دانستنی موبایل

از کجا بفهمیم گوشی سامسونگ اصل است ؟

تشخیص اصل بودن گوشیهای هوشمند سامسونگ

موبایل‌های هوشمند برند سامسونگ از جمله گوشی‌هایی هستند که محبوبیت خود را دارند و بسیار خوب تولید شده‌اند. این گوشی کیفیت بالایی هم دارند و به علت اینکه نسبت به کیفیت خوب خود قیمت مناسب تری نیز دارند بنابراین گزینه بسیار خوبی برای خرید می‌باشند. ولی در این بین برخی از فروشندگانی که تنها به سود خود فکر می‌کنند و ارزشی برای مشتری قائل نیستند به وارد کردن و فروش گوشی‎های تقلبی این برند به می‌پردازند، به خصوص در ایران که این برند محبوبیت دارد اقدام به فروش چنین کالاهایی کرده و کاربران را فریب می‌دهند. نسخه‌های قدیمی‌تر گوشی‌های تقلبی سامسونگ بسیار راحت از اصل آن‌ها قابل شناسایی بودند طوری که با دیدن آن‌ها به راحتی پی به فیک بودن آن می‌توانست برد. ولی امروزه با توجه به اینکه فناوری رشد کرده است و همچنین به علت سودجویی عده‌ای از فروشندگان چینی، این گوشی‌های تقلبی ظاهری بسیار شبیه به اوریجینال خود دارند و شناسایی آن‌ها از همدیگر مشکل شده است.

با این حال اگر زمانی که تصمیم به خرید گوشی سامسونگ می کنید نکاتی را مد نظر داشته باشید و مواردی را در مورد این گوشی‌ها رعایت کرده و چک کنید می‌توانید با خیال راحت اطمینان کرده و خرید خود را انجام دهید و همچنین دیگر فریب فروشندگان کلاهبردار را نخواهید خورد.

گوشی های موبایل به همراه تخفیف های ویژه مبیت را ببینید : قیمت گوشی 

نحوه شناسایی گوشی هوشمند اصل از تقلبی

نحوه شناسایی گوشی هوشمند اصل از تقلبی

جهت شناسایی گوشی هوشمند تقلبی از اصلی آن چند راه وجود دارد که به شرح زیر می باشند:

1) کد اصلی گوشی هوشمند سامسونگ

2) نرم افزار شناسایی اصل بودن گوشی هوشمند سامسونگ

3) بررسی ظاهری و سخت افزاری گوشی هوشمند سامسونگ

اگر این موارد موقع خرید رعایت شوند به راحنی اصل از تقلبی شناسایی می شود. باید بدانید که که گوشی های تقلبی سامسونگ بیشتر در هنگام خرید و فروش دست دوم گوشی ها و همچنین برنامه های خرید و فروش مجازی که آگهی فروش می زنند، وجود دارند.

این برند از گوشی به خاطر قیمت پایین خود بیشتر در معرض خرید و فروش فیک قرار دارند و کاربرانی که با قیمت های پایین تر گوشی ها را خریداری می کنند متاسفانه فکر می‌کنند شانس به آن ها رو آورده و زرنگی کرده اند، در حالی که این گوشی ها تقلبی بوده و باعث ضرر به کاربران می شود. توجه داشته باشید که فروش این گوشی های تقلبی در بازار ایران بسیار رایج شده و باید حتما دقت لازم را هنگام خرید داشته باشید. حال با ما همراه باشید تا راه های شناسایی گوشی اصلی از تقلبی را به شما آموزش دهیم.

1) کد اصلی گوشی هوشمند سامسونگ

شناسایی گوشی اصلی از تقلبی سامسونگ از طریق کدهای مخفی و کدهای دستوری سامسونگ یکی از روش های قدیمی و مشهوری می باشد که بسیاری از کاربران از آن استفاده می‌کنند. با وجود این کدها که به قسمتی از گوشی هوشمند اختصاص دارند می توان گوشی های اصل را به آسانی شناسایی کرد.

کد اصلی گوشی هوشمند سامسونگ: *#0*#

این کد به شما کمک می کند تا تمام خصوصیات اصلی گوشی هوشمند خود را امتحان کنید این خصوصیات شامل موارد زیر می باشند:

تست صفحه سامسونگ

تست بلندگو سامسونگ

تست ویبره

تست دوربین سامسونگ و …

در اینجا ما مهمترین خصوصیات را بیان کردیم ولی خصوصیات دیگری نیز برای تست کردن وجود دارند. باید توجه داشته باشید تا این موارد را در زمان خرید گوشی رعایت کنید.

کد نسخه فریمور گوشی هوشمند سامسونگ: *#1234#

یکی از مهم ترین کدهای گوشی هوشمند سامسونگ، این کد می باشد. سعی کنید در حین خرید گوشی هوشمند خود این کد را حتما امتحان کنید. این کد شماره مدل گوشی هوشمند و نسخه فریمور را نشان می دهد. شما باید این کد را با کدی که در تنظیمات گوشی شما و همچنین پشت جعبه است چک کنید که حتما یکی باشند و فرقی نداشته باشند. در غیر این صورت گوشی در جعبه ی دیگری بوده است.

کد آپدیت فریمور گوشی هوشمند سامسونگ: *#2663#

این کد برای آپدیت کردن فریمور گوشی هوشمند سامسونگ مورد استفاده قرار می گیرد. باید پیش از این کار داده های لازم برای این کار را داشته باشید وگرنه با مشکل روبرو خواهید شد. پس حتما این مورد را در نظر بگیرید.

کد دستوری اطلاعات باتری گوشی هوشمند سامسونگ: *#0228#

برای اطمینان حاصل کردن از سالم بودن گوشی هوشمند خود می توانید از این کد دستوری مخصوص باتری گوشی استفاده کنید. با این کد می‌توانید اطلاعات باتری را بررسی کنید.

کد دستوری IMEI گوشی هوشمند سامسونگ: *#06#

این کد را با کدی که روی بسته بندی گوشی می باشد چک کنید. این راه از مهم ترین و کاربردی ترین راه های شناسایی گوشی اصل و اوریجینال می باشد. از طریق این کد دستوری، یک شماره سریال 15 رقمی به شما داده می شود که باید آن را با کدی که بر روی جعبه است چک کنید تا یکی باشند.

جهت یافتن کد IMEI در گوشی هوشمند سامسونگ خود مراحل زیر را طی کنید.

جهت یافتن کد IMEI در گوشی هوشمند سامسونگ خود مراحل زیر را طی کنید.

 • به قسمت تنظیمات گوشی خود بروید و وارد منوی آن شوید.
 • حال به انتهای منو رفته و مورد درباره تلفن یا About Phone را لمس کنید.
 • در این مرحله می بایست کد IMEI این بخش را با کد دستوری IMEI که از طریق شماری گیری به دست آوردید، چک کنید. این دو کد حتما باید یکی باشند تا از اصل بودن گوشی مطمئن شوید.

2) نرم افزار شناسایی اصل بودن گوشی هوشمند سامسونگ

الف) شناسایی گوشی تقلبی سامسونگ با کمک تست آن از طریق برنامه

اگر نتوانید اصل یا فیک بودن گوشی هوشمند سامسونگ به علت شباهت بسیار بالای آن از روی شکل ظاهری آن تشخیص دهید یا اولین بار است که قصد خرید گوشی هوشمند را کرده اید و نمی توانید کیفیت صفحه و یا دوربین گوشی را نسبت به اصل آن شناسایی کنید، نگران نباشید؛ چرا که راه دیگری برای تشخیص گوشی اصلی از فیک وجود دارد. این راه حل به کار بردن نرم افزارهای گوشی هوشمند سامسونگ می باشد و از طریق آن می‌توانید اصلی یا فیک و تقلبی بودن گوشی هوشمند مورد نظر را تشخیص دهید. نام این برنامه AnTuTu Officer می باشد و ساخت کمپانی معروف AnTuTu است و از اعتبار بالایی برخوردار است و بیشتر تست‌هایی که از گوشی شما می‌گیرد، صحیح و با دقت بوده و نتایج درستی دارند. برای نمونه جهت شناسایی اصل بودن گوشی هوشمند سامسونگ A10 اول باید برنامه AnTuTu Officer برای گوشی سامسونگ خود نصب و اجرا کرده و بعد برنامه را باز کرده و به این نکته توجه داشته باشید که باید به اینترنت متصل باشید. حال با اجرای برنامه صفحه ای باز می شود در این صفحه گزینه Start را انتخاب کنید.

 • حال دوربین گوشی هوشمند شما اجرا می شود و می بایست در سیستم کامپیوتر خود سایت antutu.net را باز کنید.
 • یک QR Code در این سایت به شما داده می شود که باید دوربین گوشی هوشمند خود را روبروی آن بگیرید تا اسکن شود.
 • بعد از آن گوشی هوشمند را تست می کند و به سرعت اطلاعات اصل یا فیک بودن گوشی را به شما می دهد.
 • اگر گوشی هوشمندی که تست کردید اوریجینال باشد، رنگ سبز را به شما نشان می دهد و عبارت Good را نیز نمایش می دهد که به معنای اوریجینال بودن گوشی هوشمند می باشد.
 • اما اگر رنگ قرمز را نشان دهد و کلمه High Copy نمایان شود، نشان دهنده‌ی فیک بودن گوشی مورد نظر می باشد.

ب) شناسایی گوشی تقلبی سامسونگ با کمک تست سخت افزار از طریق برنامه

ب) شناسایی گوشی تقلبی سامسونگ با کمک تست سخت افزار از طریق برنامه

از روش‌های دیگر جهت شناسایی گوشی اوریجینال از تقلبی سامسونگ، امتحان کردن آن با برنامه AnTuTu Benchmark می باشد. یکی از معروف ترین و اصلی ترین برنامه های تست سخت افزار گوشی هوشمند سامسونگ این برنامه است که همچنین جهت شناسایی اوریجینال بودن دیگر برندها مثل گوشی نوکیا و گوشی های آیفون نیز می‌توانید از آن استفاده کنید. برای نمونه جهت شناسایی اوریجینال بودن گوشی هوشمند سامسونگ A12 باید اول برنامه AnTuTu Benchmark را دانلود کنید و بعد سایت GSM Arena را در سیستم کامپیوتر خود بالا بیاورید و مدل گوشی خود را در آن پیدا کنید.از طریق این سایت اطلاعات دقیق گوشی نمایش داده می شود و شما می توانید با کمک این برنامه و سایت مورد نظر، سخت افزار گوشی هوشمند خود را بررسی و چک کنیدو از این طریق پی به اوریجینال بودن گوشی هوشمند خود ببرید. برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید.

 • اول برنامه را اجرا کرده و توجه کنید که حتما متصل به اینترنت باشید.
 • حال با کمک برنامه گوشی خود را تست کنید.
 • این برنامه داده هایی از سخت افزار و نرم افزار گوشی هوشمند سامسونگ ارائه می دهد که می بایست این اطلاعات را با اطلاعاتی که در سایت GSM Arenaعنوان شده، چک کنید. در صورت مشابه بودن اطلاعات گوشی هوشمند شما اوریجینال می باشد.

3) بررسی ظاهری و سخت افزاری گوشی هوشمند سامسونگ

بررسی ظاهری و سخت افزاری گوشی هوشمند سامسونگ

الف) شناسایی گوشی تقلبی سامسونگ از نظر ظاهر

شاید یکی از راحت ترین روش های شناسایی گوشی اوریجینال از روی طاهر آن باشد. هنگامی که شما یک گوشی اصل را در دست می‌گیرید می‌توانید به راحتی با دیدن کیفیت و جنس بدنه و … گوشی به اوریجینال بودن آن پی ببرید. از بهترین ویژگی های گوشی های هوشمند سامسونگ اسکرین بسیار با کیفیت Super AMOLED و AMOLED می باشند و به علت هزینه بالایی که دارند در گوشی‌های فیک استفاده نمی‌شوند. اگر کاربر گوشی های سامسونگ باشید و حتی یک بار برای تعمیر صفحه گوشی به نمایندگی رفته باشید متوجه قیمت بالای صفحه گوشی خود شده اید.

کلید های پاور و صدا به دقت بر روی لبه گوشی های هوشمند سامسونگ طراحی شده اند و وزن این گوشی ها اصولا سبک می‌باشد (تنها برخی از گوشی های این برند بیشتر از 200 گرم می باشند). همچنین ظرافت بدنه و لبه های صاف و صیغلی در کنار قاب با کیفیت در پشت گوشی هوشمند طراحی شده اند. مثلا گوشی سامسونگ A21s بسیار راحت تشخیص داده می‌شود زیرا قاب رنگارنگ بسیار زیبایی دارد. لنز های دوربین نشان دهنده ی کیفیت بالای گوشی های هوشمند هستند و جایگاه آن ها بر روی گوشی نیازمند مهندسی حرفه ای می باشد. برای نمونه شناسایی اوریجینال گوشی هوشمند سامسونگ S8 خیلی ساده می باشد، چرا که این گوشی ظرافت و کیفیت بالایی دارد و به هیچ عنوان توسط سازندگان گوشی های فیک قابل کپی کردن نمی باشد.

ب)شناسایی گوشی تقلبی سامسونگ از لحاظ سخت افزاری

گوشی های تقلبی سخت افزار  بسیار بی کیفیتی دارند چرا که برای سازندگان گوشی های فیک هزینه بالایی دارد. بنابراین پردازنده بسیار بد، سیستم عامل بدون مجوز، نمایشگر بی کیفیت و بدتر از همه از دوربین بسیار بد در گوشی ها قرار می دهند. جهت تشخیص پردازنده یک گوشی تقلبی چندین برنامه روی گوشی نصب کنید، اگر برنامه های نصب شده هنگام اجرا با مشکل روبرو شدند بدانید که گوشی تقلبی و فیک است. باید این را در نظر داشته باشید که بازی های سنگین حتی بر روی گوشی های اصل مدل های قدیمی تر سامسونگ نیز ممکن است هنگ کند و با مشکل روبرو شود.

جهت امتحان کردن دوربین گوشی هوشمند تنها لازم است تا آن را باز کنید، اگر گوشی تقلبی و فیک باشد خواهید دید که کیفیت دوربین خیلی پایین است که کمپانی سامسونگ به هیچ وجه از این دوربین استفاده نخواهد کرد. مثلا دوربینگوشی هوشمند A71 دوربین بسیار خوبی دارد و شتاسایی اصل از فیک آن بسیار راحت است.

همانطور که قبلا گفته شد اگر بتوانید نمایشگر گوشی فیک را شناسایی کنید دیگر نیازی به امتحان کردن موارد دیگر برای پی بردن به اصل بودن گوشی نخواهید داشت.

از دیگر روش های شناسایی گوشی اصل، باز کردن اکانت سامسونگ می باشد. این ویيگی تنها روی گوشی های هوشمند اصل سامسونگ امکان پذیر است و گوشی های فیک نمی‌توانند آن را داشته باشند. بنابراین اگر خواستید یک گوشی سامسونگ بخرید، سعی کنید یک اکانت و حساب سامسونگ روی آن باز کنید، اگر ساخته و باز شد گوشی هوشمند اوریجینال است، ولی اگر با مسئله ای مواجه شدید، گوشی به طور حتمی تقلبی است و آن را نخرید.

اتصال به Google Play نیز یکی دیگر از روش های شناسایی گوشی اوریجینال می باشد. اول از همه سعی کنید به Google Play بروید و به ایمیل یا جیمیل خود وصل شوید، حال یک برنامه از Google Play دانلود و اجرا کنید، اگر با مسئله ای روبرو نشدید گوشی هوشمند اوریجینال است، ولی اگر نتوانستید آن را دانلود کنید و به هیچ وجه به گوگل پلی وصل نشدید، به احتمال بیسار گوشی تقلبی می باشد.

نکته پایانی اینکه از خرید گوشی فیک اجتناب کنید

نکته پایانی اینکه از خرید گوشی فیک اجتناب کنید

کار کردن با گوشی های هوشمند و استفاده از آن ها برای بسیاری لذت بخش و حتی حاوی نکات آموزشی بسیاری است. بنابراین خرید این کالای جذاب می تواند بسیار لذت بخش باشد. گوشی هاو دیگر محصولات و گجت های دیجیتالی سامسونگ از دسته کالای لوکسی هستندکه خرید آن ها حس رضایت بخشی به کاربران می دهد چرا که سرشار از خصوصیات متفاوت و قطعات با کیفیت بالایی در طراحی می باشند.

با این حال توجه داشته باشید که خرید و فروش گوشی های فیک و کپی به هیچ عنوان رضایت بخش نیست، چرا که اصل نبوده و کارایی ندارد و باعث ضرر به شما شده است. این گوشی‌ها به هیچ دردی نمی خورند و حتی نمی توانید آن ها را بفروشید. اگر پول گوشی های گران را ندارید به دنبال خرید گوشی های فیک نروید چرا که همان پولی که خرج کرده اید، به باد می‌رود! شما با این کار به خود ضرر و به فروشندگان این کالاها سود رسانده اید.

اگر شما تجربه خرید گوشی های فیک را داشته اید، نظر خود را در مورد ارزش خرید این گوشی ها با ما در میان بگذارید تا دیگران نیز از آن استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا