گوشی سامسونگ گلکسی A50s که در اواسط سال 2019 با سیستم عامل اندروید 9 معرفی و عرضه شده است پس از گذشت مدتی به اندروید 10 با رابط کاربری اختصاصی سامسونگ یعنی One UI 2.0 بروزرسانی شد؛ سپس در نوامبر سال گذشته یعنی 2020 کاربران این گوشی ها نسخه بروزرسانی به رابط کاربری One UI 2.5 را دریافت کردند این گوشی ساخت سامسونگ تا بدین لحظه بروزرسانی دیگری را دریافت نکرده بوده است اما هم اکنون یک نسخه بروزرسانی جدید برای گلکسی A50s منتشر شده است که از حجم 200 مگابایتی بهره مند است و تمرکز خاصی بر روی بهبود عملکرد دوربین این گوشی ساخت سامسونگ دارد.

این بروز رسانی در گوشی سامسونگ گلکسی A50s در قسمت دوربین سه ویژگی جدید را ایجاد کرده است؛ که یکی از آنها قابلیت عکس برداری تکی (Single Take) نام دارد، دیگری هایپر لپس شب نام دارد و آخرین حالت تازه ایجاد شده در این گوشی ساخت سامسونگ فیلتر من نام دارد.

عکسبرداری تکی و یا همان Single Take به کاملا خودکار به صورت چندگانه تصویربرداری می کند. در اینجا منظور از چندگانه عکسبرداری از زاویه عریض، کراپ، پرتره و غیره است. همچنین قابلیت فیلمبرداری با این حالت نیز ممکن است که برای آن تنها نیاز است تا یک بار بر روی شاتر ضربه بزنید.

حالت بعدی که هایپر لپس شب و یا همان Night Hyperlapse نام دارد قابلیت ضبط تایم لپس به مدت طولانی دارد و رگه های نور را در تاریکی دریافت می کند و به تصویربرداری می پردازد. در حالت فیلتر من نیز شما می توانید تصویری را ثبت کنید سپس با استفاده از رنگ های مشابه برای تغییر آن استفاده کنید.

تمامی تغییرات این بروزرسانی به دوربین خلاصه نمی شد و وصله امنیتی عرضه شده در ژانویه نیز به آن افزوده شده است. این بروزرسانی در حال حاضر برای کاربران هندی گوشی های سامسونگ گلکسی A50s عرضه شده است و انتظار می رود تا بزودی در سایر نقاط جهان نیز منتشر شود.

منبع: gsmarena