دنیای بازینقد و بررسی بازی

inside؛ بازی هیجانی و ترسناک شکار بچه‌ها توسط افراد نقاب‌دار

پسرک به شاخه‌ای برخورد می‌کند و روی زمین می افتد، یکی از چهره‌های نقاب‌دار به سمتش می‌آید، او را خفه می کند و می‌سوزاند. لحظه‌ای دیگر کودکی به چراغ‌های جلوی یک کامیون برخورد می‌کند و یک فرد نقاب‌دار دیگر با اسلحه، بچه را مورد اصابت گلوله قرار می‌دهد. کودکی دیگر توسط گروهی از سگ‌های وحشی تعقیب می‌شود که در یک رفتار خشن و جنون آمیز شدید او را تکه تکه می‌کنند. inside، بازی جدید و توسعه یافته‌ای از بازی Limbo  است که هر دو ساخته‌ی استودیو پلی‌دد و مملو از لحظات خشونت تکان دهنده، بی‌تفاوت و کمی منحرف هستند اما inside از این ویژگی بیشتر بهره می‌برد .

در این بازی شما به عنوان یک پسر جوان بازی می کنید که دارای ترس و اضطراب است و همین مساله هیجان و ترس شما را نیز بیشتر خواهد کرد. در ادامه ی این مقاله از مبیت سعی داریم تا شما را با این بازی بیشتر آشنا کنیم؛ با ما همراه باشید.

در مجموعه‌ی فوق مانند بازی Limbo، شما در یک فضای دو بعدی زندانی هستید و اصلا نمی‌دانید این پسرک کیست و اصلا چرا توسط این افراد تحت تعقیب قرار گرفته است! فقط می‌دانید که باید در یک سفر پنج ساعته باید به دنبال حل معماهایی باشید تا بتوانید شخصیت داستان را از مرگ فاجعه آمیز نجات دهید.

داستان بازی inside

داستان این مجموعه ویدئویی نیز بدون متن یا دیالوگ روایت می شود و دارای پس زمینه ای مه آلود و رویایی است که بخش زیادی از داستان را به کمک همین فضای مخوف متوجه خواهید شد. اما لحن عجیب و انتزاعی بازی از رمزآلود بودن داستان برای شما تا انتها به عنوان یک سوال باقی خواهد ماند و شاید جذابیت بازی inside به دلیل یافتن همین سوال‌های بی پاسخ است؛ زیرا آنقدر این سفر شگفت انگیز است که فقط به دنبال بازی هستید و به هیچ چیز دیگری فکر نخواهید کرد.

گرافیک و نورپردازی

اگرچه inside از طراحی بصری و گرافیکی ساده‌ای برخوردار است؛ اما همین طراحی ساده و زیبا به بازی جایگاه ویژه‌ای بخشیده است. استفاده از رنگ تاریک و غمگین در کنار استفاده دقیق از سایه و شبح، به محیط اطراف پسرک احساس شوم و وحشت بیشتری داده است شما را به یاد بازی همتای خود یعنی Limbo می اندازد. افراد و اشیای روی صفحه آنقدر بزرگ و وحشتناک هستند که اغلب اوقات، پسرک کوچکترین چیز روی صفحه است، مانند یک نقطه شکننده قرمز در برابر توده ای تیره، که این به شخصیت داستان احساس ترس و گم شدن بیشتری میدهد.

نورپردازی نیز بسیار به جا و زیباست، از نورافکن های ترسناک نگهبانان مکانیکی گرفته تا پرتوهای چراغ قوه که از طریق درختان در حال تعقیب شما توسط افراد نقاب دار هستند، همه و همه هدف وحشت دادن به شما را دارند؛ طور کلی inside یک قطعه هنری قابل توجه است.

روند بازی

پسرک داستان به طرز شگفت انگیزی متحرک است و سرعت بالایی در دویدن، پریدن و تقلا کردن از خود نشان میدهد. فقط دو حرکت مهم برای پیروزی در بازی وجود دارد: پرش و گرفتن، که معماهای محیطی را که با آن‌ها روبرو می شوید به زیبایی می‌توان حل کرد. بسیاری از معماها تنها با تغییرات جزئی مورد استفاده مجدد قرار می‌گیرند و هر بار که آن‌ها را حل می کنید برای شما ساده تر می شوند. اما اگر در بین بازی و حل معماها مرتکب اشتباهی شدید مجبور خواهید بود که شاهد صحنه های درد ناکی مانند خفه شدن، منفجر شدن، تکه تکه و غرق شدن کودک باشید.

کلام پایانی

Inside یک بازی عجیب و متفاوت است، اما شاید برخی به این نوع بازی های ترسناک علاقه نداشته باشند. فضایی که انگار با شما حرف میزند، جلوه های بصری چشمگیر و پایان خوب داستان بزرگترین نقاط قوت آن است. در انتهای بازی تله ها، کمین ها و شگفتی ها که بخش مهمی از طراحی آن هستند، همچنان شما را نگه خواهند داشت تا به صفحه خیره شوید و فقط شاهد اتمام خوب آن باشید. از طرف دیگر، این بازی‌ فوق‌العاده، آنچنان تاثیری برروی شما می‌گذارد که برایتان تبدیل به یک تجربه شگفت‌انگیز می‌شود. این بازی را می‌توانید برای پلتفرم pc به طور رایگان دانلود کنید.

منبع pcgamer

حانیه عمادالاسلامی

من حانیه عمادالاسلامی هستم به نوشتن و خوندن در مورد گیم و بازی‌های مختلف و کار با اپلیکیشن‌های جدید و کاربردی علاقه‌مندم. اینجا تجربیاتم رو در این زمینه می‌نویسم و خوشحالم که می‌خونید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا