می‌تواند به تنهایی مهر تاییدی بر راحت‌تر بودن ایرپاد 3 نسبت به سایر مدل‌ها، باشد.
گوشی‌ها نیز به پیروی از مدل‌های پیشین قابلیت لمس دارند و به شما در پخش و توقف و یا پاسخ به تماس کمک می‌کنند.

کیفیت صدا

کیفیت صدای ایرپاد 3

می‌توان گفت که کیفیت صدای ایرپاد 3 و مدل پرو تقریبا مشابه است که این ویژگی را مدیون استفاده از سخت‌افزار و نرم‌افزارهای هوشمند و کاربردی هستیم که امکانات ویژه‌ای را در اختیار کاربر قرار می‌دهند.
این هدفون بی سیم از یک درایور اختصاصی ساخته شده برای اپل استفاده می‌کند که در تولید صدای با کیفیت تر نقش مهمی را ایفا می کنند همچنین باس قدرتمند‌تری را ایجاد می کند اما به سبب طراحی ظریف گوشی‌ها ممکن است در هنگام گوش سپردن به موسیقی با صدای بلند، تا حدودی صدای آن افزایش یابد.
از دیگر ویژگی های ایرپاد 3 می توان به صدای Spatial اشاره کرد که با انجام برخی ساز و کارها سبب می‌شود تا صداها به هنگام پخش طوری باشند که انگار از همه جوانب به گوش کاربر می‌رسند و این ویژگی در پخش صداهای چند بعدی می‌تواند به هنگام تماشای فیلم یا انجام امور مختلف بسیار هیجان انگیز باشد.

طول عمر بالا

هدفون بی سیم جدید اپل

در تست انجام شده، هدفون بی سیم ایرپاد 3 با یکبار شارژ مدت زمانی حدود 12 ساعت و نیم به فعالیت پرداخت بنابراین می‌توان این مدل را بهترین هدفون بی سیم تولید شده توسط اپل در زمینه دوام باتری تا به امروز دانست. اپل ادعا کرده که گوشی‌ها با یک بار شارژ می‌توانند مدت زمانی حدود 6 ساعت را با صدای بین 60 تا 75 درصد به پخش مداوم بپردازند که مدت زمان بسیار مناسبی محسوب می‌شود.
ایرپاد 3 در این زمینه توانست مدل پرو را نیز با طول عمر 4 ساعت و 30 دقیقه شکست دهد و صدر نشین شود که همین دلیل کاربران بسیاری را متقاعد به خرید ساخته است.
طراحی جعبه هدفون جدید نیز مشابه مدل پرو می‌باشد اما کمی سایز آن کوچک‌تر شده است، با یکبار شارژ 5 دقیقه ای توسط کیس می‌توانید گوشی‌ها را مدت زمانی حدود 1 ساعت به صورت مداوم استفاده کنید همچنین طول عمر باتری هدفون‌ها نیز با استفاده از محفظه می‌تواند تا 30 ساعت افزایش یابد که میزان بسیار شگفت‌انگیزی محسوب می شود.
قابلیت شارژ سریع بی سیم، شارژ با کابل و امکان شارژ از طریق مگ سیف نیز امکان بازگردانی مجدد نیروی از دست رفته باتری را به کاربر ارائه می‌دهد.