اخبارمعرفی کتابمفاخر و هنرمندانموسیقی

پائیز 1401 با کوهن: باله جذامیان و چند اثر دیگر

پاییز سال آینده، رمان چاپ‌نشده‌ای از لئونارد کوهن، شاعر و خواننده معروف کانادایی، روانه بازار کتاب خواهد شد به نقل از گاردین این کتاب که باله جذامیان (A Ballet of Lepers) نام دارد و در سال ۱۹۵۶ نوشته شده، درباره روابط سمی و تلاشی است که افراد صرف حفظ آنها می‌کنند.

آن طور که در زندگینامه کوهن به قلم ایرا بی نادل (Ira B Nadel) آمده، این کتاب ۹۱ صفحه روایتگر داستان یک کارمند فروش ۳۵ ساله است که با پدربزرگ پیر خود در یک پانسیون تنگ و کوچک ساکن می‌شود. پدربزرگ داستان دچار حملات پرخاشگری می شود و راوی داستان، که تا پایان بی‌نام باقی می‌ماند، نیز در درون خود نوعی پرخاشگری نوظهور احساس می‌کند.

رمان کوهن اینطور آغاز می‌شود:

پدربزرگم آمد تا با من زندگی کند. جای دیگری برای رفتن نداشت. چه اتفاقی برای فرزندانش افتاده بود؟ مرگ، زوال، تبعید، در این باره خیلی چیزی نمی‌دانم.

این رمان ابتدا از سوی دو ناشر رد شد؛ کوهن که در سال ۲۰۱۶ در سن ۸۲ سالگی درگذشت در جایی گفته بود رمان باله جذامیان احتمالا از اولین رمان تحسین شده او، بازی محبوب (The Favourite Game) که در سال ۱۹۶۳ منتشر شد، رمان بهتری است.

باله جذامیان روز ۱۱ اکتبر ۲۰۲۲ (۱۹ مهر ۱۴۰۱) همراه با ۱۵ داستان کوتاه و متن یک نمایشنامه رادیویی از آرشیوهای کوهن که همگی بین سال‌های ۱۹۵۶ تا ۱۹۶۱ نوشته شده‌اند، منتشر خواهد شد.

زهرا حاج محمد کریمی

من زهرا حاج محمد کریمی هستم، کارشناسی مترجمی زبان دارم و دانشجوی کارشناسی ارشد علوم ارتباطاتم، به ادبیات و تئاتر علاقه مندم و کار دوبله و گویندگی هم انجام میدم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا