گوشی اندرویدی شما از هر برندی که باشد مطمعنا از رابط کاربری و نرم افزارهای اختصاصی خود استفاده می کند. اما اگر برند گوشی شما شیائومی است رابط کاربری آن MIUI نام دارد و تعدادی نرم افزار نیز در همین رابطه به طور پیش فرض بر روی آن نصب هستند. یکی از این نرم افزارها که Analytics نام دارد به گفته کارشناسان شیائومی مربوط به بررسی و تحلیل داده های رابط کاربری MIUI است. اما این نرم افزار یک مشکل قابل توجه دارد و آن اینکه در برخی مدل ها استفاده زیادی از اینترنت می کند و البته علت آن هنوز از سوی کمپانی شیائومی شرح داده نشده است. در ادامه به بررسی این مشکل می پردازیم.

گوشی های موبایل به همراه تخفیف های ویژه مبیت را ببینید : قیمت گوشی 

حل مشکل استفاده نرم افزار Analytics از اینترنت

می دانیم که به سادگی نمی توان نرم افزار های سیستمی و پیش فرض گوشی های اندرویدی را حذف کرد. اما خوشبختانه در مورد گوشی های شیائومی قابلیتی برای کنترل استفاده این نرم افزار ها از اینترنت وجود دارد که برای استفاده از این قابلیت از دو روش میتوانیم استفاده کنیم.

در روش اول ابتدا باید وارد تنظیمات اصلی گوشی شده و روی گزینه Data Usage یا به زبان فارسی همان استفاده از داده کلیک کنید. پس از ورود به این قسمت و در پایین بخشی که میزان استفاده از اینترنت را نمایش می دهد گزینه ای بنام Restrict Data Usage  یا به زبان فارسی محدودیت استفاده از داده وجود دارد که با لمس آن وارد صفحه جدیدی می شوید و می توانید به صورت جداگانه استفاده نرم افزار ها از وای فای و یا دیتای سیم کارت را فعال یا غیر فعال کنید.

مقاله پیشنهادی :  4 راه حل ساده برای رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام

در این صفحه لیست نرم افزارها برای استفاده از Wifi  یا mobile data به شما نمایش داده می شود و می توانید با برداشتن تیک هرکدام از نرم افزارها دسترسی آن به اینترنت را قطع کنید.

تفاوت روش دوم با روش اول فقط در نحوه ورود به منوی محدود سازی است. در روش دوم برای ورود به این منو باید آیکون برنامه را لمس کرده و آن را نگه دارید . سپس گزینه محدودسازی استفاده از اینترنت را انتخاب کنید و بقیه مراحل را مثل روش قبلی طی کنید.