دانستنی موبایل

خالی کردن حافظه داخلی آیفون و آیپد های اپل (6 روش)

آموزش روش های خالی کردن حافظه آیفون و آیپد های اپل

به روش‌های مختلف و خاصی می‌توان با معضل پر شدن حافظه‌ی داخلی آیفون‌های اپل مقابله کرد. در مقاله‌ی پیش رو قصد داریم روش‌های خالی کردن حافظه‌ی داخلی آیفون و آی‌پد اپل را آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

یکی از مشکلات و معضلات همیشگی کاربران آیفون و ای پاد اپل پر شدن حافظه‌ی داخلی این دستگاه‌ها است. به ویژه هنگامی که از نسخه‌ی پایه‌ای این دسته از محصولات اپل که عموماً حافظه‌ی داخلی 16 گیگابایتی دارند، استفاده می‌کنند. این مسئله که آیفون و آی‌پدهای اپل از حافظه‌ی SD پشتیبانی نمی‌کنند نیز باعث می‌شود معضل پر شدن حافظه‌ی داخلی آیفون آزاردهنده‌تر به نظر برسد. اما روش‌ها و ترفندهای خاصی برای خالی کردن حافظه‌ی داخلی آیفون و آی‌پدهای اپل وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله خوش‌بختانه روش‌های مختلفی برای خالی کردن حافظه‌ی داخلی آیفون و آی‌پدهای اپل وجود دارد که می‌توانید از آن ها استفاده کنید.در این مقاله در مورد این روش‌ها و ترفندها صحبت خواهیم کرد و روش‌های خالی کردن حافظه‌ی داخلی آیفون و آی‌پدهای اپل را مرور می‌کنیم. با کمک این روش‌ها می‌توانید معضل پر شدن حافظه‌ی داخلی دستگاه iOS خود را حل کنید. در صورتی که در خصوص موارد توضیح داده شده در این مقاله، ابهام یا پرسشی داشتید، از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان ما تماس گرفته و از آنها درخواست راهنمایی بیشتر کنید. با ما همراه باشید.

گوشی های موبایل به همراه تخفیف های ویژه مبیت را ببینید : قیمت گوشی 

نحوه‌ی حذف کردن فایل‌های ذخیره شده توسط برنامه‌ی iMessage

بسیاری از کاربران دستگاه‌های اپل از برنامه‌ی iMessage استفاده می‌کنند اما یا نمی‌دانند یا توجهی نمی‌کنند که برنامه‌ی iMessage آرشیوی از ویدئوها و عکس‌های ارسالی و دریافتی شما را تحت عنوان دیتا (Data) در خود ذخیره می‌کند. به این ترتیب، این موضوع باعث می‌شود به مرور زمان بخش بزرگی از حافظه‌ی داخلی دستگاه‌تان توسط این آرشیو ایجاد شده در برنامه‌ی iMessage اشغال شود. در این صورت حذف کردن فایل‌های ذخیره شده توسط برنامه‌ی iMessage می‌تواند یکی از بهترین راه‌های حل معضل پر شدن حافظه‌ی داخلی آیفون و آی‌پدهای اپل باشد.

اکنون پرسش این است که چگونه باید این آرشیو ایجاد شده از فایل‌های ارسالی و دریافتی در برنامه‌ی iMessage را حذف کنیم؟ برای انجام دادن این کار باید مراحل زیر را طی کنید:

  • ابتدا برنامه‌ی iMessage را اجرا کنید.
  • وارد یکی از پنجره‌های گفت‌وگو شده و گزینه‌ی Details (جزئیات) را انتخاب کنید.
  • با انجام این کار آرشیو فایل‌هایی که قبل از این در آن پنجره‌ی گفت‌وگو ارسال و دریافت کرده‌اید، قابل مشاهده می‌شود.
  • انگشت خود را روی یکی از این فایل‌ها قرار داده و کمی نگه دارید.
  • گزینه‌ی Delete (پاک کردن) و گزینه‌ی Delete Attachment (پاک کردن فایل‌های الصاقی) را انتخاب کنید.
  • این کار را برای تمام فایل‌هایی که در آرشیو هر پنجره‌ی گفت‌وگوی برنامه‌ی iMessage وجود دارد، تکرار کنید. به این ترتیب فضای اشغال شده توسط این برنامه در حافظه‌ی داخلی آیفون یا آی‌پد آزاد می‌شود.
  • توجه داشته باشید که حذف حافظه‌ی کش و فایل‌های موقت ذخیره شده در برنامه‌هایی مانند مرورگر سافاری (Safari) هم می‌تواند برای خالی کردن حافظه‌ی داخلی آیفون یا آی‌پد مفید باشد.

حذف کردن بازی‌های غیر ضروری

حذف کردن اپلیکیشن و بازی‌های غیرضروری نیز روش خوبی برای خالی کردن حافظه‌ی داخلی آیفون و آی‌پدهای اپل است. گاهی کاربری یک اپلیکیشن یا یک بازی خاص را روی دستگاه اپل‌ نصب می‌کند و بعداً وجود آن را از یاد می‌برد و به مدت طولانی از آن استفاده نمی‌کند. ممکن است این بازی یا اپلیکیشن حجم بالایی از حافظه‌ی داخلی گوشی آیفون یا دستگاه آی‌پد را اشغال کند. بنابراین شناسایی و حذف این اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها می‌تواند کمک به سزایی در خالی کردن حافظه‌ی داخلی دستگاه باشد.

روش‌های خالی کردن حافظه‌ی داخلی آیفون یا آی‌پد

برای بررسی کردن میزان حجم اشغال شده توسط برنامه‌ها، اپلیکیشن‌ها و بازی‌های نصب شده در آیفون یا آی‌پدتان وارد بخش Setting یا تنظیمات دستگاه شوید. ابتدا گزینه‌ی General (عمومی) و سپس گزینه‌ی iCloud & Storage (آی‌کلود و بخش ذخیره اطلاعات) را انتخاب کنید. در گام بعدی با لمس کردن گزینه‌ی Manage Storage (مدیریت بخش ذخیره اطلاعات) می‌توانید فهرستی از اپلیکیشن‌های نصب شده در دستگاه و جزئیات حافظه‌ی داخلی اشغال شده توسط آنها را مشاهده کنید. برنامه یا بازی‌ای که قصد دارید از حافظه‌ی داخلی آیفون یا آی‌پدتان حذف شود، انتخاب کرده و سپس گزینه‌ی Delete App (پاک کردن اپلیکیشن) را لمس کنید تا اپلیکیشن یا بازی مربوطه حذف شود. این کار می‌تواند تا حد زیادی به خالی کردن حافظه‌ی داخلی آیفون و آی‌پد اپل کمک کند.

حذف کردن دیتای مربوط به اپلیکیشن‌های نصب شده در آیفون یا آی‌پد اپل

حذف کردن دیتای اپلیکیشن‌های مختلفی که روی دستگاه آیفون یا آی‌پدتان نصب شده‌اند یکی دیگر از روش‌های خالی کردن حافظه‌ی داخلی دستگاه‌تان است. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، باید برنامه‌ی مد نظر را موقتاً از روی دستگاه‌تان حذف کرده و مجدداً آن را از اپ استور (App Store)  دانلود کنید. به این ترتیب، آرشیوی که به عنوان فایل‌های موقت و کش توسط برنامه ذخیره شده بود از بین می‌رود. در بعضی موارد این کار می‌تواند به فرایند خالی کردن حافظه‌ی داخلی آیفون و آی‌پد کمک فراوانی کند.

حذف کردن فایل‌های موزیک ذخیره شده در آیفون یا آی‌پد به منظور خالی کردن حافظه‌ی داخلی

اگر از آن دسته کابرانی اهل گوش دادن به وسیقی هستید که فایل‌های موسیقی زیادی را در آیفون یا آی‌پدتان ذخیره می‌کنید، احتمالاً بخش زیادی از حافظه‌ی داخلی دستگاه‌تان را از این دسته فایل‌های پر کرده‌اید. بنابراین با پاک کردن این فایل‌های می‌توانید کمک زیادی به حل معضل پر شدن حافظه‌ی داخلی آیفون یا آی‌پد کنید. برای انجام این کار روش‌های زیادی وجود دارد که یکی از آنها مراجعه به برنامه‌ی اپل موزیک (Apple Music) و فایل‌های موزیک دانلود شده و حذف تک تک آنها است.

خالی کردن حافظه‌ی داخلی آیفون یا آی‌پد با انتقال دادن عکس‌ها و فیلم‌ها به کامپیوتر یا لپ‌تاپ

روش نهایی و احتمالاً موثری که برای خالی کردن حافظه‌ی داخلی دستگاه‌تان در اینجا معرفی خواهیم کرد، انتقال دادن عکس‌ها و فیلم‌ها به کامپیوتر یا لپ‌تاپ است. برای انجام این کار می‌توانید از روش‌های گوناگونی استفاده کنید که اغلب بسیار ساده و موثر هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه‌ی انتقال عکس‌ها و فیلم‌ها به کامپیوتر یا لپ‌تاپ مطالعه‌ی مقاله‌ی « تمام روش‌های موجود انتقال عکس از آیفون به کامپیوتر ویندوزی» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

کلام پایانی

در این مقاله تلاش کردیم به معضل پر شدن حافظه‌ی داخلی آیفون و شیوه‌های موثر و کارآمدی برای خالی کردن آن بپردازیم. در صورتی که در خصوص موارد توضیح داده شده در این مقاله، ابهام یا پرسشی داشتید، از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان ما تماس گرفته و از آنها درخواست راهنمایی بیشتر کنید. از اینکه تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، از شما سپاس‌گزاریم.

فروشگاه اینترنتی مبیت

خرید گوشی و لوازم جانبی موبایل از سایت مبیت می‌تواند بهترین انتخاب و تصمیم باشد؛ چراکه مبیت برای همه محصولات خود هولوگرام و برچسب مخصوص در نظر می‌گیرد و آن‌ها را با گارانتی معتبر و طولانی مدت عرضه می‌کند؛ از این رو خیال شما را بابت اصالت کالا راحت می‌کند و محصولاتی با کیفیت را در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین شما می‌توانید با خرید گوشی موبایل از سایت مبیت تجربه لذت بخشی را برای خود به ارمغان بیاورید و با هیچ گونه مشکلی در فرایند خرید مواجه نشوید.

پیشنهادات ویژه مبیت

لیست قیمت گوشی شیائومی، مقایسه مشخصات موبایل های سری Mi، پوکو و ردمی، سوالات، بررسی، عکس، نظرات و آنچه برای خرید گوشی Xiaomi نیاز دارید.

لیست قیمت گوشی سامسونگ ، مشخصات موبایل های سری A، M، S و نوت، سوال ‌ها، بررسی، عکس، نظرات و آنچه برای خرید گوشی Samsung نیاز دارید.

لیست قیمت گوشی آیفون ، مشخصات موبایل های سری iphone 11, 12, 13  و pro ، سوال ‌ها، بررسی، عکس، نظرات و آنچه برای خرید گوشی iphone نیاز دارید.

لیست قیمت گوشی نوکیا Nokia با طرح ها و مدل های مختلف به همراه  بررسی، عکس، نظرات و آنچه برای خرید گوشی Nokia  نیاز دارید.

خرید لوازم جانبی گوشی موبایل | گلس و محافظ صفحه نمایش، قاب، کیف و کاور هوشمند، هندزفری، هدفون و هدست، شارژر، کابل، کارت حافظه و هدست واقعیت مجازی.

خرید اینترنتی هندزفری، هدفون و هدست بی سیم و سیمی با گارانتی اصالت کالا و سلامت فیزیکی به همراه قیمت روز و مشخصات انواع هدفون بلوتوثی.

خرید پاوربانک و شارژر همراه ریمکس Remax، شیائومی Xiaomi، انرجایزر Energizer، تسکو TSCO، انکر Anker، باسئوس Baseus، وریتی Verity، روموس …

خرید گلس گوشی ،انواع بهترین محافظ صفحه نمایش گوشی، سرامیکی، فول چسب و محافظ لنز دوربین و غیره برای تمام برندهای موبایل موجود در بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا