بهترین دوربین مداربسته 360 درجه

دوربین‌های مداربسته 360 درجه جدید‌ترین دستاورد در زمینه تامین امنیت مکان‌های مختلف، به خصوص خانه‌ها، است. این دسته از دوربین‌ها دارای میدان دید وسیع بوده، با کیفیت بالا فیلمبرداری می‌کنند، نصب آن‌ها آسان است و برای استفاده در محیط‌های داخلی و خارجی قابل استفاده هستند. دوربین مداربسته 360 درجه موجب می‌شود که با چرخش لنز، کل محیط را زیر نظر بگیرید، از هر جهتی که بخواهید آن را مشاهده کنید و در قالب زوم کردن چهره‌ها و پلاک‌ها را بهتر ببینید. در این مطلب قصد داریم بهترین دوربین مداربسته 360 درجه که می‌توانید آن‌ها را خریداری و مورد استفاده قرار دهید، معرفی کنیم.

آن چه که باید در مورد بهترین دوربین مداربسته 360 درجه بدانید

دوربین مداربسته PTZ سرعت چرخش بالایی داشته و به راحتی می‌تواند به بالا و پایین حرکت کند. همچنین این دسته از دوربین‌های مداربسته دارای چرخش مداوم به صورت 360 درجه هستند و این امکان را فراهم می‌کنند که بتوانید در یک منطقه نظارتی، چندین سوژه را دنبال کرده و روی آن‌ها تمرکز کنید. صاحبان مشاغل می‌توانند از ویژگی بزرگنمایی به منظور بررسی کردن چهره افراد و پلاک ماشین‌ها استفاده کنند. اکثر دوربین‌های مداربسته PTZ با دید 360 درجه، دارای شرایط فیلم‌برداری از پیش تعیین شده هستند و کاربران می‌توانند با تعریف الگوهای خاص امنیت منطقه تحت پوشش را به حداکثر برسانند.

برای آشنایی با کول پد گیمینگ به مطلب بهترین کول پد گیمینگ (در سال 1401، 2022) مراجعه کنید

به این واسطه یک دوربین مداربسته PTZ می‌توانند جایگزین چند دوربین شده و بهتر از آن‌ها عمل کند. همچنین دوربین مداربسته 360 درجه نه تنها می‌تواند دیده گسترده‌ای ارائه دهد، بلکه موجب می‌شود بتوانید کل منطقه را زیر نظر داشته و امنیت محیط به شکل قابل‌توجهی افزایش پیدا کند. بهترین دوربین مداربسته 360 درجه گزینه‌ای ایده‌آل برای آن دسته از مدیران شرکت‌ها و صاحب‌خانه‌ها است که به دنبال راهی کارآمد و مقرون‌به‌صرفه برای نظارت دقیق بر چندین محیط مختلف هستند.

دوربین مداربسته 360 درجه چیست؟

دوربین مداربسته 360 درجه می‌تواند جایگزین حداکثر هفت دوربین عادی شود. این دسته از دوربین‌های مداربسته سطح بیشتری از محیط را پوشش می‌دهد و به شکل موثر‌تری از خانه یا محل کار شما محافظت می‌کند. دوربین مداربسته 360 درجه موجب می‌شود که بتوانید در یک نما تمام زوایای یک محیط را مشاهده کنید. به همین دلیل این دوربین مداربسته بهترین انتخاب برای افرادی است که به دنبال امنیت حداکثری در ازای بودجه پایین و بدون استفاده از چندین دوربین هستند.

بهترین دوربین مداربسته PTZ به دلیل اندازه حجیم و نیاز به طراحی به شکل گنبد، معمولا در مکان‌های سنتی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. اما با پیشرفت‌های فناوری و ساخت دوربین‌های قابل حمل با اندازه‌هایی بسیار کوچک که در دست شما جا می‌شوند، نحوه استفاده از انواع دوربین‌های مداربسته متحول شده است. نقطه ضعف اصلی دوربین مداربسته 360 درجه قیمت آن بوده که اغلب گران‌تر از دوربین‌های مرسوم است.

با مطالعه مطلب بهترین کیبورد گیمینگ (در سال 1401، 2022) می‌توانید بهترین کیبورد را خریداری کنید

دوربین مداربسته 360 درجه چگونه کار می‌کند؟

قابلیت‌های دوربین مداربسته 360 درجه تنها به امکان چرخش به اطراف و حرکت به بالا و پایین محدود نمی‌شود. به واسطه این دوربین می‌توانید تمامی بخش‌های محیط را از هر زاویه‌ای دنبال کرده و از تمامی اتفاقات یک ویدیو در اختیار داشته باشید. برخی از دوربین‌های مداربسته 360 درجه دارای لنز چشم ماهی هستند که به کمک آن تمامی محیط را در یک نمای پانوراما 360 درجه ضبط می‌کنند. با این حال، برای به دست آوردن ویدیوی قابل مشاهده، باید از نرم‌افزار‌های Dewarping استفاده کنید. این نرم‌افزار را می‌توان به صورت ادغام شده با بهترین دوربین مداربسته 360 درجه دریافت کنید یا آن را به عنوان بخشی از سیستم نظارت و امنیت خود به صورت جداگانه به دست بیاورید.

دوربین مداربسته 360 درجه معمولا به گونه‌ای روی سقف نصب می‌کند که هیچ نقطه کوری نداشته و بتواند تصویر کاملی از محیط ارائه کند. زمانی که یک سارق توسط دوربین‌های مداربسته عادی ضبط می‌شود، تنها از یک زاویه می‌توانید او را مشاهده کنید. این امر موجب می‌شود که بررسی اقدامات قبل و بعدی سارق دشوار باشد. اما شرایط در هنگام استفاده از دوربین مداربسته 360 درجه متفاوت است. به این واسطه می‌توانید او را در محیط دنبال کرده و تصویر واضحی از چهره، لباس و جزئیات دیگر داشته باشید.

پیش از خرید مانیتور حتما مطلب بهترین مانیتور کامپیوتر (در سال 1401، 2022) را بخوانید

دوربین‌های مداربسته 360 درجه ویژگی‌ها و مشخصات متفاوتی دارند و امکانات مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهند. استفاده از این دسته از دوربین‌های مداربسته در محیط‌های بزرگ و گسترده الزامی است و مزیت‌های بسیاری دارد. دوربین‌های مداربسته عادی نقاط کور متعددی دارند که مهاجمین از آن‌ها استفاده می‌کنند. در هنگام استفاده از بهترین دوربین مداربسته 360 درجه، چنین مشکلی وجود نداشته و می‌توانید از زوایای مختلف تمام محیط را زیر نظر داشته باشید.

مقاله پیشنهادی :  راهنمایی جامع خرید هارد

بهترین دوربین مداربسته 360 درجه

دوربین مداربسته 360 درجه این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که ویدیو ضبط شده را از هر زاویه‌ای مشاهده کنید. این ویژگی منحصر‌به‌فرد، دوربین مذکور را از دیگر دوربین‌های مداربسته اعم از بولت و دام متمایز می‌کند. بنابراین دوربین مداربسته PTZ یک مزیت بزرگ داشته که هم برای امنیت و هم برای راحتی شما مفید است. دوربین مداربسته 360 درجه از نظر قیمت، کیفیت تصویر و نحوه استفاده از تنوع بالایی برخوردار است. برای آن که بتوانید در هنگام خریداری دوربین مداربسته 360 درجه بهترین انتخاب را داشته باشید، در زیر پنج مدل را معرفی می‌کنیم. این مدل‌ها در انواع تست‌ها ارزش خود را ثابت کرده‌اند و می‌توانید با استفاده از آن‌ها به بهترین شکل امنیت محل کار یا خانه خود را تامین کنید.

برای آشنایی با محصولات JBL مطلب بهترین اسپیکر JBL (در سال 1401، 2022) را مطالعه کنید

دوربین مداربسته 360 درجه

دوربین مداربسته 360 درجه Wansview 360° Outdoor Security Camera

دوربین مداربسته Wansview 360° Outdoor Security Camera به عنوان یکی از بهترین دوربین مداربسته 360 درجه، گزینه‌های ایده‌آل برای زیرنظر داشتن و تامین امنیت مناطق مختلف خانه و محل کار است. این دوربین که از ویژگی دید در شب داخلی بهره می‌برد، این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که در ساعات بعد از ظهر و در زمان تاریکی همچنان از آن استفاده کنید. Wansview 360° Outdoor Security Camera دوربین مداربسته 360 درجه منحصر‌به‌فردی است که در فضای باز و محیط خارج نیز قابل استفاده است. با خریداری این دوربین از مزایای متنوعی مثل تماشای ویدیو‌ها از چندین زاویه، بررسی تمام محیط بدون نگرانی از بابت نقاط کور و عدم نیاز به استفاده از دوربین‌ها و کابل‌های متعدد بهره‌مند خواهید شد.

دوربین مداربسته Wansview 360° Outdoor Security Camera را می‌توانید در هر نقطه‌ای از محل نصب و مورد استفاده قرار دهید. به لطف اتصال وای فای و سازگاری با انواع دستگاه‌های هوشمند مثل گوشی موبایل، تبلت و کامپیوتر، می‌توانید به راحتی از طریق اپلیکیشن از دوربین مذکور استفاده کنید. همچنین در این بهترین دوربین مداربسته 360 درجه امکان استفاده از مموری کارت میکرو با ظرفیت حداکثر 128 گیگابایت برای ذخیره تصاویر وجود دارد.

مطلب بهترین فن برای کیس کامپیوتر (در سال 1401، 2022) به شما در خرید فن کیس کمک خواهد کرد

به دلیل عدم برخورداری از باتری، لازم است که با استفاده از کابل، برق دوربین مداربسته Wansview 360° Outdoor Security Camera را تامین کنید. درجه حفاظت IP65 به این معنی است که دوربین مذکور مقاومت قابل‌قبولی نسبت به آب و شرایطی مثل باد، طوفان و برف دارد. این دوربین مداربسته نه تنها با میکروفون خود می‌تواند صدای محیط را ضبط کند، بلکه به واسطه در اختیار داشتن اسپیکر می‌توانید افراد مزاحم را دور کنید.

اپلیکیشن موبایل قادر است که در صورت تشخیص حرکت توسط دوربین مداربسته Wansview 360° Outdoor Security Camera، به کاربر اطلاع داده و تصویر زنده را به نمایش بگذارد. همچنین از طریق این اپ می‌توانید ویدیوهای ضبط شده را دانلود و ذخیره کنید.

دوربین مداربسته 360 درجه

دوربین مداربسته 360 درجه COOAU Security Camera Outdoor

دوربین مداربسته COOAU Security Camera Outdoor, Wireless WiFi 360° بهترین گزینه برای استفاده در محیط‌های خارجی و فضای باز است. این بهترین دوربین مداربسته 360 درجه دارای لنز‌ واید بوده که زاویه دید گسترده‌ای ارائه کرده و قادر است بخش‌های بیشتری نسبت به دیگر دوربین‌ها نمایش دهد. همچنین به لطف لنز پانورامیک دوربین مداربسته COOAU Security Camera Outdoor, Wireless WiFi 360° می‌توانید محیط را از هر زاویه‌ای مشاهده و بررسی کنید. همانطور که از نام این دوربین مشخص است، دوربین مداربسته مذکور از ارتباط بی‌سیم وای فای بهره می‌برد که می‌توانید به راحتی آن را در خانه یا محل کار مورد استفاده قرار دهید.

برای انتخاب GPU مطلب بهترین کارت گرافیک گیمینگ (در سال 1401، 2022) را بخوانید

از دیگر مزایا و نقاط قوت دوربین مداربسته COOAU Security Camera Outdoor, Wireless WiFi 360° می‌توان به ضبط تصاویر با رزولوشن 4K و ضبط صدای شفاف و واضح اشاره کرد. این دوربین که تا 120 درجه به بالا و پایین حرکت کرده و تا 360 درجه به اطراف می‌چرخد، دارای طراحی مدرن و زیبایی است. به کمک اپلیکیشن موبایل می‌توانید از راه دور دوربین مذکور را کنترل کرده و زاویه دید آن را تغییر دهید. برخورداری از زوم دیجیتال 4x بدان معنا است که می‌توانید با این بهترین دوربین مداربسته 360 درجه سوژه‌ها را بزرگنمایی کرده و با جزئیات بیشتر مشاهده کنید.

درجه حفاظت IP65 دوربین مداربسته COOAU Security Camera Outdoor, Wireless WiFi 360° موجب می‌شود که به دلیل ویژگی‌های ضد آب و ضد گرد و غبار بتوانید بدون هیچ نگرانی از آن در محیط‌های خارجی استفاده کنید. دارندگان این دوربین مداربسته می‌توانند مموری کارت میکرو 16 تا 128 گیگابایت را در آن قرار داده و تصاویر را روی آن ذخیره کنند. ویژگی ضبط مداوم باعث می‌شود که در زمان پر شدن مموری، ویدیو‌های قبلی به صورت خودکار حذف شده و موارد جدید جایگزین شوند.

دوربین مداربسته COOAU Security Camera Outdoor, Wireless WiFi 360° دارای باتری داخلی 15 هزار میلی ‌آمپر ساعت از نوع قابل شارژ است. همچنین به لطف وجود پنل خورشیدی، باتری این دوربین به صورت خودکار شارژ شده و لازم نیست نگرانی از این بابت داشته باشید.

برای راهنمایی در اسمبل سیستم خود به مطلب بهترین کامپیوتر و سیستم گیمینگ (5 تا 20 میلیون) مراجعه کنید

دوربین مذکور به سنسور حرکتی پیشرفته مجهز شده است که به محض مشاهده حرکت، به شما اخطار می‌دهد. الگوریتم‌های هوش مصنوعی بهینه شده و قابلیت‌های تشخیص انسان این بهترین دوربین مداربسته 360 درجه از اعلام اخطار اشتباه جلوگیری می‌کنند. در کنار اخطار حرکت، مواردی مثل اعلام شارژ باتری کمتر از 20 درصد نیز از طریق اپلیکیشن موبایل اطلاع‌رسانی می‌شود.

مقاله پیشنهادی :  بهترین برند پاور کامپیوتر (در سال 1401، 2022)

دارندگان دوربین مداربسته COOAU Security Camera Outdoor, Wireless WiFi 360° می‌توانند با استفاده از کیوآر کد تصاویر را با سقف 20 نفر به اشتراک بگذارند. در قالب اپلیکیشن CloudEdge می‌توانید تعداد 4 دوربین را به صورت همزمان مشاهده کنید. ذخیره تصاویر در فضای ابری (اشتراک هفت روزه رایگان) و رمز‌گذاری آن‌ها، دیگر ویژگی دوربین مداربسته مذکور بوده که لازم است به آن اشاره کنیم.

دوربین مداربسته 360 درجه

دوربین مداربسته 360 درجه ENSTER Metal PTZ WiFi Security Camera Outdoor

دوربین مداربسته ENSTER Metal PTZ WiFi Security Camera Outdoor به لطف ویژگی‌هایی مثل چرخش 360 درجه و دید پانورامیک، مناسب استفاده در فضای باز و محیط‌های خارجی است. برخورداری از وای فای داخلی این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که بتوانید این بهترین دوربین مداربسته 360 درجه را از هر نقطه‌ای در جهان کنترل کرده و تصاویر آن را مشاهده کنید.

برای محافظت از چشمان خود مطلب بهترین مانیتور برای سلامت چشم (در سال 1401، 2022) را بخوانید

ENSTER Metal PTZ WiFi Security Camera Outdoor یک دوربین مداربسته هوشمند است که به کمک آن می‌توانید امنیت خانه یا محل کار را از زوایای مختلف بررسی کنید. تعداد 38 حالت خودکار از پیش تعیین شده در این دوربین مداربسته وجود دارد که به واسطه آن‌ها می‌توانید محیط موردنظر را از هر زاویه‌ای مشاهده کنید. به کمک کنترل از راه دور می‌توانید به راحتی و به سرعت بین حالت‌های مختلف جا‌به‌جا شوید. تغییر زاویه تنها چند ثانیه طول می‌کشد و حتی می‌توانید با بزرگنمایی، جزئیات را با دقت بیشتری ببینید.

دوربین مداربسته ENSTER Metal PTZ WiFi Security Camera Outdoor دارای ویژگی‌های مختلف و متعددی است که می‌توانید در قالب آن‌ها اقدامات امنیتی شدیدی را اعمال کنید. به عنوان مثال، اگر این دوربین مداربسته حرکتی را شناسایی کند، به طور خودکار تصویر زنده را به کاربر نشان می‌دهد. امکان ضبط تصاویر با رزولوشن 1080p و 720p با نرخ 30 فریم بر ثانیه، جزو ویژگی‌های مهم این بهترین دوربین مداربسته 360 درجه محسوب می‌شود.

به دلیل عدم وجود باتری داخلی، استفاده دوربین مداربسته ENSTER Metal PTZ WiFi Security Camera Outdoor تنها در صورت اتصال به برق ممکن است. زمانی که این دوربین در تاریکی شب حرکت را تشخیص دهد، به صورت خودکار چراغ‌هایی را روشن کرده و یک ویدیو 10 تا 15 ثانیه‌ای رنگی از فرد ضبط می‌کند.

در مطلب بهترین هارد دیسک برای گیم (در سال 1401، 2022) بهترین هاردها معرفی شده‌اند

این چراغ‌ها به عنوان عامل بازدارنده عمل کرده و سارق را مجبور به ترک محل می‌کند. ضبط ویدیو رنگی تا فاصله 30 متری و ویدیو سیاه و سفید تا فاصله 45 متری امکان‌پذیر است. ویژگی دید در شب دارای سه حالت خودکار (روشن شدن چراغ‌ها در صورت تشخیص حرکت و خاموش شدن پس از 30 ثانیه)، دائم روشن و خاموش است.

هشدار صوتی یکی دیگر از ویژگی‌های دوربین مداربسته ENSTER Metal PTZ WiFi Security Camera Outdoor است. این بهترین دوربین مداربسته 360 درجه در زمان تشخیص حرکت، یک هشدار صوتی را به صورت خودکار پخش خواهد کرد. علاوه بر هشدار پیش‌فرض، می‌توانید صدای ضبط شده خود را جایگزین آن کنید. در صورت تشخیص سارق، در کنار اطلاع‌رسانی کاربر از طریق نوتیکیفیشن، ویدیوی مربوط به آن روی مموری کارت میکرو ضبط خواهد شد. دوربین مداربسته ENSTER Metal PTZ WiFi Security Camera Outdoor  از مموری کارت تا سقف 128 گیگابایت پشتیبانی کرده و به طور خودکار با حذف ویدیو‌های قدیمی، موارد جدید را ذخیره می‌کند. از طریق تنظیمات دوربین مداربسته مذکور می‌توانید حساسیت را تنظیم و از اعلان‌های اشتباه جلوگیری کنید.

برخورداری از درجه حفاظت IP66 باعث می‌شود که نگرانی بابت شرایط آب و هوایی و خطرهای مختلف نداشته باشید. دوربین مداربسته ENSTER Metal PTZ WiFi Security Camera Outdoor ضد آب بوده و می‌تواند در برابر باد، گرد و غبار و بارش برف مقاومت کند.

با مطالعه بهترین مادربرد ایسوس (در سال 1401، 2022) مادربرد مناسب خود را خریداری کنید

دوربین مداربسته 360 درجه

دوربین مداربسته 360 درجه Esnow Security Camera Outdoor

Esnow Security Camera Outdoor دوربین فوق‌العاده و ارزشمندی است که می‌توانید در کنار محیط‌های داخلی، آن را در فضای باز نیز مورد استفاده قرار دهید. این بهترین دوربین مداربسته 360 درجه قادر است با ضبط تصاویر با رزولوشن 1080p از محیط زندگی یا محل کار شما به خوبی محافظت کند. دوربین مذکور به راحتی قابل نصب بوده و در کمتر از 30 دقیقه می‌توانید آن را در محل موردنظر قرار دهید.

درجه حفاظت IP68 از مهم‌ترین نقاط قوت دوربین مداربسته Esnow Security Camera Outdoor است. به این واسطه نگرانی از بابت بارش باران وجود نداشته و در هر شرایط آب و هوایی می‌توانید از این دوربین استفاده کنید. ویژگی Brinks Motion هر زمان که حرکتی را تشخیص دهد، با ارسال نوتیکیفیشن، ایمیل و پیام کوتاه هشدار خواهد داد و شما را از احتمال حضور سارق مطلع می‌کند. همچنین می‌توانید تنظیم کنید که در صورت تشخیص انسان، دوربین مداربسته به صورت خودکار شروع به ضبط کند.

قابلیت دید در شب دوربین مداربسته Esnow Security Camera Outdoor عملکرد قابل‌توجهی دارد. این بخش دوربین مذکور دارای سنسور خودکار بوده و تا فاصله 30 متری را پوشش می‌دهد. در کنار ضبط صدای محیط و اخطار به کاربر به شیوه‌های مختلف، این بهترین دوربین مداربسته 360 درجه قادر است با استفاده از اسپیکر هشدار صوتی پخش کند. از دیگر ویژگی‌های دوربین مداربسته Esnow Security Camera Outdoor می‌توان به پشتیبانی از دستیار صوتی الکسا، امکان استفاده از مموری کارت میکرو با حداکثر ظرفیت 128 گیگابایت و امکان حرکت به بالا و پایین تا 110 درجه اشاره کرد.

برای خرید گوشی می‌توانید مطلب بهترین گوشی برای تولید محتوا را بخوانید

دوربین مداربسته 360 درجه

دوربین مداربسته 360 درجه SoulLife Security Camera Outdoor

SoulLife Security Camera Outdoor یکی از بهترین دوربین مداربسته 360 درجه بازار است که از قابلیت‌ها و ویژگی‌های مختلفی بهره می‌برد. در کنار ضبط تصاویر با رزولوشن 1080p و اتصال وای فای، این دوربین دارای حالت‌های متنوعی است که در قالب آن‌ها می‌توانید شرایط و زوایای موردنظر را پیدا کنید. به کمک امکان چرخش 360 درجه به اطراف و حرکت به بالا و پایین، می‌توانید نظارت همه‌جانبه و کامل از محیط داشته باشید.

مقاله پیشنهادی :  بهترین کیبورد گیمینگ (در سال 1401، 2022)

برای آن که ویدیو‌های ضبط شده توسط دوربین SoulLife Security Camera Outdoor را ذخیره کنید، می‌توانید از مموری کارت میکرو با حداکثر ظرفیت 128 گیگابایت بهره ببرید. برخورداری از درجه حفاظت IP67 و مقاومت در برابر آب و گرد و غبار باعث می‌شود که نگرانی بابت استفاده از این بهترین دوربین مداربسته 360 درجه در فضای باز و محیط خارج نداشته باشید. الگوریتم‌های پیشرفته و هوش مصنوعی قدرتمند سیستم تشخیص انسان موجب می‌شوند که دوربین مداربسته SoulLife Security Camera Outdoor از اعلام خطر اشتباه جلوگیری کرده و تنها تهدید‌های واقعی را به شما اطلاع دهد. همچنین با تشخیص انسان، دوربین مذکور به صورت خودکار اقدام به ضبط ویدیو می‌کند.

کنترل دوربین و مشاهده ویدیو‌های ضبط شده از طریق اپلیکیشن موبایل و نرم‌افزار کامپیوتر امکان‌پذیر است. این امکان تنها محدود به یک کاربر نبوده و افراد مختلفی می‌توانند به دوربین دسترسی داشته باشند. این دوربین مداربسته نه تنها دارای میکروفن و امکان ضبط صدا بوده، بلکه از اسپیکر به منظور پخش هشدار صوتی بهره می‌برد.

با مطالعه مطلب افزایش سرعت اینترنت در گوشی های اندروید از اینترنت پرسرعت استفاده کنید

استفاده از دوربین مداربسته 360 درجه چه مزایایی دارد؟

بهره‌گیری از دوربین مداربسته 360 درجه مزیت‌های بسیاری برای شما دارد. این دسته از دوربین‌های مداربسته دارای ویژگی‌هایی مثل ضبط تصاویر باکیفیت، عملکرد‌های صوتی، مقاومت در برابر نفوذ آب و تنظیمات متنوع برای شرایط مختلف هستند. امکان چرخش به اطراف و بالا و پایین، موجب می‌شود که بتوانید با خیال راحت تمام بخش‌های محیط را زیر نظر داشته و از بابت نقطه کور نگرانی نداشته باشید. بهترین دوربین مداربسته 360 درجه به لطف برخورداری از دید در شب می‌تواند بدون هیچ مشکلی به صورت شبانه روزی از خانه، محل کار، فضاهای باز و محیط‌های مختلف محافظت کند.

با توجه به اینکه دوربین مداربسته 360 درجه می‌تواند به جای چندین دوربین عمل کند، به شکل قابل‌توجهی در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهد شد. همچنین راحتی نصب و امکان استفاده از باتری در برخی مدل‌ها، ویژگی‌هایی هستند که نباید آن‌ها را فراموش کنیم. به واسطه قابلیت بزرگنمایی دوربین مداربسته PTZ می‌توانید تصاویر ضبط شده را با دقت بیشتر بررسی کرده و جزئیات را بهتر مشاهده کنید. اکثریت دوربین‌های مداربسته PTZ دارای هوش مصنوعی و سیستم تشخیص حرکت خودکار هستند. این ویژگی به شما در تامین امنیت و نظارت روی افرادی که وارد محیط می‌شوند، کمک می‌کند. سیستم مذکور باعث می‌شود که بتوانید با خیال راحت محیط را ترک کرده و در صورت تهدید احتمالی به سرعت از آن مطلع شوید.

آشنایی با بهترین ماوس‌ها در مطلب بهترین ماوس بی صدا (در سال 1401، 2022) امکان‌پذیر است

چگونه می‌توانید بهترین دوربین مداربسته 360 درجه مناسب را انتخاب کنید؟

هنگامی که قصد خرید بهترین دوربین مداربسته 360 درجه را دارید، با انواع و اقسام مدل‌ها و گزینه‌ها رو‌به‌رو خواهید شد. بدون شک انتخاب از بین آن‌ها کاری سخت و دشوار است. قبل از هر کاری لازم است که محیط، ویژگی‌های موردنیاز و بودجه خود را مشخص کنید. برای مثال اگر صدای محیط برای شما اهمیت دارد، لازم است به سراغ دوربین‌هایی بروید که از میکروفن داخلی برخوردار بوده و می‌توانند صدا را ضبط کنند. همچنین در هنگام انتخاب دوربین مداربسته، مواردی مثل وجود باتری و ذخیره روی مموری کارت را نیز در نظر بگیرید.

به مانند هر فناوری امنیتی جدید، احتمال هک شدن دوربین مداربسته 360 درجه وجود دارد. به همین دلیل استفاده از مدل‌هایی که از پروتکل امنیتی بهره می‌برد، مهم و تاثیرگذار است. امکان کنترل دوربین با استفاده از اپلیکیشن موبایل موجب راحتی استفاده از آن خواهد شد. در قالب این ویژگی می‌توانید در هر نقطه‌ای از دنیا ویدیو‌های ضبط شده و پخش زنده را مشاهده کنید. به همین دلیل اقدام به خریداری دوربین‌هایی با این ویژگی کنید.

با مطالعه بهترین درایو نوری اینترنال و اکسترنال (در سال 1401، 2022) برای خرید درایو نوری تصمیم‌گیری کنید

جمع‌بندی

بهترین دوربین مداربسته 360 درجه تفاوت‌های زیادی با دوربین‌های مرسوم دارد. این دسته از دوربین‌های مداربسته شما را از خریداری چندین دوربین بی‌نیاز کرده و در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند. همچنین به لطف ویژگی‌هایی مثل مقاومت در برابر نفوذ آب، تشخیص خودکار، ارتباط بی‌سیم، برخورداری از باتری و امکان کنترل از طریق اپلیکیشن موبایل، می‌توانید از بابت امنیت خانه یا محل کار اطمینان داشته باشید. اگر قصد دارید از اموال خود به بهترین شکل مخافظت کرده و محیط کار را در تمام طول روز زیر نظر داشته باشید، حتما از دوربین مداربسته PTZ استفاده کنید.