دانستنی موبایل

آیا شیائومی دستیار صوتی دارد ؟ (0 تا 100 فعال سازی)

آیا شیائومی دستیار صوتی دارد؟

واژه دستیار صوتی امروزه در گوشی‌های اندروید را ممکن است به وفور شنیده باشید. دستیار صوتی یا همان فرمان صوتی، از قابلیت های جدید و مفید دستگاه‌های دیجیتالی است. به این معنا که با شنیدن صدای گوینده، خواهید توانست که دستورات گرفته شده از شما را انجام دهد. به این صورت که خواهید توانست با درخواستی از دستیار صوتی بخواهید آن را به صورت کامل انجام دهد. اگر احتمالا با ویندوزهای مک کار می کنید و از کاربران آن هستید، خواهید توانست که با استفاده از سیری، دستورات خود را اعمال کنید.

اگز در دسته کاربران ویندوز هستید، با استفاده از کورتانا و کاربران اندرویدی‌ها می توانند از Google Now   و در آینده ای نه چندان دور کاربران گوشی‌های شیائومی در سراسر جهان خواهند توانست که با استفاده از دستیار صوتی شیائومی، با عنوان  Xiao Al، به دستگاه دیجیتالی خود دستوراتی را بدهند و انجام آنها را از گوشی همراه خود بخواهند. به صورت خلاصه می توان گفت که هر کدام از برند توزیع کننده گوشی‌های مختلف، در گوشی‌های هوشمندشان محصولاتی مخصوص به خود را در حیطه دستیار صوتی منتشر کرده‌اند. در این مقاله، قصد داریم تا شمارا با دستیارصوتی شیائومی آشنا کنیم.

گوشی های موبایل به همراه تخفیف های ویژه مبیت را ببینید : قیمت گوشی 

شروع به کار دستیار صوتی شیائومی

شرکت گوگل در سالهای اخیر رشد بسیاری در فناوری های موجود داشته است. به گونه ای که همه فعالیت‌هایی که در طول روز انجام می دهیم، به نوعی مربوط به گوگل و زیر شاخه‌های آن است. این شرکت هر روز امکانات گسترده و مختلفی را به بازار تکنولوژی ارائه می‌دهد و در همین راستا توانسته است که دستیار صوتی گوگل را برای کاربران خود ارائه کند.

دستیار هوشمند شیائومی نیز یک دستیار صوتی به مثابه سیری در آیفون است که قابلیت های بیشتری نسبت به آن دارد. دستیار های صوتی الکسا، سیری، و کورتانا به ترتیب توسط شرکت های سازنده آن یعنی آمازون، اپل و مایکروسافت است که برای استفاده کاربران عرضه شده اند و در حال ارتقا هستند. دستیار صوتی Xiao Al شیائومی نیز در این بین توانسته است که پرطرفدارترین‌ دستیارهای صوتی هوشمند شود و تانسته تا در بین بسیاری از محصولات این شرکت ایجاد و به کاربران خود عرضه شود. همچنین قابلیت‌های بسیار این دستیار صوتی و مزایای آن طرفدار زیادی را به خود جذب کرده است. در ادامه قصد داریم تا شما را با قابلیت‌ها و مزایای آن بیشتر آشنا کنیم.

برنامه دستیار صوتی شیائومی برای کاربران محصلات اندرویدی

Xiao AI به عنوان اپلیکیشن رسمی دستیار هوشمند شیائومی برای محصولات اندرویدی به ویژه گوشی شیائومی شناخته شده است.  Xiao Al، یا همان برنامه دستیار صوتی شیائومی، برای بیشتر محصولات شیائومی، مانند بلندگو‌های هوشمند، تلویزیون، جاروبرقی هوشمند و… فعال شده است و کاربران این دسته از گوشی‌های هوشمند شیائومی خواهند توانست که با استفاده از این دستیار صوتی جذاب، وسایل هوشمند شیائومی خودشان را از راه دور کنترل کنند.

به عبارت دیگر یک کاربر شیائومی این اجازه را دارد که از اتاقش در هتل و یا حتی در یک کشور دیگر، خانه‌اش را جارو بزند. در هر حال شیائومی مدعی شده است که Xiao AI را روی تمامی محصولات خود ایجاد کرده است. گروه MIUI رسما اعلام کرده گوشی‌های  Xiaomi Mi 6،  Xiaomi Mi 9SE، Redmi Note 7  وRedmi Note 7 Pro  از قابلیت روشن کردن گوشی با فرمان صوتی Xiao Ai یا همان برنامه دستیار صوتی شیائومی پشتیبانی می کنند.

دستیار‌های هوشمند از سالها قبل در زندگی ما حضور دارند و شاید به عنوان اولین دستیار‌ صوتی، دستیار صوتی گوشی‌های آیفون را به خاطر داشته باشید. به هر حال پس از گذشت زمان پیشرفت های بسیاری را در این زمینه شاهد هستیم. به گونه ای که کمپانی‌های دیگر، توانسته اند خیلی زودی دستیار صوتی هوشمند مخصوص خود را ایجاد و عرضه کنند. مایکروسافت و آمازون از آن دسته از شرکت هایی هستند که خیلی زود دستیار صوتی مخصوص به خود را برای کاربران ایجاد و عرضه کردند.

شیائومی، همانطور که از قابلیت های آن پیداست می توان آن را جزو نوآورترین و خلاق‌ترین کمپانی‌های تکنولوژی در جهان دانست و محصولات آن را می توان جزو پرطرفدارترین‌ها در بین استفاده کاربران دانست. در نوامبر سال 2020، شیائومی، به طور رسمی آخرین نسخه دستیار صوتی شیائومی، یعنیXiao AI 5.0، را طی کنفرانس توسعه‌دهندگان شیائومی در چین معرفی کرد.

این نسخه دستیار صوتی شیائومی، با امکانات ارتقا یافته برای کمک به کاربران در زندگی روزمره، همراه با بهینه سازی‌های مختلف هوش مصنوعی برای موقیعیت‌های مختلف طراحی و ارائه شده است.

چند سال گذشته کمپانی شیائومی، به فکر ایجاد برنامه دستیار صوتی شیائومی بوده است و در صدد انجام یک کار گسترده و با قابلیت های دیگری بوده است تا بتواند مخاطبان زیادی را به خود جذب کند و بتواند یکی از هترین دستیارهای هوشمند موجود در بازار باشد. در عین حال که این نسخه از دستیار هوشمند، به طور گسترده برای استفاده قرار نگرفته است.

چگونگی فعالسازی دستیار صوتی شیائومی Xiao Ai

چگونگی فعالسازی دستیار صوتی شیائومی Xiao Ai

دستیار صوتی شیائومی می تواند دستورات ساده مانند تماس گرفتن با یک شخص خاص، فرستادن پیامک، یادداشت کردن، یادآوری، تنظیم آلارم، اعلام ساعت و وضعیت هوا، اعلام اخبار و مانند این‌ها را به راحتی و با سرعتی فوقق‌العاده بالا و سریع انجام دهد. همچنین دستیار هوشمند شیائومی این امکان را دارد که با دیگر محصولات این شرکت ارتباط برقرار کند و بتوان به راحتی آن ها را از راه دور کنترل آن‌ها را برای کاربر ایجاد نماید. در نتیجه اگر شما از لامپ‌های هوشمند شیائومی یا جاروبرقی این شرکت استفاده می‌کنید، خواهید توانست که با فعالسازی دستیار صوتی شیائومی، این وسیله ها را از راه دور و تنها با دستورات صوتی و از طریق تلفن همراه‌تان کنترل کنید. در حال حاضر دستیار صوتی هوشمند شیائومی به زبان چینی ایجاد شده است و در حال توسعه است که بتواند زبان‌های پشتیبانی شده زیادی را شامل شود.

دامنه کاربرد این سیستم هوشمند، در میان لوازم شیائومی از لوازم ورزشی الکتریکی، گرفته تا لوازم خانگی هوشمند، گجت‌های پوشیدنی هوشمند، محصولات هوشمند مخصوص محل کار، محصولات مبتنی بر سرگرمی کودکان، ابزار‌های هوشمند سفر، گجت‌های یادگیری هوشمند و موارد دیگر را شامل می شود. در عین حال که همچنان در حال گسترش و فراگیری برای سایر محصولات نیز است.

این ویژگی MIUI در آینده این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید حجم صدا را برای برنامه‌های مختلف مانند یوتیوب، فیسبوک، اسپاتی‌فای و موارد دیگربه طور تفکیک‌شده کنترل کنید. همتنطور که گفته شد این ویژگی را با دستیار صوتی می شناسیم و بزودی در تمام گوش های هوشمندی که  MIUI 12 را پشتیبانی می کنند، مورد استفاده خواهد بود. با فشار دادن کلید بالا/پایین صدا خواهید توانست که هنگام پخش فیلم یا گوش‌دادن به موسیقی، دستیار صدا را بر روی تلفن شیائومی خود فعال کنید. اما ابتدا باید در تنظیمات این ویژگی را فعال کنید.

در حالی که دستیارهای صوتی هوشمند با اتصال به اینترنت فرمان‌های صوتی کاربر را پاسخ می دهند، دستیار صوتی هوشمند شیائومی نیز به همین صورت است و تنها با اتصال به اینترنت می تواند سایر محصولات کمپانی شیائومی را کنترل کند.

د راین راستا می توانید با اتصال Mi Al به گوشی همراه خود به وسیله آن مکالمه کنید و موسیقی پخش کنید. ویژگی‌های این دستیار صوتی گسترده خواهد بود و در مورد آب و هوا، اخبار روز، نزدیک‌ترین رستوران، وضعیت ترافیک و یا سوالات در زمینه قیمت ارز را می‌توانید فقط با پرسش از Mi Al پاسخ خود را از آن درخواست نمایید. به کمک Mi Al قادرید که کتاب صوتی گوش دهید، از رادیو لذت ببرید، از زمان دقیق مطلع شوید و یادآوری لیست کارهای روزانه یا کارهایی که قبلاً برای انجام دادن یادداشت کرده‌اید را برای خود داشته باشید؛ تنها لازم است که همه این موارد را به اسپیکر هوشمند و دستیار صوتی شیائومی Mi Al دستور دهید تا همه چیز طبق برنامه شما پیش برود.

اطلاع از خبرها توسط دستیار صوتی شیائومی

شرکت شیائومی اطلاع داده است که Xiao AI دستیار صوتی هوشمند این شرکت، در حال حاضر توانسته است تعداد کاربران فعال ماهانه آن از مرز ۱۰۰ میلیون را برای خود داشته باشد و نقطه عطف جدیدی را برای خود ایجاد کند. دستیار صوتی شیائومی بیش از 5 قابلیت ویژه و منحصر به فرد دارد که 91.7 میلیارد تعامل صوتی در این سالها را ثبت کرده است. تیم MIUI دستورالعمل‌هایی جدیدی را برای ارتقای دستیار صوتی Xiao AI طراحی کرده اند.

برای شروع به کار دستیار صوتی  Xiao AI کافی است که کلمه   wake-up را به بلندگوی گوشی بگویید تا دستیار صوتی روشن شود. بهتر است که آخرین نسخه Xiao AI و MIUI  را روی گوشی خود نصب کنید.

دستیار صوتی شما می‌تواند خروجی‌های صدای مختلفی داشته باشد و به صورت مجزا تنظیم شود. به شما کمک می‌کند تا بتوانید کنترل کاملی روی صدای مدیا داشته باشید.

طریقه کار با دستیار صوتی ب نوعی مانند ویندوز است. در حالی که منبع اصلی صدا را دارا هستید، این ویژگی صوتی قابل تنظیم خواهد بود. در هر حال شیائومی در حال حاضر در نسخه چین موجود خواهد بود.

طریقه کار با دستیار صوتی شیائومی

به این صورت خواهد بود که مثلا صدای مدیا 100 باشد، صدای اینستاگرام روی 80 و واتس اپ 60. در این راستا باید تنظیمات خاصی را انجام دهید. در این صورت تمام صداها به صورت جدا از هم در نظر گرفته خواهد شد.در هر حال دستیار صوتی شیائومی در خیلی از جهات ه سیری و دستیار گوگل شباهت دارد. به طور کلی می توان گفت که شیائومی به زودی پرچم دار دستیار صوتی در بازار جهانی خواهد شد.

 

نوشته های مشابه

17 دیدگاه

 1. سلام چه گونه میتوانم دستیار گوگل رو فعال کنم ک هر موقع صداش کنم جواب بد

  1. سلام خدمت شما همراه گرامی متاسفانه این امکان وجود ندارد

  1. سلام خدمت شما همراه گرامی این برنامه بصورت پیشفرض روی گوشی های شیائومی نصب است.

  1. سلام خدمت شما همراه گرامی این برنامه بصورت پیشفرض روی گوشی های شیائومی نصب است.

 2. سلام ، من برنامه رو فعال کردم ولی زبان فارسی یا انگلیسی نداره، ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام خدمت شما همراه گرامی در بخش تنظیمات زبان قابل تغییر است.

  1. سلام خدمت شما همراه گرامی ممنون که نظر خود را با ما به اشتراک گذاشتید

  1. سلام خدمت شما همراه گرامی
   شما می توانید با استفاده از اپلیکیشن Xiao AI دستیار صوتی خود را به راحتی فعال کنید و از قابلیت های آن بهره مند شوید

  2. سلام خسته نباشید دوست عزیز. این برنامه زبان انگلیسی هم ساپورت میکنه؟ چجوری باید فعال کنم؟ چون کل تنظیمات چینیه نمیتونم گزینه ی تغییر زبان رو پیدا کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  3. سلام خدمت شما همراه گرامی بله از بخش تنظیات می‌توانید زبان انگلیسی را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا