دانستنی موبایل

از کجا بدانیم گوشی ساخت کجاست؟

کد imei 11 محصول چه کشوری است؟

این نیز پرسشی می باشد که برخی از افرادی که اخیرا موبایل خود را خریداری کرده اند می پرسیدند که کد imei 11 محصول کدام کشور می باشد ولی از شیوه پیشین نتوانسته اند داده های ارزشمندی بدست آورند به این دلیل بر آن شدیم یک راه حل تازه معرفی کنیم که جوابگوی پرسش بسیاری از افراد خواهد بود.

یافتن کشور تولید کننده تلفن همراه با استفاده از سایتimei.info:

یافتن کشور تولید کننده تلفن همراه با استفاده از سایتimei.info:

به علت عوض شدن ساختار کدهای IMEI در موبایل های امروزی نمی توان از الگوی ذکر شده بهره برد و برای آگاهی از این مساله که تلفن همراه ما محصول چه کشوری است می توان سایت imei.info را مورد استفاده قرار داد.

برای این کار به سایت imei.info وارد شوید و کد imei موبایل خود را وارد کرده و گزینه Check را بزنید.

برای تست کردن این سایت در خصوص توانایی ارائه اطلاعات موبایل های قدیمی تر، اطلاعات مربوط به یک موبایل آیفون 5 را وارد کردیم همان طور که در تصویر زیر مشخص است اطلاعات کامل دستگاه را نمایش داده است.

در پایان این صفحه در این قسمت هم می توان روی مورد Check SN / WARRANTY / CARRIER کلیک نمود.

همچنین قسمتی از این داده ها به دلیل تحریم بودن کشور ما امکان دارد در شبکه بین المللی این شرکت های سازنده ثبت نگردد مانند وضعیت گارانتی بین المللی تلفن های همراه.

در این سایت داده های جامعی مثلا این مساله که موبایل سامسونگ شما محصول کدام کشور است؟ میزان گارانتی و یا در چه کشوری مورد استفاده قرار گرفته اند و ویژگی های دیگری نیز مشاهده می گردد.

گوشی های موبایل به همراه تخفیف های ویژه مبیت را ببینید : قیمت گوشی 

تاریخ ساخت موبایل سامسونگ چه موقع است؟

احتمالا برای شما جالب باشد که زمان ساخت موبایل خود را بدانید. به این ترتیب برای این کار بایستی به صفحه شماره گیری رفته و کد دستوری *#197328640#* را بزنید. همچنین کد دیگری هم موجود است*#*#197328640#*#* هر دو کد تاریخ تولید را برای شما نشان می دهد.

پس از زدن هر کدام از کدها منوی سرویس نمایان می گردد که شما بایستی مورد Ware Version Hard را بزنید بعد مورد Read Cal Date را انتخاب کنید. به همین سادگی خواهید دید که موبایل شما در چه تاریخی ساخته شده است.

در پایان بایستی ذکر شود که در زمان خرید موبایل های سامسونگ به جعبه آن دقت کنید و کد IMEI که در مشخصات آن ذکر شده با کدی که در زیر باتری موبایل آمده تطابق دهید. در صورتی که کدی که در پشت جعبه یا زیر باتری آورده شده جز هیچ کدام از ارقام ذکر شده نبود، بدانید که موبایل فیک و کپی است.

چگونه کشور تولید کننده تلفن همراه سامسونگ را بیابیم؟

هر موبایل یک کد اختصاصی دارد. این کد اطلاعات کاملی از موبایل را در اختیار کاربران می گذارد. کد IMEI در هر موبایل به خصوص است و با ارزیابی کد IMEI می توان داده های در ارتباط با موبایل و محل تولید را یافت.

از راه این کد می توان موبایل تقلبی سامسونگ را از موبایل اصل تمیز داد. کد IMEI مخفف International Mobile Equipment Identity  است. در موبایل هایی که چند سیم کارت دارند، هر سیم کارت یک کد IMEI دارد.

طرز یافتن کشور تولید کننده تلفن همراه سامسونگ

در صورتی که تمایل دارید بدانید موبایل سامسونگ مدنظر شما تولیدی چه کشوری می باشد، اول باید کد imei آن را بیابید. برای یافتن این کد موبایل سامسونگ بایستی کد #06#* را بزنید. بعد از اینکه کد IMEI موبایل را یافتید از راه لیست زیر می توان کشور سازنده موبایل سامسونگ را یافت.

رقم های هفتم و هشتم کد IMEI نمایش دهنده کد کشور تولید کننده تلفن همراه است. رقم های 05 یا 50 نمایش دهنده این مساله است که موبایل سامسونگ شما در یکی از کشورهای برزیل ، آمریکا و یا فنلاند تولید شده است. رقم های 08 یا 80 گویای این مساله است که موبایل شما در کشور آلمان تولید شده است. رقم های 00 بیان می کند که موبایل سامسونگ شما در کارخانه اصلی تهیه شده است. همچنین رقم های 01 یا 10 بیان می دارد که موبایل شما در کشور فنلاند تولید شده است. رقم های  02 یا 20 نمایش دهنده این مطلب است که موبایل شما در کشور امارات متحده عربی و یا هند تولید شده است. ارقام 03 یا 30 و همچنین 04 یا 40 حاکی از آن است که موبایل شما ساخت کشور چین است. ارقام 06 یا 60 نشان دهنده این مطلب است که موبایل شما در یکی از کشورهای هنگ کنگ، چین یا مکزیک تولید شده است.

رقم های 13 بیان کننده این مطلب است که موبایل شما محصول کشور آذربایجان است. اکنون برای ارقام 09 یا 90 و 07 یا 70 داده های دقیق و با اعتباری موجود نیست.

تشخیص موبایل اصلی سامسونگ از موبایل تقلبی

یکی از کاربردهای های دیگر کد IMEI ارزیابی اصل بودن موبایل بوسیله این کد می باشد. کد IMEI و عدد سریال روی جعبه موبایل سامسونگ درج گردیده است. این کد بایستی با کد داخل موبایل سامسونگ برابر باشد. از این کد در زمان های دزدی موبایل هم استفاده می گردد و می توان با این کد ردیابی کرد و یا از راه شرکت اصلی موبایل را قفل نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا