دانستنی موبایل

حداکثر تعداد برنامه ها، پوشه و اسکرین در آیفون ها چقدر است؟

حداکثر تعداد برنامه ها، پوشه و اسکرین در آیفون ها چقدر است؟

به نظر شما حداکثر چه تعداد اپلیکیشن را می‌توانید روی آیفون خود نصب کنید؟ نظرتان در مورد تعداد پوشه و اسکرین‌ها چیست؟ در این مقاله در مورد حداکثر تعداد برنامه‌ها، اپلیکیشن‌ها، پوشه و اسکرین‌های قابل استفاده در آیفون‌های اپل مطالبی را ارائه خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

آیفون‌های اپل محصولات بی‌نظیری هستند که با وجود قیمت نسبتاً بالای‌شان طرفداران خود را دارند. این دستگاه‌ها که اغلب محصولاتی لاکچری و باکیفیت در نظر گرفته می‌شوند، نقاط قوتی مانند قدرت پردازش و عملکرد خوبی هم دارند. با این حال، آیا تاکنون برای‌تان سوال پیش آمده است که حداکثر تعداد برنامه‌ها، اپلیکیشن‌ها، پوشه و اسکرین‌های قابل نصب روی گوشی آیفون اپل چه تعداد است؟ به بیان دیگر نهایتاً چه تعداد برنامه، اپلیکیشن، پوشه و اسکرین روی صفحه‌ی نمایش دستگاه قابل استفاده و نمایش است؟ در مدل‌های مختلف آیفون امکان ایجاد کردن چه تعداد پوشه وجود دارد؟ در نهایت امکان درست کردن چه تعداد اسکرین در آیفون وجود دارد؟

در صورتی که مایلید پاسخ پرسش‌های بالا را بدانید، تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید. ابعاد صفحه‌ی نمایش تعیین می‌کند که حداکثر چه تعداد برنامه، اپلیکیشن، پوشه و اسکرین‌ را می‌توان در آیفون ایجاد کرد. مشخص است که هر چقدر ابعاد صفحه‌ی نمایش آیفون‌تان بزرگتر باشد، تعداد آیکون برنامه‌های قابل نمایش توسط آن بیشتر خواهد شد. در مقاله‌ی پیش رو اطلاعاتی در خصوص حداکثر تعداد برنامه‌ها، اپلیکیشن‌ها، پوشه و اسکرین‌های قابل استفاده در مدل‌های مختلف محصولات آیفون اپل ارائه خواهیم کرد. در صورتی که در خصوص موارد توضیح داده شده در این مقاله، ابهام یا پرسشی داشتید، از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان ما تماس گرفته و از آنها درخواست راهنمایی بیشتر کنید. با ما همراه باشید.

گوشی های موبایل به همراه تخفیف های ویژه مبیت را ببینید : قیمت گوشی 

بیشترین تعداد صفحات قابل ساخت در آیفون‌ها

قبل از ورود به بحث باید منظورمان از اسکرین را مشخص کنیم. هنگامی که در هوم اسکرین (Home Screen) یا صفحه‌ی اصلی آیفون هستید، می‌توانید انگشت خود را به سمت راست و چپ کشیده و به صفحات تعیین شده برای دستگاه رجوع کنید. به هر کدام از این صفحات اسکرین گفته می‌شود. به این ترتیب، در این بخش بیشترین تعداد اسکرین در هر آیفون را خواهیم گفت.

 • در آیفون‌های 3.5 اینچی مبتنی بر iOS 4 تا نهایتاً 11 اسکرین ارائه می‌شود.
 • در آیفون‌های 4 اینچی مبتنی بر iOS 5 و iOS 6 تا نهایتا 11 اسکرین را ارائه می شود.
 • در آیفون‌های 4 اینچی مجهز به iOS 7 و نسخه‌های بالاتر تا نهایتا 15 اسکرین ارائه می‌شود.
 • در آیفون‌های 4.7 اینچی تا نهایتا 15 اسکرین ارائه می‌شود.
 • در آیفون‌های 5.5 اینچی تا نهایتا 15 اسکرین ارائه می‌شود.

اکنون که مشخص شد هر کدام از آیفون‌های اپل نهایتاً تا چه تعداد اسکرین یا صفحه ارائه می‌کنند، نوبت به حداکثر تعداد پوشه‌های قابل ساخت می‌رسد.

حداکثر تعداد پوشه‌ی قابل ساخت در آیفون‌ها

نحوه‌ی ساختن پوشه در گوشی‌های آیفون اپل نیاز به توضیحات زیادی ندارد و احتمالاً اکثر شما می‌دانید پوشه چیست و چگونه در آیفون ساخته می‌شود. ارتباط داشتن تعداد پوشه‌های قابل ساخت در هر مدل آیفون با ابعاد صفحه‌ی نمایش ارتباط مستقیم دارد.

 • آیفون‌های 3.5 اینچی مبتنی بر iOS 4 اجازه می‌دهند در هر اسکرین 16 پوشه بسازید. در بخش یا منوی زیرین (Dock) این آیفون‌ها هم می‌توانید 4 پوشه اضافه کنید. بنابراین با توجه به این که می‌توان در این مدل 11 اسکرین ایجاد کرد، میتواند حداکثر 180 پوشه داشته باشید.
 • آیفون‌های 4 اینچی مبتنی بر iOS 5 و iOS 6 اجازه می‌دهند در هر اسکرین 20 پوشه بسازید. در بخش یا منوی زیرین (Dock) این آیفون‌ها هم می‌توانید 4 پوشه اضافه کنید. بنابراین با توجه به این که می‌توان در این مدل 11 اسکرین ایجاد کرد، میتواند حداکثر 224 پوشه داشته باشید.
 • آیفون‌های 4 اینچی مجهز به iOS 7 و نسخه‌های بالاتر اجازه می‌دهند در هر اسکرین 20 پوشه بسازید. در بخش یا منوی زیرین (Dock) این آیفون‌ها هم می‌توانید 4 پوشه اضافه کنید. بنابراین با توجه به این که می‌توان در این مدل 15 اسکرین ایجاد کرد، میتوانید حداکثر 304 پوشه داشته باشید.
 • آیفون‌های 4.7 اینچی اجازه می‌دهند در هر اسکرین 24 پوشه بسازید. در بخش یا منوی زیرین (Dock) این آیفون‌ها هم می‌توانید 4 پوشه اضافه کنید. بنابراین با توجه به این که می‌توان در این مدل 15 اسکرین ایجاد کرد، میتوانید حداکثر 364 پوشه داشته باشید.
 • آیفون‌های 5.5 اینچی اجازه می‌دهند در هر اسکرین 24 پوشه بسازید. در بخش یا منوی زیرین (Dock) این آیفون‌ها هم می‌توانید 4 پوشه اضافه کنید. بنابراین با توجه به این که می‌توان در این مدل 15 اسکرین ایجاد کرد، میتوانید حداکثر 364 پوشه داشته باشید.

همانطور که متوجه شدید، در بهترین شرایط حداکثر امکان ساخت 364 پوشه در اسکرین آیفون وجود دارد. در کمترین حالت نیز امکان ساخت 224 پوشه وجود دارد. در مرحله‌ی بعد به حداکثر تعداد برنامه‌هایی که در مدل‌های مختلف آیفون قابل نصب هستند، می‌رسیم.

حداکثر تعداد برنامه های قابل استفاده در آیفون‌ها

در این بخش به حداکثر تعداد برنامه‌‌ها قابل نصب در آیفون‌ها می‌رسیم.

 • در آیفون‌های 3.5 اینچی مبتنی بر iOS 4 هر پوشه می‌تواند 12 آیکون برنامه مختلف را در بر بگیرد. از آنجا که در این آیفون‌ها می‌توانید نهایتاً 180 پوشه بسازید، بنابراین بیشترین تعداد برنامه های قابل استفاده در آن‌ها به 2160 اپلیکیشن می‌رسد!
 • در آیفون‌های 4 اینچی مبتنی بر iOS 5 و iOS 5 هر پوشه می‌تواند 16 آیکون برنامه مختلف را در بر بگیرد. از آنجا که در این آیفون‌ها می‌توانید نهایتاً 224 پوشه بسازید، بنابراین بیشترین تعداد برنامه های قابل استفاده در آن‌ها به 3584 اپلیکیشن می‌رسد!
 • در آیفون‌های 4 اینچی مبتنی بر iOS 7 و بالاتر هر پوشه می‌تواند 135 آیکون برنامه مختلف را در بر بگیرد. از آنجا که در این آیفون‌ها می‌توانید نهایتاً 304 پوشه بسازید، بنابراین بیشترین تعداد برنامه های قابل استفاده در آن‌ها به 41040 اپلیکیشن می‌رسد!
 • در آیفون‌های 7/4 اینچی هر پوشه می‌تواند 135 آیکون برنامه مختلف را در بر بگیرد. از آنجا که در این آیفون‌ها می‌توانید نهایتاً 364 پوشه بسازید، بنابراین بیشترین تعداد برنامه های قابل استفاده در آن‌ها به 49140 اپلیکیشن می‌رسد!
 • در آیفون‌های 5/5 اینچی مبتنی هر پوشه می‌تواند 135 آیکون برنامه مختلف را در بر بگیرد. از آنجا که در این آیفون‌ها می‌توانید نهایتاً 364 پوشه بسازید، بنابراین بیشترین تعداد برنامه های قابل استفاده در آن‌ها به 49140 اپلیکیشن می‌رسد!

همانطور که متوجه شدید، در بهترین شرایط حداکثر می‌توان 49140 اپلیکیشن  قابل استفاده و در کمترین حالت نیز 2160 اپلیکیشن قابل استفاده در آیفون داشت.

کلام پایانی

در این مقاله به حداکثر تعداد برنامه‌ها، اپلیکیشن‌ها، پوشه و اسکرین‌های قابل ساخت و استفاده در مدل‌های مختلف آیفون پرداختیم. در صورتی که در خصوص موارد توضیح داده شده در این مقاله، ابهام یا پرسشی داشتید، از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان ما تماس گرفته و از آنها درخواست راهنمایی بیشتر کنید. از اینکه تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، از شما سپاس‌گزاریم.

فروشگاه اینترنتی مبیت

خرید گوشی و لوازم جانبی موبایل از سایت مبیت می‌تواند بهترین انتخاب و تصمیم باشد؛ چراکه مبیت برای همه محصولات خود هولوگرام و برچسب مخصوص در نظر می‌گیرد و آن‌ها را با گارانتی معتبر و طولانی مدت عرضه می‌کند؛ از این رو خیال شما را بابت اصالت کالا راحت می‌کند و محصولاتی با کیفیت را در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین شما می‌توانید با خرید گوشی موبایل از سایت مبیت تجربه لذت بخشی را برای خود به ارمغان بیاورید و با هیچ گونه مشکلی در فرایند خرید مواجه نشوید.

پیشنهادات ویژه مبیت

لیست قیمت گوشی شیائومی، مقایسه مشخصات موبایل های سری Mi، پوکو و ردمی، سوالات، بررسی، عکس، نظرات و آنچه برای خرید گوشی Xiaomi نیاز دارید.

لیست قیمت گوشی سامسونگ ، مشخصات موبایل های سری A، M، S و نوت، سوال ‌ها، بررسی، عکس، نظرات و آنچه برای خرید گوشی Samsung نیاز دارید.

لیست قیمت گوشی آیفون ، مشخصات موبایل های سری iphone 11, 12, 13  و pro ، سوال ‌ها، بررسی، عکس، نظرات و آنچه برای خرید گوشی iphone نیاز دارید.

لیست قیمت گوشی نوکیا Nokia با طرح ها و مدل های مختلف به همراه  بررسی، عکس، نظرات و آنچه برای خرید گوشی Nokia  نیاز دارید.

خرید لوازم جانبی گوشی موبایل | گلس و محافظ صفحه نمایش، قاب، کیف و کاور هوشمند، هندزفری، هدفون و هدست، شارژر، کابل، کارت حافظه و هدست واقعیت مجازی.

خرید اینترنتی هندزفری، هدفون و هدست بی سیم و سیمی با گارانتی اصالت کالا و سلامت فیزیکی به همراه قیمت روز و مشخصات انواع هدفون بلوتوثی.

خرید پاوربانک و شارژر همراه ریمکس Remax، شیائومی Xiaomi، انرجایزر Energizer، تسکو TSCO، انکر Anker، باسئوس Baseus، وریتی Verity، روموس …

خرید گلس گوشی ،انواع بهترین محافظ صفحه نمایش گوشی، سرامیکی، فول چسب و محافظ لنز دوربین و غیره برای تمام برندهای موبایل موجود در بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا