دانستنی موبایل

مشکل های موبایل های شیائومی

امروزه با افزایش بی سابقه هزینه موبایل های هوشمند، بازار اسمارت فون های چینی بسیار رونق گرفته است. ولی آیا هزینه کم و ابزارهای زیاد این موبایل ها قابلیت اعتماد دارد؟ در صورتی که نیت خرید اسمارتفون دارید مطالب این مقاله برای شما مناسب خواهد بود.

علت خرید موبایل های شیائومی

امروزه برند شیائومی، رقیب بزرگی برای برندهای هواوی در بین کاربرهای موبایل می باشد. ولی آیا تنها به علت هزینه کم این برند چینی در بین کاربران محبوب شده است؟ آیا موبایل های شیائومی مناسب و کارآمد می باشند؟ در زیر به علت های محبوبیت و عملکرد کارای موبایل های شیائومی می پردازیم.

تکنولوژی و سخت افزار پیشرفته

احتمالا این تصور را داشته باشید که به علت اینکه کمپانی شیائومی مربوط به کشور چین است به همین دلیل قطعه ها و فناوری ساخت کم قدرت و با کیفیت کمی دارد، اما این تصور صحیح نمی باشد. شرکت شیائومی با کمک متریال تولید پر قدرت سبب شده موبایل های با ظاهری مناسب و سخت افزاری پر قدرت تولید نماید. همکاری رو به رشد شیائومی با گوگل اندروید و کمپانی های تهیه تراشه مثل کوالکام، همکاری با سامسونگ برای تهیه نمایشگرهای AMOLED و نیز تکنولوژی شارژ با سرعت ( اکنون، شیائومی در این زمینه صاحب سبک و پیش گام است)، سبب شده موبایل های شیائومی رقیب اساسی کمپانی هواوی و سامسونگ شود. حال سوال اساسی این است که آیا شیائومی بهتر از سامسونگ است؟ جواب این سوال وابسته به سلیقه کاربر است، در صورتی که بسیار طرفدار سامسونگ باشید، همچنان در پی سامسونگ هستید ولی در صورتی که تمایل دارید تجربه های تازه در خرید داشته باشید، به شیائومی هم فکر کنید.

گوشی های موبایل به همراه تخفیف های ویژه مبیت را ببینید : قیمت گوشی 

آیا موبایل های شیائومی خوب است؟

توجه به نیازهای کاربران

احتمالا قبلا علت اساسی محبوبیت شیائومی هزینه کم تولیداتش بوده ولی اخیرا شیائومی با تولید موبایل های پر قدرت و پرچمدار در یک زمینه به خصوص سبب نگرانی هواوی و سامسونگ گردیده است. شیائومی با دقت در نیازهای کاربران توانسته همه کمبودهای بازار را جبران نماید. باتری های پرقدرت با سرعت شارژ زیاد، بهره گیری از دوربین های بزرگ با مگاپیکسل زیاد، پردازنده نوین و پرقدرت اسنپ دراگون و غیره از مثال های امکانات به خصوصی است که در برخی موبایل های شیائومی مشاهده می گردد. شیائومی در برخی موردها همه این ابزارها را در یک موبایل جمع آوری نموده است. به همین دلیل می توان شیائومی را پیشگام در زمینه های به خصوص تکنولوژی موبایل به حساب آورد که همه احتیاجات کاربرهای گوناگون را پاسخگو می باشد. شاید اطلاع از این مطلب نیز جذاب باشد که شیائومی در سال 2020 مرتبه سوم در فروش بازار را داشته است.

عیب های موبایل های شیائومی چه می باشد؟

علیرغم توانایی ها و کارآمدی موبایل های شیائومی، آنها هم مانند هر دستگاه الکترونیکی دارای ایرادهایی هم می باشد. در ادامه بعضی از مسائل با اهمیت موبایل های شیائومی برای کاربرهای ایرانی را شرح می دهیم.

نمایندگی رسمی شیائومی در کشور ایران

در صورتی که زمانی احتیاج باشد موبایل خود را تعمیر کنید تعمیرات موبایل های برندهایی به جز شیائومی آسان تر صورت می گیرد. البته بعضی شرکت ها وجود دارند که خود را نمایندگی رسمی شیائومی در کشور ایران معرفی می نمایند. ولی انتظار نداشته باشید که آنها مانند رقیب های کره ای و حتی آمریکایی خود در ایران خدمات پس از فروش و پشتیبانی ارائه دهند.

 

عمر کم موبایل های شیائومی

عموما کاربرها میل دارند بلافاصله پس از خرید تولیدات گوناگون، تجربه کوتاه مدت خود در بهره گیری از این تولیدات را در اختیار بقیه قرار دهند. در حالی که ارزش استحکام و پایداری و کیفیت تولیدات به خصوص تولیدات دیجیتال و برقی به تدریج و در طول استفاده دائمی معین می گردد. با وجود اینکه درصد زیادی از کاربرها از موبایل های شیائومی راضی بوده اند با ارزیابی با دقت تر نظرات تخصصی می توان نتیجه گرفت که درصد زیادی از کاربرها بعد از بهره گیری بیش از چند ماه از موبایل های شیائومی، گزارش کرده اند که بسیاری از بخش های آن خراب شده اند. دوربین، دکمه صدا و حسگر اثرانگشت بالاترین میزان خرابی را داشته اند.

روش های افزایش عمر موبایل های شیائومی

 • بهره گیری از قاب های محافظ برای مراقبت از دکمه های دلوم
 • بهره گیری اصولی از دوربین، به این معنا که در برنامه دوربین بیش از حد بدون فعالیت نماند و زمان زیادی در این برنامه هدر نرود.
 • در صورتی که حسگر اثر انگشت شیائومی شما حالت فیزیکی داشته باشد، تلاش کنید حین تماس دستتان با آن دست شما خیس نباشد و با دست گلی یا روغنی با آن فعالیت نداشته باشید.
 • در زمان شارژ شدن موبایل شیائومی از آن استفاده نکنید.

 

قطعه ها و ابزار سخت افزار موبایل های شیائومی

در صورتی که موبایل شیائومی شما عیب سخت افزاری به خصوصی پیدا کرد، یافتن قطعه ها و تعمیرکار حرفه ای این موبایل، برای شما مشکل خواهد بود. شما که نمی خواهید با یک مشکل سخت افزاری جزیی موبایل خود را از دست بدهید؟

ارائه نکردن به روزرسانی مناسب برای موبایل های شیائومی

تولیدات شیائومی سیستم عامل اندروید دارند. کمپانی هایی مثل گوگل، سامسونگ، و هواوی مدت ها است که در تولید رابط کاربری سابقه دارند ولی شیائومی همچین تجربه بلند مدتی ندارد. فضای کاربری شیائومی سخت است و به ios شبیه می باشد در اصل فضای کاربری شیائومی برای بازار چین طراحی گردیده و این عیب ها باعث شد تا رابط کاربری شیائومی یا همان MIUI از همان اول با منتقدان زیادی روبه رو شود که علیرغم آپدیت های گوناگون و تولید ورژن های تازه ای از MIUI این ایرادات تا به حال برطرف نشده است.

یکی دیگر از عیب های متداول موبایل های شیائومی، زمان تولید بلند مدت به روزرسانی های اندروید، برای موبایل های این کمپانی می باشد. کاربران موبایل های شیائومی بایستی بیشتر از سایر برندها چشم به راه ارائه به روزرسانی تازه اندروید برای تولید خود باشند. زمان زیاد ارائه آپدیت اندروید برای تولیدات شیائومی علت معینی ندارد ولی این مساله برای کاربران شیائومی مطلوب نیست.

برطرف کردن مساله به روزرسانی نشدن موبایل های شیائومی

در آغاز موبایل را یک مرتبه ریست نمایید در صورتی که مساله برطرف نشد اول از اتصال اینترنت اطمینان حاصل کنید و محیط ذخیره کردن یا همان میزان باقی مانده از رم موبایل را بررسی کنید که تکمیل نشده باشد و دست کم 6 گیگابایت از آن خالی باشد. در صورتی که همه این موردها را مدیریت کردید و باز هم مساله برطرف نشد، بایستی از راه حالت Safe Mode به حافظه پنهان موبایل رفته و آن را پاک نمایید.

برای پاک نمودن حافظه پنهان از این شیوه پیش بروید:

 • نخستین کار، موبایل شیائومی خود را خاموش نمایید.
 • بعد دکمه روشن و خاموش به همراه تغییر میزان صدا را لمس کنید و نگه دارید تا صفحه خوشآمد گویی با نشانه Mi نمایش داده شود. دکمه خاموش یا روشن را آزاد کرده و دکمه زیاد شدن صدا را نگه دارید.
 • پس از اینکه به Recovery mode رفتید، از دکمه های تغییر ولوم کمک بگیرید تا به مورد Wipe Cache Partition وارد شوید. برای برگزیدن دکمه روشن یا خاموش را لمس نمایید.
 • در پایان موبایل را به تنظیمات کارخانه برسانید.

هنگ کردن موبایل های شیائومی

باید بیان داشت منطقی نیست که بخواهیم موبایلی در طیف قیمتی 4 میلیون بتواند فعالیت های سنگینی را عملی کند. موبایل ردمی 8 موبایل ارزانی است ولی با این وجود به طور مطلوب می تواند احتیاجات روزمره اشخاص را تامین نموده و بازی های آسان و را ران کند ولی بهره گیری ازاپلیکیشن های سنگین و فشار به پردازنده موبایل سبب می گردد تا موبایل لگ پیدا کند و به اصطلاح هنگ کند. وب گردی و سر زدن به شبکه های اجتماعی در مدل سه گیگابایت رم ردمی 8 هم نباید اشکالی بوجود آورد.

برطرف کردن اشکال هنگ کردن موبایل شیائومی

با دقت در موارد بیان شده در صورتی که کم سرعتی و لگ در موبایل خود مشاهده کردید مرحله های زیر را پی بگیرید:

 • در قسمت تنظیمات به بخش آپدیت ها بروید و اطمینان حاصل کنید که نرم افزار موبایل شما به طور کامل آپدیت شده باشد.
 • در قسمت تنظیمات به بخش About phone رفته و بعد 7 مرتبه روی شماره ساخت (Build number) بروید تا گزینه های برنامه نویسی برای شما فعال گردد. بعد در بخش تنظیمات بیشتر (Additional Settings) روی گزینه برنامه نویسی رفته و در قسمت پایین صفحه، بهینه سازی MIUI یا MIUI Optimization را غیرفعال نمایید.
 • در قسمت گزینه های برنامه نویسی، انیمیشن را هم در عوض 1 روی 5 بگذارید.

فعالیت کم قدرت صفحه نمایش

یکی از متداول ترین اشکالات شیائومی مساله فعالیت صفحه نمایش می باشد. امکان دارد فضای ذخیره سازی موبایل شما پر شده باشد و شما با این مساله رو به رو شده باشید. در ادامه چند مورد از راهکارها و توصیه های برطرف نمودن مشکل صفحه نمایش های شیائومی را توضیح داده ایم.

برطرف کردن مساله صفحه نمایش موبایل های شیائومی

 • اطمینان حاصل کنید که حسگرهای نمایشگر درست کار می کنند و سبب ایجاد این عیب نشده اند.
 • امکان دارد مواردی مانند عرق بدن، چربی مربوط به پوست ما روی صفحه نمایش موبایل باعث ایجاد این مساله شده باشد. به این ترتیب بهتر است نمایشگر موبایل خود را آهسته و با دقت تمیز نمایید.
 • برای این مساله می توانید چند اپلیکیشن را که به تازگی روی موبایل خود نصب کرده اید حذف نمایید.
 • یکی از علت های دیگر رویارویی با این مساله شارژ نمودن زیاد از حد موبایل می باشد.
 • در صورتی که موبایل شما از بعد فیزیکی آسیب دیده باشد و یا مایعی روی صفحه نمایش آن ریخته باشد، این مشکلات بوجود خواهند آمد.
 • آهسته محافط شیشه ای روی صفحه نمایش موبایل را جدا کنید چون امکان دارد این محافظ سبب ایجاد مساله شده باشد.
 • به احتمال زیاد ریست موبایل به برطرف کردن این مشکل کمک خواهد کرد.
 • اپلیکیشن ها و اطلاعات غیرضروری را از موبایل خود حذف کنید. امکان دارد محافظ این کار به حل مساله شما کمک کند.
 • در صورتی که در زمان بهره گیری از موبایل از دستکش استفاده می کنید، بهتر است که برای فعالیت بهتر صفحه نمایش موبایل دستکش ها را از دست خود جدا نمایید.
 • علت بروز این مساله برخی اوقات می تواند به دلیل وجود یک ویروس در موبایل باشد.
 • مطمئن شوید که ایجاد این مساله به علت وجود عیب و ایراد در درایورهای نمایشگر نباشد.

استفاده ضعیف از RAM

این موبایل ها رم بالایی دارند ولی طریقه کنترل رم موبایل های شیائومی خیلی مورد توجه می باشد. مخصوصا در صورتی که از موبایلی با رم 4 گیگ یا پایین تر کمک می گیرید. به طور کلی این موبایل ها اندکی بیش از حد حافظه رم را درگیر می نمایند و این نتیجه را می دهد که زمانی که برای مدتی از برنامه ها بیرون می روید، برنامه ها به طور کلی بسته می شوند. با عوض کردن تنظیمات می توان این مساله را رفع نمود ولی در اصل هیچ فردی نباید خود را الزام به انجام این کار کند. موبایل بایستی برای مدیریت رم به شیوه ای کارا تنظیم گردد که بهره گیری از موبایل را با مساله مواجه نکند.

برطرف کردن مساله رم موبایل شیائومی

 • ابتدا به تنظیمات موبایل وارد شوید.
 • مورد برنامه ها را برگزینید
 • برنامه هایی که استفاده نمی کنید را غیر فعال یا Disable نمایید

در صورتی که توان انجام این کار را ندارید یا این کار را صورت داده اید ولی باز هم رم موبایل بیش از حد درگیری دارد، شیوه دوم را تست نمایید.

 • نخست به تنظیمات رفته و About Phone یا درباره موبایل را برگزینید
 • بعد روی MiUi Version 7 بار بزنید تا دولوپر آپشن فعال گردد.
 • بعد مورد Background Process Limit را سرچ کنید
 • برای روان تر شدن موبایل می توان این مورد را روی No Background Process ست کنید.

فریز شدن موبایل شیائومی

یکی از عادت های ناخوشایند موبایل های شیائومی، گیر کردن دراز مدت و اذیت کننده است که می توان بیان داشت باز هم به رم موبایل ارتباط دارد. در صورتی که در زمان کار کردن، بازی یا ایجاد تماس صوتی، موبایل شما روی یک صفحه گیر کرد کارهای زیر را صورت دهید:

برطرف کردن مساله فریز شدن یا هنگ کردن موبایل شیائومی

 • در صورتی که در زمان ران شدن یک برنامه به خصوص مانند اینستا با این مساله روبه رو شدید نگران نباشید. برای برطرف کردن این مشکل باید برنامه را آپدیت و یا بهینه سازی نمایید.
 • در صورتی که برنامه های پیش فرض موبایل مثل دوربین، پیام رسانی و تلفن این مساله را پیدا کردند، باید به این صورت وارد Setting> apps> default appsشوید، بعد برنامه مدنظر خود را انتخاب نموده و حافظه پنهان آن را پاک نمایید.
 • در پایان تنظیم دوباره کارخانه یا فرمت موبایل می تواند در برطرف کردن این مشکل یاریتان کند.

مساله سایه انداختن صفحه موبایل ها

زمانی که روی صفحه نمایش موبایل، تصویر مانند سایه و محو از برنامه ران شده پیشین دیده مشاهده می شود این حالت را Burn-in یا سایه افتادن می نامند. همچنین باید ذکر شود که این مساله بیشتر در پنل های OLED رخ می دهد و مخصوص موبایل های شیائومی نمی باشد، بلکه در همه موبایل های اندرویدی و آیفون ها مشاهده می گردد. برای ممانعت از ایجاد این مشکل راهکارهای ذکر شده در ادامه موثر می باشد.

برطرف کردن مساله سایه انداختن موبایل های شیائومی یا Burn-in

 • مدت زمان اسکرین لاک را زیر 30 ثانیه بگذارید.
 • روشنایی صفحه نمایش و زمان روشن بودن آن را حداقل نمایید.
 • یک حالت تمام صفحه را مورد استفاده قرار دهید
 • پس زمینه را تیره برگزینید.
 • لانچر خود را عوض کنید
 • آیکون های تیره مناسب با پنل های OLED را برگزینید
 • از صفحه کلیدهای مناسب با پنل های OLED بهره بگیرید.

مسائل اتصال وای فای و بلوتوث

مسائل اتصال وای فای از نگرانی های بیشتر کاربران شیائومی می باشد. یکی از راهکارهای احتمالی برای برطرف نمودن این مساله در موبایل شیائومی این می باشد که تلاش کنید به شبکه مدنظر اتصال پیدا کنید، موبایل خود را مجدد راه اندازی نمایید و در پایان دوباره به شبکه وصل شوید. اگر مساله باز هم ادامه داشت، روتر را دوباره راه اندازی نمایید و مجدد به شبکه وصل شوید. برای برطرف نمودن مساله بلوتوث نیز همه موبایل های جفت شده را از موبایل خود بردارید و بعد تلاش کنید با موبایل جفت شوید.

حل مساله بلوتوث یا وای فای موبایل شیائومی

 • نخست موبایل را خاموش و روشن نمایید احتمال دارد مساله نرم افزاری بوده و حل گردد.
 • منبع وای فای یا بلوتوث را بررسی نمایید که مشکلی نداشته باشند.
 • در صورتی که با این شیوه های ابتدایی مساله حل نشد بایستی موبایل را Full Flash را نمایید. این شیوه مربوط به وقتی است که یکی از این موردها کار نکند، بلوتوث یا وای فای. اگر هر دو بایکدیگر کار نکنند مساله سخت افزاری می باشد و بایستی به سراغ تعمیرگاه های با اعتبار بروید.

مساله خالی شدن با سرعت باتری موبایل های شیائومی

موبایل های شیائومی به خصوص مدل های نوین می توانند با باتری 5020 میلی آمپری حداکثر مقدار روشن بودن صفحه را مهیا کند، ولی چون در رابط کاربری شیائومی از بعد بهینه سازی باتری اشکالاتی دارد، امکان دارد در بعضی از موردها باتری زودتر خالی گردد. اختلال در خواب باتری یکی از مشکلات نامطلوب در خصوص خالی شدن باتری می باشد. این اختلال وقتی اتفاق می افتد که حتی شما از موبایل استفاده هم نمی کنید ولی باتری خالی می گردد.

حل مساله تخلیه باتری موبایل شیائومی

برای مرتفع شدن این مساله توصیه می گردد که موبایل خود را آپدیت نمایید.

یکبار باتری موبایل را کالیبره نموده برای این کار باید شارژ موبایلتان به اتمام برسد و خاموش گردد. شارژ کنید و اصلا از آن استفاده نکنید تا 100% شارژ گردد، این عمل را دوبار پشت سرهم انجام دهید.

حذف نمودن برنامه های بلااستفاده

خاموش نمودن توانایی های غیرضروری مثل NFC، لوکیشن، Auto Sync، بلوتوث، دیتا و وای فای اگر از آنها استفاده نمی کنید.

مساله صدای پایین هدفون در موبایل های شیائومی

احتمالا در زمان گوش کردن به آهنگ با هدفون حس کرده باشید که میزان صدا پایین تر از چیزی است که شما می خواهید. این یکی از روش های شیائومی برای مراقبت از میزان شنوایی کاربرانش می باشد. برای رفع این مساله نخست بعضی از تنظیمات موبایل شیائومی را از بخش دولوپر آپشن فعال نمایید.

 

برطرف کردن مشکل صدای کم هدفون موبایل شیائومی

 • تنظیمات را باز کنید
 • سیستم را انتخاب کنید
 • About phone را بزنید
 • Build number را بیابید و 7 بار آن را لمس کنید
 • در این بخش شما می توانید از بخش Settings > System گزینه دولوپر آپشن را ببینید.
 • بخش Networking را بیابید و از این بخش مورد «Disable absolute volume»را فعال نمایید.
 • در بخش پایانی شما می توانید موبایل خود را ریست نموده تا کنترل مناسب تری روی صدای هدفون های بی سیم داشته باشید.

عدم نمایش اعلان ها و پیام ها در موبایل های شیائومی

مساله عدم دریافت پیغام ها تنها اشکال موبایل های شیائومی و رابط کاربری   MiUiنمی باشد. مثلا در موبایل سامسونگ نیز وجود یک باگ در جمیل سبب گردید تا کاربران آن نتوانند اعلان ایمیل ها را دریافت نکنند.

در حالت کلی در موبایل های شیائومی به این مساله برخوردید که می توانید از راه مرحله های زیر مساله را حل نمایید:

 • به تنظیمات رفته
 • گزینه برنامه ها را برگزینید
 • بعد مورد Manage apps را لمس کنید
 • برنامه ای را که اعلان آن را دریافت نمی کنید برگزینید.
 • گزینه اعلان را بزنید
 • مطمئن شوید که تمامی اعلان ها برای قسمت های گوناگون برنامه فعال می باشند. همچنین می توانید تنظیمات را عوض کنید (صدا یا ویبره را غیرفعال کنید، مقدار حجم صدا وغیره را تنظیم نمایید).
 • بعد به بخش تنظیمات رفته و نوار Display and Status را باز کنید
 • اطمینان حاصل کنید که مورد «Show notification icons» فعال است.

دیبلوت کردن موبایل های شیائومی

در صورتی که حس کردید که رابط کاربری موبایل شیائومی زیاد از حد سنگین شده میتوانید آن را دیبلوت نمایید. دیبلوت نمودن موبایل افزون بر اینکه رابط کاربردی سریع و مرتب تری را برای شما مهیا می سازد، به طول عمر باتری هم کمک فراوانی خواهد کرد. برای آشنایی با دیبلوت نمودن موبایل های شیائومی می توان مرحله های زیر را طی کنید:

 • Developer options را فعال نمایید.
 • بخش USB debugging را برگزینید
 • بخش های در ارتباط با USB debugging را فعال نمایید.
 • موبایل را به رایانه وصل نمایید
 • و دستور Command Prompt را در رایانه ران نمایید.

 

مساله عدم اتصال موبایل های شیائومی به رایانه و لپتاپ

برای برطرف نمودن این مساله می توانید به صورت زیر عمل کنید:

 • پس از فعال نمودن گزینه دولوپر آپشن از راه settings>additional settings>Developer options گزینه USB debugging را فعال کنید.
 • کابل موبایل را به رایانه متصل کرده و مورد transfer file را برگزینید.
 • بعد در رایانه یا لپتاپ خود فایل inf را از مسیر C:\window\INF بیابید و نصب کنید

 

برای یافتن عیب موبایل شیائومی و برطرف کردن مشکلات آن می توانید مرحله های زیر را پی بگیرید:

 • به بخش تنظیمات بروید.
 • دستگاه من را برگزینید
 • بر روی All specs ضربه بزنید و 7 بار روی Build number ضربه بزنید.
 • بعد به Additional Settings > Developer options بروید.

 

موبایل را در Safe Mode  بوت کنید

 • موبایل را خاموش نمایید
 • دکمه پاور را لمس کنید بعد از نمایان شدن لوگوی شیائومی دکمه روشن/ خاموش را رها کرده و دکمه کم شدن صدا را فشار دهید و نگه دارید
 • برای خارج نمودن از حالت Safe Mode باید موبایل خود را مجدد ریبوت نمایید.

پارتیشن حافظه پنهان را پاک کنید

 • اول موبایل خود را خاموش کنید
 • دکمه پاور به همراه مقدار صدا را بزنید و نگه دارید تا صفحه خوش آمد گویی با علامت Mi نمایان گردد. دکمه روشن / خاموش را آزاد کرده و دکمه زیاد شدن ولوم را نگه دارید
 • بعد از اینکه به Recovery mode بروید از دکمه های ولوم کمک بگیرید تا به مورد Wipe Cache Partition بروید. برای تایید انتخاب دکمه روشن/ خاموش را بفشارید.
 • موبایل را به تنظیمات کارخانه بازگردانید

نتیجه گیری، آیا می توان روی موبایل های شیائومی را حساب کرد؟

همان گونه که پیشتر ملاحظه کردید امکان دارد یک مدل از برندی به خصوص، اشکالاتی داشته باشد، ولی نمی توان بیان داشت که همه موبایل های این برند مساله دار است. هر موبایلی از هر برندی مانند هواوی، آیفون، سامسونگ و … هم اشکالات و عیب های خود را دارند. رابط کاربری در موبایل ها بسیار با اهمیت است به این علت اکنون آیفون ها بدون اشکال ترین موبایل های بازار می باشند. چون آیفون با رابط کاربری و سیستم عامل مخصوص به خود، خیلی روان و با تمرکز فعالیت می کند. ولی موبایل های اندروید به علت تنوع گونه های پوشش دهنده موبایل ها با اشکالات بیشتری روبه رو هستند.

البته باید بیان داشت که برند شیائومی، فعالیت بالایی در مسیر توسعه و پیشرفت انجام داده و تا میزانی اشکالات متداول را رفع کرده است. به این علت فکر کاربران شیائومی هم بهتر از پیش شده است. اکنون کاربران به موبایل های گران و پرچم دار به آسانی اعتماد نموده و در عوض آیفون و سامسونگ از تولیدات شیائومی بهره می گیرند. در صورتی که می خواهید یکی از موبایل های برند شیائومی را بخرید تا تجربه تازه ای در بهره گیری از تولیدات یک برند داشته باشید توصیه ما خرید موبایل های شیائومی می باشد. با وجود قیمت عاقلانه تر و گستردگی در مدل ها، در تهیه این موبایل های نوین از نوآوری و تکنولوژی های تازه ای بهره گرفته شده است که می تواند توجه هر کاربری را به سمت خود جلب نماید. در صورتی که اخیرا موبایل شیائومی خریداری کرده اید و یا قصد تهیه این موبایل را دارید مطالب این مقاله برای تصمیم صحیح و بهبود برخی توانایی های موبایل نوین به شما کمک می کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا