راهنمای خریدقطعات کامپیوتر

بهترین برند قطعات کامپیوتر (در سال 1401- 2022)

معرفی بهترین برند قطعات کامپیوتر

سخت‌افزار کامپیوتر را می‌توان مجموعه‌ای از اجزای فیزیکی که یک سیستم کامپیوتری برای عملکرد به آن نیاز دارد، تعریف کرد. قطعاتی که ممکن است به عنوان سخت‌افزار کامپیوتر طبقه‌بندی شوند، شامل اجزای داخلی و اجزای خارجی هستند. اجزای داخلی شامل همه چیزهایی است که در داخل یک سیستم کامپیوتری نصب شده است، مانند بردهای حافظه، درایوهای دیسک، منابع تغذیه، و… ) در این مقاله بهترین برند قطعات کامپیوتری‌افزار کامپیوتر را مورد بحث قرار می‌دهیم. در ادامه اطلاعاتی در مورد قطعات و دستگاه‌های خاص موجود در این طبقه‌بندی ارائه می‌کنیم. بهترین برند قطعات کامپیوتری تقریباً تمامی قطعات داخلی و خارجی یک کامپیوتر را تولید می‌کند.

اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتر داخلی

به هر قسمت و بخش فیزیکی از کامپیوتر که قابل لمس باشد، سخت افزار گفته می‌شود. در مجموع تمام اجزای سخت‌افزار داخلی کامپیوتر دستورالعمل‌هایی مانند برنامه‌های تحویل داده شده یا سیستم عامل‌ها را پردازش یا ذخیره می‌کنند. اجزای سخت افزاری داخلی همگی در داخل شاسی سیستم کامپیوتری قرار می‌گیرند.

بهترین برند قطعات کامپیوتر

مادربرد

مادربرد اصلی‌ترین برد مدار چاپی یک سیستم کامپیوتری است. CPU را در خود جای داده و به عنوان مکانی برای کار کردن تمام سخت افزارها عمل می‌کند. قدرت را به اجزای دیگر انتقال می‌دهد و ارتباط بین آن‌ها را امکان‌پذیر می‌کند. مادربرد ارتباط بین اجزای سخت افزاری کامپیوتر مانند پردازنده (CPU)، حافظه (RAM)، هارد دیسک و کارت گرافیک را فراهم می‌کند. انواع مختلفی از مادربردها وجود دارد که متناسب با انواع و اندازه‌های مختلف کامپیوتر طراحی شده اند.

هر نوع مادربرد برای کار با انواع خاصی از پردازنده‌ها و حافظه‌ها طراحی شده است، بنابراین با هر پردازنده و نوع حافظه‌ای کار نمی‌کند. با این حال، هارد دیسک‌ها عمدتا جهانی هستند و با اکثر مادربردها، صرف نظر از نوع یا نام تجاری، کار می‌کنند. مادربرد کامپیوتر در داخل کیس کامپیوتر قرار دارد و محل اتصال بیشتر قطعات و لوازم جانبی کامپیوتر است. با کامپیوترهای برج، مادربرد در سمت چپ یا راست برج قرار دارد و بزرگترین برد مدار است.

هیچ استاندارد مشخصی برای تعداد اتصالات، پورت ها یا اسلات های توسعه روی یک مادربرد وجود ندارد. بهترین روش برای تعیین تعداد اتصالات، پورت ها یا اسلات های موجود برای مادربرد، جستجوی مشخصات موجود در اسناد آن است. اگر اسناد مادربرد خود را گم کرده یا دور انداخته اید، اغلب می توانید یک نسخه PDF رایگان را از وب سایت سازنده دانلود کنید.

CPU

مخفف Central Processing Unit، CPU است که تمام اطلاعات برنامه‌های اجرا شده توسط کامپیوتر را پردازش می‌کند. آن‌ها حاوی یک سرعت ساعت هستند که نشان دهنده تعداد دستورالعمل‌های موجود در آن است که می‌تواند در یک ثانیه پردازش شود. این قطعه با واحد گیگاهرتز اندازه گیری می‌شود. CPU یکی از اجزایی است که بیشتر برندهای موجود در لیست بهترین برند قطعات کامپیوتر آن را تولید می‌کنند.

اگر به کامپیوترهای All in one علاقه دارید “بهترین کامپیوتر بدون کیس” برای شماست

رم

حافظه RAM کامپیوتر که نشان دهنده حافظه در دسترس است، جزء سخت افزاری است که به طور موقت داده‌ها را در آن ذخیره می‌کند. از نظر اطلاعاتی که توسط برنامه‌ها ایجاد می‌شود، به عنوان حافظه کاری کامپیوتر عمل می‌کند.

HDD

هارد دیسک درایو، HDD، دستگاه اصلی ذخیره‌سازی اطلاعات در یک کامپیوتر است. جایی است که سیستم عامل، نرم‌افزار و فایل‌ها ذخیره می‌شوند. برخلاف RAM می‌توانند داده‌های ذخیره شده را حتی در صورت خاموش بودن حفظ کنند.

SSD

به معنای درایو حالت جامد، SSDها به عنوان جایگزینی برای HDDهای سنتی عمل می‌کنند. انرژی کمتری مصرف می‌کند، سریع‌تر به داده‌ها دسترسی پیدا می‌کند و به طور کلی قابل اعتمادتر از HDD است. SSDها یک حافظه فلش هستند و هیچ قطعه متحرکی ندارند، بر خلاف هارد دیسک‌هایی که از دیسک‌های مغناطیسی ساخته شده‌اند و از قطعات مکانیکی داخل آن استفاده می‌کنند.

ODD

ODD مخفف یک درایو دیسک نوری است. از نورهای لیزر یا امواج الکترومغناطیسی برای خواندن یا نوشتن داده‌ها بر روی دیسک‌های نوری استفاده می‌کند. درایوهای دیسک نوری به نام‌های درایو دیسک، درایوهای CD، درایوهای DVD و درایوهای BD نیز شناخته می‌شوند.

کارت خوان

کارتخوان‌ها به سیستم‌های کامپیوتری اجازه می‌دهند تا داده‌ها را از کارت‌های حافظه که دستگاه‌های ذخیره‌سازی الکترونیکی قابل حمل هستند، بخوانند.کارتخوان یکی دیگر از اجزایی است که بیشتر برندهای موجود در لیست بهترین برند قطعات کامپیوتر آن را تولید می‌کنند.

منبع تغذیه

منبع تغذیه جریان متناوب یا AC را از پریز به جریان مستقیم یا DC تبدیل می‌کند. قطعات سخت افزاری کامپیوتر برای کارکردن به برق DC نیاز دارند. منبع تغذیه نیز این قابلیت را دارد که با کنترل ولتاژ از گرمای بیش از حد جلوگیری کند.

پردازنده گرافیکی

GPU مخفف Graphics Processing Unit، تضمین می‌کند که محتوا به درستی نمایش داده می‌شود و روی صفحه رایانه یا مانیتور نمایش داده می‌شود. پردازنده‌های گرافیکی معمولاً روی یک اسلات در مادربرد نصب می‌شوند.

NIC

به معنای کارت‌های رابط شبکه است. NICها کامپیوتر را قادر می‌سازد تا به شبکه متصل شود. اتصالات سیمی و بی‌سیم یک سیستم کامپیوتری را به منظور تبادل اطلاعات با رایانه‌های دیگر و اینترنت کنترل می‌کند. همچنین به عنوان تجهیزات جانبی شناخته می‌شود، اجزای سخت افزاری خارجی کامپیوتر به منظور کنترل ورودی یا خروجی آن به سیستم کامپیوتر متصل می‌شوند.

ماوس

ماوس کامپیوتر یک وسیله اشاره‌گر دستی است که برای دستکاری و کنترل فایلها روی صفحه کامپیوتر استفاده می‌شود. با استفاده از حسگرهای نوری مکان نما را هدایت می‌کند. یک ماوس معمولا دارای یک دکمه راست کلیک، یک دکمه کلیک چپ و یک چرخ اسکرول است. یکی از متنوع ترین اجزایی است که بیشتر برندهای موجود در لیست بهترین برند قطعات کامپیوتر آن را تولید می‌کنند.

راهنمای خرید “بهترین کامپیوتر گیمینگ” را بخوانید

کیبورد

یک کیبورد به کاربر رایانه اجازه می‌دهد تا با وارد کردن متن، کاراکترها و دستورات دیگر با رایانه خود تعامل داشته باشد. این کار با فشار دادن دکمه‌هایی که به عنوان کلید شناخته می‌شوند انجام می‌شود. کیبورد یکی از ضروری‌ترین قطعات سخت افزاری کامپیوتر است.

مانیتور

بهترین برند مانیتور

مانیتور دستگاه سخت افزاری کامپیوتری است که اطلاعات ویدئویی و گرافیکی تولید شده توسط کامپیوتر را از طریق GPU نمایش می‌دهد. مانیتورها همچنین به عنوان واحدهای نمایش ویدیو، پایانه‌های نمایش ویدیو یا فقط صفحه نمایش شناخته می‌شوند.

چاپگر

چاپگرها برای تولید نسخه‌های سخت داده‌های الکترونیکی ذخیره شده در رایانه، معمولاً به صورت متن یا تصویر روی کاغذ استفاده می‌شوند. آن‌ها نوعی دستگاه خروجی هستند که می‌توانند از طریق یک پورت USB یا از طریق Wi-Fi به یک سیستم کامپیوتری متصل شوند.

اسکنر

اسکنرها دستگاهی هستند که می‌توانند تصاویر یا متن را با استفاده از فناوری نوری به کامپیوتر منتقل کنند. یک سیستم کامپیوتری سیگنال ارسال شده توسط اسکنر را به یک تصویر دیجیتال تبدیل می‌کند و امکان ویرایش، ارسال ایمیل، چاپ یا ذخیره آن را فراهم می‌کند.

بلندگو

بلندگوها یک دستگاه خروجی هستند که برای گوش دادن به موسیقی، فیلم یا سایر صداها استفاده می‌شود. آن‌ها سیگنال‌های صوتی آنالوگ را به ارتعاشات هوا تبدیل می‌کنند تا صدای قابل شنیدن تولید کنند. بلندگو یکی از اجزایی است که بیشتر برندهای موجود در لیست بهترین برند قطعات کامپیوتر آن را تولید می‌کنند.

هدفون

هدفون یک دستگاه خروجی سخت افزاری است که برای گوش دادن به صدا استفاده می‌شود. آن‌ها معمولاً یا به خط خروجی رایانه یا به بلندگوها وصل می‌شوند. آن‌ها به شنوندگان این امکان را می‌دهند که به صورت خصوصی و بدون ایجاد مزاحمت برای افراد اطراف خود به موسیقی، فیلم یا سایر صداها گوش دهند.

میکروفون

میکروفون وسیله‌ای است که به کاربران رایانه اجازه می‌دهد صدا را به رایانه خود وارد کنند. این کار را با تبدیل ارتعاشات صوتی در هوا به سیگنال‌های الکترونیکی انجام می‌دهد.

وبکم

وب‌کم‌ها دستگاه‌های ورودی هستند که به رایانه و اینترنت وصل می‌شوند تا تصاویر ثابت یا فیلم‌های متحرک را سفارش دهند. وب کم‌ها یا در صفحه نمایش تعبیه شده‌اند یا از طریق USB به سیستم رایانه متصل می‌شوند.

اگر به برنامه نویسی علاقه دارید “بهترین CPU برای برنامه نویسی” را بخوانید

فلش درایو USB

درایوهای فلش USB دستگاه‌های قابل حمل ذخیره‌سازی اطلاعات هستند. آن‌ها حاوی یک رابط USB یکپارچه هستند که به آن اجازه می‌دهد از طریق یک پورت USB به رایانه متصل شود. یکی دیگر از اجزایی است که بیشتر برندهای موجود در لیست بهترین برند قطعات کامپیوتر آن را تولید می‌کنند

۹ تامین کننده برتر سخت‌افزار کامپیوتر مستقر در ایالات متحده

در ادامه، معرفی برترین تامین کنندگان سخت‌افزار کامپیوتر مستقر در ایالات متحده ارائه شده است که به ترتیب نزولی بر اساس درآمد تخمینی سالانه برای سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۶ رتبه‌بندی شده اند. مقادیر نشان داده شده به دلار آمریکا می‌باشد.

شرکت اپل

شرکت اپل لپ تاپ، کامپیوترهای رومیزی و طیف وسیعی از لوازم جانبی سخت‌افزار کامپیوتر را طراحی، تولید و به بازار عرضه می‌کند. محصولات کامپیوتری مرتبط این شرکت در خط تولید iPad و Mac قرار دارند. برخی از محصولات سخت افزاری کامپیوتر آن‌ها شامل کیبورد، موس و هدفون است.

شرکت مایکروسافت

برند مایکروسافت

شرکت مایکروسافت رایانه‌ها و محصولات سخت افزاری رایانه را توسعه، تولید، مجوز، فروش و پشتیبانی می‌کند. این شرکت هر دو لپ تاپ و دسکتاپ را ارائه می‌دهد که تحت سیستم عامل ویندوز خود کار می‌کنند. خط تولید آن‌ها شامل موس، کیبورد، وب کم و هدست است.

IBM Corp

IBM Corp. که مخفف International Business Machines Corporation است، محصولات کامپیوتری مختلفی را ارائه می‌دهد. خط سخت‌افزار کامپیوتر آن‌ها شامل سخت‌افزار سرور و راه حل‌های ذخیره‌سازی است.

شرکت اینتل

شرکت اینتل قطعات کامپیوتر و سایر محصولات مرتبط را طراحی، تولید و به فروش می‌رساند. محصولات سخت افزاری شرکت آن‌ها شامل پردازنده‌ها، مادربردها، چیپست‌ها، راه حل‌های قدرت، محصولات سرور و دستگاه‌های حافظه است.

HP Inc

HP Inc. راه حل‌های تصویربرداری و چاپ را در مورد سخت‌افزار کامپیوتر ارائه می‌دهد. این شرکت انواع چاپگرها و اسکنرها و جوهر و تونر را تولید می‌کند. آن‌ها همچنین مانیتور، کیبورد، ماوس، دستگاه‌های صوتی و راه حل‌های ذخیره‌سازی تولید می‌کنند.

اگر بودجه‌ای حدود 30 میلیون برای خرید لپ تاپ در نظر دارید “بهترین لپ تاپ تا 30 میلیون” را بخوانید

Cisco Systems Inc

Cisco Systems Inc. محصولات سخت افزاری کامپیوتری مرتبط با شبکه را طراحی، تولید و به فروش می‌رساند. محصولات آن‌ها شامل سوئیچ ها، روترها، کنترلرها و سایر راه حل‌های مدیریت شبکه است.

Oracle Corp

Oracle Corp. محصولات سخت افزاری کامپیوتر را برای کاربردهای مختلف ارائه می‌کند. این شرکت راه حل‌های مختلف ذخیره‌سازی و تجهیزات شبکه ارائه می‌دهد.

شرکت وسترن

شرکت وسترن دیجیتال محصولات سخت افزاری کامپیوتر را عمدتاً برای بخش‌های ذخیره سازی، مدیریت و حفاظت از داده‌ها تامین می‌کند. خط تولید آن‌ها شامل هارد دیسک، درایوهای SOLIDE و تجهیزات شبکه است.

Texas Instruments Inc

Texas Instruments Inc. محصولات مختلف سخت افزاری کامپیوتری را طراحی و تولید می‌کند. این شرکت پردازنده‌ها و محصولات مختلف اتصال بی‌سیم را ارائه می‌دهد. قطعات و دستگاه‌های ذخیره‌سازی از محصولات رایج این شرکت است.

بهترین برند قطعات کامپیوتر

بهترین مارک های سخت افزار رایانه شخصی

اگر در زمینه تهیه رایانه شخصی یا اجزای سازنده آن تازه وارد هستید، زمانی که می‌بینید چند تولیدکننده در بازار امروز رقابت می‌کنند، احتمالاً دچار سردرگمی شود. تهیه قطعات خوب و قابل اعتماد برای رایانه شخصی کاربران بسیار مهم است. در این مقاله به معرفی قابل اعتمادترین تولیدکنندگان قطعات رایانه شخصی در بازار می پردازیم که در بیش از ۲۰ سال تجربه ساخت و تعمیر رایانه شخصی تجربه و اعتبار دارند.

مارک‌های پیشنهادی ما برای هر قطعه کامپیوتر عبارتند از:

• CPU: AMD یا Intel

• کولرهای CPU: Noctua، beQuiet، Corsair، Coolermaster

• کارت‌های گرافیک: EVGA، Asus، MSI، Gigabyte، Zotac (AMD/Nvidia سازنده GPU هستند)

• مادربردها: EVGA (فقط CPU اینتل)، Asus، MSI، Gigabyte، ASRock

• رم: Corsair

• کارت‌های شبکه: اینتل (یکی از بهترین ها) یا گیگابایت

• فضای ذخیره‌سازی – SSD: SAMSUNG یا Intel

• ذخیره‌سازی – هارد دیسک: Western Digital یا Seagate

• PSU: Seasonic، Corsair یا beQuiet

اینتل

اینتل با سهم بازار حدود ۷۵ درصد یکی از بزرگترین و محبوب ترین برند تولید سخت افزار در جهان است. آن‌ها سال‌ها در مورد پردازنده‌های گیمینگ رهبر بازار بوده و دارای رتبه در لیست بهترین برند قطعات کامپیوتری هستند. به دلیل تولید برخی از بهترین SSDهای موجود در بازار شهرت دارند. CPUهای اینتل همیشه عملکرد عالی ارائه می‌دهند و بیش از حد قابل اعتماد هستند. تنها مشکل قطعات این بود که در گذشته افزایش عملکرد عالی بین نسل‌های CPU وجود نداشت (حدود ۱۰٪). اما با راه اندازی پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل این مشکل رفع شد.

پیش از هرگونه اقدامی برای خرید لپ تاپ “بهترین لپ تاپ تا 25 میلیون” را بخوانید

برخی از ویژگی های محصولات اینتل

• قابلیت اورکلاک CPU

• دارای بهترین CPU را برای بازی

• با پرداخت هزینه اضافی برای قابلیت اورکلاک CPU راحت هستید

• سرعت زیاد نور و قابلیت اطمینان به SSD

• طول عمر SSD بالا

• دارای کارت شبکه پایدار و با کارایی بالا

AMD

AMD تنها رقیب اینتل در بازار CPU است. CPU این شرکت تنها برای رایانه‌های شخصی و کاری ترجیح داده می‌شوند. این کمپانی هم دارای رتبه بالایی در لیست بهترین برند قطعات کامپیوتری است. در گذشته، AMD نمی‌توانست با اینتل در بخش بازی رقابت کند، زیرا عملکرد تک هسته‌ای بسیار ضعیف‌تری داشت. برخی از پردازنده‌های جدید AMD می‌توانند با همتای اینتل خود رقابت کنند و حتی در برخی موارد عملکرد بهتری ارائه می‌دهند. CPU‌های AMD به دلیل ارائه نسبت قیمت به عملکرد عالی مشهور هستند، بنابراین اغلب در رایانه‌های شخصی ارزان قیمت استفاده می‌شوند. فراموش نکنیم که GPU‌های بسیار خوبی تولید می‌کنند اما به صورت جداگانه فروخته نمی‌شوند، آن‌ها بخشی از کارت گرافیک هستند، بنابراین در این مقاله در مورد آن‌ها صحبت نمی‌کنیم.

محصولات AMD را بخرید اگر

• کالای ارزان و اقتصادی می خواهید

• یک CPU می‌خواهید که در آینده بدون پرداخت هزینه اضافی قابل اورکلاک باشد (مانند CPU‌های K اینتل)

• به یک CPU نیاز دارید که در چندوظیفگی عالی باشد و برای یک جنبه کاری عالی عمل کند

ایسوس

برند ایسوس

ایسوس یکی از بزرگ‌ترین و یکی از مشهورترین تولیدکنندگان سخت‌افزار رایانه‌های شخصی در جهان است. محصولات آن‌ها دارای استاندارد هستند و عملکرد بالایی را ارائه می‌دهند. ایسوس در بازار قطعات ممتاز حضور دارد و همچنین قطعات رایانه‌های شخصی را هم به طور اقتصادی و  ارزان قیمت ارائه می‌کنند. ایسوس به دلیل ارائه کارت‌های گرافیک و مادربردهای برتر که برای اورکلاک طراحی شده اند، مشهور هستند. این کمپانی هم دارای رتبه خوبی در لیست بهترین برند قطعات کامپیوتری است.

ایسوس برای شما مناسب است اگر:

• می‌خواهید هزینه بیشتری بپردازید

• می‌خواهید GPU و CPU خود را اورکلاک کنید

• محصولاتی را دوست دارید که دارای ویژگی‌های رده بالایی هستند

• طرح‌های پر زرق و برق را دوست دارید

EVGA

EVGA از سال ۱۹۹۹ در صحنه رایانه‌های شخصی حضور دارد اما در سال ۲۰۱۰ شروع به تولید کارت گرافیک و مادربرد کردند. در طول سال‌ها به دلیل دوام و کیفیت بالای محصولات خود شهرت خوبی برای خود به دست آوردند. مزیت اصلی EVGA نسبت به رقبای خود خدمات مشتری است، نمایندگان پشتیبانی صبور، مؤدب و به فکر مشتری هستند. وقتی صحبت از کارت‌های گرافیکی به میان می‌آید، EVGA یک برند ممتاز در نظر گرفته می‌شود. این کمپانی فقط محصولاتی مبتنی بر پردازنده گرافیکی NVIDIA ارائه می‌کنند. با توجه به کیفیت عالی محصول و خدمات مشتری، طرفداران EVGA بسیار زیاد هستند.

EVGA برای شما مناسب است اگر:

• مشکلی برای صرف هزینه ندارید

• شما برای خدمات مشتری ارزش قائل هستید

• به دنبال محصولات قابل اعتماد هستید

• روی طراحی‌های پر زرق و برق تمرکز نمی‌کنید زیرا در مورد کارت‌های گرافیکی طراحی مینیمالیست بیشتری ارائه می‌کنند.

MSI

MSI یک برند شناخته شده در دنیای بازی است. استراتژی توسعه متمرکز بر مشتری، آن‌ها را در رده بالایی در زمینه کارت‌های گرافیک و مادربردهای طراحی شده برای بازی قرار می‌دهد. تمایل آن‌ها به نوآوری و توجه ۱۰۰٪ به لوازم الکتروونیکی گیمینگ، آن‌ها را به یکی از بزرگترین و مشهورترین تولیدکنندگان سخت‌افزار برای رایانه‌های شخصی بازی تبدیل کرده است. این کمپانی دارای رتبه قابل توجهی در لیست بهترین برند قطعات کامپیوتری است.

MSI برای شما مناسب است اگر

• هدف اصلی شما بازی است

• طرح‌های پر زرق و برق را دوست دارید

• در حال اورکلاک هستید.

Gigabyte

Gigabyte یک برند شناخته شده در دنیای رایانه‌های شخصی برای مادربردهای غنی، قابل اعتماد و مقرون به صرفه است. بسیاری از گیمرهای رایانه شخصی که بودجه کمتری دارند، کارت گرافیک خود را از این کمپانی انتخاب می‌کنند. محصولات این کمپانی دارای ویژگی‌های مقرون به صرفه‌ بودن و قابل مقایسه بودن با مارک‌های برتر هستند. عملاً آن‌ها به دلیل نسبت قیمت به عملکرد خوب محصولات خود مشهور هستند. همچنین کارت‌های شبکه آن‌ها دارای کیفیت بالایی هستند.

گیگابایت برای شما مناسب است اگر

• محصولات با کیفیت خوب با قیمت‌های مقرون به صرفه می‌خواهید

• به دنبال کارت‌های گرافیکی و مادربردی با ویژگی‌های خوبی هستید، اما بودجه کمی دارید

ZOTAC

ZOTAC یک شرکت قابل اعتماد در دنیای بازی‌های رایانه شخصی است، زیرا کارت‌های گرافیکی با کیفیت بسیار خوبی را با قیمت‌های مقرون به صرفه تولید می‌کند. افراد زیادی هستند که تجربه خدمات مشتری بسیار خوبی با آن‌ها داشتند. بنابراین اگر بودجه کمی دارید اما همچنان به یک کارت گرافیک خوب نیاز دارید، با خیال راحت از این کمپانی خرید کنید. این کمپانی هم دارای رتبه بالایی در لیست بهترین برند قطعات کامپیوتری است.

ZOTAC برای شما مناسب است اگر

• به یک کارت گرافیک خوب، قابل اعتماد و مقرون به صرفه نیاز دارید

• به ویژگی‌های اضافی کارت‌های گرافیک گران‌تر نیاز ندارید

ASRock

ASRock قبلاً متعلق به ایسوس بود، عملاً آنها محصولات مقرون به صرفه ایسوس بودند. حالا یک شرکت جداگانه هستند که محصولات با کیفیت خوب و قیمت های بسیار مقرون به صرفه تولید می کنند. هدف اصلی آنها این است که بتوانند با ایسوس رقابت کنند، اما محبوبیت یکسانی ندارند. با این حال، در مورد مادربردها شهرت خوبی دارند.

ASRock برای شما مناسب است اگر

• بودجه کمی دارید

• نمی خواهید صرفاً برای برند پولی بپردازید

Corsair

Corsair یک برند بسیار شناخته شده در دنیای رایانه‌های شخصی است، آن‌ها خنک کننده‌های CPU با کیفیت عالی می‌سازند، اما منابع تغذیه آن‌ها واقعاً مناسب است. عملاً برای سال‌ها و در حال حاضر، Corsairرتبه‌های برتر را در نمودارهای منبع تغذیه و Corsair AX1600i  دارند. بهترین PSU که امروزه با پول می‌توان خرید.

Corsair برای شما مناسب است اگر

• بهترین منبع تغذیه را می‌خواهید

• محصولاتی با ویژگی‌های پک شده می‌خواهید

• خنک کننده‌های CPU تست شده و با عملکرد بالا می‌خواهید

SAMSUNG

سامسونگ

SAMSUNG در دنیای الکترونیک به خوبی شناخته شده است، اما در دنیای سخت‌افزار رایانه‌های شخصی چندان حضور ندارد. با این حال، آن‌ها برخی از بهترین هاردهای SSD را در بازار می‌سازند. همانطور که همه ما می‌دانیم SSD‌ها عمر محدودی دارند و به سریع خراب شدن مشهور هستند و باعث می‌شوند تمام اطلاعات ذخیره شده روی آن‌ها را از دست بدهید. SAMSUNG SSD‌ها طولانی‌ترین طول عمر را دارند و یکی از مطمئن‌ترین SSD‌های موجود در بازار هستند. سامسونگ یکی از سه کمپانی در لیست بهترین برند قطعات کامپیوتری است.

SAMSUNG برای شما مناسب است اگر

• یک SSD با طول عمر بسیار طولانی می‌خواهید

• به یک SSD قابل اعتماد نیاز دارید

Western Digital

وسترن دیجیتال یکی از قدیمی‌ترین کمپانیها در بازار درایوهای دیسک سخت است و اکنون به دلیل ارائه طیف گسترده‌ای از HHD‌ها که برای استفاده در انواع مختلف محیط‌ها از سرورها گرفته تا رایانه‌های شخصی طراحی شده اند، مشهور است. متأسفانه، خدمات مشتریان آن‌ها کمتر از حد معقول است، اما از جنبه مثبت، موقعیت‌های زیادی وجود ندارد که شما به آن نیاز داشته باشید، زیرا هارد دیسک‌های آن‌ها واقعا خوب هستند.

• اگر می‌خواهید HDD‌های خوب و قابل اعتمادی داشته باشید وسترن دیجیتال برای شما مناسب است.

Seagate

Seagate به ساخت HDDهای مناسب با قیمت‌های بسیار مقرون به صرفه مشهور است. اگر می‌خواهید مقدار پول کمتری صرف کنید، گزینه‌ای عالی است.

Seasonic

Seasonic یکی از بزرگترین تولید کنندگان PSU در بازار است و به قابلیت اطمینان بودن محصولات و کیفیت بالای آنها مشهور شده است. اگر PSU‌های برتر Corsair برای شما کمی گران قیمت هستند، Seasonic گزینه بسیار خوبی برای جایگزینی است. این برند هم در لیست بهترین مارک قطعات کامپیوتر قرار می‌گیرد.

beQuiet

beQuiet یک گزینه عالی برای خنک کننده های منابع تغذیه و کیس‌های رایانه شخصی است. تمرکز اصلی آن‌ها تولید بی‌صداترین خنک کننده‌ها و فن‌ها برای کیس‌ها است. beQuiet یکی از بی‌صداترین PSUهای موجود در بازار را دارد و وقتی صحبت از خنک‌کننده‌های CPU به میان می‌آید، جزو ۱۰ کمپانی برتر قرار می‌گیرند. فراموش نکنیم که آن‌ها خدمات عالی به مشتریان ارائه می‌دهند که مزیتی بزرگ است. این کمپانی هم دارای رتبه بالایی در لیست بهترین برند قطعات کامپیوتری است.

beQuiet برای شما مناسب است اگر

• یک رایانه شخصی بی‌صدا می‌خواهید

• از محصولات چینی خسته شده‌اید

Noctua

اگر بهترین کولرهای موجود در بازار را می‌خواهید که بی صدا هستند، Noctua بهترین گزینه است. تنها ایراد این محصولات قیمت بالای آنها است، اما ارزش صرف پول را دارند. این کمپانی هم در لیست بهترین برند قطعات کامپیوتری قرار دارد.

Noctua برای شما مناسب است اگر

• بی صداترین فن‌های موجود در بازار را می‌خواهید

• پنکه‌ها و خنک کننده‌های مطمئن با طول عمر بالا می‌خواهید

خرید قطعه کامپیوتری کار کرده

کاربران می‌توانند حتی بعضی از قطعات کامپیوتری را به صورت دسته دو تهیه نمایند. با این حال باید بدانند کدام یک از لوازم قابلیت استفاده مجدد دارند و از خرید کدام لوازم دسته دوم باید اجتناب کرد. در ادامه به معرفی مواردی می‌پردازیم که تهیه آن‌ها به طور دست دو، همان کاری را می‌کند که نو آن قطعه انجام می‌دهد. چه در حال تعمیر یک قطعه آسیب دیده باشید یا صرفاً به دنبال ساختن رایانه شخصی خود از ابتدا باشید، خرید قطعات مستعمل می‌تواند به کاهش قابل توجه هزینه‌ها کمک کند. در زیر قطعات رایانه شخصی وجود دارد که برای خرید کارکرده مطمئن هستند.

گیمرها بخوانند: بهترین لپ تاپ گیمینگ

واحد پردازش مرکزی (CPU)

یک CPU جدید می‌تواند گران باشد، به خصوص اگر به سراغ یک قطعه با کارایی بالا بروید. این توضیح می‌دهد که چرا واحدهای مستعمل در طول سال‌ها به طور فزاینده‌ای محبوب شده اند. اگرچه یک CPU یکی از اجزایی است که می‌توانید آن را دست دوم بخرید، بسیار مهم است که قبل از خرید یک واحد با قیمت مناسب، دقت لازم را انجام دهید. CPU را باید از کمپانیهای موجود در لیست بهترین برند قطعات کامپیوتری خریداری کرد.

خرید یک CPU دست دوم مزایای زیادی دارد.

اولاً، به دلیل وضعیت آن‌ها به عنوان «مغز» رایانه، CPU‌ها معمولاً برای دوام ساخته می‌شوند و می‌توانند برای چندین سال به کاربران خدمت کنند. ثانیاً، CPUهای استفاده شده معمولاً بسیار ارزان‌تر از واحدهای جدیدتر هستند و به شما این امکان را می‌دهند که در روند مونتاژ یا جایگزینی CPU آسیب دیده صرفه جویی کنید. به طور کلی هنگام خرید یک CPU دست دوم ایمن هستید تا زمانی که به خوبی کار کند. CPU‌ها معمولاً مقاوم هستند و می‌توانند چندین سال استفاده کنند!

ماژول‌های رم

هزینه خرید رم در طول سال‌ها افزایش یافته است و ارتقای رم را به یک امر پرهزینه تبدیل کرده است، به خصوص در هنگام خرید واحدهای جدید.  از آنجایی که احتمالاً برای اجرای مؤثر همه برنامه‌ها و نرم‌افزارهای رایانه‌تان به مقدار زیادی رم نیاز دارید، خرید دست دوم می‌تواند مفید باشد. رم ها از بادوام‌ترین قطعات رایانه شخصی هستند و در صورت استفاده صحیح، سال‌ها در خدمت شما خواهند بود.

با این حال، هنگام خرید رم دست دوم، بررسی کنید که آیا رم مورد نظر تعمیر شده است یا خیر. به این دلیل که واحدهای ثابت احتمالاً در مقایسه با واحدهای مستعمل بدون سابقه تعمیر، عمر مفید کمتری دارند. یکی دیگر از عوامل مهم در خرید رم دست دوم، سازگاری آن با مادربرد است. خرید یک رم ناسازگار به معنای از دست دادن پول است، به خصوص اگر از منابع آنلاین خرید کنید بدون اینکه آن را روی دستگاه خود آزمایش کنید. سعی کنید دفترچه راهنمای مادربرد خود را بررسی کنید تا دستورالعمل‌های مربوط به اسلات‌ها و ماژول‌های حافظه را ببینید. پس از نصب رم استفاده شده، نرم افزارهایی مانند CPU-Z را نیز دانلود کنید.

کیس ها، محفظه‌ها و کاورهای رایانه شخصی

خوبی کاورهای کامپیوتر دست دوم این است که برای تعیین مشروعیت نیازی به آزمایش زیادی ندارند. یکی از مواردی که باید بررسی کنید، استحکام قاب است. به سراغ کیس‌های کامپیوتر دست دومی بروید که قدیمی یا آسیب دیده به نظر نمی‌رسند. همچنین می‌توانید قاب‌های دست دوم، درهای هارد دیسک و حتی پورت‌های USB را خریداری کنید. بررسی کنید آیا قطعات آن‌ها شکسته است یا خیر و مهمتر از آن، آیا آن‌ها با رایانه فعلی شما سازگار هستند یا خیر.

کیبورد و موس

بهترین برند کیبورد و موس

کیبورد و ماوس به اندازه قطعاتی مانند CPU پرهزینه نیستند، بناراین می توانید آنها را به صورن تو و آکبند خریداری کنید. با این حال، همچنان می‌توانید به راحتی کیبورد و ماوس دست دوم خریداری کنید. هنگام خرید سخت افزارهای دست دوم مانند ماوس و کیبورد، حتی قبل از امتحان کردن آن‌ها در دستگاه خود، وضعیت فیزیکی آن‌ها را بررسی کنید. با اتصال ماوس یا صفحه کلید سازگاری با دستگاه خود را بررسی کنید. ایده آل است که سعی کنید بیش از پنج دقیقه از دستگاه استفاده کنید تا عملکرد آن را مشخص کنید. یکی دیگر از راه‌های عالی برای اطمینان از اینکه محصولات با کیفیتی به دست می‌آورید این است که ماوس یا صفحه کلید را روشن، سپس خاموش و دوباره روشن کنید تا ببینید بعد از روشن شدن چگونه کار می‌کنند.

خنک کننده

کولرها از جمله قطعات ایمن رایانه شخصی برای خرید وسیله‌ای کارکرده هستند. با این حال، در حالی که خرید یک خنک کننده هوای دست دوم برای رایانه شخصی شما مشکلی ندارد، کولرهای مایع نخرید، زیرا کولرهای هوا در هنگام خرید کارکرده خطر بسیار کمتری نسبت به همتایان مایع خود دارند. به عنوان یک قاعده کلی، به دلیل خطر نشتی در موارد فرورفتگی و ترک، از استفاده از کولرهای مایع دست دوم خودداری کنید. نکته قابل توجه دیگر گوش دادن به سطوح نویز است. کولری که بیش از حد سر و صدا کند احتمالاً به پایان عمر مفید خود نزدیک می‌شود و مدت طولانی‌تری به شما خدمت نمی‌کند. این محصول را باید از کمپانیهای موجود در لیست بهترین برند قطعات کامپیوتری خریداری کرد.

مانیتورها

خرید مانیتور کارکرده نیز بی‌خطر است. هنگام خرید یک مانیتور دست دوم، باید پیکسل‌های مرده را بررسی کنید. به راحتی می‌توان یک پیکسل مرده را روی یک صفحه تمام سفید یا تمام سیاه تشخیص داد. یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید مانیتور دست دوم این است که روی آنها علائم تیره یا کبودی وجود نداشته باشد. مناطق تاریک (بزرگ) و علائم کبودی که پس از روشن کردن مانیتور ظاهر می‌شوند نشان‌دهنده آسیب احتمالی چراغ‌های LED یا مشکلات آینه‌های کانال‌دهنده نور است. از خرید مانیتور کبود شده خودداری کنید، زیرا معمولاً نشان دهنده دستگاهی است که به درستی کار نمی‌کند. مانیتور را باید از کمپانیهای موجود در لیست بهترین برند قطعات کامپیوتری خریداری کرد.

درایو دی وی دی

درایو دی وی دی اجزای مطمئنی برای خرید کارکرده هستند. با این حال، قیمت درایو دی وی دی در طول سال‌ها به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته است، به این معنی که شما در می توانید آن را به صورت نو و آکبند خرید کنید. وقتی به دنبال خرید دیسک خوان هستید، به ظاهر فیزیکی دستگاه توجه بیشتری داشته باشید. برای مثال، از خرید دیسک‌خوان‌هایی که به نظر آسیب‌دیده یا دارای قطعات شکسته هستند، خودداری کنید. این محصول را باید از کمپانیهای موجود در لیست بهترین برند قطعات کامپیوتری خریداری کرد.

خرید لوازم کامپیوتری به صورت نو

در حالی که خرید قطعات مستعمل برای کامپیوتر شما می‌تواند به شما کمک کند تا هزینه کلی تعمیر یا مونتاژ را کاهش دهید، برخی از قطعات زمانی بهترین هستند که کاملاً نو باشند. در این بخش، قطعات رایانه شخصی را  بررسی می کنیم که نباید دست دوم خریداری شوند.

هارد دیسک

خرید یک هارد دیسک کارکرده کاملاً اشتباه است. در حالی که ممکن است دستگاه برای مدتی کار کند، اما در نهایت از کار می‌افتد. هارد دیسک‌ها معمولاً مملو از صفحات مغناطیسی هستند که با هزاران دور در دقیقه (rpm) می‌چرخند. همچنین حاوی هدهای متحرکی هستند که اطلاعات را به صفحات مغناطیسی منتقل می‌کنند. قطعات متحرک داخل هارد دیسک احتمال خرابی را افزایش می‌دهد، به خصوص اگر دستگاه قبلاً افتاده باشد یا به درستی استفاده نشده باشد.

ریسک مربوط به خرید هارد دیسک‌های مستعمل بسیار زیاد است. اگرچه هارد درایوهای استفاده شده ممکن است عادی به نظر برسند و همانطور که انتظار می‌رود کار کنند، به راحتی می‌توانند خراب شوند و شما را متحمل ضررهای مالی کنند. بنابراین با توجه به خطرات موجود در هاردهای دست دوم، خرید واحدهای جدید به شدت توصیه می‌شود. مسلماً، خرید یک هارد دیسک با حافظه بالا ممکن است گرانتر از خرید واحدهای دست دوم باشد. با این حال، ارزش سرمایه‌گذاری را ندارند زیرا خطر از دست دادن داده‌های مهم سیستم را خواهید داشت.

مادربردها

بهترین مادربرد

مادربردها بخش‌های ضروری یک رایانه شخصی و بدون شک پایه و اساس ساخت رایانه‌های شخصی هستند.  خرید مادربرد دست دوم ایده بدی نیست. با این حال، خطرات موجود برای توجیه هزینه‌های نسبتاً ارزان‌تر مادربردهای دست دوم بسیار زیاد است. به عنوان مثال، اجزای مهم مانند خازن‌ها ممکن است فرسوده شده باشند، بنابراین عملکرد و عملکرد مادربرد محدود می‌شود. علاوه بر این، مادربردهای قدیمی به ندرت از آخرین یا پیشرفته‌ترین CPU و RAM پشتیبانی می‌کنند. اکثر رایانه‌های شخصی دست دوم دارای کانکتورهای پشتی معیوب هستند، به این معنی که ممکن است شانس استفاده از سوکت‌های USB زن خود را نداشته باشید. بنابراین، بهتر است از خرید مادربردهای دست دوم برای رایانه شخصی خود اجتناب کنید، مگر اینکه از یک فروشنده مطمئن خرید کنید. مادربردها را حتما از یکی از بهترین برند قطعات کامپیوتر خریداری نمایید.

کابل‌های برق

می‌توانید کابل برق دست دوم بخرید. با این حال، خطرات موجود می‌تواند بیش از حد ثابت شود. به این دلیل که کابل‌های برق می‌توانند عملکرد نادرست داشته باشند و حتی به سایر قسمت‌های کامپیوتر شما آسیب برسانند. بنابراین، اگر مجبور به خرید کابل برق مستعمل هستید، بهتر است از یک تامین کننده یا تعمیرگاه مورد اعتماد خرید کنید. می‌توانید کابل‌های HDMI و سایر انواع کابل‌های ثانویه را به صورت دست دوم از خرده فروشان مورد اعتماد خریداری کنید. با این حال، شما باید وضعیت فیزیکی سیم‌ها را بررسی کرده و قبل از خرید آن‌ها را آزمایش کنید. کابل های برقی را حتما از یکی از بهترین برند قطعات کامپیوتر خریداری نمایید.

کارت گرافیک

خرید کارت‌های گرافیکی مستعمل خطرناک است، به خصوص اگر تاریخچه دستگاه را ندانید. به عنوان مثال، خرید یک پردازنده گرافیکی که قبلاً در استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می‌شد، بیشتر از اینکه مفید باشد، ضرر خواهد داشت. خرید یک GPU جدید بسیار ایمن‌تر است، به خصوص اگر می‌خواهید از رایانه شخصی خود برای بازی و فعالیت‌های ویرایش استفاده کنید. کارت گرافیک را حتما از یکی از بهترین برند قطعات کامپیوتر خریداری نمایید.

منبع تغذیه (PSU)

این احتمالاً مهم‌ترین بخش کامپیوتری است که هرگز دست دوم خریداری نمی‌شود. تمام اجزای داخل سیستم شما برای عملکرد صحیح به قدرت خوب این قطعه متکی هستند. اگر PSU وضعیت بدی داشته باشد، می‌تواند طول عمر قطعه‌ای را که به آن متکی است کاهش دهد. منبع تغذیه را حتما از یکی از بهترین برند قطعات کامپیوتر خریداری نمایید.

مزایای خرید قطعات کامپیوتر دست دوم

• قطعات کارکرده ارزان‌تر از قطعات جدید هستند. شاید بزرگترین مزیت خرید قطعات دست دوم مقرون به صرفه بودن باشد.

• خرید کارکرده به حفظ محیط زیست کمک می‌کند

• خرید محصولات مستعمل به این معنی است که شما قطعه ای به محل دفن زباله های الکتریکی اضافه نمی‌کنید.

معایب خرید قطعات کامپیوتر دست دوم

• محصولات استفاده شده با گارانتی سازنده ارائه نمی‌شوند

• بررسی آن قطعه کارکرده در هنگام خرید مشکل است

• قطعات استفاده شده عمر مفید کمتری دارند

ضعیف‌ترین شرکت‌های تولیدکننده کامپیوتر و قطعات کامپیوتر

در بازار امروز تنها شناخت برندهای رده بالا برای کامپیوتر و قطعات آن کافی نیست. برای خریدی امن و مطمئن باید شناخت کافی و کلی از شرکت های ورشکسته و ضعیف هم داشت. شرکت‌های ذکر شده در زیر بدترین نیستند، زیرا آن‌ها برخی از لپ تاپ‌های محبوب امروزی را در بازار دارند. این حکم بر اساس بازخورد ارائه شده توسط مشتریان در انجمن‌های اجتماعی مختلف و تجربه شخصی تیم فناوری ما است.

کامپیوترهای GATEWAY

احتمالاً چیز زیادی در مورد این برند نشنیده اید. در دهه ۹۰، یکی از برندهای معروف کامپیوتر و لپ تاپ در ایالات متحده بود، اما در دهه ۲۰۰۰ از بین رفت. بعداً ایسر آن را در سال ۲۰۰۷ خریداری کرد. سال گذشته، ایسر و والمارت قرارداد بستند و اعلام کردند که Gateway PC و لپ‌تاپ‌ها را برمی‌گردانند. با این حال، ایسر از نام تجاری برای هدف قرار دادن و گرفتن رده‌های پایین و میان رده استفاده می‌کند.

دلایل اجتناب

طرح‌های ارزان قیمت
صفحه نمایش با وضوح پایین
مشخصات پایین

تنها نکته مثبت این برند این است که بسیار ارزان و مقرون به صرفه است. اما بدیهی است که معاوضه بین قیمت و کیفیت هرگز انتخاب هوشمندانه‌ای نیست.

کامپیوتر ال جی

برند ال جی یکی دیگر از غول‌های کره جنوبی در بازار الکترونیک است که حضور خود را در دستگاه‌های خانگی حفظ کرده است. با این حال، در دنیای کامپیوتر، تلاش می‌کند تا به این نتیجه برسد.ئال‌جی با آخرین مدل‌های سری Gram خود که در سال ۲۰۲۲ عرضه شد، سعی کرده با تمام تاخیرها کنار بیاید، اما هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن دارد. ال‌جی سبد گسترده‌ای ندارد و برای رقابت در میان برندهایی مانند اپل، اچ‌پی یا دل، باید سبد خود را افزایش دهد.

دلایل اجتناب

صفحه نمایش هنگام ضربه زدن فشرده می‌شود
نمایشگر بازتابی
نمونه کارها محدود
بلندگوهای پر سر و صدا

مایکروسافت

فقدان نوآوری باعث شد تا مایکروسافت در لیست بدترین برندهای رایانه‌ای ما قرار بگیرد زیرا تمام لپ تاپ‌های سری Surface آن‌ها یکسان به نظر می‌رسند. این شرکت تریلیون دلاری در حال حاضر روی سبد خود کار می‌کند. برخی از لپ تاپ‌ها را در سال ۲۰۲۰ با پردازنده‌های پیشرفته ARM برای افزایش سرعت و عمر باتری مانند اپل و یک تجربه بازی خوب روانه بازار کرد. با این حال، برای رقابت با دیگر غول‌های رایانه‌ای، نیاز به عرضه سری‌های مختلف دیگر برای پوشش نیازهای بازی دارد.

دلایل اجتناب

کمبود انواع
قیمت بالا
مشکلات باتری

کامپیوترهای سامسونگ

غول کره جنوبی یکی از بزرگترین تولید کنندگان دستگاه‌های الکترونیکی است. در حالی که سامسونگ یک برند تثبیت شده در زمینه موبایل است، به آرامی نام خود را در میان شرکت‌های کامپیوتری باز می‌کند.عمر باتری ضعیف و طراحی‌های ارزان در سال‌های گذشته بر شهرت آن‌ها تأثیر گذاشته است. طراحی‌های به روز، مشخصات قدرتمند و گسترش کاتالوگ نیاز روز این برند است. ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۳ در بین برندهای برتر به آن نگاه کنیم، اما در حال حاضر، انتخاب‌های بهتری داریم.

دلایل اجتناب

عدم پشتیبانی عیب یابی‌عدم انتخاب
گارانتی ضعیف
نوآوری متوسط

 کامپیوتر Razer

اگر گیمر هستید، پس حتما لوگوی مار سه سر را می‌شناسید. برند ریزر با کیفیت عالی و مشخصات قدرتمند خود در دنیای بازی نامی برای خود دست و پا کرده است. نقطه ضعف آن این است که با برچسب‌های قیمت سنگین عرضه می‌شود و گزینه‌های بهتری برای استفاده حرفه‌ای در دسترس هستند. بنابراین اگر لپ‌تاپ دیگری غیر از بازی می‌خرید، ما این برند را توصیه نمی‌کنیم. آن‌ها با ساخت ایستگاه‌های کاری چشمگیر برای مقاصد تجاری، مجموعه خود را گسترش می‌دهند، اما باید لپ تاپ‌های مقرون به صرفه بسازند تا بازار متوسط ​​را به دست آورند. در حالی که نام تجاری به سمت بالا در حال افزایش است، آن‌ها باید برخی از مسائل فنی در مورد گرم کردن و عمر باتری را حل کنند.

دلایل اجتناب

بسیار گران
برخی از لپ تاپ‌ها مشکل باتری دارند
در هنگام بارگیری گرم می‌شود

برندهایی که بهترین خدمات پس از فروش را دارند

به طور کلی، طبق نظرسنجی‌ها اپل بالاترین رضایت را در بین پاسخ‌هایی که دریافت کرده‌ایم، ارائه می‌کند، حتی اگر به قیمت زمان طولانی‌تری باشد. ما شاهد روندهایی هستیم که در آن OEMهایی مانند Lenovo پیشرفت‌های خوبی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهند، که نشان دهنده این است که سازنده بازخوردها را جدی گرفته است. امیدواریم لنوو در آینده به بهبود این جنبه ادامه دهد. همچنین به نظر می‌رسد که دل با زمان چرخش سریع و در مجموع سطوح رضایت‌بخش مناسب، خوب عمل می‌کند.

ایسوس، اگرچه نام تجاری OEM ترجیحی در میان لپ‌تاپ‌های بازی است، اما باید اعتبار خود را در مورد خدمات و پشتیبانی در اکثر پارامترهایی که بررسی کردیم، بهبود بخشد. HP در بخش لپ‌تاپ‌های مصرف‌کننده پیشتاز است، اما اگر نتایج نظرسنجی قابل قبول باشد، شرکت باید در مورد کیفیت خدمات به طور قابل توجهی بهبود یابد.

معرفی چند بازار برای خرید قطعات نو و دست دوم

تولیدکنندگان رایانه معمولاً به محض منسوخ شدن یک بخش قدیمی از کامپیوتر، سریعاً آن را حذف می‌کنند. این باعث می‌شود هر کسی که سعی می‌کند قطعات کامپیوتری استفاده شده را برای دستگاه قدیمی‌تر خود پیدا کند، در تنگنا قرار بگیرد. همچنین، ممکن است تجهیزات کامپیوتری جدیدتری داشته باشید که نیاز به تعمیر دارند. شاید کامپیوتر دیگر تحت گارانتی نباشد یا آن را دست دوم خریده باشید. بنابراین تنها گزینه باقی مانده، خرید یک قطعه جایگزین مقرون به صرفه و دست دوم است. خوشبختانه، برخی از فروشگاه‌های آنلاین فوق‌العاده وجود دارند که قطعات کامپیوتری دست دوم یا بازسازی‌شده را ارائه می‌دهند.

1. eBay

احتمالاً قبلاً با eBay آشنا هستید، بازار نهایی آنلاین و یکی از بهترین منابع برای بهترین برند قطعات کامپیوتر دست دوم و جدید. یافتن هر قطعه محبوب ساخته شده در دو دهه اخیر بسیار ساده است و یافتن قطعات قدیمی‌تر از آن نیز کاملاً ممکن است.
اگر به دنبال بهترین برند قطعات کامپیوتر برای ساخت یک سرور یا رایانه شخصی خود هستید، eBay مکانی مناسب برای خرید قطعات مورد نیازتان است. بعلاوه، یافتن قطعات کامپیوتر دست دوم از فروشندگان آمریکایی نسبتاً آسان است.

2. آمازون

اگر مانند میلیون‌ها نفر دیگر از آمازون خرید می‌کنید، پس جستجوی قطعات مورد نیاز رایانه خود فقط با یک کلیک فاصله دارد. می‌توانید مانند eBay به بخش لوازم جانبی رایانه بروید. به بخش کامپیوتر در بخش الکترونیک بروید. به دنبال قطعات و قطعات رایانه شخصی یا هارد دیسک و ماژول‌های خنک کننده باشید. فقط مطمئن شوید که سمت چپ را در قسمت Condition به پایین اسکرول کرده و روی Used کلیک کنید.

پس از انتخاب محصول، روی لینک استفاده شده و جدید در پایین توضیحات کالا کلیک کنید تا تمامی گزینه‌های خرید را مشاهده کنید. این لیستی از قیمت ها، مالیات و هزینه‌های حمل و نقل، اطلاعات فروشنده و سایر جزئیات را در اختیار شما قرار می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که قطعات از بهترین برند قطعات کامپیوتری است.

3. BMI

BMI Surplus تجهیزات علمی و اداری نو و دست دوم و همچنین قطعات کامپیوتر را در هر رده‌ای که فکرش را بکنید به فروش می‌رساند. به سادگی روی Computer-Office Equipment کلیک کنید و سپس Computer Parts را انتخاب کنید. برای محدود کردن گزینه‌های خود، محصولات را بر اساس قیمت یا محبوبیت مرتب کنید. همچنین می‌توانید نام محصول، مدل یا نام تجاری را در کادر جستجوی واقع در بالای صفحه اصلی تایپ کنید. BMI Surplus ممکن است تماماً مربوط به رایانه نباشد، اما مجموعه بسیار خوبی از اجزای رایانه شخصی استفاده شده دارد. همچنین طیف وسیعی از قطعات کامپیوتری جدید و بازسازی شده را با قیمت‌های مناسب پیدا خواهید کرد.

آنچه این فروشگاه آنلاین را متمایز می‌کند، گارانتی ارائه شده برای محصولات آن است. طبق خط مشی آن، شما کالا را مطابق تصویر و شرح در لیست دریافت خواهید کرد. بازارهای آنلاین، مانند eBay، گاهی اوقات نمی‌توانند ضمانت خرید از بهترین برند قطعات کامپیوتر را ارائه دهند، زیرا با هزاران فروشنده، از جمله افراد خصوصی که کالاهای قدیمی خود را می‌فروشند، کار می‌کنند.

4. Alibaba. com

علی بابا به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای آنلاین، هزاران قطعه کامپیوتری جدید و استفاده شده را با هر بودجه‌ای ارائه می‌کند. به همه دسته‌ها بروید، Consumer Electronics/Home Appliances را انتخاب کنید و سپس روی Computer Hardware and Software کلیک کنید. به سمت چپ صفحه بروید و در قسمت وضعیت محصول برای قطعات کامپیوتر دست دوم گزینه Used را انتخاب کنید. در مرحله بعد، بر اساس نوع محصول، نوع تامین کننده، قیمت، حداقل سفارش، خدمات پس از فروش و سایر معیارهای جستجو مرور کنید. نقطه ضعف این است که اکثر فروشندگان در چین هستند، بنابراین ممکن است مجبور شوید چند هفته برای دریافت سفارش خود صبر کنید.

5. DreamHardware. com

اگر به دلایلی پس از بررسی فروشگاه‌های li، هنوز نتوانستید قطعات کامپیوتری را که به دنبال آن هستید پیدا کنید، به DreamHardware. com بروید. این فروشگاه آنلاین در زمینه قطعات کامپیوتری متوقف شده، منسوخ، قدیمی و غیرقابل دسترسی تخصص دارد. فقط با چند کلیک می‌توانید به سرعت مادربردها، هارد دیسک ها، حافظه ها، CPU ها، کارت‌های صدا، کارت‌های ویدئویی و موارد دیگر را پیدا کنید. از نوار جستجو استفاده کنید یا محصولات را از نوار پیمایش بالا انتخاب کنید. نوع محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس به سمت پایین به Condition در سمت چپ بروید. روی Used یا Refurbished کلیک کنید و بر اساس قیمت، نام تجاری یا فروشنده مرور کنید. برخی از محصولات با قیمت کمتر از ۱ دلار در دسترس هستند.

DreamHardware. com سال‌هاست که در زمینه فروش بهترین برند قطعات کامپیوتر فعالیت می‌کند و موجودی زیادی از قطعات کامپیوتر استفاده شده را ارائه می‌دهد که ممکن است در جای دیگری در دسترس نباشند. ممکن است به فروشگاه آنلاین شما برای قطعات و لوازم جانبی کامپیوتر دست دوم تبدیل شود. هر پلتفرم را بررسی کنید، قیمت‌ها را مقایسه کنید و نظرات مشتریان را بخوانید. اگر از یک فروشنده خصوصی خرید می‌کنید، سعی کنید در مورد قیمت مذاکره کنید. برای سفارش‌های بزرگ‌تر، به علی‌بابا سر بزنید یا با فروشنده تماس بگیرید تا ببینید آیا امکان دریافت تخفیف وجود دارد یا خیر.

سخن آخر، بهترین برند قطعات کامپیوتر

در بالا، با توضیح اجزای اصلی سخت‌افزار داخلی و خارجی رایانه، اطلاعات کلی در مورد سخت‌افزار رایانه را بیان کردیم. سپس ۹ تا از بهترین برند قطعات کامپیوتر و تامین کننده برتر را فهرست کرده ایم. اکنون می‌دانید که بهترین تولیدکنندگان قطعات رایانه کدامند و اگر به موارد ذکر شده در این مقاله پایبند باشید، در نهایت رایانه شخصی پایدار و قابل اعتمادی خواهید داشت. در ادامه به بررسی قطعاتی از کامپیوتر پرداختیم که می‌توان آن‌ها را به صورت کارکرده و دست دوم تهیه کرد. سپس مواردی را معرفی کردیم که حتماً  باید به صورت نو و آکبند خریداری شوند تا کاربران متضرر نشوند. معرفی بهترین برند قطعات کامپیوتر به شما این امکان را می‌دهد که در صورت خرابی قطعات مختلف کامپیوترتان، بدانید هر برند در ساخت کدام قطعه حرفه‌ای و پیشرو است.

همچنین کاربران توجه داشته باشند در صورت خرید لپتاپ و کامپیوتر، اگر آنها را از برندهای مطرحی خریداری کنید که در رساندن خدمات پس از فروش به کاربران خوشنام هستند، می‌توانید نسبت به تعمیر و تعویض قطعه هم کار را به آنها بسپارید. در این صورت دیگر به بازارهای قطعات کامپیوتر نو و دست دوم هم نیازی نخواهید داشت.

منبع

makeuseof

زهرا خداکرمی

یک دیجیتال مارکتر فارغ التحصیل نرم افزار که عاشق هوش مصنوعی و حل مسئله و چالش های جدیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا