دسته بندی ها

نتیجه ای پیدا نشد

مشاهده همه

در زمان هنگ کردن موبایل چه کنیم ؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 8 دقیقه

1 مرداد 1401 | 9:37

قبلا حدودا همه اسمارت فون ها باتری هایی داشتند که به آسانی عوض می شدند و برتری دیگر آن این بود که اگر موبایل هنگ می کرد یا در صورت عدم پاسخگویی موبایل در شرایط حساس، کاربر به سادگی می توانست با خارج نمودن باتری برای چند لحظه دوباره آن را روشن نماید و موبایل را ریست کند.

در حال حاضر اسمارت فون هایی موجود هستند که باتری آنها جدا نمی شود که در بازار به نام موبایل های باتری سرخود شناخته می شوند. در این مقاله بر آن شدیم تا طریقه ریست کردن از سر اجبار یا همان (force reset)

را در موبایل های هوشمند ارزیابی کنیم.

مجبور کردن این موبایل ها برای شروع به کار دوباره و یا خاموش شدن در صورت بروز مشکلات بیان شده برای همه موبایل ها برابر نیست. برای ریست موبایل در برخی مدل ها بایستی کلید پاور را اندکی نگه دارید و در بعضی بایستی از ادغام چند کلید کمک بگیرید. در بعضی موردها مجبور هستید زمان بیشتری به عنوان مثال 10ثانیه کلیدهایی را نگه دارید.

گوشی های موبایل به همراه تخفیف های ویژه مبیت را ببینید : قیمت گوشی 

چگونه موبایل هنگ کرده را مجدد به کار بیندازیم؟

خاموش و روشن کردن دوباره موبایل

در زمان هنگ کردن موبایل در بخش نخست مطمئن شوید که باتری موبایل شارژ کافی دارد چون اگر شارژ به اندازه کافی نداشته باشد گوشی بعد از شروع به کار مجدد، امکان دارد روشن نشود. در صورت امکان باتری را از موبایل جدا کنید و بعد از اندک زمانی مجدد آن را در دستگاه جایگذاری کرده و گوشی خود را روشن نمایید. البته جدا نمودن باتری موبایل های حال حاضر کار دشواری است.

یک شیوه خاموش نمودن موبایل های هوشمند بهره گیری از دکمه روشن و خاموش و فشاردادن آن به صورت طولانی مدت می باشد. همچنین در موبایل های گوناگون برای موبایل هنگ کرده خاموش نمیشه موبایل شیوه های گوناگونی موجود است. در بعضی مدل ها نیاز است به طور همزمان کلید روشن و خاموش و کلیدهای کم و زیاد کردن ولوم را نگه دارید. همچنین در موبایل های آیفون می توان دکمه خانه و روشن و خاموش را همزمان فشرد.

زمانی که موبایل خاموش نمی شود

در این بخش شما باید موبایل را در مود روشن نگه دارید تا باتری موبایل کاملا تخلیه شود امکان دارد روند این مرحله اندکی زمان ببرد اما می توانیم در پایان اطمینان حاصل کنیم که موبایل کاملا خاموش شده است. در مساله نحوه خاموش کردن موبایل هنگ احتمالا هر موبایل میزان پتانسیل باتری خود را داشته باشد اما می توان این مساله را به صورت مطمئن بیان داشت که موبایل ها در پایان خاموش می شوند. در صورتی که مسائل موبایل ما فراوان بود می توان به سراغ یک تعمیرکار تخصصی موبایل رفت. همین گونه که امکان دارد این چگونه موبایل هنگ کرده را درست کنیم از اپلیکیشن های نصبی درون موبایل باشد که بهتر است موارد زیر نیز رفع گردد.

مقاله پیشنهادی :  عمر مفید گوشی چقدر است ؟ (9 راهکار افزایش عمر)

نصب بعضی نرم افزارها

امکان دارد موبایل شما نتواند برخی از نرم افزارهای با حجم زیاد و سنگین را تاب آورد. این مساله احتمال ویروسی شدن را افزایش می دهد و مشکلاتی در طریقه فعالیت گوشی ایجاد می کند. با شناختن و حذف این اپلیکیشن ها می توان مساله موبایل را سریع و آسان رفع نمود.

همان گونه که اطلاع دارید پیشگیری بهتر از درمان می باشد پس بدانید که در زمان خرید موبایل از مدل های تازه و به روز خرید کنید تا بعد مشکلاتی مثل موارد بیان شده پیدا نکنید. همچنین بایستی بیان گردد همیشه احتمال عیب سخت افزاری موجود است که در این حالت کاری نمی توانید انجام دهید و بایستی به تعمیرکار مراجعه کنید.

موارد کلیدی

مساله ای که بایستی ذکر شود این می باشد که سیستم های عامل گوناگون نیز رویه گوشی هنگ کرده خاموش نمیشه را تغییر می دهند و این امر می تواند در مورد چگونه موبایل هنگ کرده را خاموش کنیم اندکی مشکل ساز گردد؛ مثلا سیستم خاموش نمودن موبایل در سیستم عامل اندورید 2.3 خیلی با سیستم عامل های اندروید 4 به بالا فرق دارد.

نحوه خاموش کردن موبایل هنگ کرده

نحوه راه اندازی دوباره موبایل چگونه گوشی هنگ کرده را درست کنیم در موبایل های با باتری ثابت و جداشوند

 • آرامش خوش را حفظ کنید و در آن واحد ورودی های گوناگون و فراوان به موبایل ندهید که این مساله می تواند موبایل را خیلی زیاد داغ کند و سبب ایجاد مشکل اساسی تری شود.
 • اندکی صبر کنید و زمان دهید پردازشگر موبایل اندکی سیستم را بارگیری نماید(بهتر است که همیشه بارگیری موبایل در حالت گوشی هنگ کرده خاموش نمیشه و با وصل شدن به اینترنت یا اتوماتیک فعال باشد).
 • دکمه های ترکیبی مخصوص مدل موبایل خود را حتما از اینترنت و از دفترچه راهنمای کاربردی موبایل چک نمایید و از دکمه های ترکیبی الزامی آن اطمینان حاصل کنید برای بیشتر موبایل های اندرویدی بایستی 10 تا 20 ثانیه همزمان دکمه های Volume down ،Volume Up و power key را بزنید (این داده ها در سایت تخصصی هر مدل موبایل اندرویدی وجود دارد).
 • بوسیله یک دست دکمه های نامبرده را به مدت چند ثانیه بفشارید و تا موقع واکنش نشان دادن موبایل این کار را ادامه دهید.
 • تحمل کنید تا عددها و اطلاعات روی نمایشگر نمایان گردند.
 • تا زمانی که موبایل بلرزد دکمه ها را نگه دارید
 • بعد از این مود راه اندازی دوباره نرم افزار در موبایل صورت می گیرد حال می توانید یک مرحله پیش بروید و موبایل را روشن کنید. البته توصیه می شود در روشن نمودن دوباره موبایل سریع عمل نکنید و زمان بدهید اطلاعات به حالت کامل بارگیری گردند و موبایل هم خنک گردد و بعد از آن موبایل را روشن کنید.
مقاله پیشنهادی :  رفع ارور Error retrieving information from server بلو استکس

نحوه خاموش کردن و راه اندازی دوباره موبایل هنگ کرده سامسونگ با باتری سرخود

در درجه نخست بایستی مطمئن شوید که موبایلتان کاملا فول شارژ است.

 • دو دکمه کم کننده صدا Volume down (-) و خاموش/ روشن Power Buttonرا در آن واحد به مدت 7 ثانیه نگه دارید.
 • موبایل شما علامت سامسونگ را دوباره راه اندازی می کند و نمایش می دهد.
 • تلاش کنید در اولین فرصت سامانه نرم افزار موبایل خود را آپدیت نموده تا حد زیادی بعد از آپدیت ورژن نرم افزار از اتفاق دوباره این چنین موردی جلوگیری به عمل آید با رفتن به قسمت setting / software update/ آپدیت موبایل را تکمیل نموده و در صورتی که ورژن تازه وجود داشت آن را بارگیری کنید.
 • پیشنهاد می گردد پیش از بارگیری ورژن آپدیت شده نرم افزار حتما به یک اینترنت پر قدرت وای فای وصل باشید تا بارگیری به حالت کامل و با سرعت بیشتر صورت گیرد و هزینه مازاد برای موبایلتان نداشته باشد.
 • پیش از آپدیت کردن نرم افزار حتما از فضای ذخیره سازی به اندازه کافی در موبایل مطمئن شوید.

موبایل هنگ کرده را به چه نحوه ریست نماییم؟

همانگونه که بیان کردیم در حال حاضر بیشتر موبایل های تازه باتری داخلی دارند به این معنا که باتری موبایل به سادگی مدل های پیشین نمی باشند که زمانی که هنگ کردند جدا شوند و مجدد باتری گوشی درون موبایل گذاشته شود تا درست شود! احتمالا این پرسش پیش بیاید که در زمان هنگ کردن چگونه باید موبایل را گوشی هنگ کرده خاموش نمیشه یا ریست نماییم.

شیوه کلی

عموما در بیشتر موبایل ها در حالت هنگ و یا غیر هنگ، در صورتی که دکمه روشن و خاموش کردن موبایل به مدت زیاد نگه داشته شود موبایل خاموش می گردد. اما در صورتی که این راهکار جواب نداد راهنمایی های در ارتباط با موبایل خود را در پایین مطالعه کنید.

آیفون

در موبایل های اپل دکمه های هوم و دکمه روشن و خاموش کردن موبایل را با یکدیگر نگه دارید تا موبایل ریست گردد.

سامسونگ

در موبایل ها یا تبلت های تازه سامسونگ مانند A7، A8، Note5، S6 و… که بیشتر شرایط درآوردن باتری را ندارند می توان به شیوه زیر عمل نمود:

کلیدهای Volume Down + Home + Power را همزمان نگهدارید تا زمانی که موبایل به منوی دانلود مود برود. اکنون کلید کم کردن صدا را یک مرتبه بفشارید تا موبایل ریست گردد. این شیوه در بیشتر موبایل های سامسونگ امتحان خود را پس می دهد، حتی موردهایی که باتری موبایل جدا می شود، به این معنا که با این شیوه دیگر احتیاجی به جدا کردن باتری نیست.

دلیل هنگ کردن موبایل سامسونگ

علت های هنگ کردن موبایل چگونه موبایل هنگ کرده سامسونگ را خاموش کنیم:

 • امکان دارد نرم افزاری را به طور صحیح روی موبایل نصب نکرده باشید و یا نرم افزار عیب داشته باشد.
 • امکان دارد دلیل هنگ موبایل سامسونگ از رم خراب و یا ویروس باشد
 • کلید صدای موبایل امکان دارد گیر کرده باشد.
 • امکان دارد کلید صدا مساله داخلی سخت افزاری داشته باشد.
 • همچنین هنگ کردن موبایل سامسونگ برخی اوقات امکان دارد وقتی رخ دهد که شما چند نرم افزار سنگین را یکی پس از دیگری ران کرده باشید و موبایل به حد کافی رم برای پشتیبانی از آن را نداشته باشد.
مقاله پیشنهادی :  علت به روزرسانی تبلت اندرویدی ما چیست؟

مانع هنگ کردن موبایل سامسونگ خود شوید

حذف اطلاعات و حافظه کش موبایل و حذف کردن اطلاعات و حافظه کش موبایل یک شیوه برای برطرف نمودن مساله هنگ کردن موبایل سامسونگ چگونه موبایل هنگ کرده سامسونگ را خاموش کنیم شما می باشد. برای حذف حافظه کش بایستی مرحله های زیر را پی بگیرید:

 • وارد تنظیمات موبایل خود شوید و Storage را تپ کنید.
 • روی Cached Data بزنید
 • در پایان در صفحه گشوده شده ok بزنید.

برطرف کردن هنگی موبایل با حذف برنامه های سنگین و بلااستفاده

عموما همه ما نصب برنامه های تازه را انجام می دهیم و این یک کاری عادی می باشد. ولی برخی اوقات این برنامه ها را مورد استفاده قرار نمی دهیم و تنها سبب اشغال رم موبایل و هنگ کردن دوباره موبایل می گردد. پیشنهاد می گردد برنامه های بلااستفاده را حذف نموده تا حافظه موبایلتان را اشغال ننماید و کارایی رم را بهینه سازد و در نهایت از علت هنگ کردن موبایل سامسونگ کنید.

برطرف نمودن موقت هنگ کردن موبایل سامسونگ با ریست کردن

با یک ریست و یا آغاز دوباره می توان مجدد موبایل را راه اندازی نمود و به صورت موقت سبب چگونه موبایل هنگ کرده سامسونگ را خاموش نماییم خود شوید. برای این کار کلید روشن و خاموش و کم شدن صدا را در یک زمان بفشارید و برای مدت کمی نگه دارید این گونه موبایل خاموش می گردد و مجدد شروع به کار می کند.

به چه نحوه موبایل هنگ کرده را روشن نماییم

در این بخش شما بایستی موبایل را به حالت روشن نگهدارید تا باتری موبایل کاملا تخلیه گردد. احتمالا رویه این بخش اندکی زمان بر باشد اما می توان در پایان اطمینان حاصل کرد که موبایل کاملا خاموش شده است. در مورد چگونه گوشی هنگ کرده را خاموش کنیم، احتمالا هر موبایل میزان پتانسیل باتری خود را داشته باشد اما می توانیم این مساله را به طور مطمئن بیان کنیم که موبایل ها در پایان خاموش می شوند. در صورتی که عیب های موبایل بسیار زیاد بود می توان موبایل خود را به یک تعمیرکار نشان داد. همچنین ممکن است این چگونه گوشی هنگ کرده را درست کنیم از برنامه های نصبی درون موبایل باشد که بهتر است این موردها نیز رفع گردد.

نصب بعضی از اپلیکیشن ها

امکان دارد موبایل شما نتواند برخی از اپلیکیشن های با حجم زیاد و سنگین را تحمل کند. این مساله احتمال ویروسی شدن را زیاد می کند و مشکلاتی را در طریقه فعالیت گوشی ایجاد می کند. با شناختن و حذف این برنامه ها می توان عیب موبایل خود را سریع و ساده حل نمایید.

 

 

آخرین ویرایش: 1 مرداد 1401 | 5:07

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده