سوالی که برای خیلی از افراد پیش می‌آید این است که چه چیزی باتری گوشی موبایل را خراب میکند؟ و در پاسخ می‌توان نتیجه گرفت که موارد متعددی وجود دارد که ممکن است باتری موبایل را خراب میکند. البته خراب شدن باتری گوشی شما کاملا به شما وابسته خواهد بود. حالب باید بررسی کنیم که چه اتفاقاتی ممکن است باتری گوشی را خراب کند و خیلی زود ظرفیت باتری موبایل به پایان می‌رسد و ممکن است عملکرد خود را از دست دهد.

در نتیجه اگر باتری گوشی شما عملکرد خوبی نداشته باشد، تست سالم بودن باتری گوشی را می توانید انجام دهید. به شما در رسیدن به پاسخ علت خراب شدن و راهکارهای مهم در این خصوص کمک شایانی خواهد کرد.

گوشی های موبایل به همراه تخفیف های ویژه مبیت را ببینید : قیمت گوشی 

چه چیزی باتری گوشی موبایل را خراب میکند؟

یکی از سوالاتی که در ذهن خیلی افراد ایجاد می شود این است که چرا گوشی موبایل دچار مشکل می شود؟ راه هایی که از خراب شدن باتری گوشی، جلوگیری می کند، چیست و غیره. در این مقاله قصد داریم تا به اساسی ترین سوال یعنی علت هایی که باتری گوشی را خراب می کند پاسخ دهیم.

در نتیجه در این مقاله مواردی در خصوص علائم به مشکل برخوردن گوشی موبایل و علت خرابی آن گفته خواهد شد. تصور بسایری از افراد این است که باتری گوشی در مرحله تولید و ساختار باتری گوشی همراه به وسیله سازنده آنها که شرکت ها و برنده های مختلف هستند، اتفاق می افتد. در حالی که این تصور کاملا اشتباه است. اتفاقاتی که توسط شما برای گوشی همراه پیش می آید، می تواند علت های اصلی خرابی باتری کوشی همراه شما باشد. در حالی که رفتار درست شما، می تواند سلامت باتری موبایل را نیز تضمین نماید.

دلایل خراب شدن باتری موبایل

در این قسمت قصد داریم تا دلایل خراب شدن باتری گوشی را بررسی کنیم. البته اگر قصد دارید در بلند مدت از گوشی همراه خود استفاده نمایید و سلامت باتری موبایل برای شما مهم است، بایستی از روش‌های نگهداری باتری مطلع شوید. پس با ما همراه باشید تا روش های جلوگیری از خراب شدن باتری و روشهای درست نگهداری از باتری اطلاع پیدا کنید.

گرچه بسیاری از موارد موجود است که باتری گوشی شما را ضعیف خواهد کرد و در عمر و سلامت آن تاثیرات فراوانی را به همراه خواهد داشت. روش های افزایش عمر باتری می تواند سلامت و طول عمر زیاد آن را برای شما تضمین نماید.

مقاله پیشنهادی :  اندروید ۱۳ برای چه گوشی هایی می آید ؟

مواردی که به باتری گوشی آسیب وارد می کند

دلایل متعددی ممکن است باتری گوشی شما را تضعیف کند و حتی کیفیت آن را کاهش دهد. البته ممکن است که فکر کنید انجام دادن بازی، باتری گوشی را خراب کند و یا اینکه پاور سیوینگ ضررهایی را برای باتری خواهد داشت. در پاسخ باید گفت که بهتر است ابتدا با راه های افزایش کیفیت و سلامت باتری گوشی آشنا شوید.

باتری موبایل به مرور زمان دچار مشکل خواهد شد

دلایل اصلی دچار مشکل شدن باتری گوشی: گوشی موبایل به صورت شبانه روزی و مدت زمان بالا به شارژ باشد

  • شارژ های غیراصل را برای شارژکردن استفاده کنید
  • قاب های نا مناسبی برای گوشی همراه انتخاب کرده باشید
  • بیش از اندازه از موبایل استفاده کنید
  • برنامه های مخربی را در گوشی همراه نصب کنید
  • از پاوربانک بیش از حد ممکن استفاده نمایید.

اگر گوشی همراه شما با این موارد بیش از حد درگیر باشد، به احتمال زیاد باتری گوشی به مرور زمان دچار اختلال خواهد شد. در این خصوص بهتر است که از روشهای جلوگیری خراب شدن باتری استفاده نمایید تا مصرف میزان باتری را به حداقل برسانید.

گوشی موبایل به صورت شبانه روزی به شارژ باشد

اگر گوشی همراه شما به طور مناسب و در زمان نیاز به شارژ، از شارژر استفاده کنید، باید از مداوم به شارژ زدن گوشی همراه جدا جلوگیری نمایید. البته با در نظر گرفتن اینکه باتری گوشی شما از جنس لیتیوم یونی و پلیمری است، اگر به شدت مورد حرارت قرار گیرد، به باتری آسیب جدی خواهد رساند.

در زمان وصل کردن موبایل به شارژ، راه های مناسب و درست شارژ باتری موبایل را در نظر بگیرید. در حالی که بهترین زمان شارژ موبایل همان زمان رسیدن شارژ باتری به ۳۰ درصد، است و زمان مناسب برای خارج کردن آن قبل از ۱۰۰ درصد است.

استفاده از قاب های نا مناسب

برخی از قاب ها وجود دارد که برای گوشی می تواند نامناسب باشد. اگرچه ممکن است که جهت زیبایی مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از قاب های نا مناسب از این جهت نامناسب است که منجر به داغ شدن باتری خواهد شد. در این خصوص باید گفت که این قاب ها حجم زیادی دارند و جنس مناسبی ندارند در نتیجه موبایل شما را داغ خواهد کرد و داغ شدن آن روی خراب شدن باتری موبایل تاثیر خواهد داشت.

مقاله پیشنهادی :  چرا گوشی شیائومی بخریم؟ (5 دلیل ساده)

دلیل مشکل داشتن باتری گوشی چیست؟

دلیل مشکل داشتن باتری گوشی چیست؟

استفاده از شارژ های غیراصل

برای شارژ کردن باتری، بایستی استفاده از شارژرهای غیراصل و تقلبی جدا خودداری نمایید. به این دلیل که ممکن است شارژ اصل موبایل مشکل داشته باشد و به اجبار از این نوع شارژر ها استفاده کنید و برای خراب شدن باتری تاثیر بگذارد.

استفاده بیش از اندازه از گوشی

با توجه به اینکه گوشی همراه یکی از اصلی ترین وسایل ارتباطی امروزه افراد است، باید در تلاش باشید تا به نحو مناسب و درستی از آن استفاده کنید. چون استفاده بیش از اندازه از گوشی، در جهت کارهایی که به صورت روال روزانه انجام می شود، از قبیل بازی، برنامه هایی مانند اینستاگرام، فیسبوک و… میزان شارژ باتری شما را به شدت کاهش خواهد داد.

در نتیجه توصیه می شود که طولانی مدت، از گوشی موبایل استفاده نکنید. همچنین بهتر است که در هنگام آنتن دهی ضعیف موبایل از آن استفاده نکنید.

تاثیر نصب برنامه ها در خرابی باتری گوشی

نصب برنامه های مخرب

نصب برنامه مخرب روی گوشی که از آن برنامه استفاده نمیکنید، شارژ باتری گوشی را ممکن است به شدت کاهش دهد. البته برنامه ها، چون نیروی باتری را مصرف می کنند، ممکن است که برای درست عمل کردن، گاهی بیش از اندازه از باتری استفاده نماید.

به عنوان مثال بازی کلش به این دلیل که به شدت از نیروی باتری مصرف می کند، ممکن است دچار کاهش زیاد باتری گوشی شما شود. البته آپدیت خودکار برنامه ها ممکن است که روی باتری گوشی شما اثر بدی داشته باشد. دسترسی به اینترنت نیز می تواند در خراب شدن آن تاثیر داشته باشد.

استفاده مداوم از پاوربانک

ممکن است شما هم از آن دسته از افراد باشید که گوشی موبایل خود را به وسیله پاوربانک شارژ می‌کنند، باشید. این موضوع مشکلی ندارد اما اگر موبایل شما در تمام شرایط شارژ کافی دارد اما خمچنان به پاور بانک متصل باشد؛ ممکن است برای شما دردسرساز شود. در این خصوص باید توجه داشته باشید که استفاده از پاوربانک در مواقعی است که دسترسی به شارژر اصلی گوشی خود را ندارید و علاوه بر آن به گوشی نیز احتیاج دارید.

روشهای جلوگیری از عملکرد پایین باتری موبایل

مقاله پیشنهادی :  گوشی آیفون برای کدام کشور است ؟

روشهای جلوگیری از خراب شدن باتری گوشی، ساده و پرکاربرد است. بهتر است برای سلامت و طول عمر باتری گوشی خود از این روشها استفاده نمایید. مهم ترین موردی که در اینجا وحود دارد این است که باتری موبایل را به طور صحیح شارژ کنید. در این خصوص می توانید زمانی را برای شارژ کردن موبایل خود تعیین کنید.

روش بعدی این است که زمانی که گوشی به شارژ متصل است، به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید. حدالامکان آن را در حالت پرواز و ذخیره باتری قرار دهید. در هر حال بهتر است قبل از شارژ کردن آن قابلیت روشن گوشی مثل وای فای، دیتا، بلوتوث و موقعیت مکانی را بررسی کنید که فعال نباشند. به این دلیل که این فعالیت ها ممکن است شارژ زیادی را مصرف کنند.

نحوه کار با بازی ها و برنامه های بدون استفاده نیز ممکن در روش های جلوگیری از خراب شدن باتری گوشی موثر واقع شود. به این صورت که برنامه ها را از گوشی خود حذف کنید و بعد از حذف کردن، تست سلامت باتری موبایل را انجام دهید. تست سلامت باتری موبایل در ادامه برای شما شرح داده شده است.

تست سالم بودن باتری گوشی

تست سالم بودن باتری گوشی

استفاده روزمره و زیاد از گوشی های هوشمند منجر شده است که افراد با مشکلات باتری روبهرو شوند و در  این خصوص روش هایی ایجاد شده است که سلامت باتری موبایل را تست می کند. تست باتری گوشی آیفون در ادامه عنوان دشه است و می توانید از این روش ها استفاده کنید.

پرکاربردترین روش، بررسی شارژ باتری موبایل است. به این صورت که اگر موبایل شما به سرعت شارژ خالی می کند، میتواند به این معنا باشد که باتری در حال خراب شدن است. غییر ظاهری باتری موبایل، خاموش شدن ناگهانی آن، داغ شدت بیش از اندازه و… از موارد تست سلامت باتری گوشی است که می توانید از خراب بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

برخی از برنامه های تست سلامت باتری گوشی عبارتند از:

AccuBattery

GSam Battery Monitor

Clean Master

نتیجه گیری:

مواردی که ممکن است باتری گوشی شما را با مشکل روبه رو کند را شرح دادیم. همچنین با عنوان روشهای بررسی این موارد قادرید که از باتری موبایل خود بهترین مراقبت را داشته باشید. با بررسی نکاتی که در این مقاله عنوان شد، خواهید توانست از خراب شدن باتری موبایل خود جلوگیری نمایید.