فهرست مطلب

افزایش سرعت گوشی اندرویدی

شما با کمک شیوه ها و روش های زیادی می توانید سرعت موبایل اندرویدی خود را بالا ببرید. ولی این شیوه ها چیست؟ ما در این تحقیق برآن شدیم شیوه های افزایش سرعت موبایل اندرویدی بدون احتیاج به روت را بررسی کنیم.

همه موبایل ها به مرور در مقایسه با آغاز فعالیت سرعت کمتری پیدا می کنند و این مشکل یک مساله عادی می باشد. موبایل های اندرویدی نیز با این مشکل مواجه هستند ولی میزان کاهش سرعت موبایل امکان دارد از یک موبایل تا موبایل دیگر فرق داشته باشد. در حالت عادی در موبایل های پایین و میان رده به علت ضعف سخت افزاری، کاهش سرعت موبایل به تدریج مشخص تر خواهد بود.

ولی آیا اطلاع دارید که شیوه ها و روشهای فراوانی موجود است که با کمک آنها می توان سرعت موبایل اندرویدی را زیاد کرد؟ ما در این تحقیق برآنیم چند مورد از پرکاربردترین شیوه های زیاد کردن سرعت موبایل اندرویدی بدون احتیاج به روت را ارائه دهیم.

گوشی های موبایل به همراه تخفیف های ویژه مبیت را ببینید : قیمت گوشی 

شیوه های افزایش سرعت موبایل اندرویدی: حافظه داخلی موبایل را با دقت کنترل کنید

حافظه داخلی موبایل در کاهش سرعت فعالیت آن نقش زیادی دارد. هر چقدر حافظه یک موبایل بیشتر پر باشد سرعت آن کمتر خواهد شد. این اتفاق یکی از اساسی ترین علت هایی است که باعث می شود موبایل های هوشمند به تدریج سرعتشان کاهش پیدا کند، چون با گذشت زمان تعداد برنامه ها و بازی هایی که در موبایل نصب می کنید یا تصاویری که با دوربین ثبت می کنید افزایش می یابند و به این ترتیب فضای بالاتری از حافظه موبایل استفاده خواهد شد. به این ترتیب یکی از اصلی ترین شیوه های زیاد کردن سرعت موبایل اندرویدی در ارتباط با مدیریت با دقت حافظه دستگاه است. تلاش کنید برنامه ها، بازی ها، تصاویر، آهنگ ها، فیلم های و هر فایلی که به آن احتیاج ندارید را از حافظه موبایل حذف نمایید.

شیوه های افزایش سرعت موبایل اندرویدی:از بلوث ویرها فاصله بگیرید!

شیوه های افزایش سرعت موبایل اندرویدی:از بلوث ویرها فاصله بگیرید!

بعضی از اپلیکیشن ها و بازی هایی که در موبایل شما نصب می باشند امکان دارد حجم خیلی بالایی از رم موبایل را استفاده کنند و به تدریج کارایی خود را از دست ندهند. به این برنامه ها به اصطلاح بلوت ویر(BloadWare) گفته می شود. نصب داشتن این برنامه ها در موبایل روی سرعت آن اثر مستقیم دارند. هر چقدر رم بیشتر پر باشد، سرعت فعالیت موبایل کمتر می گردد. پس تلاش کنید دائما بلوت ویرها را شناخته و آنها را روی موبایل اندرویدی خود نصب نکنید.

شیوه های افزایش سرعت موبایل اندرویدی: حافظه کش (Cache) موبایل خود را پاک کنید.

همان گونه که قبلا گفتیم اشغال بودن حافظه داخلی موبایل باعث کاهش سرعت فعالیت آن می گردد. در این میان حافظه کش برنامه ها یکی از مواردی می باشد که باعث پر شدن حافظه داخلی موبایل می گردد. به این ترتیب حذف حافظه کش می تواند یکی از شیوه های زیاد کردن سرعت موبایل اندرویدی می باشد. برای حذف حافظه کش موبایل اندرویدی خود به منوی تنظیمات رفته و گزینه Storage را بزنید. بعد بایستی مورد Cached data را انتخاب کرده و فایل های ذخیره ای در این بخش را حذف کنید.

شیوه های افزایش سرعت موبایل اندرویدی: ویجت هایی که واجب نیستند را حذف کنید.

ویجت ها عموما کاربردهای زیادی دارند و افزون بر بوجود آوردن ظاهر خاص برای موبایل اندرویدی باعث آسان تر شدن دسترسی کاربر به قسمت ها و داده های به خصوص می شوند. ولی آیا اطلاع دارید که ویجت ها توان این را دارند باعث کم شدن سرعت موبایل شوند؟ ویجت ها برای فعال بودن قسمتی از حافظه موبایل را می گیرند و وقتی که تعداد آنها افزایش یابد، قسمت بیشتری از حافظه اشغال خواهد شد. به این صورت سرعت فعالیت موبایل کم می شود. به این ترتیب همیشه تلاش کنید برای زیاد کردن سرعت موبایل اندرویدی خود تعداد ویجت های گوشی خود را کم کنید.

شیوه های افزایش سرعت موبایل اندرویدی: انیمیشن ها و جلوه های بصری اندروید را کم کنید

شیوه های افزایش سرعت موبایل اندرویدی: انیمیشن ها و جلوه های بصری اندروید را کم کنید

موبایل اندرویدی شما انیمیشن های خاصی را ارائه می نماید. مثلا وقتی که به تنظیمات وارد می شوید یک جلوه بصری برای نشان دادن گزینه های این قسمت سریعا بوجود می آیند و صفحه از پایین به بالا کشیده می شود. همچنین با زدن دکمه Back یا برگشت به قبل صفحه حال حاضر از بالا به پایین کشیده می شود و بعد محو می شود این جلوه های بصری در قسمت های گوناگونی از موبایل های اندرویدی ارائه شده و می توانند در کم کردن سرعت موبایل و زیاد کردن استفاده از شارژ باتری آن تاثیرگذار باشند.

مقاله پیشنهادی :  چرا گوشی نوکیا خاموش میشود ؟

از بخت خوب شیوه ای موجود است که با کمک آن شما می توانید بدون احتیاج به روت نمودن موبایل، جلوهای بصری و انیمیشن ها را غیرفعال نمایید. برای عملی کردن این کار بایستی به منو Developer Options بروید که در حالت عادی نمایش داده نمی شود. بعد از فعال کردن Developer Optionsبه آن وارد شوید و گزینه  Windows Transition Scaleرا بزنید و مورد 0.0 را وارد کنید تا جلوه های بصری غیرفعال گردند و افزایش سرعت موبایل خود را ببینید.

شیوه های افزایش سرعت موبایل اندرویدی: به روزرسانی های موبایل را دانلود و نصب نمایید.

به روزرسانی های اپلیکیشنی رسمی که به حالت OTA برای موبایل اندرویدی شما نشر پیدا می کنند می توانند الگوی مهمی برای زیاد شدن سرعت موبایل داشته باشند. این به روزرسانی ها باعث نابودی باگ های به خصوص و کم کردن استفاده از شارژ باتری خواهند شد و از طرف دیگر فعالیت موبایل را زیاد می کنند. به این ترتیب نصب به روزرسانی ها نیز می تواند یکی از شیوه های تاثیرگذار برای افزایش سرعت موبایل اندرویدی به حساب آید.

شیوه های افزایش سرعت موبایل اندرویدی: غیرفعال کردن همگام سازی اتوماتیک(Auto Sync)

شیوه های افزایش سرعت موبایل اندرویدی: غیرفعال کردن همگام سازی اتوماتیک(Auto Sync)

اندروید پتانسیلی دارد، تحت عنوان Auto Sync که باعث می شود داده های اکانت های گوناگون کاربر به حالت اتوماتیک همگام سازی گردند. اما در صورتی که تعداد زیادی اکانت در موبایل اندرویدی شما فعال باشد، ابزار Auto Sycn می تواند باعث افزایش مصرف شارژ باتری و کم شدن سرعت موبایل اندرویدی گردد. به این ترتیب پیشنهاد می شود برای رسیدن به سرعت فعالیت بالاتر در اندروید ابزار Auto Sync را غیر فعال کنید.

شیوه های افزایش سرعت موبایل اندرویدی: برنامه های پس زمینه را غیر فعال نمایید.

اندروید یک توانایی خیلی مناسب دارد که در ارتباط با فعال نگهداشتن برنامه های اخیر در پس زمینه موبایل است. وقتی که برنامه ها در پس زمینه موبایل شما فعال باشند حافظه آن را اشغال می نمایند. به این ترتیب همان گونه که پیشتر بیان گردید این مساله می تواند باعث کاهش سرعت موبایل گردد. پس همیشه تلاش کنید برنامه های پس زمینه موبایل را غیر فعال کنید. برای این کار دکمه نرم افزارهای اخیر Recent Apps))  موبایل خود را بزنید و بعد آیکونی که برای حذف همه برنامه ها از پس زمینه پیشنهاد شده است، را برگزینید.

شیوه های افزایش سرعت موبایل اندرویدی: از نرم افزارهای افزایش سرعت موبایل بهره بگیرید.

برنامه های زیادی موجود است که به حالت اختصاصی برای زیاد کردن سرعت موبایل اندرویدی ارائه شده اند. در حالت عادی در این برنامه ها قسمت های مخصوصی برای حذف فایل های بلااستفاده از رم موبایل، غیر فعال نمودن برنامه های پس زمینه، حذف حافظه کش موبایل، مدیریت برنامه های نصبی روی موبایل، خالی نمودن حافظه موبایل و…پیشنهاد می گردد و کاربر با زدن گزینه های در ارتباط با هر قسمت افزون بر کم کردن مصرف شارژ باتری افزایش سرعت فعالیت موبایل را در پی خواهد داشت. مثلا اپلیکیشن DU Speed Booster & Cleaner یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین برنامه های اندرویدی می باشد که با قصد زیاد کردن سرعت موبایل طرح ریزی شده است. به این ترتیب شما می توانید از این اپلیکیشن به عنوان یکی از شیوه های زیاد کردن سرعت موبایل اندرویدی خود استفاده کنید.

شیوه های افزایش سرعت موبایل اندرویدی: موبایل خود را به تنظیمات کارخانه ببرید

شیوه های افزایش سرعت موبایل اندرویدی: موبایل خود را به تنظیمات کارخانه ببرید

فکتوری ریست (Factory Reset)موبایل اندرویدی هم می تواند یکی دیگر از تاثیرگذارترین شیوه های زیاد کردن سرعت موبایل باشد. چون با فکتوری ریست کردن موبایل همه داده های فعلی از بین می روند و موبایل به حالت تنظیمات کارخانه برمی گردد، سرعت فعالیت آن نیز مثل زمانی می شود که در روزهای آغازین خرید موبایل دیده بودید. اما به یاد داشته باشید که با نصب اپلیکیشن ها و با گذر زمان یک بار دیگر مساله قبل رخ می دهد و فکتوری ریست برای حل مشکل کاهش سرعت اندروید گزینه مناسبی نمی باشد.

شیوه افزایش سرعت موبایل اندرویدی: از برنامه های مدیریت استارتاپ کمک بگیرید

به طور حتما مشاهده کرده اید که موبایل اندرویدی شما در زمان شروع به کار یا ثانیه های ابتدایی استارتاپ سرعت خیلی پایینی دارد و لگ های فراوانی از خود به نمایش می گذارد. علت این مساله به برنامه های نصب شده روی موبایل شما مربوط است. موبایل شما در زمان استارتاپ تلاش می کند تا همه برنامه های نصبی روی موبایلتان را لود (Load) و شروع به کار کند. این مساله باعث می شود تا شما با لگ و تاخیر بسیار محسوسی روبه رو شوید.

برای برطرف نمودن این مشکل می توانید از برنامه های مخصوص بهره بگیرید که توانایی مدیریت استارتاپ در اندروید را میسر می کنند. در این حالت شما می توانید معین کنید که در زمان راه اندازی موبایل به طور دقیق کدام برنامه ها بارگذاری شوند. کم شدن تعداد اپلیکیشن های استارتاپ می تواند اثر فراوانی روی زیاد شدن سرعت موبایل اندرویدی شما بگذارد.

شیوه های افزایش سرعت موبایل اندرویدی: از لانچرهای اندرویدی بهره بگیرید (برای وضعیت های به خصوص)

 

در صورتی که موبایل شما یک گوشی اندرویدی قدیمی است که زمان زیادی است برای آن به روزرسانی نیامده است و باگ های فراوانی در رابط کاربری آن باشد، بهره گیری از یک لانچر اندرویدی می تواند مشکل را حل کند. باید بدانید که ای شیوه تنها در مواقعی کارایی دارد که موبایل شما خیلی قدیمی باشد و زمان زیادی از نشر به روزرسانی اپلیکیشنی آن گذشته باشد.

شیوه های افزایش سرعت موبایل اندرویدی: توانایی4x MSAA را فعال نمایید.

یکی دیگر از شیوه هایی که می تواند باعث زیاد شدن سرعت موبایل اندرویدی شما گردد در ارتباط با فعال سازی گزینه 4x MSAA در منوی تنظیمات موبایل است. این مورد ظرفیت گرافیکی موبایل را زیاد می کند و به خصوص در زمان بازی کردن سرعت دستگاه را تقویت می نماید، ولی از طرف مقابل امکان دارد باعث شود مصرف شارژ باتری زیاد شود. باید بدانید که گزینه Turn on 4x MSAA در قسمت Developer Options منوی تنظیمات قرار گرفته و شما بایستی برای دسترسی به آن قسمت Developer Options را در موبایل خود فعال نمایید.

شیوه های افزایش سرعت موبایل اندرویدی: از برنامه کلینر (Cleaner)  کمک بگیرید

شما این امکان را دارید از برنامه های به خصوصی که با اسم (کلینر یا پاک کننده) معروف هستند هم برای حذف همه فایل های به دردبخور (junk Files)موبایل استفاده کنید و به این رویه سرعت کار موبایل را زیاد کنید. این اپلیکیشن ها رویه حذف فایل های به دردنخور و کش موبایل را با سرعت و سهولت بیشتر انجام می دهند. به این ترتیب استفاده از آنها شیوه دیگری برای زیاد کردن سرعت موبایل اندرویدی می باشد.

مقاله پیشنهادی :  در سفر های خارجی چگونه از گوشی خود استفاده کنیم؟

شیوه های افزایش سرعت موبایل اندرویدی: ریستارت موبایل را از یاد نبرید!

شیوه های افزایش سرعت موبایل اندرویدی: ریستارت موبایل را از یاد نبرید!

چون از آغاز استارتاپ موبایل سرعت کم آن را خواهید دید، ولی این مساله این معنی را نمی دهد که نباید موبایل را ریست کنید. ریست کردن موبایل باعث حذف اتوماتیک فایل های ناکارآمد برنامه ها و زیاد شدن سرعت فعالیت موبایل می گردد. پیشنهاد می کنیم دست کم یکبار در طول روز موبایل خود را ریست کنید. این عمل یکی از تاثیرگذارترین شیوه های موقتی زیاد کردن سرعت موبایل اندرویدی می باشد.

 افسار حافظه داخلی گوشی اندرویدی خود را در دست بگیرید.

افزایش سرعت گوشی های اندرویدی

مشغول شدن ذهن گوشی همراه اندرویدی شما یا به عبارت بهتر پر شدن حافظه داخلی آن یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که می‌تواند سرعت گوشی اندرویدی را در هنگام انجام وظایف خود پایین آورد. هرچه مشغولیت‌های ذهنی گوشی اندرویدی خود را بیشتر کنید، باید برای تامین نیاز خود بیشتر منتظر بمانید. بنابراین نخستین کاری که باید برای برگرداندن نیروی جوانی به گوشی اندرویدی خود انجام دهید، مدیریت حافظه داخلی آن است.

شما باید میان افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی خود و نگه‌داشتن فایل‌ها و برنامه‌های عزیزتان یکی را انتخاب کنید. اما حتما نیازی نیست که برای همیشه با برنامه‌ها و عکس‌های موردعلاقه خود خداحافظی کنید. برای خالی شدن فضای داخلی و افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی می‌توانید فایل‌هایتان را به یک حافظه خارجی مانند هارد یا لپ‌تاپ منتقل کنید. بنابراین دیگر بدون نگرانی از نابود شدن فایل‌هایتان می‌توانید مدت‌زمان کمتری را بر لب جوی پاسخگویی گوشی اندرویدی خود منتظر بمانید.

برنامه‌های غیرضروری را به سطل زباله بسپارید.

افزایش سرعت اندروید

وقتی که برای اولین بار گوشی اندرویدی خود را در دست می‌گیرید، سرعت عملکرد بالای آن چنان شما را به وجد می‌آورد که تصور می‌کنید هیچ مانعی نمی‌تواند گوشی اندرویدی شما را از فعالیت باز دارد. به همین دلیل صفحه اصلی را از انواع برنامه‌هایی پر می‌کنید که ممکن است در طول روز حتی یک بار هم به سراغ آن‌ها نروید. اما استفاده نکردن شما از یک برنامه به این معنا نیست که گوشی اندرویدی‌تان هم فضایی برای آن برنامه در نظر نخواهد گرفت.

در مقاله افزایش سرعت گوشی های اندرویدی باید بگوییم حافظه رم گوشی همراه همانند یک مهمانسرا است که هر برنامه‌ای بخشی از آن را به خود اختصاص داده است. هرچقدر که تعداد برنامه‌های بیشتری در این مهمانسرا ساکن شوند، فرایند خدمت‌رسانی و پذیرایی کندتر خواهد شد. بنابراین یکی دیگر از کارهایی که باید برای افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی خود انجام دهید این است که برنامه‌های غیرضروری یا بلوت ویرها را از سر خود باز کنید. در این صورت برنامه‌های مفید شما قدرت مانور بیشتری داشته و فضای رم گوشی اندرویدی‌تان آزادتر خواهد شد. اینجا است که گوشی اندرویدی شما می‌تواند یک نفس راحت کشیده و با آغوش بازتری مهمان‌های ماندگار فضای رم را پذیرا باشد.

حافظه پنهان گوشی اندرویدی خود را خالی نگه دارید.

افزایش سرعت گوشی های اندروید

هر برنامه‌ای که بر روی گوشی اندرویدی نصب می‌شود، یک اتاق مخصوص خود در حافظه داخلی می‌سازد که ممکن است از دید شما پنهان بماند. این اتاق که حافظه کش برنامه نامیده می‌شود، تمامی خرت‌وپرت‌هایی را که ممکن است برنامه روزی به آن نیاز پیدا کند، در خود جای داده است. پس مرحله سوم برای افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی شما تخلیه حافظه کش است.

اگر نمی‌دانید که راه رسیدن به این اتاق‌های مخفی چیست، به منوی تنظیمات بروید. حالا از دریچه گزینه Storage می‌توانید به این فضای مخفی در زیرپوست حافظه داخلی گوشی اندرویدی خود دست پیدا کنید. هنگامی که گزینه Storage را انتخاب کردید، Cash data هم ظاهر شده و شما می‌توانید از این طریق فضای کافی را برای افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی خود ایجاد کنید.

ویجت‌ها علی‌رغم ظاهر کوچک، فضای زیادی را اشغال می‌کنند.

ویجت‌ها یکی از رابط‌های کاربری جذاب در گوشی‌ها اندرویدی هستند که می‌توانند دسترسی کاربر به قسمت‌های مختلف و اطلاعات خاص را آسان‌تر کنند. اما این ظاهر زیبا و فریبنده در پس خود باطنی را پنهان کرده که می‌تواند گوشی اندرویدی شما را به نفس‌نفس اندازد. ویجت‌ها برای زنده ماندن خود باید بخشی از حافظه رم را اشغال کرده و از آن تغذیه کنند. واضح است که هرچه تعداد این ویجت‌ها بیشتر باشد، وقت بیشتری از حافظه رم گرفته شده و فرصت رسیدگی به سایر درخواست‌ها از دست می‌رود. بنابراین مرحله چهارم برای افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی کاهش تعداد ویجت‌ها و درنتیجه آزاد کردن فضای رم است.

حواستان را به جلوه‌های بصری جمع کنید.

گوشی‌های اندرویدی برای جذاب‌تر کردن روابط خود با کاربر تلاش کرده‌اند تا از جلوه‌های بصری در هنگام باز کردن یا بستن پنجره‌های مختلف استفاده کنند. هرچند که ممکن است سرعت بالای این جلوه‌های بصری آن‌ها را از چشم شما مخفی نگه دارد، اما وجود آن‌ها می‌تواند مانعی در برابر انجام سریع کارها توسط گوشی اندرویدی شما باشد. پس مرحله پنجم برای افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی غیرفعال کردن این جلوه‌های بصری است.

برای غیرفعال کردن جلوه‌های بصری باید منوی Developer options را که یکی از خصوصیات پنهان اندروید است، فعال کنید. پس از این کار و دسترسی به این منو، برای گزینه Windows Transition Scale مقدار 0.0 را در نظر بگیرید. حالا زمان آن فرا رسیده که از افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی خود و زیاد شدن طول عمر باتری آن لذت ببرید.

گوشی اندرویدی خود را به‌روز نگه دارید.

به‌روزرسانی‌هایی که به صورت خودکار بر روی صفحه گوشی اندرویدی شما ظاهر می‌شوند، درواقع محلول‌های نیروبخشی هستند که شرکت سازنده برای سر پا نگه‌داشتن گوشی اندرویدی شما در نظر گرفته است. با انجام این به‌روزرسانی‌ها گوشی اندرویدی شما احساس جوانی کرده و می‌تواند پابه‌پای نسل‌های جوان‌تر مشابه خود حرکت کند. بنابراین در مرحله ششم برای افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی خود، نگرانی‌ها از مصرف حجم اینترنت خود را کنار گذاشته و تمام هشدارهای به‌روزرسانی را جدی بگیرید.

همگام‌سازی خودکار می‌تواند قدم‌های گوشی اندرویدی شما را آهسته کند.

اگر از آن دسته افرادی هستید که فعال بودن در فضاهای مختلف برایتان اهمیت زیادی دارد و در هر برنامه‌ای برای خود یک اکانت ساخته‌اید. باید بدانید که به دست خود ضربه سهمگینی به موتور محرک گوشی اندرویدی خود وارد آورده‌اید. سیستم‌عامل اندروید دارای خاصیتی است که Auto Sync یا همگام‌سازی خودکار نامیده می‌شود. چنین قابلیتی باعث می‌شود که تمامی اکانت‌های فعال شما در گوشی اندرویدی به طور خودکار همگام شوند.

مقاله پیشنهادی :  راه های انتقال مالکیت گوشی

هماهنگ‌سازی گام‌های این اکانت‌ها می‌تواند تاثیر زیادی در سرعت گام‌های خود گوشی داشته و به‌شدت آن را کاهش دهد. بنابراین اکنون که در پله هفتم افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی قرار گرفته‌اید، زمان آن فرا رسیده است که تمامی اکانت‌های غیرضروری خود را غیرفعال کنید.

برنامه‌های کاربردی را از پس‌زمینه حذف کنید.

یکی از ویژگی‌های جذابی که گوشی‌های اندرویدی درون خود پرورش داده‌اند، نگهداری آخرین وضعیت برنامه‌هایی است که شما به‌تازگی از آن‌ها استفاده کرده‌اید. هرچند با استفاده از این ویژگی شما می‌توانید خیلی راحت ادامه کاری را که در یک برنامه کاربردی خاص در حال انجام آن بوده‌اید، از سر بگیرید. اما باید بدانید که این راحتی انرژی زیادی را از حافظه رم شما خواهد گرفت.

وجود برنامه‌های کاربردی متعدد در پس‌زمینه و ذخیره آخرین حالت آن‌ها نیازمند اشغال یک فضا در حافظه رم است. همین امر می‌تواند کاهش سرعت گوشی اندرویدی شما را به دنبال داشته باشد. پس مرحله هشتم فرایند افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی به حذف برنامه‌های فعال در پس‌زمینه اختصاص پیدا می‌کند. برای این کار باید دکمه مربوط به Recent Apps را فشار دهید. حال به صورت دستی یا با استفاده از جارویی که برای پاک کردن این برنامه‌ها در گوشی شما در نظر گرفته شده، غبار برنامه‌های پس‌زمینه را از چهره گوشی اندرویدی خود بزدایید.

از برنامه‌های کمکی برای افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی خود استفاده کنید.

همان‌طور که انسان برای افزایش سرعت خود نیاز به وسایل کمکی مانند دوچرخه یا ماشین دارد، افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی هم در گرو استفاده از برنامه‌هایی است که به این منظور طراحی شده‌اند. با نصب این برنامه‌های کاربردی بر روی گوشی اندرویدی خود می‌توانید تمام هشت پله قبلی را تنها با فشردن چند دکمه طی کرده و با یک جهش بزرگ در پله نهم قرار بگیرید.

یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های افزایش سرعت گوشی‌های اندروید در میان کاربران این گوشی، برنامه DU Speed Booster and Cleaner است. این برنامه با حذف حافظه کش، غیرفعال سازی برنامه‌های پس‌زمینه، مدیریت حافظه داخلی و کارهایی از این قبیل می‌تواند منجر به افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی شما شود. بنابراین اگر حوصله پیمودن مرحله‌به‌مرحله این آموزش را در خود نمی‌بینید. می‌توانید بر روی سکوی پرش قرار گرفته و از تمامی مراحلی که تاکنون برای افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی ذکر شد، عبور کنید.

گاهی زادگاه گوشی اندرویدی خود را به آن یادآوری کنید.

نصب برنامه‌های مختلف و استفاده مداوم از گوشی تلفن همراه در طول زمان، باعث می‌شود که رفته‌رفته قوای گوشی تحلیل یافته و سرعت آن کاهش یابد. در چنین مواقعی است که باید سری به کارخانه سازنده زده و از آن بخواهید که تنظیمات اولیه گوشی اندرویدی شما را به آن یادآوری کند. برای این کار نیازی نیست که سوار هواپیما شده یا تا کارخانه سازنده رانندگی کنید!

کافی است به قسمت تنظیمات رفته و در بخش Backup and reset گوشی اندرویدی خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید. با این کار می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان، زنگار زمانه را از چهره گوشی اندرویدی خود پاک کرده و جانی دوباره به آن ببخشید. اما نکته مهم اینجا است که انجام این مرحله نمی‌تواند تا ابد گوشی شما را در حالت پرسرعت فریز کند. با گذشت زمان و فاصله گرفتن از تنظیمات اصلی دوباره آش همان و کاسه همان خواهد بود!

با برنامه‌های مدیریت استارتاپ سرعت گوشی اندرویدی خود را افزایش دهید.

زمانی که یک گوشی اندرویدی نیاز به راه‌اندازی مجدد پیدا می‌کند، بیشترین زمان را برای تنها ماندن و کنار آمدن با برنامه‌های نصب‌شده خود نیاز دارد. کاهش سرعت در طی این فرایند و دقایقی پس از آن برای کاربران گوشی‌های اندرویدی به امری عادی مبدل شده است. اما اگر بدانید که راه‌حلی برای افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی در این مرحله وجود دارد، بدون شک آن را عملی خواهید کرد.

پیش از اینکه در مقاله افزایش سرعت گوشی های اندرویدی به سراغ راه‌حل این مشکل برویم، باید بدانید که سرعت گوشی اندرویدی شما در این مرحله وابستگی مستقیم به تعداد برنامه‌هایی دارد که شما بر روی آن نصب کرده‌اید. برای اینکه گوشی شما بتواند در هنگام راه‌اندازی مجدد وظایف خود را به بهترین نحو انجام دهد، به صورت پیش‌فرض تمامی برنامه‌های نصبی را در طی فرایند راه‌اندازی لود خواهد کرد. بنابراین هرچه تعداد این برنامه‌ها بیشتر باشد، سرعت گوشی در دقایق ابتدایی پس از پایان فرایند راه‌اندازی کمتر خواهد بود.

برای رفع این مشکل می‌توانید با نصب یک برنامه کاربردی، یک مدیر استارتاپ را به طور رایگان استخدام کنید. این مدیر در قالی برنامه‌های Startup Manager وظیفه دارد که به گوشی اندرویدی ما بفهماند که در هنگام آغاز به کار کدام برنامه‌ها را بارگذاری کند. پس مرحله یازدهم فرایند افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی، نصب یک برنامه مدیریت استارت آپ است.

با استفاده از لانچرهای اندرویدی گوشی قدیمی خود را سر پا نگهدارید.

اگر در حال حاضر از یک گوشی اندرویدی قدیمی استفاده می‌کنید که حتی شرکت سازنده هم آن را به فراموشی سپرده و برای آن آپدیت جدیدی ارائه نداده است. پیشنهاد مبیت در مقاله افزایش سرعت گوشی های اندرویدی به شما استفاده از یک لانچر اندرویدی برای افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی قدیمی‌تان است. اما به یاد داشته باشید که انجام چنین کاری برای نسخه‌های جدید گوشی‌های اندرویدی اصلا نیاز نیست.

برنامه‌های Cleaner، به گوشی شما تکانی خواهند داد.

ممکن است با وجود طی کردن تمامی مراحل بالا افزایش سرعت گوشی های اندرویدی هنوز هم جرم‌هایی در گوشه و کنار گوشی اندرویدی از دید شما پنهان مانده باشد. یک پله مانده به آخر در فرایند افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی که خیال شما را از بابت تمیزکاری تمامی سوراخ سنبه‌ها راحت خواهد کرد، کمک گرفتن از برنامه‌های Cleaner است. این برنامه‌ها با نفوذ به جزئی‌ترین بخش‌های گوشی اندرویدی شما، می‌توانند فایل‌های هرز را شناسایی کرده و با ارائه پیشنهاد حذف آن‌ها به شما منجر به افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی شما شوند.

 هرازگاهی دکمه ری استارت را فشار دهید.

ری استارت گوشی های اندرویدی

ممکن است کاهش سرعت گوشی اندرویدی در هنگام شروع به کار، شما را برای فشردن دکمه ری استارت دچار تردید کند. اما باید بدانید که این کار می‌تواند به طور خودکار حافظه گوشی شما را از برنامه‌ها و فایل‌های بی‌استفاده خالی کند. درواقع انرژی که ری استارت کردن به گوشی اندرویدی شما می‌بخشد، همان انرژی است که یک نفس عمیق در یک هوای دلپذیر برای بدن شما ایجاد می‌کند. مرحله پایانی مسیر افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی جدی گرفتن این توصیه است که حداقل یک بار در روز گوشی خود را ری استارت کنید.

جمع بندی

همان گونه که ملاحظه کردید در این نوشته شیوه های زیاد کردن سرعت موبایل اندرویدی بدون احتیاج به روت را آموزش دادیم.