آموزشترفندهادانستنی موبایل

چگونه نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی را در موبایل غیر فعال کنیم؟

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی در موبایل

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی مسئله‌ای است که این روز‌ها ذهن بسیاری از کاربران را به خود درگیر کرده است. در ابتدا باید به این موضوع اشاره کنیم که نوتیفیکیشن یا اعلان‌ها همان پیام‌هایی هستند که در بالای صفحه گوشی شما ظاهر می‌شوند و شما را از دریافت پیام یا تبلغات مختلف مطلع می‌کنند. شما ممکن است پیام‌های زیادی را از برنامه‌های متعدد دریافت کنید و روزانه با حجم انبوهی از این اعلان‌ها رو به رو شوید؛ از این رو ممکن است کلافه شوید و نتوانید پیام‌های ضروری خود را در میان این نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی ببینید.

به این ترتیب، غیر فعال کردن نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی اولین گزینه‌ای است که ممکن است به ذهن شما برسد و شما را به خود مشغول کند. در اینجا ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که چگونه می‌توان از شر پیام‌های تبلغاتی، به ویژه نوتیفیکیشن‌های زیاد دیجیتال مارکتر‌ها خلاص شد و تنها پیام‌های ضروری را در گوشی موبایل خود دریافت کرد. ما پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله مفید با مبیت همراه باشید و با نحوه غیر فعال کردن پیام‌های تبلیغاتی به طور کامل آشنا شوید.

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی در گوشی‌های اندروید

اگر کاربر گوشی‌های اندرویدی هستید، ممکن است در طول روز با نوتیفیکیشن‌های تبلغیاتی متفاوتی از برنامه‌های مختلف مواجه شوید که از میان آن‌ها می‌توان به پیام‌های بی‌ارزشی با محتوای «آیا از ریزش موی خود رنج می‌برید» یا «با استفاده از فلان محصول به پوستت اهمیت بده» اشاره کرد. حتی ممکن است اعلان‌های متعددی از بازی‌های نصب شده روی گوشی خود دریافت کنید و مجبور شوید گوشی خود را مدام چک کنید تا پیام ضروری را از دست ندهید. این کار ممکن است شما را به مرز جنون برساند و موجب کلافگی شما شود. از این رو پیشنهاد می‌کنیم غیر فعال کردن نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی را در اولویت کار‌های خود قرار دهید.

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن های تبلیغاتی

برای غیر فعال کردن پیام‌های تبلیغاتی در گوشی‌های اندروید لازم است که مراحل زیر را طی کنید و برای همیشه از دست نوتیفیکیشن‌های غیر ضروری راحت شوید:

  1. در ابتدا باید به بخش تنظیمات یا Setting وارد شوید.
  2. سپس بخش Notification را انتخاب کنید و روی گزینه App notification ضربه بزنید.
  3. در این قسمت می‌توانید لیستی از همه برنامه‌ها نصب شده روی گوشی خود را مشاهده کرده و برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید؛ سپس با کلیک روی برنامه، تمام نوتفیکیشن‌های مربوط به آن را خواهید دید که می‌توانید تیک هر‌کدام را به دلخواه غیر فعال کنید یا می‌توانید گزینه بالای صفحه را انتخاب کنید تا دیگر هیچ نوتیفیکیشنی از آن برنامه دریافت نکنید.

نحوه آنبلاک کردن SMS های تبلیغاتی!

یک روش ساده‌تر نیز برای غیر فعال کردن نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی وجود دارد که شما را با سرعت بیشتری به خواسته ‌تان می‌رساند؛ با استفاده از این روش می‌توانید در هنگام دریافت اعلانی از برنامه‌ای خاص دست خود را روی آن پیام نگه دارید تا به طور مستقیم وارد تنظیمات همان برنامه شوید و دریافت نوتیفیکیشن را به راحتی غیر فعال کنید.

غیر فعال کردن اعلان‌های تبلیغاتی در گوشی‌های شیائومی

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی در گوشی‌های شیائومی ممکن است مقداری با دیگر گوشی‌های اندرویدی متفاوت بوده و نیازمند طی کردن مسیر متفاوتی باشد؛ به این صورت که شما باید در ابتدا به بخش تنظیمات یا Setting گوشی شیائومی خود وارد شوید و از آنجا به بخش Notification & Control Center بروید؛ پس از آن روی گزینه App notification ضربه بزنید و وارد برنامه‌ای که می‌خواهید نوتیف‌های آن را غیر فعال کنید شوید؛ سپس تنظیمات دلخواه خود را در آن قسمت انجام دهید و راه ارسال پیام‌های بی‌ارزش را مسدود کنید.

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی در گوشی‌های آیفون

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی در آیفون

کاربران آیفون نیز ممکن است مانند کاربران گوشی‌های اندروید از دریافت پیام‌های غیر ضروری و بی‌ارزش کلافه شوند به فکر غیر فعال کردن نوتیفیکیشن‌های تبلغاتی در گوشی موبایل خود بیافتند. شایان ذکر است که انجام این کار مشابه غیر فعال کردن اعلان‌ها در گوشی‌های اندرویدی می‌باشد و مستلزم طی کردن همان مسیر می‌باشد؛ به این ترتیب که شما باید در ابتدا به بخش تنظیمات گوشی خود بروید و گزینه Notification را انتخاب کنید و پس از مشاهده برنامه‌های گوشی، روی برنامه مورد نظر خود ضربه بزنید و سپس تیک گزینه Allow Notification را بردارید.

ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره موبایل!

نحوه حذف نوتیفیکیشن گوگل کروم

همانطور که می‌دانید، هنگام ورود به برخی از سایت‌ها با نوتیفیکیشنی در رابطه با دریافت پیام‌های متعدد از سوی سایت رو به رو می‌شوید، بنابراین اگر شما گزینه Allow یا اجازه می‌دهم را انتخاب کنید، می‌توانید اعلان‌هایی مبنی بر فروش ویژه، آخرین مقالات یا دیگر پیام‌های تبلیغاتی را روی صفحه گوشی خود در زمانهای مختلف دریافت کنید. باید به این موضوع اشاره کنیم که دریافت چنین پیام‌هایی از سوی سایت‌های خوب و کاربردی می‌تواند مفید نیز باشد، اما در این بین بعضی از سایت‌ها از این مسئله سوء استفاده می‌کنند و پیام‌های تبلیغاتی اسپم را روی صفحه نشان می‌دهند.

در این صورت ممکن است به فکر غیر فعال کردن نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی این سایت‌ها بیافتید و بخواهید هر‌چه زود‌تر از شر آن‌ها خلاص شوید. خوشبختانه انجام این کار بسیار ساده و راحت است و هیچ وقت اضافه‌ای از شما نمی‌گیرد؛ زیرا کافی است به Google Chrome گوشی خود را باز کنید و از قسمت منو یا سه نقطه بالای صفحه، گزینه Setting را انتخاب کنید؛ سپس روی گزینه Notifications ضربه بزنید و تیک مربوط به Show Notifications را بردارید؛ در این صورت دیگر هیچ‌گونه پیام تبلیغاتی یا اسپمی برای شما ارسال نمی‌شود و ذهن شما را درگیر نمی‌کند.

چگونه از داغ شدن گوشی هنگام بازی پابجی جلوگیری کنیم؟

البته ممکن است با انجام این تنظیمات، باز‌هم اعلان‌هایی از سوی برخی از سایت‌هایی که به آن‌ها اجازه ارسال پیام داده‌اید، دریافت کنید؛ اما جای هیچ‌گونه نگرانی نیست، چون این مشکل نیز به راحتی حل می‌شود، فقط کافی است برای غیر فعال کردن نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی به صفحه گوگل کروم خود وارد شوید و به پایین اسکرول کنید؛ بعد از آن می‌توانید لیست سایت‌هایی که به آن‌ها اجازه ارسال پیام داده‌اید را مشاهده کنید و تیک هر سایتی را که دیگر نمی‌خواهید اعلانی از سوی آن دریافت کنید، بردارید.

کاهش نوتیفیکیشن‌های گوشی

غیر فعال کردن اعلان های واتساپ و تلگرام

با اینکه دریافت نوتیفیکیشن‌های زیاد کلافه کننده است، اما در این بین برخی از پیام‌ها هستند که مهم و ضروری می‌باشند یا از طرف شخص خاصی ارسال شده‌اند؛ بنابراین نمی‌توان تمام نوتیفیکیشن‌های مربوط به یک اپ مانند واتساپ یا تلگرام را مسدود کرد؛ در نتیجه برای غیر فعال کردن نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی گوشی موبایل باید به این موضوع توجه کنید تا با مشکل مواجه نشوید و هیچ پیام ضروری را از دست ندهید. برای انجام ااین کار، کافی است کانال‌ها، گروه‌ها یا افرادی را نمی‌خواهید پیام‌هایشان را دریافت کنید، روی حالت بی‌صدا یا Mute بگذارید.

عدم اتصال آیفون به شبکه وای‌فای، ۳G و ۴G

کاهش نوتیفیکیشن‌های Whatsapp

برای غیر فعال کردن نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی یا غیر ضروری در واتساپ کافی است گروه یا صفحه چت مد نظر خود را انتخاب کنید و از سه نقطه بالای صفحه، گزینه Mute notification را بزنید؛ بعد از آن گزینه Always یا همیشه را انتخاب کنید تا هیچ نوتیفیکیشنی از سوی آن گروه یا فرد مورد نظر دریافت نکنید؛ در این صورت می‌توانید هر زمان که خواستید یا وقت داشتید، وارد واتساپ شوید و این پیام‌ها را چک کنید.

کاهش نوتیفیکیشن‌های تلگرام

در برنامه تلگرام نیز می‌توانید غیر فعال کردن نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی یا غیر ضروری را انجام دهید و از دست آن‌ها راحت شوید. برای کانال‌های تلگرام کافی است گزینه Mute پایین صفحه را بزنید و دیگر اعلانی را از سوی آن کانال دریافت نکنید. برای مسدود کردن اعلان‌های گروه یا چت خاصی در تلگرام نیز می‌توانید صفحه گروه یا فرد مورد نظر را باز کنید و از سه نقطه بالای صفحه گزینه Mute for ever را انتخاب کنید. در تلگرام نیز مانند واتساپ می‌توانید در مواقع نیاز همه پیام‌های خود را چک کنید و از شر نوتفیکیشن‌های پی در پی خلاص شوید.

کاهش مصرف انرژی باتری آیفون

جمع بندی؛ غیر فعال کردن نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی

همه ما روزانه با نوتیفیکیشن‌های غیر ضروری و تبلیغاتی روی صفحه گوشی مواجه می‌شویم که چک کردن آن‌ها زمان زیادی را از ما می‌گیرد و موجب اتلاف وقت می‌شود. خیلی از این اعلان‌ها مربوط به بازی‌های روی گوشی، سایت‌هایی که به آن‌ها سر زده‌ایم یا به طور کلی تبلیغات می‌باشند که هیچ فایده‌ای برای ما ندارند؛ در این صورت غیر فعال کردن نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی در گوشی همراه اولین گزینه‌ای است که به ذهن هر‌یک از ما خطور می‌کند. به همین منظور ما در این مقاله از مبیت راهکار‌های ساده و کاربردی برای حل این مشکل بیان کردیم تا شما بتوانید با استفاده از آن‌ها از شر این پیام‌های بی‌ارزش خلاص شوید.

 

مهکامه بلوچی پور

من مهکامه بلوچی پور هستم فارغ التحصیل رشته گیاهپزشکی و مشغول به حرفه نویسندگی. در رشته تیراندازی با کمان هم به صورت حرفه ای کار میکنم و باید بگم که تیراندازی عضو مهمی از زندگی منه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا