دسته بندی ها

نتیجه ای پیدا نشد

مشاهده همه

برای فروش گوشی چکار کنیم ؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

1 مرداد 1401 | 9:18

از مسائل بسیار مهم در قبل از فروش تلفن همراه پاکسازی محتوای آن است که بسیار نیز در این مورد تأکید شده است ،در این زمینه مطالب بسیاری وجود دارد که ما جمعی از مهم ترین مطالب در این زمینه را گرد آوری کرده ایم.

نکاتی در رابطه با قبل از فرو ش تلفن همراه

امروزه با گسترش علوم و به وجود آمده وسابل ارتباطی گوناگون سبب نزدیکی هر چه بیشتر انسانها گردیده است که این پیشرفت سبب بر اختراع وسیله ای گردید که بسیار پرطرفدار است و همه از آن بهره می برند ، و آن محصول پر طرفدار چیری نیست ،جز ،تلفن همراه که بسیار کارآیی دارد و از محصولات با تولید بالا می باشد . این وسیله محبوب با آن که دارای قیمتهای متنوعی می باشد و هر شخصی نسبت به وسع خود قادر به خریداری از آن مخالف آن است. اما در چند سال اخیر به دلیل نوسانات بسیار بازار ، برخی قادر به خرید تلفن های همراه دست اول نیستند که در این صورت هزینه کمتری نیز پرداخت خواهند نمود و همچنین برخی دیگر خواهان تعویض و خرید تلفن همراه خود و خرید تلفن همراهی دیگر هستند و از آنجا که اسمارت فونها همچون شبیه ساز مغز دوم انسان هستند و د ارای حافظه ذخیره سازی هستند که ،بسیاری از اطلاعات را در آن ذخیره می کنیم ،که از جمله مسائل د هنگام فروش تلفن همراه خود و خرید تلفن همراه دست دوم ،اعمال قبل از خرید و فروش ،به ویژه فروش آن است که در این قسم سعی بر معرفی برخی از آن اعمال قبل فروش داریم.

گوشی های موبایل به همراه تخفیف های ویژه مبیت را ببینید : قیمت گوشی 

اعمال قبل از فروش تلفن همراه

1-تهیه بکاپ و ذخیره اطلاعات

نخستین اقدام قبل از فروش تلفن همراه تهیه بکاپ و ذخیره اطلاعات می باشد که از این طریق می توان ،اطلاعات را بعد از فرو شتلفن همراه داشت و نگرانی از حذف و یا پاک شدن انها داشته باش. برای این اقدام ابتدا باید برنامه مخصوص شرکت سازنده مورد نظر را در لپ تاب و یا کامپیوتر نصب نمود که برای سیستم های عامل ویندوز و مک هر کدام مجزا هستند. سپس از طریق کابلی تلفن همراه را به لپ تاب و یا کامپیوتر  باید متصل نمود و در انتها شروع به یکاپ گرفتن و ذخیره اطلاعات باید نمود که تمامی اطلاعات اعم از ،تصاویر و برنامه ها و تنظیمات و ویدئوها و موزیک ها و…از هر کدام نسخه ای گرفته می شود و اطلاعات حفظ می شوند.

مقاله پیشنهادی :  چگونه گوشی ایفون را از هک خارج کنیم ؟

 

2-حفظ رمزها و پسوردهای تلفن همراه

از آنجا که در تلفن همراه مهم ترین اطلاعات را  ذخیره می توان کرد و سعی بر حفظ آنان داریم، پس بهتر است قبل از اقدام به فروش تلفن همراه خویش اطلاعات مربوط به پسورد برنامه هایی  چون ایمیل، اینستاگرام، صفحات مجازی، آدرس ایمیل، پسوردهای بانکی را حفظ کنیم ، زیرا با از بین رفتن هر یک از آن رمزها زمان بسباری برای بازگشت صرف خواهد شد.

 

3-انتقال مالکیت به خریدار 

بعد از گذراندن دو مرحله قبل و انجام آنان ،حال نوبت به مرحله انتقال مالکیت می رسد که در این میان اگر بعد از انجام “تنظیمات کارخانه ” نیز انجام دهید فرقی ندارد ،اما از جمله اساسی ترین کارها برای فروش تلفن همره شخصی می باشد،زیرا با این کار از قاچاق و واردات غیر قانونی جلوگیری می شود و استفاده بهینه می توان از آن نمود.

 

4-استفاده از گزینه بازگشت به تنظیمات کارخانه

در این مرحله که تمام اطلاعات شخصی باید به طور کامل حذف گردند و از گزینه بازگشت به تنظیمات کارخانه باید استفاده نمود. که باید داخل منو شوید ، در منو تنظیمات  انتخاب شود، گزینه    Generalmamnagement و سپس گزینه Reset انتخاب  شود  البته قبا از انجام این کار باید پسور تلفن همراه خویش مانند ، اپل آیدی و یا حساب سامسونگی و یا آیدی هوآوی خود را داشته باشید ، زیرا که در هنگام ریست کردن، پسورد می خواهد و در هنگام وارد نکردن، دستگاه قفل می شود.

 

5-خارج نمودن سیم کارت و مموری

آخرین مرحله در فرو ش تلفن همراه شخصی ،خارج نمودن سیم کارت و رم می باشد که حتما باید خارج شوند و هیچ اطلاعاتی از مالک قبلب نباید در تلفن همراه بجای بماند و  همراه با کارتن و کارت خرید، گارانتی، شارژر، هندزفری، کابل USB و… در هنگام فروش به مالک بعدی داده شود .

مقاله پیشنهادی :  آیا گوشی موبایل خاموش قابل ردیابی است ؟ (2 روش)

 

آخرین ویرایش: 1 مرداد 1401 | 4:48

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده