اخباردانستنی موبایل

گوشی اندرویدی شما اکنون می‌تواند به نجات جانتان کمک کند.

برخی از گوشی‌های اندرویدی اکنون می‌توانند داده‌های پزشکی شما را در طول تماس با 911، مشابه آیفون‌ها، به اشتراک بگذارند.

گوشی اندرویدی همراه شما در زندگی است

ممکن است دوستانتان شما را ترک کنند یا ماشینتان در طول تعطیلات در وسط بزرگراه از کار بیفتد، اما گوشی همراه شما همیشه در کنارتان خواهد ماند، تا زمانی که آن را شارژ نگه دارید یا به طور تصادفی آن را از صخره‌ رها نکنید و نمایشگر آن را ازبین نبرید. اکنون گوشی اندرویدی در صورت پشتیبانی از برنامه امنیت شخصی (از طریق Engadget) حتی می‌تواند به نجات جان شما کمک کند و در مواقع ضروری بسیار موثر و مفید واقع شود.

همانطور که افراد پشتیبان RapidSOS، پلتفرمی که هم اندروید و هم iOS برای ارسال داده‌ها به اولین پاسخ دهندگان استفاده می‌کنند، در یک پست وبلاگ جدید اعلام کردند گوشی‌های اندرویدی با برنامه ایمنی شخصی اکنون می‌توانند هنگام برقراری تماس یا ارسال پیام، داده‌های پزشکی را به طور خودکار برای اولین پاسخ دهندگان در قالب یک متن به 911 ارسال کنند. بسته به آنچه که برای اشتراک گذاری انتخاب کرده‌اید، داده‌ها می‌توانند شامل نام تماس گیرنده، آلرژی‌ها، دارو‌ها، شرایط از قبل موجود، تماس‌های اضطراری و موارد دیگر باشند.

بدون استفاده از Apple ID خود از iMessage در اندروید استفاده کنید!

برای استفاده از این ویژگی جدید در گوشی اندرویدی خود، کافی است برنامه ایمنی شخصی را باز کنید و به اطلاعات خود بروید، سپس روی «دسترسی به اطلاعات اضطراری» ضربه بزنید و «اشتراک گذاری در هنگام تماس اضطراری» را انتخاب کنید. باید توجه داشته باشید که اپلیکیشن Personal Safety از زمان Pixel 4 روی گوشی‌های پیکسل از قبل نصب شده است، بنابراین اگر کاربر پیکسل هستید، باید از قبل بتوانید این ویژگی جدید را فعال کنید. اما اگر از گوشی Pixel استفاده نمی‌کنید، همیشه می‌توانید از صفحه برنامه «ایمنی شخصی» در فروشگاه Google Play دیدن کنید و ببینید آیا می‌توانید آن را روی گوشی هوشمند قابل اعتماد خود نصب کنید یا خیر.

اکنون اگر انتقال خودکار داده‌های پزشکی در تماس اضطراری برای شما آشنا به نظر می‌رسد، به این دلیل است که واقعا چیز جدیدی نیست. از سال 2020، زمانی که اپل iOS 13.5 را منتشر کرد، آیفون‌ها این قابلیت را داشتند که داده‌های سلامتی را به صورت خودکار در یک تماس اضطراری به اولین پاسخ دهندگان منتقل کنند؛ پس چه خوب است که گوشی‌های اندرویدی مجهز به اپلیکیشن Personal Safety می‌توانند همین کار را انجام دهند.

iOS 17.2 beta 4 با همه ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدید منتشر شد!

البته ما صادقانه امیدواریم که گوشی اندرویدی شما هرگز مجبور به استفاده از این ویژگی جدید نشود، اما خوب است بدانید که اگر خدای ناکرده اتفاقی برای شما بیفتد، تیم پزشکی اعزامی از قبل اطلاعات پزشکی شما را در اختیار خواهند داشت و می‌توانند در اسرع وقت به کمک شما بیایند تا از بروز اتفاقات بعدی و جبران ناپذیر جلوگیری کنند. بنابراین ما توصیه می‌کنیم که حتما از این ویژگی جدید در گوشی خود استفاده کنید و از مزایای آن در مواقع اضطراری و مهم بهره مند شوید.

مهکامه بلوچی پور

من مهکامه بلوچی پور هستم فارغ التحصیل رشته گیاهپزشکی و مشغول به حرفه نویسندگی. در رشته تیراندازی با کمان هم به صورت حرفه ای کار میکنم و باید بگم که تیراندازی عضو مهمی از زندگی منه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا