سامسونگ Galaxy S21 Ultra 5G از سری گوشی های پرچمدار 2021 ساخت سامسونگ است که در آغازین روزهای سال جاری به صورت رسمی معرفی شده است؛ این گوشی اولین محصول از سری اس سامسونگ است که قابلیت پشتیبانی از قلم S را داراست. این قلم به صورت جداگانه به فروش می رسد و مانند سری نوت جایی درون بدنه Galaxy S21 Ultra برای آن تعبیه نشده است. بدین ترتیب برای افراد تردیدی به وجود می آید که آیا این قلم S به صورت جداگانه ارزش خریدن دارد و یا خیر. ما در ادامه این مطلب تجربیات خود در خصوص استفاده از قلم S را بر روی گوشی گلکسی اس 21 اولترا از سری پرچمداران قدرتمند 2021 سامسونگ در اختیار شما می گذاریم تا بتوانید به درستی برای خریدن و یا نخریدن این محصول تصمیم بگیرید.

قلم S چیست؟

این محصول همانطور که از نام آن پیداست یک قلم الکترونیک است که برای برخی از تبلت ها و گوشی های هوشمند گلکسی سامسونگ طراحی شده است برخی از این گوشی ها و تبلت ها به هنگام خروج از کارخانه این قلم را درون جعبه خود دارند مانند سامسونگ گلکسی تب اس 7 پلاس و سامسونگ گلکسی نوت 20 اولترا.

از این قلم می توان برای یادداشت کردن، نقاشی کشیدن و ایجاد ارتباط دقیق تر نسبت به انگشت در گوشی های هوشمند و تبلت های گلکسی ای که قابلیت استفاده از آن را دارند، استفاده کرد.

 

تفاوت بین قلم S تعبیه شده برای سامسونگ Galaxy S21 Ultra و سامسونگ گلکسی نوت

قلم اس ارائه شده برای Galaxy S21 Ultra مشابه قلمی است که برای تبلت های سامسونگ ارائه می شود که بر خلاف قلم اس تعبیه شده برای سری نوت سامسونگ نیازی به شارژ ندارد و از بلوتوث استفاده نمی کند. 

قلم اس سامسونگ

چگونه قلم S را به سامسونگ Galaxy S21 Ultra متصل کنیم؟

به محض خروج گوشی خود از جعبه و قرار دادن آن در نزدیکی قلم S این گوشی قلم را شناسایی می کند و می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. برخلاف فرایند زمانبر تشخیص قلم اپل توسط آیپدهای ساخت این تولید کننده قلم اس سامسونگ به راحتی و با سرعت توسط سامسونگ Galaxy S21 Ultra شناسایی می شود و می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. سامسونگ این قابلیت تشخیص سریع به همراه عدم نیاز به شارژ و بلوتوث برای فعالیت را مدیون بکارگیری فناوری وکوم (WACOM) در سری قلم های ارائه شده برای سامسونگ گلکسی S21 اولترا است.

با استفاده از قلم S در گوشی Galaxy S21 Ultra چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟

با نگه داشتن نوک این قلم در برنامه نوت سامسونگ و یا سایر برنامه های اینچنینی می توانید از این قلم به عنوان پاک کن استفاده کنید البته قلم تعبیه شده برای Galaxy S21 Ultra بر خلاف قلم اس تعبیه شده برای سری نوت از قابلیت های بی سیم بهره مند نیست و شما نمی توانید از آن به عنوان یک کنترل از راه دور استفاده کنید.

نوشتن یادداشت با استفاده از این قلم در Galaxy S21 Ultra یک تجربه بی نظیر محسوب می شود و بسیار برتر از تجربه نوشته با استفاده از  قلم اپل در آیپدها است و این برتری به دلیل بکارگیری نوک پلاستیکی نرم تر و منعطف تر در این سری قلم های ساخت سامسونگ است که تجربه واقعی تری از یادداشت کردن را به کاربر ارائه می دهد.

قلم اس خود را در در کجا نگهداری کنیم؟

بر خلاف قلم اس در سری نوت سامسونگ برای این محصول درون Galaxy S21 Ultra فضایی در نظر گرفته نشده است شما می توانید از قاب های محافظی که در آن فضایی برای این قلم در نظر گرفته شده است استفاده کنید تا بتوانید قلم کاربردی خود را در جای امنی نگه دارید که همواره در کنار گوشی شماست و به راحتی می توانید از آن استفاده کنید.