راهنمای خریدقطعات کامپیوتر

بهترین ماوس برای طراحی (در سال 1402، 2023)

راهنمای انتخاب بهترین ماوس برای طراحی

بهترین ماوس برای طراحی گرافیکی می‌تواند شیوه کار شما را تغییر دهد و عمق جدیدی به پروژه‌های شما ببخشد. از این گذشته، وقتی بتوانید به درستی با ایستگاه کاری خود تعامل داشته باشید، رسیدن به اهدافتان بسیار آسان‌تر است. وقتی یک گرافیست هستید، داشتن ابزار مناسب بسیار مهم است. خواه مانیتور دقیق تنظیم شده‌ای باشد که به شما امکان می‌دهد هر پیکسل طراحی خود را ردیابی کنید یا صفحه کلید ارگونومیک یا حتی یک ماوس. در این مقاله ما به معرفی لیست بهترین ماوس برای طراحی می‌پردازیم. از بین گزینه‌های این لیست گرافیست‌ها می‌توانند طبق انتظاراتی که از یک ماوس دارند، بهترین ماوس برای طراحی را انتخاب نمایند.

نحوه انتخاب بهترین ماوس برای طراحی گرافیکی

بهترین ماوس برای طراحی گرافیکی از برند تسکو و برندهای معتبر دیگر، ویژگی‌های منحصر به فردی به آن‌ها اضافه می‌کند که کاملا آن‌ها را از ماوس‌های معمولی متمایز می‌کنند. به عنوان مثال، یکی از این ویژگی‌های منحصر به فرد، این است که بهترین ماوس های مناسب برای طراحی گرافیکی در جهان معمولا دارای نرم افزار اختصاصی هستند. بدین ترتیب، کاربران می‌توانند برخی از تنظیمات آن‌ها را به هر شکلی که راحت‌تر هستند، تغییر دهند. و یا می‌توانند از DPI و CPI بالا پشتیبانی کنند. ماوس‌های معمولی، اکثرا تاخیر زیادی در مقایسه با بهترین ماوس هایی که برای طراحی گرافیکی در نظر گرفته شده‌اند، دارند. علاوه بر این، بهترین ماوس های مناسب برای طراحی گرافیکی از برند تسکو و برندهای معتبر دیگر، برای اینکه مفید و کاربردی باشند، باید دارای سنسور اپتیکال باشند. این سنسورها باعث می‌شوند که ماوس، همراه با حرکات سریع، بلافاصله واکنش نشان دهد.

به طور کلی، قبل از اینکه تصمیم بگیرید پول خود را برای یک ماوس جدید برای رفع نیازهای خود به عنوان یک طراح گرافیک خرج کنید، جزئیاتی در مورد ماوس وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

• با سیم یا بی‌سیم

•سنسور لیزر یا نوری

• ارگونومی

• سایز کامل یا سایز مسافرتی

• دکمه‌های قابل برنامه ریزی

با سیم یا بی سیم

ماوس‌های سیمی معمولا پرطرفدارتر هستند. آن‌ها نسبت نمونه‌های بی سیم، کمی ارزان تر هستند، اتصال پایدارتری دارند و هنگام استفاده از آن‌ها هیچ وقت نگران این که شارژ آن‌ها به اتمام برسد، نخواهید بود. با این اوصاف، می‌توان گفت که بزرگ‌ترین نقطه ضعف ماوس‌های بی‌سیم همانطور که احتمالا خودتان هم حدس می‌زنید، سیم آن‌ها و مدیریت آن است که می‌تواند دست و پا گیر باشد. از سوی دیگر، ماوس‌های بی‌سیم هم یک سری مسائل خاص خودشان را دارند. در هر حال، بدیهی است که اولین و شاید بزرگ‌ترین نقطه قوت استفاده از ماوس‌های بی‌سیم، راحت بودن استفاده از آن‌ها است.

اینکه ماوسی را انتخاب کنید که با سیم یا از طریق درگاه USB رایانه به رایانه شما متصل باشد، معمولاً به اولویت شخصی بستگی دارد. پس از سال‌ها تلاش و تنفر از همه سیم‌های روی میز، برخی از افراد ترجیح می‌دهند از ماوس بی‌سیم استفاده کنند، که از مشکل درهم‌رفتن سیم‌ها جلوگیری می‌کند.

در حالی که برخی از ماوس‌های بی‌سیم وجود دارند که برای شارژ دارای پایه هستند تا باتری‌های AAA را انباشته نکنید، همچنان باید به خاطر داشته باشید که ماوس را روی پایه قرار دهید تا بتواند شارژ شود. برخی از ماوس‌ها دارای یک کلید روشن و خاماوس هستند که به افزایش عمر باتری که استفاده می‌کنید کمک می‌کند.

ماوس‌های بی‌سیم دارای گیرنده‌ای هستند که به رایانه و ماوس اجازه می‌دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. برخی از ماوس‌ها دارای گیرنده‌ای نانو هستند که می‌توانند با پورت USB رایانه همسطح شوند. برخی از آن‌ها دارای یک گیرنده بی‌سیم بزرگتر هستند که چند اینچ از درگاه USB بیرون می‌آید.

اگر گیمر هستید و به دنبال یک کیبورد مناسب می گردید “بهترین کیبورد گیمینگ” را بخوانید

گیرنده‌هایی که از جنس نانو هستند معمولاً گران‌تر از همتای معمولی خود هستند، اما ممکن است ارزش بررسی را داشته باشند، به خصوص اگر برای کار زیاد سفر می‌کنید. در حالی که ماوس سیمی نیازی به نگرانی در مورد باتری یا شارژ شدن ندارد زیرا آن‌ها به پورت USB یا PS2 شما وصل می‌شوند. در شکل سیمی، طول سیم محدودی برای کار وجود دارد که می‌تواند دردسرساز باشد.

لیزری یا نوری

در این بخش، به دو نوع سنسور رایجی که در انواع ماوس به کار می‌رود می‌پردازیم که عبارت هستند از اپتیکال و لیزری. می‌خواهیم با مزایا و معایب هر یک از آن‌ها بیشتر آشنا شویم. در این رابطه، باید گفت سنسورهای اپتیکال رایج‌تر هستند. همچنین، در اکثر موارد می‌توانند انتخاب بهتری باشند. از سوی دیگر، سنسورهای لیزری هستند. درست است که به واسطه‌ی حساس‌تر بودن سنسورهای لیزری، قبلا بسیار بهتر بودند. اما این موضوع سال‌ها پیش اینطور بود. به تدریج با روی کار آمدن سنسورهای اپتیکال، آن‌ها به سنسورهای لیزری برتری پیدا کردند.

یکی از برتری‌های بزرگ ماوس های لیزری، این است که روی هر سطحی، حتی شیشه هم می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. با این حال، از جنبه منفی، ممکن است در حین حرکات آهسته‌ی ماوس، لرزش قابل توجهی در ماوس‌های لیزری وجود داشته باشد. این باعث می‌شود دقت کافی را نداشته باشند.

هنگامی که از ماوس خود استفاده می‌کنید، با ردیابی در dpi عمل می‌کند که در غیر این صورت به عنوان نقطه در اینچ شناخته می‌شود. ماوس‌های نوری معمولاً بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ dpi را ردیابی می‌کنند که برای ماوس معمولی روزمره شما کاملاً مناسب است. با این حال، ماوس لیزری معمولاً ۲۰۰۰ نقطه در اینچ یا بیشتر را ردیابی می‌کند.

در حالی که این عدد بسیار زیاد است و برای مصرف‌کنندگانی که از ماوس برای عملکردهای اولیه استفاده می‌کنند ضروری نیست، چنین ردیابی دقیقی می‌تواند بیش از حد و حتی آزاردهنده باشد. برای کسانی که در زمینه طراحی گرافیکی کار می‌کنند یا کسانی که ممکن است در بازی بسیار ماهر هستند، دقت و حساسیتی که با چنین dpi بالایی همراه است می‌تواند یک ویژگی خوشایند باشد.

ارگونومی

همانطور که استفاده از کامپیوتر و ماوس در جامعه ما عادی شده است، مشکلات دست و مچ درد نیز از زمان کار با ماوس ها، به وجود آمده است. به همین دلیل است که ارگونومی ماوسی که انتخاب می‌کنید مهم‌ترین چیزی است که قبل از خرید نه تنها برای ماوس بلکه برای هر وسیله جانبی دیگری باید در نظر بگیرید. .

تنها راه برای فهمیدن اینکه آیا می‌توانید ساعت‌ها با استفاده از ماوس احساس راحتی کنید یا خیر، این است که آ«ها را در فروشگاه امتحان کنید. لوازم جانبی کامپیوتر، بسیاری از مواقع محصولات بسته‌بندی شده هستند و نمی‌توانید قبل از خرید امتحان کنید. بنابراین بهترین گزینه شما این است که اطلاعات ارگونومی ماوس مورد نظر خود را از مقالاتی مانند بهترین ماوس برای طراحی متوجه شوید. بسیاری از مردم یک ماوس را بر اساس ظاهر آن انتخاب می‌کنند. با این حال، برای طراحی گرافیک، بهتر است روی راحتی تمرکز کنید تا زیبایی شناسی.

سایز کامل یا سایز مسافرتی

اکثر تولید کنندگان ماوس‌ها را هم در اندازه کامل و هم در اندازه مسافرتی می‌سازند. اینکه چه اندازه‌ای را انتخاب می‌کنید به میزان راحتی شما با اندازه ماوس بستگی دارد. مثلاً انتخاب ماوس اندازه سفری احساس راحتی بیشتری به کاربران می‌دهد، به خصوص اگر دست‌های کوچک‌تری داشته باشند.

اگر به کد زدن علاقه داردی حتما از نقش کیبورد در سرعت کار خود مطلع هستید، برای انتخاب بهترین کیبورد برنامه نویسی اینجا کلیک کنید.

به همین ترتیب، بسیاری از افرادی که عمدتاً برای کار سفر می‌کنند، به دلیل راحتی که در دستشان ایجاد می‌کند، ممکن است یک ماوس با اندازه کامل را انتخاب می‌کنند، در حالی که ماوس مسافرتی ممکن است باعث ناراحتی دست آن‌ها شود.

دکمه های قابل برنامه ریزی

ماوس استاندارد شما دارای دو دکمه و یک چرخ اسکرول در وسط است. با این حال، ماوس‌های زیادی در بازار وجود دارد که برای کسانی که ممکن است در زمینه‌های تخصصی مانند طراحی گرافیک کار کنند، طراحی شده‌اند که دکمه‌های اضافی در کناره ماوس دارند.

این دکمه‌ها وجود دارند تا بتوانید آن‌ها را برنامه ریزی کنید، در غیر این صورت به عنوان «نقشه برداری» آن‌ها برای عملکردهای خاص شناخته می‌شود. یکی از این مثال‌ها این است که وقتی در اینترنت هستید یکی از دکمه‌ها را به عنوان دکمه بازگشت تنظیم کنید.

این دکمه‌های اضافی می‌توانند بسیار مفید باشند، به خصوص اگر از برنامه‌های مشابه بارها و بارها استفاده کنید. نگاشت این دکمه‌ها به یک عملکرد خاص خیلی سخت نیست و باید کار با آن را به کمک کتابچه راهنمای ماوس یا در وب‌سایت سازنده یاد بگیرید.

معرفی بهترین ماوس برای طراحی

در این لیست بر اساس بازخورد طراحان و کاربران و همچنین استانداردها و معیارهای یک ماوس خوب به معرفی ماوس‌هایی می‌پردازیم که طبق شاخصه‌های منحصر به فرد خود برای طراحی بسیار مناسب هستند.

1. Logitech MX Master 3 Mouse

این ماوس برای کاربران راست دست ساخته شده است و دارای DPI ۴۰۰۰ و رابط بلوتوث است. همچنین به ۷ دکمه با قابلیت‌های مجزا مجهز است. دارای ۲.۴ گیگاهرتز بی‌سیم  شاید این ماوس  مقرون به صرفه‌ترین ماوس در لیست ما نیست، اما بهترین ماوس موجود در بازار است، به خصوص اگر در طول روز به طراحی کارهای خلاقانه یا سازنده‌ای مشغول هستید. با دکمه‌های قابل تنظیم، ساختار ارگونومیک مناسب، بهترین ابزار یک گرافیست یک خلاق است. در مجموع، MX Master ۳ بهترین ماوس موجود برای طراحان گرافیک است و در رنگ‌های مشکی یا خاکستری روشن عرضه می‌شود. مطمئن شوید که یک ماوس پد ارگونومیک را نیز در دست دارید. ما ماوس پد ارگونومیک MROCO را توصیه می‌کنیم.

نقاط قوت نقاط ضعف
طراحی ارگونومیک و راحت  کمی گران است
عمر باتری عالی  کمی سنگین است
به باتری نیاز ندارد زیرا قابل شارژ است برای افراد چپ دست مناسب نیست
دارای قابلیت سفارشی سازی شگفت انگیز

 

بهترین موس بی صدا

Logitech MX Master ۳ یک ماوس با ظاهر حرفه‌ای عالی است که برای استفاده روزمره نسبتاً همه کاره است. طراحی ارگونومیکی دارد که به لطف تکیه گاه شست و شکل گرد آن برای ساعت‌ها استفاده راحت است. این ماوس برای کاربرانی که کف دست پهن دارند عالی است، اگرچه برخی از افراد با دست‌های کوچک‌تر ممکن است در گرفتن راحت آن مشکل داشته باشند. این ماوس بسیار خوش ساخت و بسیار سنگین است و حس قدرت به کاربر می‌دهد. این ماوس فقط به شکل بی‌سیم کار می‌کند.

جی بی ال از بهترین تولیدکنندگان پخش کننده‌های صوتی در جهان است برای شناخت بهترین اسپیکر JBL این مقاله را بخوانید

با اینکه تاخیر آن برای بازی‌های معمولی و کارهای بهره وری مناسب است، برای بازی‌های رقابتی یا سریع توصیه نمی‌شود. از طرف دیگر، دو چرخ اسکرول و دستورات حرکتی را ارائه می‌دهد که طرح کنترل آن را بسیار متنوع می‌کند. همچنین می‌توانید بسته به برنامه‌ای که از آن استفاده می‌کنید، تنظیمات دلخواه خود را روی ماوس پیاده و تنظیم کنید. این موس یکی از بهترین گزینه‌ها در لیست بهترین ماوس برای طراحی است.

2. Apple Magic Mouse

این ماوس هم برای راست دستان و هم برای چپ دستان قابل استفاده است. دارای DPI ۱۳۰۰ و رابط بلوتوث است. هیچ دکمه‌ای روی آن تعبیه نشده است. این روزها، با توجه به سایر محصولاتی که به بازار می‌آید، ممکن است، فکر کنید اپل تنها گوشی و ساعت می‌سازد، اما Magic Mouse ۲ نشان می‌دهد که در زمینه‌های تولید لوازم جانبی کامپیوتر هم فعالیت دارد. بدون دکمه بودن این ماوس، ممکن است در ابتدا باعث سردرگمی در نحوه استفاده شما از آن شود. این ماوس که توسط حرکاتی که با انگشتان خود انجام می‌دهید کنترل می‌شود، یک ترک پد و یک ماوس را در یک بسته واحد با مزایای هر دو ترکیب می‌کند.   گزینه دیگری که طراحان گرافیک دوست دارند Apple Magic Trackpad ۲ است. زیرا فناوری حساس به فشار Force Touch اپل را به همراه دارد.

نقاط قوت نقاط ضعف
طراحی دوسویه  فقط برای سیستم عامل های اپل مناسب است
طراحی عالی و سطح چند لمسی تاخیر کلیک
قابل شارژ با کابل لایتنینگ به USB که همراه است

 

بهترین موس بی صدا

Apple Magic Mouse ۲ یک ماوس بی‌سیم برای استفاده ترکیبی است. طراحی جمع و جور آن برای مسافرت خوب است، اگرچه به این معنی است که شما فقط می‌توانید از آن با یک دسته انگشت استفاده کنید، که ممکن است برای همه عالی نباشد. کیفیت ساخت فوق‌العاده‌ای دارد، اگرچه متأسفانه عملکرد سنسور بسیار محدود است و بسیاری از افراد ممکن است از سرعت و روان بودن مکان‌نما هنگام حرکت روی صفحه خوششان نیاید. همچنین تأخیر کلیک بالایی دارد، به این معنی که ممکن است بین زمانی که روی دکمه ماوس کلیک می‌کنید تا زمانی که نتیجه کلیک بر روی صفحه نمایش شما ظاهر می‌شود، یک تأخیر جزئی مشاهده کنید. استفاده از کنترل‌های لمسی آن آسان است و ماوس بسیاری از ژست‌های حرکتی مختلف را تشخیص می‌دهد، اما اینها فقط در macOS پشتیبانی می‌شوند.

3. Logitech MX Ergo

ماوس لاجیتک ارگو دارای dpi ۴۴۰، رابط بلوتوث و USB است. این ماوس با ۹ دکمه برای کاربران راست دست طراحی شده است. وقتی تمام روز روی کامپیوتر هستید، برای طراحی پروژه‌های گرافیکی، MX Ergo از Logitech یک ابزار عالی خواهد بود. با شیب مناسب مچ و گوی ردیابی آن، می‌توانید مچ دست خود را از آسیب محافظت کنید. این ماوس دارای سیستم اتصال دوگانه و باتری قابل شارژ است. لولای قابل تنظیم این امکان را به کاربران می‌دهد تا زاویه گوی را از ۰ تا ۲۰ درجه کنترل یا سفارشی کنند. اگر هرگز از ماوس تراکبال استفاده نکرده اید، ممکن است کمی طول بکشد تا به آن عادت کنید. تا زمانی که سلامت شما در نظر گرفته می‌شود، ماوس‌ها ارزش وقت گذاشتن را دارند.

نقاط قوت نقاط ضعف
بهترین عملکرد trackball کار با آن آسان نیست
سوئیچینگ حساسیت سریع
 طراحی زیبا

 

Logitech MX ERGO یک ماوس تراکبال ارگونومیک در مجموعه سری MX لاجیتک است. این ماوس بسیار خوب ساخته شده است و هنگام استفاده با یک دست، کف دست احساس راحتی می‌کند. طراحی آن به شکلی است که ممکن است کمی طول بکشد تا به آن عادت کنید. خوشبختانه، جابجایی توپ آسان است. این دستگاه دارای یک صفحه شیب فلزی است که ماوس را به سمت بالا کج می‌کند و هدف آن کاهش درد در مچ دست است. همچنین تعداد زیادی دکمه روی آن وجود دارد که می‌توانید برنامه‌ریزی کنید. می‌توانید همزمان با حداکثر دو دستگاه به آن متصل شوید، که برای چندوظیفگی عالی است. متأسفانه، این ماوس همه کاره برای استفاده خارج از حالت اداری مناسب نیست زیرا در ویژگی‌های بازی محدود است.

بهترین ماوس بی صدا

 4. Microsoft Classic IntelliMouse

مایکروسافت کلاسیک IntelliMouse دارای DPI  3200 و رابط سیمی است. بر روی آن 5 دکمه قرار گرفته که قابلیت سفارشی سازی دارند. این ماوس برای کاربران راست دست مناسب است. مایکروسافت کلاسیک IntelliMouse یک تصویرسازی مجدد موفق و شگفت‌انگیز از ماوس نمادین است. این ماوس اقتصادی، با حداقل هزینه کار خود را به خوبی انجام می‌دهد. یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌هایی که مایکروسافت در این مدت عرضه کرد IntelliMouse بود که به اندازه یکسان در بین کاربران و گیمرها از تقاضای بالایی برخوردار است.

نقاط قوت نقاط ضعف
طراحی ارگونومیک و راحت بدون اتصال بی سیم
قیمت مناسب
ساختار لمسی

 

بهترین ماوس بی صدا

5. Logitech MX Anywhere 2S

یک ماوس کوچک اما قدرتمند دارای دی پی آی ۲۰۰ تا ۴۰۰۰. مجهز به رابط بلوتوث و گیرنده متحد کننده است. همچنین ۷ دکمه بر روی آن قرار دارد و برای کاربران راست دست طراحی شده است. به دلیل اندازه کوچک آن، به راحتی می‌توان مزایایی را که MX Anywhere ۲S از لاجیتک ارائه می‌دهد نادیده گرفت. Anywhere ۲S بهترین ماوس برای بهره وری در حال حرکت است که دارای یک گردش کار یکپارچه است. این ویژگی به کاربر امکان می‌دهد بین رایانه‌ها جابجا شود.

اگر مدت زمان زیادی از مانیتور استفاده می کنید و نگران آسیب دیدن چشمان خود هستید “بهترین مانیتور برای سلامت چشم” را بخوانید 

این ماوس دارای ویژگی‌های کنترل متقابل رایانه‌ای است و می‌تواند برای چندین دستگاه استفاده شود. همچنین به خاطر باتری قابل شارژش معروف است. ۲S همچنین با یک روز شارژ کامل پس از تنها سه دقیقه شارژ بسیار کارآمد است. اگر اندازه آن شما را از در نظر گرفتن آن باز می‌دارد، باید تجدید نظر کنید زیرا ممکن است یک ماوس مسافرتی عالی به دست بیاورید.

نقاط قوت نقاط ضعف
می تواند در چندین سیستم عامل به خوبی عمل کند کمی گران است
قابل استفاده در چندین دستگاه برای افراد چپ دست مناسب نیست
به راحتی قابل حمل کمی کوچک است
عمر باتری شگفت انگیز

 

6. ماوس اپتیکال ارگونومیک عمودی Anker

این ماوس دارای طراحی ارگونومیک غیر معمول اما عالی است. دی پی آی موس انکر ۱۰۰۰ بوده و دارای رابط USB است. همچنین به ۵ دکمه برای سفارشی‌سازی مجهز شده است و نوع آن نه صرفاً راست دست و نه صرفاً چپ دست بلکه به شکل عمودی است.

مطمئناً، ظاهری که ماوس از Anker با آن ارائه می‌شود، وقتی برای اولین بار آن را روی میز خود می‌گذارید عجیب و جالب است. یک ماوس عالی که می‌تواند به شما کمک کند. مفاصل دست خود را از آسیب طراحی‌های طولانی مدت نجات دهید. در مقایسه با سایر ماوس‌های ارگونومیک، کیفیت ساخت آن ممکن است کمی ارزان به نظر برسد.

نقاط قوت نقاط ضعف
ساختار محکم و طراحی ارگونومیک بدون اتصال بلوتوث
قیمت خوب  سطح می تواند از چسبندگی بیشتری استفاده کند
گزینه های حساسیت متعدد

 

7. Logitech MX Vertical

ماوسی با ترکیبی عالی از راحتی و ناوبری با دی پی آی ۴۰۰۰ و رابط بلوتوثی که با حداکثر سه دستگاه قابلیت جفت شدن دارد. مجهز به USB-C و دارای ۶ دکمه برای سفارشی‌سازی است. این ماوس برای کاربران راست دست طراحی شده است.

برای بسیاری از افراد، آسیب‌های ناشی از فشار مکرر بر روی مچ می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. این به این معنی است که آن‌ها باید از یک ماوس استاندارد استفاده کنند. خوشبختانه، MX Vertical از لاجیتک با طراحی ارگونومیکی که به ماوس کمک می‌کند در دست شما طبیعی‌تر احساس شود، به بازار عرضه شده است.

یکی از ویژگی‌های عالی MX Vertical دکمه‌ای در بالای ماوس است که به شما امکان می‌دهد بین رایانه‌های مختلف به طور یکپارچه و بدون آسیب رساندن به بهره‌وری، حرکت کنید.

نقاط قوت نقاط ضعف
طراحی ارگونومیک در ابتدا عادت کردن به آن دشوار است
بلوتوث خوب و اتصال بی سیم  کمی بیش از حد سبک است
می تواند DPI وسط کار را تغییر دهد

 

8. Razer DeathAdder Chroma

ریزر یک ماوس بازی عالی است که برای طراحی های گرافیکی هم مناسب است. این ماوس دارای DPI برابر 10000 است. به رابط USB مجهز است و دارای 5 دکمه است. این ماوس برای کاربران راست دست طراحی شده است.

Razer معمولاً به عنوان تولید کننده ای شناخته نمی شود که محصولات خود را برای طراحی عرضه کند و تمایل دارد بیشتر در زمینه بازی های کامپیوتری فعالیت کند. با این حال، این بدان معنا نیست که آنها برای نیازهای طراحان و خلاقان مناسب نیستند.

اگر در زمینه طراحی مشغول فعالیت هستید “بهترین مانیتور برای طراحی” را بخوانید

در حالی که اثر نوری DeathAdder Chroma ممکن است دقیقاً آن چیزی نباشد که برخی به دنبال آن هستند، سنسور فوق العاده دقیق و 10000 DPI است و آن را به یکی از پاسخگوترین ماوس ها در لیست ما تبدیل می کند.

نقاط قوت نقاط ضعف
طراحی ارگونومیک برای استفاده چپ دست مناسب نیست
قیمت مناسب
دستگیره با بافت لاستیکی راحت
همراه با سنسور بسیار پاسخگو

 

بهترین موس بی صدا

9. لاجیتک M330 سایلنت پلاس

بهترین ماوس برای مسافران. این موس دارای DPI ۱۰۰۰ است. رابط این ماوس ۲.۴ گیگاهرتز بی‌سیم است. دارای ۳ دکمه است و برای کاربران راست دست طراحی شده است.

مشکل بسیاری از ماوس‌ها این است که مهم نیست که چقدر دکمه‌ها را به آرامی فشار می‌دهید، صدایی که ایجاد می‌کنند می‌تواند باعث حواس‌پرتی، به‌ویژه اطرافیانتان شود. M۳۳۰ Silent Plus از لاجیتک یک راه حل عالی برای این مشکلات است. این موس یکی از بهترین گزینه‌ها در لیست بهترین ماوس برای طراحی است.

این ماوس جمع و جور و بی‌صدا برای سفر با هواپیما یا حتی اگر در یک کتابخانه ساکت کار می‌کنید، انتخابی عالی است. اندازه کوچک، آن را به یک انتخاب عالی برای انداختن در کیف لپ‌تاپ تبدیل می‌کند و با دو سال عمر باتری گزارش شده، ممکن است هرگز ماوس دیگری نخرید.

نقاط قوت نقاط ضعف
طراحی مینیمالیستی به باتری نیاز دارد
عمر باتری خوب کمی گران است
بی سیم
بی صدا

 

بهترین ماوس بی صدا

10. ماوس موبایل بلوتوث مایکروسافت 3600

این ماوس معروف به بهترین ماوس پشتیبان برای تامین تمام نیازهای شما است. ماوس مایکروسافت با DPI ۱۰۰۰ و رابط بلوتوث به بازار عرضه شده است. این ماوس دارای ۲ دکمه و طراحی آن هم برای راست دستان و هم برای چپ دستان مناسب است.

اگر صدای کلیک ماوس شما برای دیگران ازار دهنده است “بهترین ماوس بی صدا” را بخوانید

در پایان روز، تمام زنگ‌ها و سوت‌هایی که بسیاری از ماوس‌های دیگر ارائه می‌دهند، نمی‌توانند کار زیادی برای جایگزینی یک ماوس خوب و قابل اعتماد با قیمت بسیار مقرون‌به‌صرفه انجام دهند. Mobile Mouse ۳۶۰۰ مایکروسافت یک مثال عالی از این موضوع است.

خواه پشتیبان شما در طول یک سفر کاری طولانی باشد یا ماوس اصلی شما، Mobile Mouse ۳۶۰۰ یکی از قابل اعتمادترین ماوس‌های بی‌سیم موجود امروزی است و بهترین بخش این است که از شرکتی است که می‌توانید به آن اعتماد کنید.

بهترین ماوس بی صدا

11. لاجیتک G903

لاجیتک در مدل G۹۰۳ بهترین ماوس برای چپ دست‌ها (بهترین ماوس دودست) است. دارای DPI: ۲۰۰–۱۲۰۰۰ و رابط Lightspeed بی‌سیم است. این ماوس دارای ۱۱ دکمه سفارشی‌سازی است و با طراحی دو سویه برای همه افراد مناسب است.
لاجیتک برندی است که به خاطر محصولات باکیفیت خود شناخته شده است و G۹۰۳ نیز تفاوتی با آن ندارد. با ۱۱ دکمه قابل برنامه ریزی و دقت حداکثر ۱۲۰۰۰ DPI، این ماوس امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد.
کشش دکمه مکانیکی داخلی، که هنگام کلیک کردن، بازخورد فیزیکی را برای شما به ارمغان می‌آورد، می‌تواند برای ترجیحات شما شخصی‌سازی شود. عمر باتری ۳۲ساعته نیز نگران کننده نیست، زیرا می‌توانید با استفاده از تشک PowerPlay ماوس را به صورت بی‌سیم شارژ کنید.

نقاط قوت نقاط ضعف
ساخت خوب  کمی گران است
طراحی دوسویه
عملکرد کلی عالی
قابلیت سفارشی سازی خوب

 

بهترین ماوس بی صدا

چرا انتخاب یک ماوس مناسب و خوب از اهمیت بالایی برخوردار است؟

افرادی که به کار طراحی مشغول هستند، باید تجهیزات مربوط به طراحی خود را در بالا‌ترین کیفیت فراهم کنند؛ یکی از این تجهیزات که از اهمیت بالایی نیز برخوردار است، ماوس مخصوص طظراحی می‌باشد. اگر شما نیز به کار طراحی علاقه دارید، باید بهترین ماوس برای طراحی را خریداری کنید. معمولا سه نکته مهم در انتخاب بهترین ماوس طراحی مورد توجه قرار می‌گیرد که شامل ارگونومی، کارامدی و میزان دقت می‌باشد. در ادامه هر‌کدام از این ویژگی‌ها را به طور کامل توضیح می‌دهیم تا شما بتوانید خریدی مطمئن و ایمن را انجام دهید:

ارگونومی

بهترین ماوس برای طراحی باید به صورت ارگونومیک طراحی شده باشد تا راحتی شما را در حین استفاده تضمین کند؛ علاوه بر آن از ایجاد درد در ناحیه دست و مچ شما جلوگیری کند و مانع از ایجاد بیماری‌هایی مانند سندروم تونل کارپال شود. شایان ذکر است که ماوس‌های مخصوص طراحی به طور کلی ظاهری متفاوت نسبت به ماوس‌های معمولی دارند و جلوه‌ای منحصر به فرد را ایجاد می‌کنند.

کارامدی

بهترین ماوس برای طراحی، دارای دکمه‌های متعدد، چندین غلتک اسکرول و چراغ‌های LED است که ممکن است برای کاربران عادی کمی عجیب به نظر برسد. اما همه این موارد در کنار هم قرار گرفته‌اند تا بهترین عملکرد را در انجام کار‌های مخصوص به طراحی ارائه دهند؛ بنابراین اگر در خرید بهترین ماوس برای طراحی با محصولی مواجه شدید، که دارای دکمه‌ها و کلید‌های متعدد بود، تعجب نکنید؛ زیرا این محصول می‌تواند سهولت بیشتری را در انجام کار‌های متعدد در اختیار شما قرار دهد.

میزان دقت

مسلما هر‌چه میزان دقت یک ماوس بالا‌تر باشد، عملکرد بهتری را در انجام کار‌های مربوط به طراحی ارائه می‌دهد. بالا‌ترین میزان دقتی که برای بهترین ماوس برای طراحی در نظر گرفته شده است، 400 dpi است که به شما امکان می‌دهد ظریف‌ترین ویرایش‌ها را در برنامه‌های حرفه‌ای مانند Adobe ellustrator و Adobe Photoshop انجام دهید.

جمع بندی

دراین مقاله به معرفی بهترین ماوس برای طراحی پرداختیم. در ابتدا معیارهای مورد نظر برای انتخاب بهترین ماوس برای طراحی را توضیح داده و سپس به معرفی گزینه‌های لیست بهترین ماوس برای طراحی پرداختیم. در انتها با توجه به بیان نقاط قوت و ضعف هر ماوس و با توجه به اینکه کاربر راست دست است یا چپ دست، باید دست به انتخاب بزند و ماوس مناسب با انتظارات خود را تهیه نماید.

زهرا خداکرمی

یک دیجیتال مارکتر فارغ التحصیل نرم افزار که عاشق هوش مصنوعی و حل مسئله و چالش های جدیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا